Zaman: 28 Nis 2024 04:37

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 289 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: CARİSMAN NE YAKAR?
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2014 21:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ömer
Araç: 99 Carisma 1.8 GDI
Meslek: Program & Grafik
Kan grubu: AB+
KORMAK76 yazdı:
Ömer kardeşim öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim.Bahsettiğin tekleme ,benzin kokusu,motorda titreme yok.Ancak bu iletiyi göndermeden 1 saat kadar öncesinde öndeki oksijen sensörünü söktüm,ancak temizlemedim.Ayrıca gaz kelebeğini devir bez yardımı ile temizlemeye çalıştım ki yapışkan simsiyah yağ her tarafa bulaştı.Sanırım parçayı komple söküp temizlemem yada temizlenmem gerekecek.Bu durum öyle birşeyi insan kime güveneceğini şaşırıyor.Aracı Ocak 2014 te satın aldım.Aldıktıktan 1 ay kadar sonra araç ilk defa uzun süreli marştan sonra çalıştı.satın aldığım kişi dünyadan bi haber sadece tabiri caizse eşek olarak kullanmış.Sorduğum sorulara aldığım cevaplar tatminkar edici değildi.Bende işi ,riske atmasak için aynı aracı düz vitesinden olan arkadaşımın tavsiyesi ile tamircisine gittim.iyi kide gitmişim.Tamirci arkadaşlar biraz sohbetten sonra aracın durumundan bahsettim.Ben öncelikle genel olarak bakmasını istedim.tam arabayı çalıştırırken marş kaydırmaya başladı.hadi bakalım dedim çocuğumuz oldu.neyse usta aracı lifte aldı 4 tekeri söktü bakımlarını yaptı.balatalar idare eder dedi.biz riske girmeyelim dedi.motor yağı ve filtresi,hava filtresi,bujiler.v kayışı ve triger setini değiştir ki triger seti fabrika çıkışı setmiş.400 tl işçilik dahil bunları hallettik.ayrıca sol ön amörtisör takazundan özellikle ilk hareket halinde direksiyonu sağa sola çevirirken ses yapıyordu.bunun üzerine direksiyon yağını tamamladı ve amartisör takozunu yağlayıp üst vidalarını sıktı.ses bir nebze olsun kesildi ve böyle idare et dedi.çok rahatsız ederse değiştiririz dedi.Sonrasında mitsubishi Servisi'ne gidip volan dişlisi ve amörtisör üst kule (set olarak) fiyatını sorduk.volan dişlisi 450 tl ye aldım.ama henüz taktırmadım.( çok acele ettim belki çıkma bulabilirdim.)üst kule setine de 365 tl dediler onuda masraf olamasın diye sonra al dedi.Bu arada arıza lambası aldığımdan beri yanıyordu.usta test cihazı ile baktığında LPG den kaynaklanan bir arıza olduğunu ve ayar yaptırmamı istedi.Dönüşte LPG ustasına gittim.araca tüp takılalı 900 km olmuştu hem bir bakım hemde ayar yaptırırım dedim.usta hikayeden bir ayar yaptı ve arıza lambası kontrol etmesini ben söyledim.1 km gitmeden arıza lambası tekrar yandı.ertesi gün ustaya gidip durumu kontrol ettirdim.bu seferde teste istinaden enjektör memeleri küçük takılmış deyip 20 tl karşılığı memeleri değiştirdi.ancak bir süre sonra tekrar lamba yandı .tekrar yanına gittim tekrar test cihazına bağladı bu seferde tamircime gitmemi ve kontrol ettirmemi söyledi.o günden beri lamba yanıyor son bir haftadır da araç uzun süreli marştan sonra (25-30 marş) çalışıyor.son olarak forumda yazan arkadaşların rölanti ayar başlıklı yazısına istinaden - kutup başını sökerek rölanti ayarı yaptım.ve oldu.lambada söndü ancak stop edip çalıştırdığında tekrar lamba yandı.ancak araç tek marşta çalışıyor şimdilik.Sonuç itibari ile şu an tek sorunum uzun marştan sonra aracın çalışması idi.ama şu arıza lambası canımı sıkıyor işte.Hem değişimden sonra ustasında dediği bir süre sonra v kayışı ses yapacak geleceksin gerdiricem dolayı ,hem geç çalışmanın durumu öğrenmek hemde arıza lambasından dolayı sanırım ustanın yolunu tutacağım.
Kusura bakma biraz kafanı ütülerin ve hayat hikayemi anlattım.ama gerçekten rahatladım biri ile bu durumu paylaşmaktan.

Rica ederim, ben de uzun uzun yazarım, bu forumun amacı belli yardımlaşmak. O boğaz kelebeğini söktür iyice temizlesinler, içindeki mıknatısın durumuna baksınlar ve güzel bir ayar çektir. İstanbulda isen bu işin piri topkapıda demişler di bana, ben hiç gitmedim.
Buji olarak ne marka ve model kullanıyorsun?
Son zamanlarda motor yıkatma yaptırdın mı?( soket, kablo vs çıkmış olabilir.)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2014 21:48 
Kullanıcı avatarı

blackberry06 yazdı:
diğer oksijen sensörü de motorun tam önünde duruyor.

Teşekkürler ilk fırsatta bakacağım. Öne bakmamıştım.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Ynt: CARİSMAN NE YAKAR?
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2014 00:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıfat
Araç: Mitsubishi Carisma Avance 2001
Meslek: öğretmen
Ariza lambasi lpg den dolayi yaniyordur. isinin ehli bir ustaya ayar yaptirin yine yanarsa baglantilari kontrol ettirin sorun tesisatin yanlis baglanmasindan da olabilir.

Motorola cihazimdan gonderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2014 22:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Osman
Araç: 2004 Toyota Camry v6 3.0L
Meslek: Mühendis
Kan grubu: B+
sanalalem-dar yazdı:
Ariza lambasi lpg den dolayi yaniyordur. isinin ehli bir ustaya ayar yaptirin yine yanarsa baglantilari kontrol ettirin sorun tesisatin yanlis baglanmasindan da olabilir.

Benim araca lpg kitini (prins) üçel otogazin tepeustu subesinde taktirdim. 10 ay ariza isigi yanik gezdim. Bu surede 4-5 defa gittim hani bu isik yanmayacakti (oyle demislerdi) diye.. sondurduler 8-10 km sonra yine yandi vs.
Bir gun yolum kadosana düştü oradaji ucel otogaza uğradım. Eleman kaputu actiktan sonra sadece 10 saniye suren bir islem yapti o gunden beri (20000 kmden fazla zaman olmustur) yanmiyor ariza isigi.
Bilen usta hallediyor demek..bilmeyen oyaliyor.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Toyota Corolla 1.6 Sol, M/T, 2004, 02.2008 - 11.2009

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Ynt: CARİSMAN NE YAKAR?
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2014 09:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
bendede arıza lambası yanıyordu obd cihazına bağladım p0170 kodu çıktı en basit ihtimal lpg ayarı en kötü ihtimal o2 sensörü veya hava akış metre lpg ayar kablom vardı.ilk olarak otomatik kalibrasyon yaptım sonra ince ayarla düzelttim.10km de yanan lamba 3000km dir yanmıyor.....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2014 15:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: 99 carisma 1.6 glx
Meslek: teknisyen
merhaba arkadaşlar 99 model glx benzinli bayramda memlekete giderken depoyu fulledim 210 tl benzin aldı 650 km yol yaptım vardıgım zaman tekrar fulledim 210 tl benzin aldı giderken hızım 110 -130 km arasında idi 110 dan asagı düşmedim hiç sizce nasıl

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2014 16:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
musdalli yazdı:
merhaba arkadaşlar 99 model glx benzinli bayramda memlekete giderken depoyu fulledim 210 tl benzin aldı 650 km yol yaptım vardıgım zaman tekrar fulledim 210 tl benzin aldı giderken hızım 110 -130 km arasında idi 110 dan asagı düşmedim hiç sizce nasıl

acilen tüpe geçmeniz gerek.%50 kar edersiniz. %50 az yakarsınız

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2014 16:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: 99 carisma 1.6 glx
Meslek: teknisyen
cihan841 yazdı:
musdalli yazdı:

acilen tüpe geçmeniz gerek.%50 kar edersiniz. %50 az yakarsınız

otobüs bileti 70 tl olmuş 5 kişi 350 tl yerine 210 tl çok iyi geldi açıkcası arabamı çok fazla kullanmıyorum sadece memlekete giderken kullanıyorum şehir içi pek kullanmıyorum şirket arabası kullanıyorum teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2014 22:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: KORAY
Araç: 2001 Carisma Comfort HB
Meslek: Asker
Poul yazdı:
KORMAK76 yazdı:
Ömer kardeşim öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim.Bahsettiğin tekleme ,benzin kokusu,motorda titreme yok.Ancak bu iletiyi göndermeden 1 saat kadar öncesinde öndeki oksijen sensörünü söktüm,ancak temizlemedim.Ayrıca gaz kelebeğini devir bez yardımı ile temizlemeye çalıştım ki yapışkan simsiyah yağ her tarafa bulaştı.Sanırım parçayı komple söküp temizlemem yada temizlenmem gerekecek.Bu durum öyle birşeyi insan kime güveneceğini şaşırıyor.Aracı Ocak 2014 te satın aldım.Aldıktıktan 1 ay kadar sonra araç ilk defa uzun süreli marştan sonra çalıştı.satın aldığım kişi dünyadan bi haber sadece tabiri caizse eşek olarak kullanmış.Sorduğum sorulara aldığım cevaplar tatminkar edici değildi.Bende işi ,riske atmasak için aynı aracı düz vitesinden olan arkadaşımın tavsiyesi ile tamircisine gittim.iyi kide gitmişim.Tamirci arkadaşlar biraz sohbetten sonra aracın durumundan bahsettim.Ben öncelikle genel olarak bakmasını istedim.tam arabayı çalıştırırken marş kaydırmaya başladı.hadi bakalım dedim çocuğumuz oldu.neyse usta aracı lifte aldı 4 tekeri söktü bakımlarını yaptı.balatalar idare eder dedi.biz riske girmeyelim dedi.motor yağı ve filtresi,hava filtresi,bujiler.v kayışı ve triger setini değiştir ki triger seti fabrika çıkışı setmiş.400 tl işçilik dahil bunları hallettik.ayrıca sol ön amörtisör takazundan özellikle ilk hareket halinde direksiyonu sağa sola çevirirken ses yapıyordu.bunun üzerine direksiyon yağını tamamladı ve amartisör takozunu yağlayıp üst vidalarını sıktı.ses bir nebze olsun kesildi ve böyle idare et dedi.çok rahatsız ederse değiştiririz dedi.Sonrasında mitsubishi Servisi'ne gidip volan dişlisi ve amörtisör üst kule (set olarak) fiyatını sorduk.volan dişlisi 450 tl ye aldım.ama henüz taktırmadım.( çok acele ettim belki çıkma bulabilirdim.)üst kule setine de 365 tl dediler onuda masraf olamasın diye sonra al dedi.Bu arada arıza lambası aldığımdan beri yanıyordu.usta test cihazı ile baktığında LPG den kaynaklanan bir arıza olduğunu ve ayar yaptırmamı istedi.Dönüşte LPG ustasına gittim.araca tüp takılalı 900 km olmuştu hem bir bakım hemde ayar yaptırırım dedim.usta hikayeden bir ayar yaptı ve arıza lambası kontrol etmesini ben söyledim.1 km gitmeden arıza lambası tekrar yandı.ertesi gün ustaya gidip durumu kontrol ettirdim.bu seferde teste istinaden enjektör memeleri küçük takılmış deyip 20 tl karşılığı memeleri değiştirdi.ancak bir süre sonra tekrar lamba yandı .tekrar yanına gittim tekrar test cihazına bağladı bu seferde tamircime gitmemi ve kontrol ettirmemi söyledi.o günden beri lamba yanıyor son bir haftadır da araç uzun süreli marştan sonra (25-30 marş) çalışıyor.son olarak forumda yazan arkadaşların rölanti ayar başlıklı yazısına istinaden - kutup başını sökerek rölanti ayarı yaptım.ve oldu.lambada söndü ancak stop edip çalıştırdığında tekrar lamba yandı.ancak araç tek marşta çalışıyor şimdilik.Sonuç itibari ile şu an tek sorunum uzun marştan sonra aracın çalışması idi.ama şu arıza lambası canımı sıkıyor işte.Hem değişimden sonra ustasında dediği bir süre sonra v kayışı ses yapacak geleceksin gerdiricem dolayı ,hem geç çalışmanın durumu öğrenmek hemde arıza lambasından dolayı sanırım ustanın yolunu tutacağım.
Kusura bakma biraz kafanı ütülerin ve hayat hikayemi anlattım.ama gerçekten rahatladım biri ile bu durumu paylaşmaktan.

Rica ederim, ben de uzun uzun yazarım, bu forumun amacı belli yardımlaşmak. O boğaz kelebeğini söktür iyice temizlesinler, içindeki mıknatısın durumuna baksınlar ve güzel bir ayar çektir. İstanbulda isen bu işin piri topkapıda demişler di bana, ben hiç gitmedim.

Sevgili Ömer kardeşim bugün çocukları gezdirme vesilesi ile tamircime uğradım.Sağolsun yoğun olmasına rağmen vakit ayırdı bana.Ilk olarak yapılacakların listesini nöbetçi olduğum günün akşamında hazırlamıştım.Ancak yoğunluğu görünce çoğunu bir sonraki ziyarete bıraktım.
Gelelim saadete.Erdeme (Tamirci arkadaş) V kayışının değişiminden dolayı sesten bahsettim.sağolsun 5 dakikada V kayışını gererek sesi kesti.Ardından ARIZA LAMBASI 'dan bahsettim.Aracı cihaza bağladığımıza 2 adet arıza tespit ettik.İmmobilazer ve tahmin ettiğim gibi ÖN TARAFTAKI O2 SENSÖRÜ.Erdem iyi bir LPG ayarı ile sıkıntı kalmayacağını söyledi.Yani 02 sensörünü değiştirmeye gerek yok dedi.Aklım iyice karıştı.Ne yapayım bilmiyorum.

Bir sonraki ziyaretimde aracı ona bırakacağım.çünkü aşağıda belirttiğim arızaların ve bakımların yapılması gerekiyor.
1- ŞANZUMAN VOLANI değişecek.(2 ay önce sevisten aldım parçayı 450 TL.)
2- ÖN AMÖRTISÖR ÜST KULE komple değişecek.( Direksiyon ağır ve sağa sola çevirince ses yapıyor ayrıca kasislere ve bozuk yollara girince ses yapıyor)
3- Rot balans ayarı yapılacak.
4- Klima gazı ve klima düğmesinin ışığı kontrol edilecek.
5- Farklı bir LPG cide düzgün bir gaz ayarı yapılacak.
6- Geç çalışmadan dolayı yakıt sistemi kontrol edilecek.
Son olarak ta arıza lambası yanmaya devam ederse ben kendim o2 sensörünü değitiricem.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2014 21:55 
Kullanıcı avatarı

KORMAK76 yazdı:
Poul yazdı:
KORMAK76 yazdı:

Sevgili Ömer kardeşim bugün çocukları gezdirme vesilesi ile tamircime uğradım.Sağolsun yoğun olmasına rağmen vakit ayırdı bana.Ilk olarak yapılacakların listesini nöbetçi olduğum günün akşamında hazırlamıştım.Ancak yoğunluğu görünce çoğunu bir sonraki ziyarete bıraktım.
Gelelim saadete.Erdeme (Tamirci arkadaş) V kayışının değişiminden dolayı sesten bahsettim.sağolsun 5 dakikada V kayışını gererek sesi kesti.Ardından ARIZA LAMBASI 'dan bahsettim.Aracı cihaza bağladığımıza 2 adet arıza tespit ettik.İmmobilazer ve tahmin ettiğim gibi ÖN TARAFTAKI O2 SENSÖRÜ.Erdem iyi bir LPG ayarı ile sıkıntı kalmayacağını söyledi.Yani 02 sensörünü değiştirmeye gerek yok dedi.Aklım iyice karıştı.Ne yapayım bilmiyorum.

Bir sonraki ziyaretimde aracı ona bırakacağım.çünkü aşağıda belirttiğim arızaların ve bakımların yapılması gerekiyor.
1- ŞANZUMAN VOLANI değişecek.(2 ay önce sevisten aldım parçayı 450 TL.)
2- ÖN AMÖRTISÖR ÜST KULE komple değişecek.( Direksiyon ağır ve sağa sola çevirince ses yapıyor ayrıca kasislere ve bozuk yollara girince ses yapıyor)
3- Rot balans ayarı yapılacak.
4- Klima gazı ve klima düğmesinin ışığı kontrol edilecek.
5- Farklı bir LPG cide düzgün bir gaz ayarı yapılacak.
6- Geç çalışmadan dolayı yakıt sistemi kontrol edilecek.
Son olarak ta arıza lambası yanmaya devam ederse ben kendim o2 sensörünü değitiricem.

Öncelikle geç cevapladığım için üzgünüm, halen tramer bekliyorum sigortacıları bir kaşık suda boğabilirim.

Neyse kardeşim senin konuna gelince O2 sensörü değiştirmeden önce cihan ardaşımızın dediği gibi LPG ayarı yaptır, ama işinin ehli birine. İstanbulda isen asya yakasında Fatih usta var telefonu 0 (536) 621 31 63, sultanbeylide. Kendisi mitsubishi sensei. Lpg den anlarmı bilemem. Ama ara görüş hiç yoktan ne yapılacağını söyleyecek kadar alcak gönüllü bir adam, yardım eder. Mantık yürütüyorum, lpg yi devre dışı bırak benzinle git bir süre bakalım ne olacak. Sonuçta aracın orjinalinde olmayan birşey takılı ilk ondan şüphe duy.
Her sorun karşısında parça değişikliğine gidersek doğrulamayız di mi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 12:49 
Kullanıcı avatarı

Paraya kıyın, orjinal buji kullanın! Benzin tasarufu ile kısa sürede kendini amorti edecek zaten.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 16:04 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
orjinali 40TL iridyumu veya lpg buji 100 TL olsa parayı kıyıp iridyum alsak olmazmı !!?? :)
ya fabrika satış bedeli yüzünden ngk değil de şampiyon vs. kullandıysa ya orijinal ngk olup denso daha kaliteli ise. tamam ucuz diye alınmasın ama iyisi alınsın orijinal olmasa da. tabii yetkili servis ve mühebdis mantığı orjinalden şaşma diyecek buna da saygı duyarım. arıza anında en azından acaba bujiden mi diye tereddüt olmaz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 16:13 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
orjinali 40TL iridyumu veya lpg buji 100 TL olsa parayı kıyıp iridyum alsak olmazmı !!?? :)
ya fabrika satış bedeli yüzünden ngk değil de şampiyon vs. kullandıysa ya orijinal ngk olup denso daha kaliteli ise. tamam ucuz diye alınmasın ama iyisi alınsın orijinal olmasa da. tabii yetkili servis ve mühebdis mantığı orjinalden şaşma diyecek buna da saygı duyarım. arıza anında en azından acaba bujiden mi diye tereddüt olmaz

:)))
Öncelikle tamirci ya da servis filan değilim.
Aracımı alalı 2-3 ay uluyor. 3 kuruşluk buji aldım, kurumlandıktan sonra tırtladı ve 1 ay içinde oldu.
İlk başta çok iyiydi, ama forsu kısa sürdü. 10 lt benzinle 50 km göremedim!
Bu arada bende tanesi 40 tl dediğinden bahsediyorum, yetkili serviste aynı bujinin tanesi 100 tl.
Dün ikitelliden tanesi 45 tl ye aldım ( IZFR6B).
1 ay evvel taktırdıklarımın 4 'ü 18 tl idi! :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 17:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Abi 4 tane 18 e satılana biz pil diyoruz:) 12 lik beton çivi diyen de var

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 01:33 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
Abi 4 tane 18 e satılana biz pil diyoruz:) 12 lik beton çivi diyen de var

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hahahaha iyiymiş. :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2015 17:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Vefa
Araç: MİTSUBİSHİ Carisma
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: 0-
1.6 GLX otomatik aracım var. Sakin kullanıyorum (max 120km/h genelde 100 civarı)

Şehir için yavaş kalkış duruş yapıyorum hem sürüş daha konforlu hem güvenli.

Şu an İzmir LPG fiyatları ile şehiriçi dışı karışık (yüzde35 şehir içi diyelim) 20kuruş yakıyor 9.5litre.

ancak az bassam hemen 11 litreye e zıplıyor.

Araç ağır. ivmeli kullanırsanız atalet kuvvetleri sebebiyle çok yakarsınız. bir Clio da böyle olmaz ama bizim araçta böyle nedeni ise ağır olmasıdır. Sakin kullanın. otomatikte manuel kadar yakmak mümkündür.
Aktarma organlarındaki kayıplar daha fazla ama vites değişme devri standart ve düşüktür. ( Performans kullanımı hariç)

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Carisman ne yakar?
MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2015 09:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: Mitsubish Carisma 1.8 GDI
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: 0RH+
2001 Carisma 1.8 GDI yol bilgisayarında 8.4/100km yazıyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2015 02:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: AHMET
Araç: mitsubishi carizma avance hp 2001
Meslek: teknik eleman
Kan grubu: 0rh-
Arkadaşlar carizma 2001 avance modeli... bir haftadır karadeniz turundayım bu bölge oldukça dağlık, toplam 1584 km yol yaptım tepoyu tekrar doldurdum toplam tüketim 294 lira. Gaz litre fiyatı. İlk algım yer 1980 lira ikinci 2550 üçüncü 2340 son doldurduğum yer ise 2290 lira. Ortalama fiyat 2 lira 29 kuruş.
Yakıt tüketimi 18.56 kuruş.
Aracın yol bilgisayarıda 7.7 gösteriyor yani gazda olsa yaklaşık değeri verebiliyor...

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Ynt: Carisman ne yakar?
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2015 21:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıfat
Araç: Mitsubishi Carisma Avance 2001
Meslek: öğretmen
Karasi yazdı:
Arkadaşlar carizma 2001 avance modeli... bir haftadır karadeniz turundayım bu bölge oldukça dağlık, toplam 1584 km yol yaptım tepoyu tekrar doldurdum toplam tüketim 294 lira. Gaz litre fiyatı. İlk algım yer 1980 lira ikinci 2550 üçüncü 2340 son doldurduğum yer ise 2290 lira. Ortalama fiyat 2 lira 29 kuruş.
Yakıt tüketimi 18.56 kuruş.
Aracın yol bilgisayarıda 7.7 gösteriyor yani gazda olsa yaklaşık değeri verebiliyor...
cok guzel bir deger tutturmussunuz. Hiz olarak ortslama ne yaptiniz. Bu arada lpgde baya bir fiyat farki varmis

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2015 08:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: Mitsubish Carisma 1.8 GDI
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: 0RH+
Aracımın yağı yağ filtresini hava filtresini değiştirdim yol bilgisayarı 6.9/7.1 ortalama göstermeye başladı. Carisma 1.8 GDI

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 289 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye