Zaman: 04 May 2024 13:17

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: bogaz kelebeği sorunu
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2011 18:45 
Kullanıcı avatarı

Araç: 99 carisma 1.8 GDI LS HB
blackberry06 yazdı:
Boğaz kelebeğini temizlerken içindeki açıp kapanan bir sistem var onun ayarında bir sıkıntı olmuştur.Yoksa ayağını gazdan çektiğin zaman çok güçlü bir kompresör yapmasından değil bence iyi bir ustaya gösterirsen anlarlar zaten.Elini içeri doğru biraz fazla sokup temizlerken o dediğim sisteme değmiş olabilirsin.Oda şuan normal çalışmıyordur belki ustam söylemişti hiç el değmeden sprey ile temizledi kendisi.

ilginiz için teşekkürler. aynen dediğiniz gibi yaptım temizlerken. ama bunu ustanın anlmaması bi garip. bulunduğum yerde carismalardan anlayan tek usta diyebilirim. bu sıkıntının çözümünü bilen varsa bilgi verirse memnun olurum. tekrarr nasıl düzeltebilirim. tekrar söküp baksam sebebini anlayabilirmiyim? özellikle Ergin ustadan bu konuda yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2011 19:23 
Kullanıcı avatarı

ERGİN USTA nerelerdesin? bi cevap yok mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2011 18:39 
Kullanıcı avatarı

mlegend yazdı:
blackberry06 yazdı:
Boğaz kelebeğini temizlerken içindeki açıp kapanan bir sistem var onun ayarında bir sıkıntı olmuştur.Yoksa ayağını gazdan çektiğin zaman çok güçlü bir kompresör yapmasından değil bence iyi bir ustaya gösterirsen anlarlar zaten.Elini içeri doğru biraz fazla sokup temizlerken o dediğim sisteme değmiş olabilirsin.Oda şuan normal çalışmıyordur belki ustam söylemişti hiç el değmeden sprey ile temizledi kendisi.

ilginiz için teşekkürler. aynen dediğiniz gibi yaptım temizlerken. ama bunu ustanın anlmaması bi garip. bulunduğum yerde carismalardan anlayan tek usta diyebilirim. bu sıkıntının çözümünü bilen varsa bilgi verirse memnun olurum. tekrarr nasıl düzeltebilirim. tekrar söküp baksam sebebini anlayabilirmiyim? özellikle Ergin ustadan bu konuda yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler

bugün ustam boğaz kelebeğini söküp özel spreyle komple temizledi. ancak sorun yine düzelmedi. açıkcası baya sıkıntı yapmaya başladı. usta da birşey diyemedi. neden olabaileceği konusunda yardımcı olmanızı bekliyorum...
saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2011 23:01 
Carisma Uzmanı

İsim: Bahattin
Araç: Proton 1.6GLX
Meslek: Teolog
Kan grubu: Brh+
Buji kablolarını ve bobinleri,bobinlerin altındaki kavalları degistirerek test edın.(cıkmacılarda yapabılırsınız)
Duzelme olursa komple degıstırın.(yenısı ıle) Bogaz kelebegı sorunları genelde rolantıde nukseder.

http://www.mscsi.net/destek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2011 10:27 
Kullanıcı avatarı

umera yazdı:
Buji kablolarını ve bobinleri,bobinlerin altındaki kavalları degistirerek test edın.(cıkmacılarda yapabılırsınız)
Duzelme olursa komple degıstırın.(yenısı ıle) Bogaz kelebegı sorunları genelde rolantıde nukseder.

umera hocam bugün aracı tekrar ustaya götürdüm. boğaz kelebeğini temizledikten sonra rolanti dalgalanması olmaya başladı. aracın hızını kesip vites küçülttüğümde debriyaja bastığımda rolanti 2000 devire kadar çıkıyor birkaçkez dalgalanıyor. ustam rölanti motoru arızalı değişecek diyor. ben yinede sizin fikrinizi almak istedim. bu parça sanırım pahalı olsa gerek yardımcı olursanız sevinirim. çıkmacılardan alsak randıman alırmıyız yoksa yenisini almak şartmı? şimdiden teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2011 14:20 
Carisma Uzmanı

İsim: Bahattin
Araç: Proton 1.6GLX
Meslek: Teolog
Kan grubu: Brh+
aracın rolantı ayarına elle mudahele edıldı ıse ondanda olabılır.Atesleme ıle ılgılı sıkıntı olabılır.
Yanı araca bakmadan bırsey soylemek bıraz zor. Beynı sıfırladınız mı?

http://www.mscsi.net/destek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 May 2011 22:40 
Kullanıcı avatarı

umera yazdı:
aracın rolantı ayarına elle mudahele edıldı ıse ondanda olabılır.Atesleme ıle ılgılı sıkıntı olabılır.
Yanı araca bakmadan bırsey soylemek bıraz zor. Beynı sıfırladınız mı?

beyni sıfırlamaktan kastınız akü - kutbunu çıkarıp 15dk aracı rolantide çalıştırmaksa evet umera hocam yaptım ama bi farkı olmadı. telefonla ergin ustaya sordum. boğaz kelebeğiyle alakası yok dedi yüksek basınç regülatörü arızalanınca yaparmış. açıkcası kararsız kaldım. çıkma rölanti motoruna biyer 450 tl dedi. diğer parçanın fiyatını ise daha sormadım ama arıza sebebi tam bilinmeyince alıp denemekte akıl kari değil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2011 15:48 
Kullanıcı avatarı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-y ... 409/detay#

arkadaşlar bu ilandaki boğaz kelebeği ve fiyatı nasıl? yada bu satan kişiyi tanıyan varmı? yardımcı olursanız sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 15:33 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
mlegend yazdı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-mitsubishi-carisma-1-8-gdi-bogaz-kelebegi-alko-otomotiv-49771409/detay#

arkadaşlar bu ilandaki boğaz kelebeği ve fiyatı nasıl? yada bu satan kişiyi tanıyan varmı? yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.mitsubishiparcalari.com/

fiyat alın isterseniz burdanda

teşekkürler mutlaka soracağim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011 17:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat naci
Araç: mitsubishi carisma 1999 1.8 gdi
Meslek: sporcu
Kan grubu: 0rh+
Selam arkadaslar, bende carisma 1.8 gdi var 99 model. Benim bildigim kadari ile bagaz kelebegi sokulup temizleme yapilmiyor, istanbul da bir usta soyledi. Eger temizletirseniz, araba dusuk devirde iken teklemeler yasatir size, hafif gaz kesmeler falan, yuksek devirle kullanirsaniz sorun yok sadece vites degistirirken farkina varirsiniz. Rolenti ayarini degistirmez, bazi arkadaslar rolentiyi etkiliyecegini yazmislar, eger rolenti yukselip dusuyorsa? Yakit basinc pompasini kotrol ettirin... Ayrica parca bulmak ayri bi sorun, almanya hollanda gibi yerlerde tanidiginiz varsa bulabilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2011 03:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: irfan
Araç: carisma 2000 comfort
Meslek: memur
Kan grubu: arh
merhabalar arkadaşlar bende de 2000 modeli var aynı sorunları hepsi mevcut , çözüme kavuşturan varsa lütfen bir cevap yazsın, gaz kelebeğim değişecek yoksa, rölanti motoru mu , parça bulmak da ayrı bir dert zaten, saygalar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2011 14:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: yunus
Araç: karizma glx
Meslek: serbest
Kan grubu: 0RH+
bogaz kelebegi kurm baglayınca rahat çalışamıyor galiba

En son tunalar52 tarafından 21 Eyl 2011 10:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2011 12:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: ayhan
Araç: carisma
Kan grubu: ab +
slm arkadaşlar gaz kelebeğini sökmeden üzerinde temizlemeyin boğaz girişinde aşağı doğru iki delik var rolanti sensörüne ilaçkaçar ve sizi uğraştırır sensörleri mutlaka sökün ve bezle temizleyin ilaç sıkmayın çoğu arkadaşın rolantisinde dalgalanmalar var diye yazmışlar bunların çoğu ya kelebek kirli olmasından yada yada temizlerken sensörlere ilaçkaçmasından birde gaz kelebeğini sökünce altında iki vida tutan isc var onuda mutlaka temizleyin isc ince hortum giren parça manifolta bağlı iscnin tıkalı olmasındanda kaynaklanabilir saygılar

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 80 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: