Zaman: 28 Mar 2024 13:57

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2011 17:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
55.000 araçlık veritabanından toplanan bilgilere göre en sorunsuz arabalar sıralamasında Top 100 de Mitsubishi Carisma 4. sırada. :)

1 Honda Accord
2 Subaru Forester
3 Mazda MX-5
4 Mitsubishi Carisma
5 Toyota Yaris
6 Honda Civic
7 Nissan Almera
8 Honda CR-V
9 Toyota RAV4
10 Nissan Micra
[URL="http://www.reliabilityindex.co.uk/tophundred.html?apc=3128339010848601"]http://www.reliabilityindex.co.uk/tophund
Bu liste büyük bir sigorta şirketi tarafından servislerden gelen bilgilerle yapılmış.Yeni alıcak arkadaşlara yardımcı olmak için ekliyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2011 15:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: selçuk
Araç: carisma 1.8 gdi
Meslek: smmm
Kan grubu: b+
Arkadaşlar merhaba.
2001 model GDİ 1.8 Carisma almak üzereyim. mal sahibi ile el sıkıştık. bir hafta içinde el devir teslim yapacağız. ancak hem GDİ ile hemde carizma ile ilk tanışmam olacak. 119bin km de. manuel, çift hava yastığı, otomatik camlar, 125 beygir vs. rakam 11750. yaşadığım şehirde ve yakın illerde yetkili servis yok. aracın bir rölanti sorunu var dedi adam. ama başka hiç bir sorunu yok dedi. motor ustasına bir baktırdık. klima kasnağından bir ses geliyor dedi. motor gayet güzel dedi. şehir içi 10 litreyi şehir dışı tasarruf modunda 5.5 lt yi geçmez dedi. ayrıca adam aracın ilk sahibi. yazdıklarımdan anlamışsınızdır sanırım çok istediğim bir araç ama çok tedirginim. ya yolunda olmayan birşey varsa diye.
çerçeve olarak buradaki tecrübeli insanların yardımına ihtiyacım var sanıyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2011 16:00 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
km çok iyi. hayırlı olsun

teşekkür ederim saolun. umarım etrafımdaki herkezin parça ve satış sorunsalı nasihatlarine karşı mahçup olmam :roll: sorunsuz olarak 100 bin yapabilirsem kafi olacak zaten. bende 100 bin km yi 8-10 yılda yaparım ancak. sonrasında satamasamda ziyanı yok.

bu foruma girdikten sonra farkettimki tyasarrufla ilgiliolarak yanan bir ışık varmış. araç sahibi o ışıktan hiç bahsetmedi. 2001 modellerde o ışık varmı. varsa ve bozuksa bu ustalık/fiyat olarak büyük bir sorunmudur?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2011 18:13 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
DATALOJİ yazdı:
_opeth yazdı:

teşekkür ederim saolun. umarım etrafımdaki herkezin parça ve satış sorunsalı nasihatlarine karşı mahçup olmam :roll: sorunsuz olarak 100 bin yapabilirsem kafi olacak zaten. bende 100 bin km yi 8-10 yılda yaparım ancak. sonrasında satamasamda ziyanı yok.

bu foruma girdikten sonra farkettimki tyasarrufla ilgiliolarak yanan bir ışık varmış. araç sahibi o ışıktan hiç bahsetmedi. 2001 modellerde o ışık varmı. varsa ve bozuksa bu ustalık/fiyat olarak büyük bir sorunmudur?

Düz yolda 5. vites gidiyorsunuz. Ayağınızı gazdan çok az bir miktar kaldırdığınızda o ışık yanar (aracın sürati değişmez). Bahsi geçen ışık göstergelerin sağ alt tarafındadır ve üzerinde ECO yazar. Eğer arızalı ise tamiri 1-2 TL' ye hallolur.

Göstergeleri söküp bahsi geçen ışığı sağlam olanı ile değiştireceksiniz, hepsi bu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2011 09:32 
Kullanıcı avatarı

DATALOJİ yazdı:
_opeth yazdı:

yazmayı atladığım daha önemli bir sorun var. Aracın rölanti sorunu varmış. 20-30 km kullandım rampa aşağı inerken test amaçlı boşa aldım ve sert frene bastım ve devam ettim. o esnada araç stop etmiş. aracın sahibi MUT cihazına soktuk rölantinin nedenini bulamadılar dedi.
rölanti sorunu serviste %100 giderilemezmi? daha büyük bir soruna yol açabilirmi? bu sorunun tamiri nekadara kadar çıkabilir.bu hususta tecrübesi olan varsa cevaplarsa çok sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2011 09:46 
Carisma Uzmanı

İsim: Bahattin
Araç: Proton 1.6GLX
Meslek: Teolog
Kan grubu: Brh+
Gösterilen servise göre değişir.
Ve servise göre fiyat değişir.
Bazıları deneme yanılma yoluyla arıza tesptine gidiyor ki bu kullanıcı açısından vehamet oluyor.
Diğer başlıkları incelerseniz bu konudan muzdarip bir arkadaşın mevzusunu göreceksiniz.
Alırken temız almaya çalışın. Temiz aldığınızda bu sorun olmaz mı? olur ama ellenmemiş araç her zaman tercihimdir.

http://www.mscsi.net/destek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2011 09:07 
Kullanıcı avatarı

araştırmalarım ve servislerin beyanlarına göre rölanti sorunu gdi motor için çok ciddi sonuçlar doğurabiliyormuş. bu sorun yüksek basınç pompası veya kelebek kelepçesi nedeniyle olabilirmiş. her iki parçada yaklaşık olarak 2şer bin euro. çıkma falan bulunursa çok daha uygun olabilirmiş. iki parça yurtdışından yaklaşık olarak 3 bin euroya getirtilebiliyormuş. tabi bunlar en kötü senaryolar. bu nedenlerden ötürü cesaret edip alamadım. ancak birgün çok güzel bir mitsubishi alacağım. sorunuma cevap veren herkese çok teşekkürler. bir yere gitmiyorum aranızda kalmaya devam edeceğim ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2012 02:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sam Gold
Araç: 2003 carisma avance hb otomatik
Meslek: inşaat
Kan grubu: A+
evet beyler carisma alırken başka nelere dikkat edelim ? yazalım lütfen ^_^

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2012 20:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI
Meslek: Makina Teknikeri
Motorun rolantisi hakkında arkadaşlar bilgi vermiş ayrıca arkadaşlar gdi lerde bilindiği gibi bu sorun epey yüksek maliyetler çıkarta biliyor motoru ısıttıktan sonra klimanızı iyi kontrol ediniz hem sıcak hem soğuk ayarına getirdiğinizde ikiside aktifmi koku veriyormu özellikle dijital olanlarda sıkıntı çok oluyor dönüştürme sıkıntısı en uygun maliyeti 500 tl yi buluyor + mutlaka yakıt konusunda gdi lerde sözlere inanmayın çünkü gdi lerin %90 kurum yapma sıkıntısı var ve kurum yaptığı anda şehir içi ortalama 13 15 lt yakıt tüketiyor cebim kuvvetli diyenler gözü kapalı alsın sorun yok ama unutmayın bu araçlara hala lpg takılmıyor malesef çok istiyordum 1.8 gdi aracımı satmamayı ama yakıtı beni illalah ettirdi mecburen sattım

bu araçlarda direksiyon yanındaki sis farı ayna far yükseklik ayarı özelliklerini mutlaka kontrol edin o sıra dışı gözüken malzemelerin yan sanayii en ucuzu 100 tl den başlıyor unutmayın elektronik aksamlarının sanruf dahil bütün aksamlarını kesinlikle kontrol edin bizim insanımız belli hemen motoro otomotakse şanzımana bakıyor evt onlar en pahalı şeyler ama diğer aksesuarları kontrol etmezsenizde 2-3 tanesi sorunlu çıktımı size yine bi şanzıman masrafına yakınmasraf açabiliyor unutmayın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2013 20:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: temir
Araç: carisma glx
Meslek: öğretmen
Arkadaşlar, Carisma'ların otomatik olanları hakkında da bilgi verir misiniz? Kime sorsam uzak dur diyor.(genel olarak bu kmdeki tüm otomatiklerden)
Bir de galeride baktığım bir carisma yokuşta bir-iki diş geri kaçırıyor. Bu ileride doğacak bir şanzıman sorununun habercisi midir?

En son temir tarafından 10 Oca 2013 23:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2013 23:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: temir
Araç: carisma glx
Meslek: öğretmen
Teşekkürler,yarın servise götüreceğiz de bakalım ne çıkacak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2013 10:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burçinhan Doğan
Araç: Carisma Comfort
Meslek: Jeofizik Mühendisi
Kan grubu: 0rh+
temir yazdı:
Arkadaşlar, Carisma'ların otomatik olanları hakkında da bilgi verir misiniz? Kime sorsam uzak dur diyor.(genel olarak bu kmdeki tüm otomatiklerden)
Bir de galeride baktığım bir carisma yokuşta bir-iki diş geri kaçırıyor. Bu ileride doğacak bir şanzıman sorununun habercisi midir?

Çoçukluğumuzun şehir efsanesi bunlar, bunları söyleyenlerden kaçarak uzaklaşın derim..

En son burcinhan tarafından 15 Oca 2013 12:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2013 10:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: TARIK
Araç: MİTSUBİSHİ ATTRAGE
Meslek: TEKNİKER
Kan grubu: Arh+
http://www.otohaber.com.tr/IkinciEl/200 ... hi_carisma
2.el piyasasından carisma ile ilgili bir yorum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2013 09:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: yavuz
Araç: carisma 1999
Meslek: memur
ARKADAŞLAR BEN DAHA 20 GÜN OLMADI Bİ CARİSMA ALDIM 99 MODEL. ARABANIN ARKASINDA MARKA -MODEL FALAN YAZMIYOR. ORJİNALİNDE ÖYLE MİDİR? BİR DE BEN BU ARABANIN GL, GLX FALAN OLDUGUNU NASIL BİLEBİLİRİM? YARDIMCI OLACAK VAR MI BANA? TEŞEKKURLER

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2013 18:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
abs varmı araçta abs varsa glx demektir.Arka kısımda normalde yazıyor.Orjinalinde var yani

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2013 00:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emre
Araç: Fiat
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
Öncelikle Merhaba ben yeni üyeyim araba almayı düşünüyorum maksimum Carisma nasıl araç parçalarını rahat bulabilirmiyim(internet vs.) çok yakarmı ayrıca bütcem 12.000TL

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2013 09:06 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
esykra yazdı:
Öncelikle Merhaba ben yeni üyeyim araba almayı düşünüyorum maksimum Carisma nasıl araç parçalarını rahat bulabilirmiyim(internet vs.) çok yakarmı ayrıca bütcem 12.000TL

Öncelikle kendinizi bi tanıtın, sonra da forumda arama yapın. Her yer istif edilmiş bilgilerle dolu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2013 14:07 
Kullanıcı avatarı

Ben Erzurumda Mühendislik okuyorum malum burası soğuk memleket bu yüzden araba şart oldu forumu inceledim ama heryerde başka birşey yazıyo arada kaldım sadece araç hakkında detaylı bilgi almak istiyorum ağır kış şartlarında araç çalışırmı yoksa kara gömülü kalırmı,parçaları pahalıymış rahat bulunabilirmi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2013 22:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
Otomatik vitesinde kar sürüş modu var. Parçaları sanildiginin aksine cok pahali degil. Örneğin triger seti 95 tl...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2013 14:08 
Kullanıcı avatarı

kar sürüş modunu öğrendindiğim çok iyi oldu teşekkür ederim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye