Zaman: 29 Mar 2024 02:47

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 178 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2011 16:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
lpg montajı ehil kişilerce yaptırılıp ayarından anlayan gerçek bir usta eli değse arıza ışığı yanmaz.

aracında sorun olduğu halde ışık yanmıyorsa lamba yanmamsı için müdahalede bulunulmuş olabilir. bilgisayara bağlatın eğer ki hata olduğu halde ışık yanmıyorsa ışığın kablo vs kesilmiştir yanmasın diye. en garantisi servise giderek bilgisayara bağlatmanız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2011 21:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: sercan
Araç: mitsubishi carisma 1.6 avance 2001
Meslek: elektrik
Kan grubu: brh+
arkadaşlar ben istanbul erenköyden sercan,arabamda yaklaşık 1 senedir lambda sensör arızası vardı,arıza lambası yanıyordu...

söktüm temizledim,tuz ruhunda beklettim bir gün...ama fayda etmedi...en son şarj dinamomu bozmuş farkında değilim...akü bitti diye aküyü değiştirdim,oda bitti...meğer şarj dinamosu bitmiş..sorun aküde değilmiş...neyse...bostancıda oğuzhan oto var (c blok no:11) ibrahim usta...aracı çekiciyle oraya çektik..yarım günde şarj dinamosu tamiri,lambda sensörü değişti,rot balans yapıldı...işçilik dahil 420 lira verdim... (lambda 155-şarj dinamosu 165-rot balans 50-işçilik 50)..şimdi araç saat gibi...maşallahhhh:))

2001 AVANCE OTOMATİK

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2011 13:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: İlyas
Araç: Carizma Avance
Meslek: smmm
Kan grubu: arh+
Selamlar saygılar arkadaşlar. Benim araç stop edecek gibi oluyor soğuk motorda, titreme yapıyor toparlıyor. Ama gaza az dokununca devir yükseliyor ve sıfıra düşüp stop ediyor....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2011 18:34 
Kullanıcı avatarı

ilyaswolf arkadaşım yakın zamanda hiç akü kutup başlarından birini söktünmü,veya akünü değiştirdinmi?

eğer bunlardan birini yaptıysan arabanın akü kutup başlarından - işaretli olanı sök ve saat tut 10 dk bekle,ve tekrar yerine tak...

takar takmaz arabanı çalıştır ama arabada hiçbir şekilde gaz pedalına dokunma,radyo falan kapalı olsun,hiç lamba yakma (tavan lambası,far,sinyal v.s.) yani anlıcan elektrik ile ilgili hiç bir şey açık olmasın..bu şekilde 15 dk kendi kendine çalışsın araba...

sonra aracına bin ve bir tur at ilk başta düzelmemiş gibi olur ama düzelir...merak etme

düzelmez ise başka bir yerde sorun var demektir (şarj dinamaosu,akü suyu azalması,akü boşalması,gaz kelebeği v.s.)

2001 AVANCE OTOMATİK

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2011 21:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: hiram
Araç: mıtsubıshı carisma
Meslek: saglık
Kan grubu: a rh
ARACIM 99 MODEL CARISMA 1,6 16VALF AARAC MOTORUN YAG SIZDIRMIS TRIGER BOLUMUNDEN TIZ SES GELMEKTE
ARACIN TAKIM CONTALARINI TRIGER SETI (INTERNETTE BIR TANE BULDUM TRIGER VE RULMAN KITI DIYOR)
UST KAPAK DAN YAG KACIYOR DEDI MOTORUN USTUNDE YAG YOK
YANINA DEVIR DAIM KAYISI VE GERFISI NI DEGISTRIMEYE GEREK VARMI USTA FAZLA GUVENMEDIM YARDIM LUTFEN
YAN SANAYI FIYATI 360
İŞCİLİK 200 DEDI :( :shy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2011 00:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: AHMET
Araç: mitsubishi carizma avance hp 2001
Meslek: teknik eleman
Kan grubu: 0rh-
hiram yazdı:
ARACIM 99 MODEL CARISMA 1,6 16VALF AARAC MOTORUN YAG SIZDIRMIS TRIGER BOLUMUNDEN TIZ SES GELMEKTE
ARACIN TAKIM CONTALARINI TRIGER SETI (INTERNETTE BIR TANE BULDUM TRIGER VE RULMAN KITI DIYOR)
YANINA DEVIR DAIM KAYISI VE GERFISI NI DEGISTRIMEYE GEREK VARMI USTA FAZLA GUVENMEDIM YARDIM LUTFEN
YAN SANAYI FIYATI 360

Triger set + V kayışları+ bujileri değiştirdim işçilik dahil 210 tl. sızan yağa gelince triger setini değiştireceğin vakit triger kayışının bağlı olduğu üstteki sente dişlisinin altında keçe var bilindiği üzere keçeler zamanla sertleşir ve çatlarlar o keçeyi değiştir sorunun hallolur. Kayışlarda çatlama aşınma vb. seni rahatsız eden bir durum varsa değiştir 15 tl civarında birşey sıkıntı yaratmasın..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2011 14:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: hiram
Araç: mıtsubıshı carisma
Meslek: saglık
Kan grubu: a rh
Karasi yazdı:
hiram yazdı:
YAN SANAYI FIYATI 360

Triger set + V kayışları+ bujileri değiştirdim işçilik dahil 210 tl. sızan yağa gelince triger setini değiştireceğin vakit triger kayışının bağlı olduğu üstteki sente dişlisinin altında keçe var bilindiği üzere keçeler zamanla sertleşir ve çatlarlar o keçeyi değiştir sorunun hallolur. Kayışlarda çatlama aşınma vb. seni rahatsız eden bir durum varsa değiştir 15 tl civarında birşey sıkıntı yaratmasın..

hocam tırger set rulma kıtı dıyemı gecıyor bakarsanı sevınıırm lınk urfadayım http://www.ucuzyedekparcam.com/TRIGER-V ... R-996.html

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2011 23:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: carisma
Araç: 2003 carisma comfort
Meslek: carisma
Kan grubu: A+
Araçta oksijen sensörü göstergesi neye benziyor, çaydanlığı şeklinde olan mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2011 22:55 
Kullanıcı avatarı

aynen öleçaydanlığa benzer,araçta iki adet lambda sensörü var,biri motor kaputunu açınca hemen motorun önünde,diğeride aracın altında manifold çıkışında...yalnız benden bir tavsiye,arıza olarak kabul etmeden önce aracı bir resetle belki göstergedeki lamba söner...

nasıl yapıcağını anlatayım,arac çalışmazken,aracının akü kablolarından negatif kutuplu olanı sök ve 10 dk bekle...

10 dk sonra kabloyu tak ve aracı çalıştır...ama aracta elektrik aksam olarak hiçbir şey açık olmasın,tavan lambası,far,klima,teyp v.s. hepsini kapalı tut ve sakın gaza basma,arac 20 dk boyunca kendi kendine çalışsın ve rolanti ayarını yapsın kendi kendine...lambanın söndüğünü göreceksin...ancak aracı 20 dk sonra kapat ve tekrar çalıştırıp biraz tur at...lamba tekrar yanarsa,gerçekten sorun var demektir,en kısa zamanda aracı bilgisayara bağlat ve arızanın kodunu okuttur..sonra arızaya göre tamir yoluna git...

kolay gelsin..

hatırlatma: aküyü söktüğünde otomatik camlar ve teyp sıfırlanacaktır...camlar kendi kandine düzelir,düzelmesse haberim olsun,teyp içinde sadece bass ayarları ve tiz ayarlarını yaparsın,birde ekranda ct yazısı çıkarsa haberim olsun...

2001 AVANCE OTOMATİK

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2011 14:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: irfan
Araç: carisma 2000 comfort
Meslek: memur
Kan grubu: arh
merhabalar ben nevşehirden irfan, akü değiştikten sonra teyp söylediğiniz gibi sıfırlandı, ancak saat düzen tutmamaya başladı, bunu ankarda bi usta teyp üzerinden iki tuşa aynı anda basarak düzltmişti nasıl olduğunu hatırmıyorum bilen varmı teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 01:05 
Kullanıcı avatarı

açma kapama tuşu ile 4 rakamına aynı anda ekrandaki CT yazısı gidene kadar basman yeterli...

2001 AVANCE OTOMATİK

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 01:11 
Kullanıcı avatarı

orjinal teyp de açma kapama tuşu ile birlikte aynı anda radyo kanal numaralarından 4 rakamlı tuşa EKRANDAKİ CT YAZISI KAYBOLANA DEK basılı tutmanız yeterli

2001 AVANCE OTOMATİK

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 20:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: irfan
Araç: carisma 2000 comfort
Meslek: memur
Kan grubu: arh
yardımınız için teşekkürler,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2011 22:12 
Kullanıcı avatarı

hallettiniz sanırım,rica ederim

2001 AVANCE OTOMATİK

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 19:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: hasan
Araç: carizma
Meslek: güvenlik
Kan grubu: o+
merhaba kolay gelsın arkadaslar benım aracta da sensor arızası vardı bosh servısınde bosh marka unıversal sensor aldık ve takdık ancak lambam halen yanıyor bılgısayara bagladıgımızda aracta 10 adet arıza buluyor fakat aracın calısmasında fılan hıcbır sorun yok aracı otomatık vıtes goruyor ve bu arızaların kaydını sıldırmıyor. bunun ıcın ne yapmam gerekıyor yardım edesenız sevınırım arkadaslar..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 22:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Sensöre ait arıza kaydını silince tekrar sensör arıza kaydı oluşuyor ise kablolar hatalı bağlanmıştır. Universal sensörün kablo renkleri sanırım orijinalden farklıydı. Ben kendim renk kombinasyonunu netten bularak bağlamıştım ve hatayı silince tekrar yanmamıştı. Bilginize

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2012 22:46 
Kullanıcı avatarı

kurtxman yazdı:
işi nihayet çözdüm buyrun arkadaşlar faydalanın

oksijen sensör kablo renk leri uyuşmazlığına çözüm buldum
orjinalde siyah siyah mavi beyaz uçlar
üniversal bosch da beyaz beyaz gri siyah

orjinaldeki mavi >>>bosch daki siyaha + sinyal 0.45 volt
orjinaldeki beyaz>>>boschdaki gri yr - sinyal
orjinaldeki siyahlar >> boschdaki beyazlara (ısıtıcı uçlar)

bağlanacak
not orjinal sensör denso marka serviste 712 tl hadi geçmiş olsun iyiki varsın BOSCH

nightmare115 yazdı:
Sensöre ait arıza kaydını silince tekrar sensör arıza kaydı oluşuyor ise kablolar hatalı bağlanmıştır. Universal sensörün kablo renkleri sanırım orijinalden farklıydı. Ben kendim renk kombinasyonunu netten bularak bağlamıştım ve hatayı silince tekrar yanmamıştı. Bilginize

bu arkadasımızın verdıgı dogrultuda baglantı yaptık ama arkadasımızn dedıgı +sınyal 0,45 volt dıye birşey yapmadık . eger senın yaptıgın aklında ıse paylaşırsan sevinirim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2012 18:28 
Kullanıcı avatarı

hsn yazdı:
merhaba kolay gelsın arkadaslar benım aracta da sensor arızası vardı bosh servısınde bosh marka unıversal sensor aldık ve takdık ancak lambam halen yanıyor bılgısayara bagladıgımızda aracta 10 adet arıza buluyor fakat aracın calısmasında fılan hıcbır sorun yok aracı otomatık vıtes goruyor ve bu arızaların kaydını sıldırmıyor. bunun ıcın ne yapmam gerekıyor yardım edesenız sevınırım arkadaslar..

yardımcı olabılecek kımse yok mu ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2012 19:02 
Carisma Uzmanı

İsim: Bahattin
Araç: Proton 1.6GLX
Meslek: Teolog
Kan grubu: Brh+
Ecu'yu sıfırlamayı dneyin.
Tekrar yanarsa ona göre hareket edersiniz.

http://www.mscsi.net/destek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2012 00:29 
Kullanıcı avatarı

tekrar merhaba arkadaşlar ben aracı tekrar makıneye baglattım ve öN oksıjen sensoru ısıtıcı arıza hatası verıyor..bu arızayı gıdermek ıcın boshtan yada baska bır uygun fıyata olan ne alabılırım kodunu fılan bılen varsa yardımcı olursa sevınırım..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 178 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye