Zaman: 05 May 2024 06:00

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 11:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: emre
Araç: skoda fabia 68 hp 2001
Kan grubu: ab +
Herkese merhaba adım emre adanalıyım. 2001 model 68 hp lpg li skoda fabia kullanıyorum. ancak son zamanlarda carisma ya karşı çok sempatim oldu. alınırsa hangi modeli alınmalı.GDI mı GLX mi veya başka bir modelimi.yakıtı nasıldır.yedek parça pahalımıdır. mekanik anlamda sık problem çıkarırmı.hangi problemlerle karşılaşıyorsunuz. Şimdiden vereceğiniz cvplar için tşk ederim. saygılar sevgiler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2010 15:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: suat
Kan grubu: a+
Merhaba İstanbul dan Suat

2007 yılında 1995 Tipo S sattıktan sonra araba bakarken Carizma efsanesini tanıdım.3 yıldır Carizma bakıyorum :)

Neden almadın diye sorarsanız,maalesef kayınpeder eşimle beraber bir iş kurdu ve L300 cityvan eşimde kalıyor.Haliyle de kapıda araba olduğu için 2.arabayı alamıyoruz.Şu aralar biraz düşüncelerde yumuşama var.Herhalde alacağız.Çünkü evdekiler gezme tozma sırasında L300 sallantısından rahatsız olmaya başladılar.Yıllardır bu aracı araştıran biri olarak;bu aracı almayı düşünenlere tek sözüm şu:Kesinlikle düşünmeyin bile.Gidip aracı kontrol ettirin sağlamsa hemen alın.Yurtdışı forumlarını bile okumuş biri olarak şunu söyleyebilirim,kesinlikle problemsiz araçlar.Araç efsane kasa Corolla dan sonra servise gitmeyen dünyada 2.araç.Aracın servise gitme istatiği:El freni teli ve cam açma düğmeleri :) Bunun haricinde problem çıkarmayan bir araç.Gdi motorlarla ilgili tek dejavantaj lpg takılamaması.Fakat araç sakin kullanımda çok az yakıyor.2000 den sonra ki yeni kasa avance ve comfort modeli düşünülebir.Aracın tek pahalı parçası rolanti motoru.Onun fiaytı da 1100-1300 arsı değişiyormuş.Sürekli arıza yapan bir parça da değil.Eğer arızalı sı denk gelirse ve uzun süreli araç kullanılacaksa değiştirilebilir.2.eli satışı zor deniyor.Doğrudur.Bunun sebebide maalesef insanların araca önyargılı bakmaları ve Sabancı nın Toyota yı satacam diye bu araçların yeteri derecede reklamını yapmaması.Bakıyorum insanlar 99-2000 model doğan ve kartala 10000-11000 verebiliyorlar ve bu arabalarda sadece direksiyon-motor var.Güvenlik namına hiçbirşey yok.200 bin km boyunca kuş serisinde bir parşayı 5 kez değişirsin,carizma da 1 kez değişirsin.Volvo bandından yapılmış şaşesi sağlam ve darbelere karşı son derece güvenli bir araç.Lafı daha fazla uzatmayacağım.Uzun süre bineceğim,masraf çıkarmayacak,seri,donanımlı ve uyugun fiyata araç arıyorsanız!!!HİÇ DÜŞÜNMEYİN BİLE KESİNLİKLE CARİZMA

SAYGILAR

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2010 15:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: emir
Araç: carisma
Kan grubu: 0+
1,6 gl glx ve gdi arasında çok bariz farklar var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2010 18:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: gökhan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: kuaför
Kan grubu: 0+
1 ay önce 2001 1.6 avance(full modeli) satın aldım inanın alırken hiç araştırmadım sadece aşık olduğum arabayı satın aldım(2006 clio dizeli satıpta) servise falanda göstermedim(zira 1 ay içinde yaklaşık 300-400tl servis parası ödedim) her gittiğim servis arabanın şusu var busu var dedi onlara kalsam araba alamıcaktım tramer kaydına baktım sadece ufak bir hasar kaydı vardı(350 tl) dert etmedim. araba duruşuyla kendini gösteriyor zaten hele açık mavi renkse. diğer arkadaşların dediği gibi en pahalı parçası gaz kelebeği bugün temsayla görüştüm 2700+kdv dedi(bende sorun yok) foruda bazı sıkıntılar dile getirilmişti bende temsaya sitemli bir mesaj atmıştım beni aradılar. ama binilecek bir araç diyebilirim uzun motor ömrü konforlu seri ekonomik yakıt sarfiyatıyla üzmez yedek parçaları ise diğerlerinden pek bir farkı yok diyebilirim %15-20 daha pahalı al güle güle bin kardeşim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2011 00:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: emre
Araç: skoda fabia 68 hp 2001
Kan grubu: ab +
evet uzun zaman önce bu konuyu açmıştım. şimdi arabamı sattım.ve carisma düşünüyorum. umarım alacağım araç carisma olur. kafamda - model var. onlarda hepinizin bildiği gibi en çok ilgi gören modeli 1.6 avance. eğer alırsam tek temennim o parçası pahalı problemin benim başıma gelmemesi. hepinize teşükkür ederim. saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 00:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: hilmi
Araç: mitsubishi carisma
Meslek: memur
Kan grubu: BRh+
yaklaşık 4 ay önce 2000 carisma 1,6glx hb aldım . çok yıpranmış ve aldığım kişi arabadan anlamadığı için bazı şeyleri görmezden gelinmiş bir araçtı.beni biraz yormasına rağmen şimdi gayet memnunum ,şu anda bana maliyeti lpg dönüşümü, 4jant ve 2 lastik değişimi şanzıman dişli değişimi (küçük bir ses nedeniyle),baskı balata değişimi,ön düzen tamiri dahil 13000tl herkese rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir araçtır. yıllardır doğana şahine bindim ama carismaya binince neden yıllardır o tenekelere araba diye binmişim diye hayıflanıyorum.2000model doğan fiyatına 2000 model klimalı. abs li tek de olsa hava yastıklı. 4 cam otomatik. elektrikli aynası elektrikli farları olan ,kendinizi tank gibi güvenli hissedeceğiniz bir arabaya sahip oluyorsunuz..bu fiyata bu özellikte araba bulamazsınız.. temizini bulursanız hiç çekinmeden alın derim .şimdiden hayırlı olsun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 02:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: emirakif
Araç: carizma
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
2001 model 1.6 yeni kasa al.avance veya cofort tavsiyemdir.tek farkı sanrooftur.
ama iyi bir ustayada kontrol ettir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 09:16 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
emirakif yazdı:
2001 model 1.6 yeni kasa al.avance veya cofort tavsiyemdir.tek farkı sanrooftur.
ama iyi bir ustayada kontrol ettir.

+ Sunroof
+ Çelik jant,
+ Sis farı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2011 13:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: onur
Araç: mitsubishi l300
Meslek: yufkacı
Kan grubu: ab
ARKADAŞLAR BİZ YENİ KARDEŞİMLE TİCARET İŞİNE ATILCAZ DA bize panelvan lazımdı herkes l300 sağlam diyorda bu araçların sıfırı varmı ticaret için iyimi bi açıklayın şu konuyu

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: