Zaman: 04 May 2024 18:30

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 13:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: --
Meslek: emlak
Kan grubu: brh+
Arkadaşlar;forumunuza yeni katıldım eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ben dün itibari ile bazı maddi sıkıntılardan dolayı aracımı sattım(2003 406 swbwa)..ve internette bütçeme göre bir araç bakarken mitsubishi carisma buldum bir tane fiyatı cazip geldi ve araştrdım genelde iyi yorumlar var..linkini bırakacağım arabaya bilgili arkadaşlar en azından öngörüşlerini yazarlarsa çok sevinirim..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 3675/detay

öngörüleriniz doğrultusunda gidip arabayı yerinde göreceğim vereceğiniz bilgiler benm için gerçekten önemli yardımlarnız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 18:12 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar konu içinde yanlış birşeymi yazdım yada kurallara aykırı bir sorumu sordum neden kimse bir şey yazmıyor:(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 19:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: AHMET
Araç: mitsubishi carizma avance hp 2001
Meslek: teknik eleman
Kan grubu: 0rh-
hocam yanlış bilgilendirmek istemedikleri için yazmamışlardır. bahsettiğiniz araca verdiğiniz linkten göz attım araç araç dışarıdan temiz görünsede verilen fiyat o modele göre düşük çok dikkatli olunması gerekir araç komple boyalı olabilir boyanması önemli değil ama niçin boyandığı çok önemlidir ayrıntı yazmamışlar. aracın tüm aksanları sorunsuz çalışıp çalışmadığı iyi kontrol edilmelidir. kazalı olup olmadığı titizlikle bakılmalıdır özellikle şasede sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 19:57 
Kullanıcı avatarı

tşk ederim arkadaşım ilgilendiğin için;araç sahibi ile konuştum ilk sahipleri mitsubishiden sıfır araç aldıkları için bırakmışlar aracı,telefonda konuşulanları söylüyorum tabiiki aracın sadece ön kaput ile arka bagaj kapağı değişmiş bunlarda ağır hasar değil küçük çarpma olarak nitelendriyorlar kendileri araçta bunun dışında ufak tefek keyfe keder olsada olur olmasada rütuj isteyebileceğini söylüyorlar motor için hiç bi sıkıntısı olmadığını söylediler sadece cam otomatiğinin arka camları açmaması problemi varmış elektronikte de..bunun dışında mitsubishi çamlıcadan bilgi almaya çalıştım araç orda ordaki bey çok fazla bilgi vermedi benim dememle olmaz gelip görün dedi motoru sıkntı yapmaz kaportayıda gelin gösterin dedi..biraz fikir edinebilirsem yarın yada diğer gün gidfip göreceğim..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 20:09 
Kullanıcı avatarı

mehmet bey bu araçların parçaları diğer araçlara oranla sıkıntılı ve denk getiremezseniz birazda pahalıya mal olur. aracın ön kaputunun değişimi çokda küçük kaza olmasa gerek nitekim bu kaza, şasede sıkıntı yaratmış olabilir buna dikkat edin. yine de araca bakmak lazım telefonla iş çözülmez araçtan anlıyorsanız siz iyice göz atın anlamıyorsanız mutlaka anlayan birini yanınızda götürün. dediğim gibi bu fiyat modele göre düşük bende aracımı satmak için ilan vermişim 99 model 12 bin tl den kuruş aşağıya vermem. değişeni yok artı tüm aksanları sorunsuz çalışıyor. kıyaslama açısından verdim bunları 38970427 numaralı ilan sahibinden göz at istersen...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011 20:34 
Kullanıcı avatarı

tabiiki baktırmayı düşünüyorum yani sadece kendim değil alıp bir kaç ustaya mutlaka göstereceğim şu an sadece ön görülerinizi bekliyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2011 00:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: dinçer
Araç: carisma
Meslek: SATIŞ
Kan grubu: 0RH-
kardeş bencede özellikle 3 kuruş fazla ver servis bilgisayara bağlasın neyi var neyi yok söylesin diğer ustalar pek anlamıyor kafan rahat olur

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2011 11:38 
Kullanıcı avatarı

peki arkadaşlar araç üsküdar mitsubishi çamlıcada,sizce araca ordamı baktırmalıyım yoksa buraya yakın tavsiye edebileceğiniz bir yer yada servis varmı..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2011 19:14 
Kullanıcı avatarı

servisi varsa mutlaka servisine sok çıkarttıkları masrafın %70 ini baz al geri kalan servisin şişirmesidir. serviste sağlı sollu iki parça varsa ve sadece biri sorunluysa ikisinide değiştirme yoluna giderler yüzde yüz uyum açısından. ama sana tam anlamıyla aracın sıkıntısını açık bir dille anlatırlar. servis yoksa kesinlikle kaliteli bir usta bulman gerekir her ustayım diyen bu araçlardan anlamaz ve sana sağlıklı bilgi veremezler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011 00:34 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Karasi yazdı:
servisi varsa mutlaka servisine sok çıkarttıkları masrafın %70 ini baz al geri kalan servisin şişirmesidir. serviste sağlı sollu iki parça varsa ve sadece biri sorunluysa ikisinide değiştirme yoluna giderler yüzde yüz uyum açısından. ama sana tam anlamıyla aracın sıkıntısını açık bir dille anlatırlar. servis yoksa kesinlikle kaliteli bir usta bulman gerekir her ustayım diyen bu araçlardan anlamaz ve sana sağlıklı bilgi veremezler.

araç zaten m2el yani mitsubishide :)

:) Onu farkettim de ben başka bir servis demek istemiştim eksik yazmışım kusura kalmayın. zira bir servis kendi sattığı arabanın sıkıntılarını yansıtmaz alıcıya...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2011 01:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: hilmi
Araç: mitsubishi carisma
Meslek: memur
Kan grubu: BRh+
köre sormuşlar malın kalitesini nasıl anlarsın diye,fiyatından demiş....fiyatı uygun diye bakımsız araba alıp eline geçen tüm parayı ona harcamak zorunda kalabilirsin.resimlere bakınca benim içime sinmedi hem önden hem arkadan tamir görmüş gibi duruyor.kaporta açısından iyice bir kontrol ettirmek lazım . çünkü ileride satmayı düşündüğünde sıkıntıya girebilirsin.ben de bu kadar olmasa da kilometresi az ama bakımsız bir araba aldım , içim rahat kullanabilecek duruma gelmesi için 3000tl harcadım,ufak tefek ihtiyaçları hala var......servis konusunda da seçici olmak lazım .....her servis dört dörtlük iş yapmıyor çünkü.yaşadıklarımdan biliyorum..benim aracım trabzondan servis kontrolüyle alındı .verdikleri bilgilerin haricinde neler neler çıktı..kafanı biraz karıştıracağım ama sonra üzülmekten iyidir..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2011 01:35 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
alaybeyi yazdı:
köre sormuşlar malın kalitesini nasıl anlarsın diye,fiyatından demiş....fiyatı uygun diye bakımsız araba alıp eline geçen tüm parayı ona harcamak zorunda kalabilirsin.resimlere bakınca benim içime sinmedi hem önden hem arkadan tamir görmüş gibi duruyor.kaporta açısından iyice bir kontrol ettirmek lazım . çünkü ileride satmayı düşündüğünde sıkıntıya girebilirsin.ben de bu kadar olmasa da kilometresi az ama bakımsız bir araba aldım , içim rahat kullanabilecek duruma gelmesi için 3000tl harcadım,ufak tefek ihtiyaçları hala var......servis konusunda da seçici olmak lazım .....her servis dört dörtlük iş yapmıyor çünkü.yaşadıklarımdan biliyorum..benim aracım trabzondan servis kontrolüyle alındı .verdikleri bilgilerin haricinde neler neler çıktı..kafanı biraz karıştıracağım ama sonra üzülmekten iyidir..

+1 :good:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 72 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: