Zaman: 27 Nis 2024 11:27

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2010 18:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: suleyman
Araç: carisma 1.8gdi
Meslek: elektronik
Kan grubu: 0+rh
Arkadaşlar selam
99 mod.carisma 1.8 gdi aracımın içine yoğun şekilde egzos kokusu geliyor.Servise gittim önce egzos sistemini kontrol ettirmemi önerdiler,katalitik konvertör de sorun olabileceğini sorun yoksa yakıt sisteminden
kaynaklana bileceği söylendi.Egzoscuya gittim.Herhangi bir kaçak olmadığını belki katalitik konvertörün dolmuş olabileceğini,değişim için 750 ve 300 Lira iki ayrı konvertör olduğunu ama önce bujileri değiştirimemi istedi.Sanayideki japon parçacısından (NGK-IZFR6B) bujileri alıp değiştirttim.Ama koku hala devam ediyor.Şimdi katalitiğimi değiştirsem diye düşünüyorum.. :fool: Malum fiyatlar yüksek.Deneme yanılma yöntemini kullanmak istemiyorum.

Aracın gidişinde,kaçışında,yakışında rolentide herhangi bir sorun yok.Sadece egzos kokusu.Konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2010 23:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
İş çözecek adam lazım, usta kılıklı tamirci değil usta vasıflı usta lazım ki işinizi tam olarak çözsün, şunu değiştir olmazsa bunu değiştir oda olmadı en son bu... bu ustalık değil montajcılıktır bence...

ALLAH yardımcınız olsun, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır...

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2010 18:29 
Kullanıcı avatarı

Herkesin geçmiş kurban bayramı mubarek olsun!
Sorunum hala devam etmekte.Bayram için gittiğim memlekette(Trabzon)Aracımı özel mitsubishi servisine hemde emisyon ölçümü ve enjektör kontrolu yapan yerlere gösterdim.Yapılan kontrollerde emisyon ve enjektör kontrolu yapan yerde oksijen sensörünün randımanlı çalışmadığını sensörün değişmesi gerektiğini söyledi, mitsubishi özel serviside aracın motoru ile ilgili herhangi bir sorun görünmediği sensörlerin normal olduğunu aracı egzoscuya göstermemi istedi.Aracımı egzoscuya gösterdim oda aracı kontrol etti,egzos da kaçak olduğunu ama sorunun egzosdan olmadığını yakıt sisteminden kaynaklanabileceğini söyledi ve kaçak yerleri kapattı.Test ettik ve sorun maalesef devam ediyor.
Sorunlarım;
1-Aracın camı açıkken içeri aşırı derece egzos kokusu geliyor
2-Aracın egzos çıkışı sanki dizel araç gibi kurumlu
3-Egzos kokusuda sanki çiğ yakıyormuş gibi

Acaba katalizörden olabilir mi?Lütfen yardım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2010 16:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burak
Araç: CARISMA 1.8 GDİ
Kan grubu: Orh
dostum aslında o sorun benımde vardı ama araç seyir halinde değilde trafikte falan durduğumda genelde gelıyordu bende senın gibi düşünmüştüm bir şey cıkmadı araçta benim tahminim rüzgar içeri alıyor kokuyu ve diğer araçlardan farklı olarakta benzini gdi ler çok iyi yaktığından cok pis koku oluşturuyor sebeb bu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2010 21:14 
Kullanıcı avatarı

İlginiz için teşekkürler
Benim aracımdaki sorun seyir halinde de dururken de yeterki cam açık olsun her durumda koku geliyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2010 23:35 
Kullanıcı avatarı

Bugün yaşadığım sorunu çözme adına ilk adımı atarak Samsun'da egsozcuya gittim.Egsozcu arkadaşın yaptığı kontrol sonucu katalitiğin içinin daha evvel boşaltılmış olduğunu ve son kazanın elyaflarının yanmış olduğunu,kokunun %90 bundan kaynaklanabileceğini söyledi.Katalitik,ön,arka susturucular ve krom egsoz ucu dahil 750TL ye anlaştık.
Sonuç olarak aracın egsoz sistemi komple yenilenmiş oldu.Koku nemi oldu?Şimdilik yok gibi.Pek deneme fırsatım olmadı.Hafta sonu aracı biraz kullanayım,kesin sonucu ozaman yazarım.Herkese kazasız ve cezasız sürüşler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2010 07:56 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
seri yazdı:
Bugün yaşadığım sorunu çözme adına ilk adımı atarak Samsun'da egsozcuya gittim.Egsozcu arkadaşın yaptığı kontrol sonucu katalitiğin içinin daha evvel boşaltılmış olduğunu ve son kazanın elyaflarının yanmış olduğunu,kokunun %90 bundan kaynaklanabileceğini söyledi.Katalitik,ön,arka susturucular ve krom egsoz ucu dahil 750TL ye anlaştık.
Sonuç olarak aracın egsoz sistemi komple yenilenmiş oldu.Koku nemi oldu?Şimdilik yok gibi.Pek deneme fırsatım olmadı.Hafta sonu aracı biraz kullanayım,kesin sonucu ozaman yazarım.Herkese kazasız ve cezasız sürüşler.

Hocam ben de geçtiğimiz hafta GDI aldım.
Bahsettiğiniz koku normal. Fakat aracın içine girmesi normal değil.

Araçtan inip egzoza yanaştığınızda, eburadan gelen kokunun diğer araçlardan farklı olduğu hemen anlaşılıyor. Sizin de bahsettiğiniz gibi sanki çiğ benzin kokusu var. Bu durum motor teknolojisinden kaynaklanıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2010 00:30 
Kullanıcı avatarı

Ali bey aracınız hayırlı olsun.Bende aracı bayramdan iki gün önce aldım.Bayramda Trabzon'a gidereken ve dönerken cam açamadık.Aşırı şekilde egsoz kokusu geliyordu içeri.Bakalım,egsoz komple yenilendi.Şimdilik sadece yeni egsozun boya kokusu var,biraz kullanırsam sonucun ne olduğunu hep birlikte anlarız.
Benim anlayamadığım,benden evvelki sahibi (arkadaşımdır) bu arabayı bu şekilde nasıl kullanmış hayret ettim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2010 21:45 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
seri yazdı:
Ali bey aracınız hayırlı olsun.Bende aracı bayramdan iki gün önce aldım.Bayramda Trabzon'a gidereken ve dönerken cam açamadık.Aşırı şekilde egsoz kokusu geliyordu içeri.Bakalım,egsoz komple yenilendi.Şimdilik sadece yeni egsozun boya kokusu var,biraz kullanırsam sonucun ne olduğunu hep birlikte anlarız.
Benim anlayamadığım,benden evvelki sahibi (arkadaşımdır) bu arabayı bu şekilde nasıl kullanmış hayret ettim.

İnsan bazen böyle durumlarda şaşırıp kalıyor.
Ben de bu tarz durumlarla çok karşılaştım.
Bir keresinde bir arkadaşın Kartal' ını alıp Ünye - Trabzon yapmıştım. Dönüp de arabayı teslim edene kadar akla karayı seçtim. Frene dokunur dokunmaz araç tam sol yapıyordu :)

Koku o kadar ağır ise, sizde kesin sorun varmış. Ziyadesiyle de hallolmuş inşallah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2010 00:20 
Kullanıcı avatarı

Evet arkadaşlar dün ve bugün aracı denedim.Camdan içeri herhangi bir koku gelmedi.Sanırım sorun çözüldü.Sadece arabanın dışında arka tarafında yeni egsoz kokusu var.Onuda arkadan gelenler düşünsün :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2010 15:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ergin
Araç: Mitsubishi
Meslek: Oto Teknik
Kan grubu: B+
eksoz katalıtık konvektorunu aksoszu arkdaslara sokturup ters cevırttırırsenız sorununuz %100 cozulur

Japon Kore Araç Tamirinde Tek Adres

http://www.uzmanjapon.net/
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2010 16:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ergin
Araç: Mitsubishi
Meslek: Oto Teknik
Kan grubu: B+
eyerki rolantide calışırken iceri gelen koku diyosanız gdi lerde hava filitresinin yanında depo kokusunu alan siyah bir kutu var onu deyiştirin yada icini suyla temizleyin kesin cözüm alırsınız dediyim kutuyu bulamassanız arayın tarif edeyim 05559650649 ergin usta ankara

Japon Kore Araç Tamirinde Tek Adres

http://www.uzmanjapon.net/
Resim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz