Zaman: 28 Mar 2024 16:37

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2017 12:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: İsmail
Araç: Mitsubishi carisma 1.8 Elegance - 2000
Meslek: Yönetici
Merhaba,

1,5 ay önce 2000 model Carisma 1.8 Gdi Elegance model bir araba aldım.Toplam 3 gün kullanabildim.4.gün sabah araba çalışmadı.Akü bitti zannettim.Komşudan rica ettim akü yeni olduğu için aküyü takviye ettik.Fakat yine çalışmadı.Marş alıyor ateşleme yapmıyor.Sonra çekerek Büyükçekmecedeki oto sanayiye götürdük.5-6 yer dolaştırdıktan sonra aracı bir ustaya bırakabildik.Aracın arıza tespit soketi yokmuş.Tespit yapamadı.Benzin pompasını kontrol etti problem yok.Yakıt basınç sensörünü değiştirdik.Araba çalıştı.Arabayı durdurduktan sonra yine çalışmadı.Sonra Esenyurt Fatih sanayide beyinciye götür dedi.Çekiciye yükledik beyinciye götürdüm.Adam bende buna uygun cihaz yok indirme dedi.Sefaköy'de başka bir beyincinin numarasını verdi.Onu aradım.O da arıza tespiti yaptırıp öyle getir dedi.Ben de Haramidere'deki yetkili servise götürdüm.Adamlar çekiciden indirtmedi bile.Sonra bacanağımı aradım.Ben bu arabayı kapının öne bırakacağım öyle kalsın dedim.O da Terazidere'de tamirci bir arkadaşını aradı ve oraya götürmemi söyledi.Toplam 350 lira sadece çekiciye verdim.Araba 3 hafta burada yattı.Önce bir soket uydurdu sonra benzin filtresi pis dedi değiştirdi.Sonra depo içi yakıt otomatiğini değiştirdi.Bu arada arabanın motoruna direk benzin dökünce araba çalışıyor.Fakat marşa basınca çalışmıyor.En son krank mili sensörünü değiştirdik.Araba çalışmadı.Alın bunu götürün dedi.Ordan aldım çekiciyle Küçükçekmece'de bir ustaya götürdüm.2 gün sonra benlik birşeyi yok.Elektrikçiye veya beyinciye göster dedi.Çekiciyle İkitelli Bağcılar Güngören Sanayide bir elektrikçi buldumTelefonda marka model herşeyi söyledim.Getirin bakalım dedi.Çekiciyle oraya götürdüm bıraktım.1 hafta sonra bende buna uygun cihaz yok.Başka bir japon ustası çağırmış tahmini olarak büyük ihtimal motorun üstündeki yakıt pompası arızalı dedi.Atatürk oto sanayide sadece mitsubishi alıp yapan çıkmacı biri var dedi.Onda parça sıkıntısı da olmaz dedi.Çekiciye yükleyip arabayı oraya bıraktım.Orjinal MUT 2 cihazıyla bağlanmayı denedik bağlanmadı.Sigortalara baktık olmadı.Araç halen orada yatıyor.Allah rızası için biriniz yardımcı olsun ne yapmalıyım?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2017 12:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: eyyüp
Araç: carisma
Meslek: öğrenci
Kan grubu: B-
selamün aleyküm hocam çok geçmiş olsun.ben denizlide 10 bin bakım için özpam mitsubishi servise götürmüştüm.ilk defa özel servise gittiğim için usta sağolsun arabayı kullanalım bakalım ne gibi problemler görücez diyerek beni çevre yolunda bi tura çıkarmıştı.orda sohbet ederken 1.8 gdi ile değiştirmeyi düşünüyorum biraz daha seri daha hoş olur gibi bi cümle kurmuştum.usta o araçların çok güzel olduğunu motor üstündeki benzin pompasının çok sık arıza yaptığını ve buna bağlı bi kaç yerin daha arıza verebildiğini söylemişti.durumun yoksa bu araç senin için ideal hiç değiştirme diye söylemişti.nerede olduğunuzu bilmiyorum fakat nacizane size tavsiye edebileceğim sanayide usta aramamanız.özel serviste size parça numarasını verip çıkmacı tavsiye edip 0 parçadan ziyade sizin getirdiğiniz muadil parçaları takıp test edip size veriyolar.bende çok uğraştım sanayi sanayi fakat özel servis bilgisi ve tecrübesi sanayi ustalarına göre bin kat daha iyidir diye düşünüyorum.kaldı ki bazı yerlerdeki özel servisler bile tam bilgiye sahip değiller.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2017 16:13 
Kullanıcı avatarı

eyups20 yazdı:
selamün aleyküm hocam çok geçmiş olsun.ben denizlide 10 bin bakım için özpam mitsubishi servise götürmüştüm.ilk defa özel servise gittiğim için usta sağolsun arabayı kullanalım bakalım ne gibi problemler görücez diyerek beni çevre yolunda bi tura çıkarmıştı.orda sohbet ederken 1.8 gdi ile değiştirmeyi düşünüyorum biraz daha seri daha hoş olur gibi bi cümle kurmuştum.usta o araçların çok güzel olduğunu motor üstündeki benzin pompasının çok sık arıza yaptığını ve buna bağlı bi kaç yerin daha arıza verebildiğini söylemişti.durumun yoksa bu araç senin için ideal hiç değiştirme diye söylemişti.nerede olduğunuzu bilmiyorum fakat nacizane size tavsiye edebileceğim sanayide usta aramamanız.özel serviste size parça numarasını verip çıkmacı tavsiye edip 0 parçadan ziyade sizin getirdiğiniz muadil parçaları takıp test edip size veriyolar.bende çok uğraştım sanayi sanayi fakat özel servis bilgisi ve tecrübesi sanayi ustalarına göre bin kat daha iyidir diye düşünüyorum.kaldı ki bazı yerlerdeki özel servisler bile tam bilgiye sahip değiller.

Evet maalesef ben de bunu yaşayarak öğreniyorum.Ben İstanbul'da yaşadığım halde bu kadar sıkıntı yaşıyorum.İşinin hakkını veren ustalar hariç birçok usta kolay iş gelsin derdinde.1,5 aydır çekicileri zengin etmekten başka bir adım yol alamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2017 09:37 
Kullanıcı avatarı

Aracın arızası immobilizerdenmiş.Problemi çözdük.Şu anda sıkıntı kalmadı Allah'a şükür.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2017 09:39 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Geçmiş olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2017 16:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: eyyüp
Araç: carisma
Meslek: öğrenci
Kan grubu: B-
diğer sorunlara göre halledilebilecek basit bi çözüm için kaç aydır uğraşıp para harcıyoruz ki hepimiz öyle.allah yardımcımız olsun.sizede geçmiş olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017 12:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
isokan77 yazdı:
Aracın arızası immobilizerdenmiş.Problemi çözdük.Şu anda sıkıntı kalmadı Allah'a şükür.

nasıl çözüldü anahtar çipindenmi immo beyninden mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017 21:20 
Kullanıcı avatarı

cihan841 yazdı:
isokan77 yazdı:

nasıl çözüldü anahtar çipindenmi immo beyninden mi?

İmmobilizer değiştirip yeniden kodlama yaptılar diye biliyorum.Çok anladığım bir konu değil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2017 15:28 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Benim araca binince "...engine mobilizer....." diye uzun bir cümle kuruyor. aracım konuşan paket. sesli ikaz yapıyor ama ingilizce. sesli ikazdan sonra araç çalışıyor ve kırmızı nokta şeklinde gösterge panelinde ikaz çıkıyor. aracı stop edip tekrar çalıştırınca ne ikaz nede ışık yanıyor. Mühendislerden ingilizce bilenlerden yardım istiyorum. (araç Safrane)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: