Zaman: 07 May 2024 20:59

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2011 09:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Memnuniyetiniz daim olsun da İsveçte ne kadara aldığınızı söylemeseydiniz bari :D

Ali abi kır fiyatları kır kır :lol:

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2011 17:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Değer
Araç: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI Elegance
Meslek: Kimya Müh.
Benim bir haftalik rutin tamir ücretime carisma almissiniz, gelip burada benim gibi halkin carisma magduruna söylüyorsunuz:) teessüf ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2011 17:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burak
Araç: Carisma 1.8 GDI
degergio yazdı:
Benim bir haftalik rutin tamir ücretime carisma almissiniz, gelip burada benim gibi halkin carisma magduruna söylüyorsunuz:) teessüf ederim.

:) yok ben birsey ima etmek istemedik , bu konuda kismetli oldugumu anlatmak istedim, vallahi burada 2000 model civari araclar hep boyle mercedesler bile 5000 tl falandir, arabalar zaten temiz , benim aldigim arabanin 240 bin bakimi bile serviste yapilmisti alindigi gunden bu yana ben hayatta ole birsey yapmam mesela biz turkuz diye herhalde bu boyle arkadasima 2010 mercedes aldik almanyadan herhalde 90 bin lira gibi bi rakama mal oldu ona, araba daha 20 binlerdeydi turkiyeye gitti orda hemen ustaya yaptirdi bakimini :) servise gitmeyiz biz o yuzden turkiyede trafige cikmis arabanin ariza vermesi cok normal bence, ama bu carismalar gercekten birazda sans isi diye dusunuyorum... Dedigim gibi sizinde sansiniz baska yerden daim olsun :) Carisma keyfi her turlu magduriyete deger bence...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2011 18:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: emrah
Araç: carizma gdi avance
Kan grubu: abr+
Sanırıım bende şanslı carisma gdi cilerdenım arabam bugun itibariyle 340000 km de Çok sukur suan tek masrafı baskı balatası degişecek ve volan yuzeyı taslanıcak birde arabanın farlarını açınca rolanti düzensizleşiyor bununda sebebını arastırdım ama mantıklı bısey bulamadım buda benı rahatsız etmiyor.uzun yolda km de guncel benzın fıyatlarıyla 23,6 krs yakıyor 90/110 km uzerıne cıkmamak kaydıyla Allah'a şükür çok memnunum aracımdan.Sizede çok büyük geçmiş olsun umarım daha fazla fazla açmaz ki bu kadar bakımdan sonra ustelik orjinal parça kkulanılmışsa masraf acacagını dusunmuyorum.Keyifli sürüşler kazasız belasız...

Zor satılıp kolay alınan satmaya kıyılamayan bir dünya güzeli.Carisma gdi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2011 17:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Rıza
Araç: 2001 Carisma 1.8 GDI Elegance
Meslek: Finans
degergio,
Hakikaten ders niteliğinde olan hikayenizi büyük bir dikkatle okudum.
Ben de 2001 model 1.8 gdi almayı düşünüyorum. Forumdaki diğer yorumlardan da anladığım kadarıyla alacağım arabada aşağıdaki hususlara dikkat edeceğim:

-Rolanti durumunu iyice çeşitli senaryolarla deneyeceğim.
-Yıldızlar Oto gibi tecrübeli ve bilgili bir yetkili servise göstereceğim.
-Kumanda panellerinin sağlam ve çalışır olduğunu kontrol edeceğim.

Herhalde bu kadar yeterli...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2011 18:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Değer
Araç: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI Elegance
Meslek: Kimya Müh.
Selamlar Ali Rıza Bey,
Aslında iyi analiz etmişsiniz. Carisma almak, daha doğrusu almaya karar vermek için Carismayla ilgili önceden bilgi olması gerçekten çok işinize yarayacaktır.
Sizin söylediklerinize eklemek istediklerim,
- Rölantisinde, gaz kelebeğinde arıza olmayan bir araç bulsanız dahi, ileride çıkaracağı arızalarda bilmeyen ellere kesinlikle teslim etmeyin. Üzerinde fabrika çıkışı hassas ayarları yapılmış vidayı kesinlikle sıktırmayın veya gevşetmeyin.
- Kumanda panelleri sağlam ve çalışır olsa dahi, kısa zamanda bozulacaktır. En güzeli kafaya takmamayı öğrenmek :)
- Almadan önce test edin, hızlanıp ani fren yapın, silecek suyu ışığı yanıyor mu kontrol edin. 60-70 km hızla giderken ön cama su sıkıp sileceği çalıştırın. camdan yanlara su akıtmamasına dikkat edin. carismalarda bu sorunun olduğunu da keşfettim. benimki de yapıyor. ön cam akar lastikleri aşınmış ve değişmesi pahalı imkansız arası birşey :) camlar açıkken ön camı yıkayamamak çok koyuyor bana açıkcası :)
- 1.8 GDI alacaksanız kesinlikle 0-40 tam sentetik yağ (Mobil 1) koyun. GDI motor çok kurum ürettiğinden 10-40 kurum yapar ve zamanla ses yapmaya başlar.
- Bujileri bosch car service te taktırmayın. gerçek bujileri yetkili servisten alın. Bosch car service tekiler de orijinal gözükse de değiller.
Son olarak dediğiniz gibi, ben motordan anlarım, 40 yıldır bu işi yapıyoruz sen ne diyorsun, ben bunları yer yutarım yağ içinde büyüdük diyen ustalara sakın aldanma. Carismanın GDI motoru özeldir, herkes anlamaz. Yıldızlar yetkili ye götür, gaz kelebeği için Kartal Oto Sanayideki Nevzat Usta ya (Bayram Oto), çıkma parçalar için, İkitelli Atatürk Sanayi Sitesi Faruk Uçkun (Uçkun Ticaret) a git.
Bir sıkıntın olduğunda buradan mesaj yazarsan elimden gelen yardımı yaparım.
Saygılar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 57 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: