Zaman: 28 Mar 2024 16:05

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5142 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 254, 255, 256, 257, 258  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Carisma Sahipleri Buraya...
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2017 21:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: M. Asım
Araç: Fiesta-2008
Meslek: Öğretmen
Rolanti valfininin yapısı sargı bobin ve onun içinde ileri geri hareket eden bir yivli milden oluşuyor. Bobinde problem varsa tamir olmuyor ama benimkinde mil hareket edemiyordu kendim müdahale ettim, yuvayı temizledim ve gresledim şimdi gayet stabil çaışıyor şükür.
Yaşadığınız il neresi, yakınsanız yardımcı olurum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2017 23:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: eyyüp
Araç: carisma
Meslek: öğrenci
Kan grubu: B-
denizlide ikamet ediyorum hocam ıspartaya da sürekli gidiyorum siz nerdesiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2017 23:13 
Kullanıcı avatarı

Öyle mi, ben Balıkesir'deyim. Yolunuz düşerse her zaman yardımcı olabilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2017 23:29 
Kullanıcı avatarı

allah razı olsun hocam çok teşekkür ederim.bu işlemi ben yapamaz mıyım acaba çok mu zahmetli riskli

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2017 01:16 
Kullanıcı avatarı

Şu aşağıdaki konu bana ait, rolanti ile ilgili başıma gelenleri ve nasıl çözdüğümü orada ayrıntılarıyla bulabilirsin. Belki elin yatkınsa sen de yapabilir veya nazının geçtiği bir ustaya yaptırırsın.

http://forum.jdmspiritturkey.com/viewto ... f=39&t=174

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017 12:17 
Kullanıcı avatarı

valla hocam bravo süper çözüm olmuş.çoğu sorunlar aslında güzel bir araştırmayla çözülebilir.bu rolanti motorundaki milin geri hareket edememesinin sesi kontağı açınca trrrrr bi ses geliyor ordan sonra duruyor.sizinde mi öyleydi acaba

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017 15:37 
Kullanıcı avatarı

eyups20 yazdı:
valla hocam bravo süper çözüm olmuş.çoğu sorunlar aslında güzel bir araştırmayla çözülebilir.bu rolanti motorundaki milin geri hareket edememesinin sesi kontağı açınca trrrrr bi ses geliyor ordan sonra duruyor.sizinde mi öyleydi acaba

O ses milin kilitlendiğini, bir noktada takılıp kaldığını gösteriyor. Ama bence tamir edilme şansı olabilir, en azından içindeki bakır sargı sağlam ki itme çekme kuvveti uyguluyor.
Kargolayın bakayım diyeceğim ama o süre zarfında aracı kullanamzsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017 16:13 
Kullanıcı avatarı

araç çalışır durumdayken soketini çıkardım ama hiçbir tepki vermedi arıza lambasıda yanmadı bu bi sıkıntı mı acaba

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017 22:07 
Kullanıcı avatarı

Tepki vermemesi zaten çalışmadığını gösteriyor, rolanti motoru valfi kapalı konumda kalmış yani.
Arıza kaydı vermesi için o parçanın bir sensör olması lazım, bu parçanın beyine bir geri bildirimi yok, herhangi bir değer okumuyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2017 10:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Geri bildirim sinyali olmayınca da arıza lambası yakması gerekmez mi?
güzel bir temizlik belki kurtarır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2017 10:53 
Kullanıcı avatarı

dün kolları sıvadım sökmek için ama araç bu hafta için yoğun kullanımda.haftaya tanıdık bi tamirci var onun tamirhanrye sokup bi kenarda sökücem inşallah.malzeme eksik olsun istemiyorum.orda söküp temizleyeyim.numaranızı verirseniz özelden çok iyi olur hocam size danışmak isterim söktüğümde

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2017 12:55 
Kullanıcı avatarı

Hayır İlhami abi rolanti valfinin sinyal okuma gibi bir özelliği olmadığından geri bildirim verme fonksiyonu olamaz zaten, onu kastetmiştim. Arızasından ötürü değil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2017 13:12 
Kullanıcı avatarı

yani normal dimi soketi çıkarınca lamba yakmaması

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2017 15:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: uluhan
Araç: Carisma
Meslek: Ticaret
Kan grubu: arh+
Selamlar , başlık açmıştım ama burayı görmemişim buraya yazayım , 1 ay kadar önce carisma aldım ufak tefek bi kaç bakımını yaptım ve parça fiyatları gayet ucuza geldi , şimdi bulamadığım bi kaç şey sorucam herkesin de kronik problemi olduğunu gördüm ama ,

Öncelikla aracım 2000 model ama 1.6 glx - hb - 99bg - 1105 kg olanından , yine 2000modelden başlayan 103 beygir (1185kg) olanları da var onlar makyajlı kasa sanırım arasındaki farkı hiç bilmiyorum ama lastik ebatları ve ağırlığı dışında bi fark görmedim , bi de yenilerin yakıt tüketimleri fabrika verileri daha yüksek. biri 1.6 99 - diğeri 1.6i 16v 103 olarak geçiyor

https://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=15544 1.6 - 99
https://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=15545 1.6i - 16v- 103

Benimkinde 14 jant var biraz fazla küçük değil mi yenilerde 15 takmışlar hemen hemen aynı kasaya 15 takılamaz mı , 3000 devirde 115 km gibi bi sürat yapıyor bana biraz az gibi geldi genellikle şehir dışı kullandığımdan lastik - jant ebatlarını yükseltsek uzun yolda yüksek süratte daha seri ve yakıt tüketimi daha az olmaz mı ? hangi tip lastik kullanıyorsunuz sorunsuz ve uyumlu olarak nekadar yükseltebiliriz ? aracın kendisinde 15 takılabildiği yazıyor şöför kapısı altında detaylı bilgisi olan varsa çok iyi olur lastik bayilerine sormak istemiyorum önce kullananlara danışmak istedim.

Bir diğer konu da kapı veya bagaj lastiği (fitili), havalandırma ızgaraları bulmam mümkün mü ? bi de cam otomatiği klasik sorun zaten iyi kötü hepsi çalışıyor da sağ ön kapınınkini değiştirmiş önceki sahibi orjinalinden biraz farklı daha sağlam duruyor . Bu parçalar için başka model bi aracınkiler uyumlu olabilir mi ? klima ızgaraları aynı boyut bişey bulsak veya cam otomatiği başka bi aracınki monte edilebilir mi ? daha sağlam olması açısından ?

Bi de geçen marş motorunu değiştirdim usta akünün kutup başlarını söküp taktıktan sonra arabada bu herkesin bahsettiği rolanti sorunu gibi bişey oldu , klima kapalıyken sabit bişey yok klimayı açınca acayip bi zorlanma boğulma var arabada , klima kapalıyken denemedim yolda ama klima açıkken gitmiyor gaz yemiyor böyle 3 viteste düz yolda sanki 5. vites bayır çıkıyormuş gibi bi hali var , yani 3 4 gün önce bukadar değildi bugün 10 10 20 km yol yaptım giderken yine iyiydi dönüşte iyice boğuk gitmeye başladı el frenimi kalktık diye kaç kere baktım hatta 4bin devire kadar sanki arkadan bişey çekiyor gibi, bi konuda vardı rolanti otomatik programlama gibi bişey onunla çözülecek bişey mi ? Benzin pompasından geldiğini düşündüğüm bi ses var motor sesinden fazla sanki arkada kocaman bi fan çalışıyor bi sıkıntısı yok gider öyle dedi ama nedir ne değildir bilen varsa yazarsa çok sevinirim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2017 16:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
uluhancanpulat yazdı:
Selamlar , başlık açmıştım ama burayı görmemişim buraya yazayım , 1 ay kadar önce carisma aldım ufak tefek bi kaç bakımını yaptım ve parça fiyatları gayet ucuza geldi , şimdi bulamadığım bi kaç şey sorucam herkesin de kronik problemi olduğunu gördüm ama ,

Öncelikla aracım 2000 model ama 1.6 glx - hb - 99bg - 1105 kg olanından , yine 2000modelden başlayan 103 beygir (1185kg) olanları da var onlar makyajlı kasa sanırım arasındaki farkı hiç bilmiyorum ama lastik ebatları ve ağırlığı dışında bi fark görmedim , bi de yenilerin yakıt tüketimleri fabrika verileri daha yüksek. biri 1.6 99 - diğeri 1.6i 16v 103 olarak geçiyor

https://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=15544 1.6 - 99
https://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=15545 1.6i - 16v- 103

Benimkinde 14 jant var biraz fazla küçük değil mi yenilerde 15 takmışlar hemen hemen aynı kasaya 15 takılamaz mı , 3000 devirde 115 km gibi bi sürat yapıyor bana biraz az gibi geldi genellikle şehir dışı kullandığımdan lastik - jant ebatlarını yükseltsek uzun yolda yüksek süratte daha seri ve yakıt tüketimi daha az olmaz mı ? hangi tip lastik kullanıyorsunuz sorunsuz ve uyumlu olarak nekadar yükseltebiliriz ? aracın kendisinde 15 takılabildiği yazıyor şöför kapısı altında detaylı bilgisi olan varsa çok iyi olur lastik bayilerine sormak istemiyorum önce kullananlara danışmak istedim.

Bir diğer konu da kapı veya bagaj lastiği (fitili), havalandırma ızgaraları bulmam mümkün mü ? bi de cam otomatiği klasik sorun zaten iyi kötü hepsi çalışıyor da sağ ön kapınınkini değiştirmiş önceki sahibi orjinalinden biraz farklı daha sağlam duruyor . Bu parçalar için başka model bi aracınkiler uyumlu olabilir mi ? klima ızgaraları aynı boyut bişey bulsak veya cam otomatiği başka bi aracınki monte edilebilir mi ? daha sağlam olması açısından ?

Bi de geçen marş motorunu değiştirdim usta akünün kutup başlarını söküp taktıktan sonra arabada bu herkesin bahsettiği rolanti sorunu gibi bişey oldu , klima kapalıyken sabit bişey yok klimayı açınca acayip bi zorlanma boğulma var arabada , klima kapalıyken denemedim yolda ama klima açıkken gitmiyor gaz yemiyor böyle 3 viteste düz yolda sanki 5. vites bayır çıkıyormuş gibi bi hali var , yani 3 4 gün önce bukadar değildi bugün 10 10 20 km yol yaptım giderken yine iyiydi dönüşte iyice boğuk gitmeye başladı el frenimi kalktık diye kaç kere baktım hatta 4bin devire kadar sanki arkadan bişey çekiyor gibi, bi konuda vardı rolanti otomatik programlama gibi bişey onunla çözülecek bişey mi ? Benzin pompasından geldiğini düşündüğüm bi ses var motor sesinden fazla sanki arkada kocaman bi fan çalışıyor bi sıkıntısı yok gider öyle dedi ama nedir ne değildir bilen varsa yazarsa çok sevinirim

Anladığım kadarıyla sizin aracınızda 185 x 65 R14 takılı siz bunu 185 x 55 R15 yada 195 x 55 R15 yapabilirsiniz lastik yüzdelik hesabı abartı çıkmıyor. Lastik ebat değişiminde bazı lastikçiler veya servis katı davranabiliyor ama limitlerini zorlamazsanız bence çokta yakıt, hantallaşma ve fren mesafe vs konusunda sizi sıkıntıya sokmaz... Yani lastik ebatı az değiştirince araç bir anda 1 lt fazla yakmaz yada takla atmaz o yüzden lastik ölçüsünü afaki zorlamadıkça korkmayın jant yükseltin, 14" jant o araca küçük 15" janta geçebilirsiniz...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2017 20:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: uluhan
Araç: Carisma
Meslek: Ticaret
Anladım hocam lastik ebatı ayarlanır 185 - 60 - 15 taksam 7 mm büyüyor o da çok bişey değil ama asıl merak ettiğim şey, aynı devirde süratı yükseltip yükseltmemesii , 3000 devir sabit takıntım var geçen yıl pevgeot 301 kullanıyordum dizel 3000 devir 140 , bunda 115 falan olunca çok düşük geldi lastik ebatıyla değişir mi acaba ?

Rolanti çekiş problemi ile ilgili ,Akşamüzeri deneme fırsatım oldu yok klima açıkken de kapalıyken de araç hiç gaz yemiyor boğuk 4.vites 100den 120ye çıkması 10 saniye falan 2. viteste bile sanki 4. viteste gibi , yani gaza bassam da basmasam da aynı gidiyor . Sadece marş motoru değişti ve vites kolu burcunu değiştirdim yani yapılan işlemlerde akü başı sökülüp takıldı bi de manifolt hortumu çıkıp takıldı , etkileyecek başka bişey yapılmadı. Bi de şu rolanti programlama şeyini yaptım akü başı sökmeden denedim illa sökmek mi gerekir bilmiyorum . 15 dk normal hiçbişey açmadan hiç bi ışık yanmadan el frenini bile indirdim onun bile ışığı yanmıyordu , sonra 20 dk herşeyi açarak çalıştırdım herhangi bi değişiklik olmadı . Klima açıkken bi 10 saniye normal çalışıyor sonra bi fan sesi gibi bi sesle birlikle boğuk çalışmaya zorlanmaya başlıyor . İlk hafif düşük devirde ufak çok hafif sarsma ile başladı klima açıkken zorlanma ve performans kaybı bugün başladı , acaba bu pompadan gelen fans seesi şeklindeki uğultuyla alakalı olabilir mi ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2017 21:20 

İsim: ufuk
Araç: 1,3multijet
Meslek: Photoshop
birazda gülelim ön 2000 arka 1999 :D
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 7151/detay

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2017 00:51 
Kullanıcı avatarı

Ufuk Yalçın yazdı:
birazda gülelim ön 2000 arka 1999 :D
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 7151/detay

Meşhur p*ç kasa dedikleri bu galiba :lol:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2017 21:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Serdar
Araç: Honda civic
Meslek: Kalite Güvence Müdürü
S.a arkadaşlar bende yeni mitsubishi carisma almayi düşünüyorum sizin degerli fikirlerinize ihtiyacımız var
Şimdi comfort veya avance almayi düşünüyorum 2000 model
Ancak avance ile comfort arasında fiyat farki var bunun nedeni nedir yani comfort ile avance arasındaki fark nedir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2017 00:33 
Kullanıcı avatarı

Avance da Sunroof, 15" Alaşım jantlar, Sis farı, Yol bilgisayarı gibi donanım farkları var.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5142 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 254, 255, 256, 257, 258  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye