Zaman: 18 Nis 2024 11:31

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5142 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 258  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Carisma Sahipleri Buraya...
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 00:49 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Vedat, olm bu resimler niye böyle yarım çıkıyor? Bizim forum çakma forum mu? DH' de çat diye kendi ayarlıyordu :evil:

@night,

Kardeşim resme sağ tıklayıp farklı kaydetle kendi bilgisayarına alırsan tamamını görebiliyorsun. Sadece gorumda görünmüyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 00:54 

Resim

Arkadaşlar orta konsoldan gelen sesin tam manasıyla nereden geldiğini tespit ettim. Ama çözümü yok gibi. Şimdilik hava mazgallarını söküp eve koydum arabada ses kesildi. Konsol çirkin görünse de ses kesildiği için içim huzur dolu :)

Mazgalın içerisine elyaf doldurularak ses kesilebilir. Tabi böylelikle mazgal kullanımdışı kalacak ve siyah elyaf bile olsa bir şekilde görüntü kirliliği olacak. Daha orjinal fikirleri bekliyoruz. Malumunuz ben lazım, öğleden sonra kafam çalışmaz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 00:57 

_opeth yazdı:
egzos manifoldundan sonra olması lazım

küçülttürüver gari küçültme modları var ama pek sağlıklı değil ayrıca fotoğrafları küçültmesi fotoğrafların erken açılmasını pek sağlamıyor.
viewtopic.php?f=22&t=4

O dediğinde haklısın. Ama yine de daha kolay bir çaresi olmalı...

Bir de, forumun arka planını DH gibi yapamıyor muyuz? Yazılanlar filan çok göz yoruyor. Bugün bu yorumu birkaç arkadaştan daha duydum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 10:05 

_opeth yazdı:
sesi tam neresinden çıkıyor onu bulmak gerek sanırım. sadece o kısma veya tamamen sabit durdurulabilecek bir yerine sünger ilavesi işi görebilir.

Ses havalandırma mazgalının kendisinden geliyor. Görüldüğü gibi mazgalı tam söktüm, ses kesildi. Mazgala elimde tık tık vurduğumda hemen aynı ses geliyor. Sesi kesmek için bu mazgalı komple iptal etmek lazım. Görüntüyü bozmadan, bu şekilde birşeyler yapacağım. Aslında burası tek parça olsa direkt aklıma gelen double din :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 10:06 

_opeth yazdı:
akerimoglu yazdı:
_opeth yazdı:
egzos manifoldundan sonra olması lazım

küçülttürüver gari küçültme modları var ama pek sağlıklı değil ayrıca fotoğrafları küçültmesi fotoğrafların erken açılmasını pek sağlamıyor.
viewtopic.php?f=22&t=4

O dediğinde haklısın. Ama yine de daha kolay bir çaresi olmalı...

Bir de, forumun arka planını DH gibi yapamıyor muyuz? Yazılanlar filan çok göz yoruyor. Bugün bu yorumu birkaç arkadaştan daha duydum.

tema bulmak kolayda çakma dh olmayalım yav. aslında freehosttayken ki temayı kuracaktım ama şu anki forum versiyonuyla uyumsuz olduğundan buna geçtim.

Tema şart, dün gece gözlerim pusardı :) Çakma DH olmayız. Biz buraya taşındıktan sonra DH çakma oldu :D

Sen aynı temayı buraya uygulayabiliyorsan hiç durma. Hem alışkanlıklar kolay terkedilmezmiş :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 12:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
akerimoglu yazdı:
_opeth yazdı:
sesi tam neresinden çıkıyor onu bulmak gerek sanırım. sadece o kısma veya tamamen sabit durdurulabilecek bir yerine sünger ilavesi işi görebilir.

Ses havalandırma mazgalının kendisinden geliyor. Görüldüğü gibi mazgalı tam söktüm, ses kesildi. Mazgala elimde tık tık vurduğumda hemen aynı ses geliyor. Sesi kesmek için bu mazgalı komple iptal etmek lazım. Görüntüyü bozmadan, bu şekilde birşeyler yapacağım. Aslında burası tek parça olsa direkt aklıma gelen double din :)

geçici çözüm olarak reklam folyosuyla kaplama yapabilirsin?her renk bulunuyo sunuçta :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 12:25 

hilmi yazdı:
akerimoglu yazdı:
_opeth yazdı:

geçici çözüm olarak reklam folyosuyla kaplama yapabilirsin?her renk bulunuyo sunuçta :)

Araştırıyorum, orjinal birşey bulmalıyım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 13:35 
Kullanıcı avatarı

akerimoglu yazdı:

carbon görünümlü folyo falan denesen? biz 86 model mercedesin içini kaplamıştık çatlakları örtmek için güzelde olmuştu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 14:54 

hilmi yazdı:
akerimoglu yazdı:

carbon görünümlü folyo falan denesen? biz 86 model mercedesin içini kaplamıştık çatlakları örtmek için güzelde olmuştu?

Carbon görünümlü folyo :fool: Bi değerlendireyim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 15:09 

Karbon folyo müthiş fikir. Tam benim aradığım şey.

İnternette araştırdım. En az 1m satılıyor. Fiyatı da en ucuz 80 TL.

Sanırım ben bu tarz birşeyi yapı marketlerde de bulabilirim. Oradan da 25cm kare alsam bana yeter.

Sadece kafama takılan, yanlışlıkla kumanda panelinden havalandırma bu hava kanalına verilirse, folyo çat diye atar. Bunu nasıl engellerim diye düşünüyorum. Mazgallar hariç parçayı taksam sorun çözülüyor, ama dışarı biraz çıkıntı yapıyor. Dolayısıyla kaplama işi zora biniyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 15:13 
Kullanıcı avatarı

çok para olmuş ya? daha uygun fiyata vardır araştır mutlaka ;) güvene almak için kenardan ufak yuvarlak bi delik açarsın? hava gelirse sen fark edene kadar en azından basınç oluşmaz?

şuda geldi aklıma? hani mutfak için falan kaymaz bezler var ya?şekilli güzel olanları var(ben arabada kesip heryere döşedim ceplerdeki tıkırtıları kesmek için) siyahından alıp bi şekilde gerip yapabilirsen hava gelme sorunuda kalmaz normal olarak kullanırsın?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 15:32 

hilmi yazdı:
çok para olmuş ya? daha uygun fiyata vardır araştır mutlaka ;) güvene almak için kenardan ufak yuvarlak bi delik açarsın? hava gelirse sen fark edene kadar en azından basınç oluşmaz?

şuda geldi aklıma? hani mutfak için falan kaymaz bezler var ya?şekilli güzel olanları var(ben arabada kesip heryere döşedim ceplerdeki tıkırtıları kesmek için) siyahından alıp bi şekilde gerip yapabilirsen hava gelme sorunuda kalmaz normal olarak kullanırsın?

Yürü be Hilmi :)

3. Fikri bekliyorum, son noktayı koyacaz :D

Şaka bi tarafa, alüminyum folyo işi kafama yattı. Şu bahsettiğim sıkıntıya bi çözüm getirebilirsem tmmdır :Yahoo!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 15:38 

45cm En, 4m boy 30 TL

http://urun.gittigidiyor.com/Super-Karb ... ZZ24358815

Bu nasıl kar marjı yahu. birisi 1m' sini 120 TL' ye, diğeri 4m' sini 30 TL' ye satıyor :evil:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 16:00 
Kullanıcı avatarı

yapıştırırken fön makinesi kullan yumuşuyor.ama çok tutarsan bu sefer esnemeyi çok yapıyo ve buruşuyo :) dikkat et yani :)

akerimoglu yazdı:
45cm En, 4m boy 30 TL

Bu nasıl kar marjı yahu. birisi 1m' sini 120 TL' ye, diğeri 4m' sini 30 TL' ye satıyor :evil:

Resim

benim eski laptopta böyleydi resimlerini bulursam eklerim :D :) 6 yaşına girip kararınca dışı kaplama yapmıştım üstünede mitsu amblemi yapıştırmıştım :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 16:08 

_opeth yazdı:
kendisinden ses geliyorsaydı şeyden olabilir. hani bu mazgallar sağa sola dönüyodur filan onların dönmesi için milleri vardır onlar gevşemiş olabilir. söktüğün parçayı da ön ve arka olarak fotoğraflayabilirsen çok iyi olur ;)

Mevzuyu tam olarak çözdüm uşaklar. Ama çözerken de biraz hasar verdim :)

Şu bahsettiğim mazgalı güzelce söktüm. İçindeki o yaprakların bir kısmı bu sese neden oluyor. Sağa ve sola dönen bu yaprakları tek tek söktüm. Bu duurmda ses kesildi. Tabi görsellik açısından biraz kötü oldu. Sonra görselliği biraz iyileştirmek adına ortadaki yaprağı taktım. Tüm yaprakların dönmesini bu ortadaki yapraktan sağlıyoruz ya hani o yaprak. Şimdilik görselliği biraz daha düzgün oldu.

Bu haliyle hemen arabaya takmadım. Belki aklıma daha güzel fikirler gelir, yoktan yere uğraşmayayım.

Hatta hemen bir fikir geldi bile. Yaprakları komple diplerinden japonla yapıştırabilirim. Sadece dimdik karşıya bakar, sağa sola dönmezler. Ama buna değer mi bilmem.

Bu arada 2 tane yaprağın tutturgaç yerini kırdım. Amma adi bişeymiş :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 16:09 

hilmi yazdı:
yapıştırırken fön makinesi kullan yumuşuyor.ama çok tutarsan bu sefer esnemeyi çok yapıyo ve buruşuyo :) dikkat et yani :)

akerimoglu yazdı:
45cm En, 4m boy 30 TL

Resim

benim eski laptopta böyleydi resimlerini bulursam eklerim :D :) 6 yaşına girip kararınca dışı kaplama yapmıştım üstünede mitsu amblemi yapıştırmıştım :D

Buna ben de denk geldim. Onun için fikri tuttum.

Benim de eski bi Casper var, heryeri yamalı boğça gibi, haftasonu hemen onu böyle yapacam :Yahoo!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 17:32 
Kullanıcı avatarı

resim aradım ama bulamadım :( sadece benim rahmetli hamsterı çekerken iç kısmına yaptığım kaplama çıkmış :( babama verdim şimdi o pc yi , dışını sökmese kardeşime çektirir koydururdum resmi :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 17:41 

hilmi yazdı:
resim aradım ama bulamadım :( sadece benim rahmetli hamsterı çekerken iç kısmına yaptığım kaplama çıkmış :( babama verdim şimdi o pc yi , dışını sökmese kardeşime çektirir koydururdum resmi :(

Senden şüphemiz yok yav, tohtur adamsın, kaplamayı cıllop gibi yapmışsındır kesin :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 18:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Arkadaşlar ben böyle hamarat takım görmedim, ne zaman girsem Carisma topiğine, bir dakika boş durmuyorsunuz. Bir bakıyorum, LPG montajı semineri var, bir bakıyorum ses tesisatı (hatta psikopata bağlıyorsunuz bazen farkında mısınız? :P 8800 ne bilmiyorum ama oto teybinde bir efsaneymiş sizden öğrendim.)

Ben maket bıçağıyla bişey kesecek olsam, ilk elimi keserdim heralde. El işlerinde o kadar kötüyüm yani. Hatta askerde öğretmeniz diye ne kadar el işi, kağıt işi var bana verirlerdi, Binbaşı kafayı yerdi. Sonunda kapalı devre TV sistemi kurmuştum, rahata ermiştim.

Neyse size iyi çalışmalar. Bu arada akerimoğlu, ben öteki tarafta ne gerekiyorsa onu söyledim, inan bana:)

Edit: İmla

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2010 20:09 

SynTheSizer yazdı:
Arkadaşlar ben böyle hamarat takım görmedim, ne zaman girsem Carisma topiğine, bir dakika boş durmuyorsunuz. Bir bakıyorum, LPG montajı semineri var, bir bakıyorum ses tesisatı (hatta psikopata bağlıyorsunuz bazen farkında mısınız? :P 8800 ne bilmiyorum ama oto teybinde bir efsaneymiş sizden öğrendim.)

Ben maket bıçağıyla bişey kesecek olsam, ilk elimi keserdim heralde. El işlerinde o kadar kötüyüm yani. Hatta askerde öğretmeniz diye ne kadar el işi, kağıt işi var bana verirlerdi, Binbaşı kafayı yerdi. Sonunda kapalı devre TV sistemi kurmuştum, rahata ermiştim.

Neyse size iyi çalışmalar. Bu arada akerimoğlu, ben öteki tarafta ne gerekiyorsa onu söyledim, inan bana:)

Edit: İmla

Ben oldum olası tamir, müzik sistemi v işlerine meraklıyımdır. Onun için kendi arabamın neyi var neyi yok kendim yapmaya çalışıyorum vakit buldukça. Diğer forumdaşların da ustalara gidip bir tomar para ödememeleri için tüm bildiklerimi aktarıyorum.

Ustaya para verip karşılığını alsan, hadi neyse bi de...

Güzel bakan, güzel görürmüş... Gözlerine sağlık...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5142 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 258  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye