Zaman: 28 Mar 2024 23:31

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 20:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Atakan
Araç: Mitsubishi Carisma 1.6 GLX A/T 2000
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
Kan grubu: 0RH+
Arkadaslar yaklasik 300 km yol yaptim evin onune geldim.Esyalari indirmek icin arabayi stop ettim esyalari indirdim.Araci park etmek icin tekrar calistirmak istedim oda ne araba calismadi ilkkez basima geliyor.Ite ite park yerine koydum sabah tekrar bastim yine calismadi.Yag isigi sonuyor aku isigi sonmuyor fakat fazla dikkat etmedigim aku isigi arac calisincami sonuyordu.Farlari falan acinca gayet saglikli calisiyor farlar.Sizce sorun ne olmus olabilir deposu full arabanin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 22:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: cafer
Araç: lancer
Meslek: işçi
nasil bir calismama var.marş ceviriyor arac mi calismiyor yoksa hic marş mi cevirmiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 23:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: M. Asım
Araç: Fiesta-2008
Meslek: Öğretmen
Akü ışığı araç çalışmadan sönmez bu normal, marş sesi geliyor ama motor çalışmıyorsa benim aklıma 3 ihtimal geliyor:
1- Krank konum sensörü arızası
2- İmmobilizer arızası
3- Benzin pompası arızası.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2016 23:33 
Kullanıcı avatarı

Ust komsum sorunu haletti bu saatte araci direk lpgde calidtirdi.Dukkannina gittik benzin filtresi tikanmis onu temizledi takti makina calisir hale geldi.

Bu arada yeni birsey daha ogrenmis oldum.

Lpg dugmesine surekli bastigimizda direk araba lpgde basliyor arkadaslar acil durumlarda isimize yarayabilir ufak bir bilgi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2016 10:42 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Geçmiş olsun. ucuz atlattınız. komşuluğun önemi bir kez daha ortaya çıktı! gerçekten ev alma komşu al atasözü çok doğru; benimde farklı iyi komşu tecrübelerim oldu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2016 12:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Akif
Araç: Carisma 1.8 GDI Avance
Meslek: Müh
Kan grubu: ARH+
merhaba arkadaşlar,ben de 1,8 gdi carismamı yaklaşık 3 hafta önce aldım,arabaya doğru dürüst bakmamışlar,sadece binmişler..ilk önce 4 lastiği yenileyip balans ayarını yaptırdım..bozuk satıhlı yola girdiğimde takır tukur ses geliyor ön taraftan,asfaltta ses yok,acaba motor alt takozlarımı aşındı,servisten fiyat listesi istedim,bir şahin parası çıktı :D dışardan kendim alsam 1/4 fiyatına geliyor..bir de ilk defa 1. viteste giderken istop etti,tekrar çalıştırdım çalıştı devam ettim,acaba bujilerde mi sorun var?Yakıt olarak şehir dışı 35 kuruş,sizce nomal mi?bujileri yenilesem yakıt düşermi?teşekkür ederim şimdiden.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2016 17:04 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

anlık dalgınlık olabilir stop etmesi, ne olursa olsun iridyum buji almak iyidir: uzun vadede ekonomiktir, performans da cabası.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2016 11:58 
Kullanıcı avatarı

teşekkür ederim İlhami Bey,dediğiniz bujilerden alıp deneyeceğim,birde harici sesleri nasıl azaltırım,dediğim gibi takır tukur sesler,şimdiden sağolun,iyigünler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2016 18:14 
Kullanıcı avatarı

Harici ses meselesi muallak araca vakit ayırmanız gerekmektedir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016 23:09 
Kullanıcı avatarı

bugun aracim tekrar calismadi yine direk lpgde calistirmak zorunda kaldım buyuk olasılık benzin pompası arızalı muadil veya orjinal urun varmı bildiginiz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016 08:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

agenc yazdı:
Harici ses meselesi muallak araca vakit ayırmanız gerekmektedir.

ses kesici spreyler var ses yapan malzemeye göre değişir (wd 40, silikon sprey vs. plastikler için vazelin iyi diyorlar).
En güzeli araç ses yapmadan bu bakımları yapmak araç içinde plastik kauçuk için meg. veya başka marka ürünler kullanışlı: parlatıcı değil, besleyici olsun.)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2017 17:19 
Kullanıcı avatarı

bujileri serviste taktırdım.orjinal iridyumlu bujiymiş.zaten başka buji takarsan 3 günde patlar dedi servis.çıkan bujiler eskimiş baya,iyiki değişmişim.arabanın çekişi değişti.bu araba da rölanti ayar civatası falan varmı?rölanti iniyor çıkıyor.daha önce bir arkadaş 10 dakika çalıştır boşta ama hiç bir yerine dokunma (teyp,farlar,camlar vs.) kendi rölantisini ayarlar dedi ama o da olmadı zannedersem.çünkü yine inip çıkıyor.bazen öyle iniyor ki akü pır pır ediyor,bazen de tak diye istop ediyor.buna da anlam verecem yakında :) ama bilen arkadaşlar varsa aydınlatırlarsa bizi sevinirim,saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2017 03:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

genelde ayar düğmesiyle oynamayı tavsiye etmezler önce yetkili serviste mut cihazı ile sorunu çözebilirler mi onu öğrenin. son çare ayar düğmesi olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2017 14:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: ayberk
Araç: mitsubishi carizma
Meslek: diğer
arac durdurunca özellikle 15-20 DK sonra çalışmıyor ise ve rol anti dalgalanmasi varsa %90 depo içerisinde bulunan benzin pompası arizalidir. Diye düşünüyorum. Çünkü bende de aynı sorunları yıllarca yaşadım depo içindeki pompa 1.8 gdi için orjinal ı walbro erj 173 yenisi walbro eri 197 ama walbro bulamayabilirsiniz muhtemelen o nedenle ya çakma (orjinal üretilmiyor diye biliyorum) bosh (100) lira ya palio benzin pompası veya yan sanayi 60 tl ye çin malı bulabilirsiniz. Vailo marka veya orjinal palio citroen peugeot 406 ve bazı modellerde bulabilirsiniz oda muhtemelen servis de 400-500 tl gibi fiyata malolur gibi geliyor. 3 veya 3.5 bar ikiside olur. Ayrıca rol anti vidası ile de birçok kez oynadım hiç de sıkıntı olmadı ayrıca tps sensörünüde değiştirdim yan sanayi çin malı ama orijinalini tutmadı rol anti devrimi 2000 de sabitledi oda benzin tüketimini arttırdı. Tekrar eski tps sensörünü taktım benzin pompasıni değiştirince rol anti artık dalgalanma artık kayboldu. Yan sanayi bosh muhtemelen 50000 km gider depoda benzini azaltmazsaniz yani. Ayrıca yüksek basınç pompasinida bir çok kez söküp en küçük valf ve yay 'ları ayırdım temizledim zimparaladim çıkar karmaşık değil. Ruslar bunları evde kendileri yapıyor yüksek basınç pompası için 3-4 dizel pompaciya gittim benzinli arabada yüksek basınç pompası mı olur diyeni mi biz dizelden anlıyoruz diyeni mi ararsin. Boş boş usataları gördüm bu işi kendim yaptım. Arkadaşlar arabanın rol anti sorununu dışarda aramayın.yardımci olabildiysem ne mutlu.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: