Zaman: 28 Mar 2024 18:15

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017 16:15 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Hayırlı olsun: fren hortumları orjinalse (değişmemişse) fren hortumlarını değiştirin: 30-50 TL. civarıdır tahminim. fren hortumlarının ortalama ömrü 10 yıldır. ben yolda kalmıştım bu yüzden ve toyota ile aynı idi. Yani her yerde bulabilirsiniz.
ustaya götürüp Genel bakım yaptıracaksanız
1- fren hortumu
2- kayışlar (triger vs. usta baksın duruma göre, devir daim pompası da trgiere yakın olduğundan değişmesi genelde aynı zamanda yapılır)
3- filtreler (hava filtresi: temiz filtre çok önemli, varsa polen)
4- yağlar (motor yağı 5/40 olsun. (yeni araç aldığınız için bütçenizi zorlamaması için Elf tavsiye ederim. sorun yoksa Motul 8100 5/40) 10/40 kullanmayın, fren hidrolik yağı da bilmiyorsanız ne zaman değiştiğini değiştirin: ustalar eksilip eksilmediğine bakar ama eksilmese bile özellikle +5yıl sonra özelliği kaybolur. fiyatıda zaten 20-25 TL )
5- buji kontrolü: bitmiş ise bobin ve buji kablosunu da bozar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017 16:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Carisma
Meslek: Güvenlik
Kan grubu: 0+
av.ilhami yazdı:
Hayırlı olsun: fren hortumları orjinalse (değişmemişse) fren hortumlarını değiştirin: 30-50 TL. civarıdır tahminim. fren hortumlarının ortalama ömrü 10 yıldır. ben yolda kalmıştım bu yüzden ve toyota ile aynı idi. Yani her yerde bulabilirsiniz.
ustaya götürüp Genel bakım yaptıracaksanız
1- fren hortumu
2- kayışlar (triger vs. usta baksın duruma göre, devir daim pompası da trgiere yakın olduğundan değişmesi genelde aynı zamanda yapılır)
3- filtreler (hava filtresi: temiz filtre çok önemli, varsa polen)
4- yağlar (motor yağı 5/40 olsun. (yeni araç aldığınız için bütçenizi zorlamaması için Elf tavsiye ederim. sorun yoksa Motul 8100 5/40) 10/40 kullanmayın, fren hidrolik yağı da bilmiyorsanız ne zaman değiştiğini değiştirin: ustalar eksilip eksilmediğine bakar ama eksilmese bile özellikle +5yıl sonra özelliği kaybolur. fiyatıda zaten 20-25 TL )
5- buji kontrolü: bitmiş ise bobin ve buji kablosunu da bozar.

Tesekkur ediyorum usta dikkate alicam.lastikler kis lastigiymis cikma yaz lastigi alsam sorun olur mu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017 16:28 
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
El Turco yazdı:
Arkadaslar tesekkur ediyorum.Araci aldik sabah.gayet guzel sikintisiz bi arac gibi ilk intiba insallah.LPG taktirmaya karar verirsem onefilerinizi dikkate alacam.3 4 ay kullanalim bi bakalim.yardimlariniz icin tesekkur ederim.

hayırlı olsun.

Tesekkur ederim saolun :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017 16:50 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

alınabilir 2 husus çok önemli
1- üretim tarihi: lastik ideal ömrü üretim tarihinden itibaren 5 yıldır. daha sonra kauçuk özelliği çok azalır. Alacağınız çıkma lastik yakın tarih olsun. Bulabilirseniz "Yokohama C drive 2" alın: hamuru çok iyi ve uzun ömürlü. Abim 6. senesinde halen sorunsuz kullanıyor. ilk aldığında kışın bile sorunsuz kullandı.
üretim tarihi lastiğin yanağında 4 haneli rakam olarak yazar. il 2 rakam üretim haftası son iki rakam da üretim yılıdır.
https://www.google.com.tr/search?q=last ... e&ie=UTF-8
2- tel kırma yada balon varsa kesinlikle almayın: kabak lastikten daha tehlikelidir. her an yolda bırakır.
tabii bildiğiniz üzere diş derinliği ne kadar çoksa o kadar iyidir.
yinede çıkma almadan önce Nokian ve Falken markalarının fiyatını öğrenip karar verin. bu 2 marka bilindik markalardan çok ucuz olup kalitede onları aratmaz. (Bence Nokian kalite/uzun ömür olarak Michealen'den daha kalitelidir: Michealen 3 yıl sonra kılcal çatlamalar yapıyor)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017 17:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: M. Asım
Araç: Fiesta-2008
Meslek: Öğretmen
El Turco yazdı:
tilki yazdı:
El Turco yazdı:
Arkadaslar tesekkur ediyorum.Araci aldik sabah.gayet guzel sikintisiz bi arac gibi ilk intiba insallah.LPG taktirmaya karar verirsem onefilerinizi dikkate alacam.3 4 ay kullanalim bi bakalim.yardimlariniz icin tesekkur ederim.

hayırlı olsun.

Tesekkur ederim saolun :vauv:

Hayırlı olsun, ben Carismadan önce Focus kullanıyordum, o daha fazla yakıyordu emin olun. Genel olarak japonlar avrupa araçlardan daha tasarrufludur zaten.

İkinci el lastik alacaksanız bu işi garantili olarak yapan bir firma var, faturalı satış yapıyor, internet üzerinden lastiğin fotolarını görüyorsunuz üretim tarihi ve diş derinliği bilgileri var, 3 taksite bölüyor, ücretsiz kargoluyor. Ben birkaç kere aldım çok da memnun kaldım. Reklama girmezse firma ismini de verebilirim ya da özelden yazabilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2017 10:30 
Kullanıcı avatarı

Tesekkur ediyorum.Lastik icin yazarsaniz burdan sevinirim bi bakmakta fayda var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2017 10:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

diğer üyelerimize de faydalı olacak bilginin reklamı olmaz. buradan paylaşabilirsiniz, biz de öğrenelelim.
bence güzel bir paylaşım olur. yeni araç almış ve yeni lastik alacak parası olmayanlar ile aracını yakında satacak olanlar için çok güzel bir çözüm olur.
Herhangi bir konuda Paylaşım da tereddüt eden arkadaşlar paylaşımda bulunsun uygun görülmezse RTÜK gereğini yapar :) (neticede Banlamıyoruz)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2017 12:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: M. Asım
Araç: Fiesta-2008
Meslek: Öğretmen
Buyrun;

http://www.artvinticaret.com/

"İkinci el lastik" bölümünden lastik tip ve boyutunu seçiniz...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye