Zaman: 28 Nis 2024 00:01

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2011 19:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Adem Tugay
Araç: Mitsubishi Carisma 2000 Sedan
Meslek: Turizm/İK Yönetimi
Kan grubu: 0Rh+
savasyesildag yazdı:
yakıt düşünerek konuştular ama benim birinci önceliğim güvenlik

dediğiniz gibi.. yakıt için eyvallah ama güvenlik diyorsanız; Punto benim top 100 listeme bile giremez :)))

Mitsubishi Carisma 1.6 Avance S/D ... || 2000 - Siyah - M/T ||
Resim

Suzuki Burgman 400 ... || 2004 - Chrome Blue ||

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2011 10:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: savas
Araç: 1.6 confort 2001 carisma
Meslek: grafiker
Kan grubu: arh+
güvenlik birinci sırada ikinci sırada yakıt, sonra arıza ve daha sonra da yedek parca sıralaması benim kriterlerim. o nedenle evet puntoya 10 dk baktım internette ve otomatik olarak tekrara carismalar döndüm

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2011 21:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: emrah
Araç: carizma gdi avance
Kan grubu: abr+
Adem Tugay yazdı:
Emrah bey;

:) aracınızı bu kadar cok sevmenize çok şaşmamlı.. 320.000 km'de bir aracı hala bu kadar cok seviyorsanız belli ki aracınız cok temiz cok binilesi bir arac . ALLAH kaza bela vermesin :) fakat 1.8 GDI şimdiye kadar size bir problem cıkarmadıysa bu sizin için cok büyük bir şanstır nitekim piyasaya bakıldığında cok cok cok fazla sıkıntılı ve yüksek maliyetli işler gerektiren GDI'lar geziniyor.

yine tekrarlıyorum. sizin aracınız sizin temiz kullanmanızla doğru orantılı olarak sıkıntısız ve binilesi bir araçtır.. Ama piyasadaki araçların bi coğu kaçıncı sahibinden olduğu bile belli olmayan araçlardan bahsediyorum 1.8 GDI'ların geneli biraz bakımsız kaldığı anda sıkntı içinde boğulduğunu gözlemliyorum..

Ben2000 model makyajlı kasa 1.6 AVANCE modelini kullanmaktayım.km 'si 115.000 'e yeni vardı.. Kısa süreli deneyim ve duyumlarıma dayanarak 1.6'nın orta gelirli bir aile için masrafsız ve sıkıntısız olacağını savunmaktayım.. 1.8 GDI Carisma'lar kanımca biraz daha zevk aracı :) hani bastın mı gidişinden belli derler ya :)) GDI'lar gerçekten öyle aletler..

Sana kesın katılıyorum ben 1.6 avance yıde sevıyorum :D oda 328000 kmde olsun yıne severım.Aracım temiz ama cokmu temız bılmıyorum benım arabamın artısıılk sahıbınden almıs olmam ve full servıs bakımlı olması sanırım alındıgı gunden bu gune kadar servıste tum kayıtları mevcut dısarıda ıslem yaptırdımmı evet yaptırdım ama cok malıyetlı olmadı çok sukur.Sadece benım savundugum konu gdi lerden bu kadar cok korkulmaması gerektıgı yonunde tamam sıkıntılı araba cok gdı lerde ama sıkıntısızıda cok benım arabamında sıkıntısı var yok deıl fakat benım arabamın sıkıntıları aslında arabanın sıkıntısı deıl benım sıkıntım (amortısor tablası harıc)neymıs bor power koymak ıstıyorum enjektorlerı temızletmek ıstıyorum kurum temızlıgı yaptırmak ıstıyorum bır ara kesıklık yapıyodu kontak spreyı zımpara ve cok sukur halloldu netıcede 10 yasında araba bunlarıda ıstesın.Ama su lafınada kesınlıkle katılıyorum 1.6'nın orta gelirli bir aile için masrafsız ve sıkıntısız olacağını bende savunmaktayım.Benım gdi tavsıye etmemdekı neden savas beyın gdi almak ıstemesıydı ve araba gercekten temız duzgun bır gdı bulunursa o kadarda korkulacak arabalar olmadıgı yonunde.

Zor satılıp kolay alınan satmaya kıyılamayan bir dünya güzeli.Carisma gdi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2011 03:51 
Kullanıcı avatarı

tburon yazdı:
Adem Tugay yazdı:
Emrah bey;

:) aracınızı bu kadar cok sevmenize çok şaşmamlı.. 320.000 km'de bir aracı hala bu kadar cok seviyorsanız belli ki aracınız cok temiz cok binilesi bir arac . ALLAH kaza bela vermesin :) fakat 1.8 GDI şimdiye kadar size bir problem cıkarmadıysa bu sizin için cok büyük bir şanstır nitekim piyasaya bakıldığında cok cok cok fazla sıkıntılı ve yüksek maliyetli işler gerektiren GDI'lar geziniyor.

yine tekrarlıyorum. sizin aracınız sizin temiz kullanmanızla doğru orantılı olarak sıkıntısız ve binilesi bir araçtır.. Ama piyasadaki araçların bi coğu kaçıncı sahibinden olduğu bile belli olmayan araçlardan bahsediyorum 1.8 GDI'ların geneli biraz bakımsız kaldığı anda sıkntı içinde boğulduğunu gözlemliyorum..

Ben2000 model makyajlı kasa 1.6 AVANCE modelini kullanmaktayım.km 'si 115.000 'e yeni vardı.. Kısa süreli deneyim ve duyumlarıma dayanarak 1.6'nın orta gelirli bir aile için masrafsız ve sıkıntısız olacağını savunmaktayım.. 1.8 GDI Carisma'lar kanımca biraz daha zevk aracı :) hani bastın mı gidişinden belli derler ya :)) GDI'lar gerçekten öyle aletler..

Sana kesın katılıyorum ben 1.6 avance yıde sevıyorum :D oda 328000 kmde olsun yıne severım.Aracım temiz ama cokmu temız bılmıyorum benım arabamın artısıılk sahıbınden almıs olmam ve full servıs bakımlı olması sanırım alındıgı gunden bu gune kadar servıste tum kayıtları mevcut dısarıda ıslem yaptırdımmı evet yaptırdım ama cok malıyetlı olmadı çok sukur.Sadece benım savundugum konu gdi lerden bu kadar cok korkulmaması gerektıgı yonunde tamam sıkıntılı araba cok gdı lerde ama sıkıntısızıda cok benım arabamında sıkıntısı var yok deıl fakat benım arabamın sıkıntıları aslında arabanın sıkıntısı deıl benım sıkıntım (amortısor tablası harıc)neymıs bor power koymak ıstıyorum enjektorlerı temızletmek ıstıyorum kurum temızlıgı yaptırmak ıstıyorum bır ara kesıklık yapıyodu kontak spreyı zımpara ve cok sukur halloldu netıcede 10 yasında araba bunlarıda ıstesın.Ama su lafınada kesınlıkle katılıyorum 1.6'nın orta gelirli bir aile için masrafsız ve sıkıntısız olacağını bende savunmaktayım.Benım gdi tavsıye etmemdekı neden savas beyın gdi almak ıstemesıydı ve araba gercekten temız duzgun bır gdı bulunursa o kadarda korkulacak arabalar olmadıgı yonunde.

Hem fikir olmamıza sevindim :) Carisma talibi arkadaşlara da pusula niteliğinde bir yazışma oldu bu.. Yeni Carisma'cıları aramızda görmek istiyoruz :)

Resim

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2011 13:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: savas
Araç: 1.6 confort 2001 carisma
Meslek: grafiker
ben 1.6 confot ve ya 1.6 glx almaya karar verdim sanırım subat oratasından itibaren ciddi arastırmaya balıyabilcem.
herkeze tüm bülgüler ve yardımlar için teşekkurler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2011 21:03 
Kullanıcı avatarı

Adem hocam fotografıda yaman cekmıssın hanı avatarda katalog resmı gıbı duruyo :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2011 01:10 
Kullanıcı avatarı

emrah bey;

saolsun cok samimi bir arkadaşımın bana hediyesi.. profesyonel makinasını kapmış gelmiş buna benzer bi kaç foto cekip editledikten sonra bana verdi.. Beğenmenize sevindim.. Benim Otomobilim başlıklı konuda |48 N 2983| başlıklı konu içeriğinde bir kaç resim daha var oradan diğer fotoğrafları da görmeniz mümkündür.. Sizin aracınızında maşallahı var Allah nazarlardan saklasın :)

Resim

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2011 03:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: emirakif
Araç: carizma
Meslek: memur
1 ay önce gdi 2001 model araç almak için serviste kontrole giitim
servis bu 1.8 gdi modelini mitsubishi firması artık üretmeyecek.çok sorunlu araçlarımızdandır dedi ve bizde vazgeçtik
.bu arada servis müdürü arkadaşımın arkadaşı oldugundan özellikle durumu açıkça anlattı.
gel sen beni dinle 1.6 al.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2011 22:33 
Kullanıcı avatarı

bende bır ara aldım pro fotgraf makınesı (sankı cok anlıyomusum gıbı) fakat toplam on tane fotograf cekmedım :) ALLAH kaza bela vermesın...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2011 23:16 
Kullanıcı avatarı

tburon yazdı:
bende bır ara aldım pro fotgraf makınesı (sankı cok anlıyomusum gıbı) fakat toplam on tane fotograf cekmedım :) ALLAH kaza bela vermesın...

cok pahalı bir zevk bu fotoğraf olayı.. bu işle ilgili hobi olarak uğraşan bi kaç arkadaşımla sohbetimde bir servet yatırdıklarını öğrendim bu icatlara :)) 10.000 $ a fotoğraf makinası alanı gördüm :)) araba parası :D

Resim

Resim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz