Zaman: 28 Mar 2024 20:27

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2017 11:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: null29
Araç: 2001 Carisma 1.6
Meslek: boş
Selamlar 2-3 aydır el freni tutmuyor balataları değiştirdik, el freninin arkasından sonuna kadar kabloyu sıktık nafile. El freni teli uzamış deniliyor ve şuanda hiç tutmuyor.

İnternette aradım bulamadım. Bu araçlarda arka sağ tekere giden tel, arka sol tekere giden tel, birde bu iki teli birleştirip el frenine bağlayan tel varmış. Demeleri el frenine bağlanan telden bulursan uzayan o dur diyorlar. Nereden bulunur muadili var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2017 15:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
El freni teli çelik halattır, boyu uzamaz !

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2017 14:04 
Kullanıcı avatarı

Alparslan_iba yazdı:

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz de mantıklı benim bildiğim çelik kırılır ama uzamaz. Fakat iki farklı usta biri servis ustası, el freni teli uzamış değişecek dediler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2017 14:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim Vural
Araç: Outlander 2011>Renault Fluence ZE
Meslek: Aile Hekimi
Kan grubu: B +
Benim 2000 model carismada benzer bir sıkıntı vardı. El grenini indirmemize rağmen çekili kalıyordu. Ne kadar aradıysam da bu teli hiçbiryerde bulamadım. Çareyi el freni halatını, dışındaki borusuyla beraber söküp araçtan ayırarak halatı yağlayıp borusu (kılıfı) içindeki yerini rahatlatmakta buldum. Sorunu böyle çözebilmiştim.
Halat kendi kılıfı içerisinde zamanla paslanıyor ve halatın içinde hareket edemiyor. Siz el frenini çektiğinizi veya indirdiğinizi sanıyorsunuz ama aslında hiçbirşey olmuyor. Halatı yağlayıp kılıfı içerisinde defalarca hareket ettirerek durumu düzeltebileceğinizi düşünüyorum.

''Elbette güçlükle beraber şüphesiz bir kolaylık vardır.Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.Öyleyse, bir işten boşalınca ötekine başla(yıp yorul). Ve ümit edeceğini yalnız Rabbinden iste.'' (İnşirah Suresi 5-8)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017 23:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: carisma 1.6 avance hb.
Meslek: elektronik teknikeri
Null29 yazdı:
Alparslan_iba yazdı:

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz de mantıklı benim bildiğim çelik kırılır ama uzamaz. Fakat iki farklı usta biri servis ustası, el freni teli uzamış değişecek dediler.

öncelikle geçmiş olsun. Benim aracında el freni sol tekeri sürekli kendi kendine sıkışıyordu.Ben de sağ ve sol takım olarak komple değiştirdim yenisiyle N11.com da Japoniş diye bir satıcı vardı oradan 43+43=86 tl ye almıştım tavsiye ederim birebir uyuyor takım olarak değiştirin kafanız rahat eder. Satıcı Japoniş 444 6 729 veya 0264 241 3396 sakarya

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2017 11:28 
Kullanıcı avatarı

Selamlar sizin mesajınızı geç gördüm. Megaparçadan 69 tl ye telleri alarak değiştirdik. Fakat şunu belirteyim. eski kasa diskli el freni teli ile yeni kasa el freni telleri aynı imiş. Fakat eski kasa 69 tl ye satılırken yeni kasa diye sorunca 110 tl istiyorlar bilginiz olsun. Tamamen aynı ürün kodları(bluprint ADC446197, ADC446196)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2017 12:07 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Null29 yazdı:
Selamlar sizin mesajınızı geç gördüm. Megaparçadan 69 tl ye telleri alarak değiştirdik. Fakat şunu belirteyim. eski kasa diskli el freni teli ile yeni kasa el freni telleri aynı imiş. Fakat eski kasa 69 tl ye satılırken yeni kasa diye sorunca 110 tl istiyorlar bilginiz olsun. Tamamen aynı ürün kodları(bluprint ADC446197, ADC446196)

4 sene önce eski kasa 40 TL. yeni kasa 150 TL. idi. yeni kasanın fiyatı düşmüş: bir iktisatçı bana bu durumu bilimsel olarak bi anlatsın. hem aynı tel niye pahalı eğer pahalıysa bunca yıldır dolar vs. yükselirken niye fiyatı düşüyor! aklıma zamanında Traktör yedekparçası satan bir tandık geldi. o zamanlarını yad ederken kendisi için "Allah affetsin" derdi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: