Zaman: 27 Nis 2024 09:45

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2015 13:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Vefa
Araç: MİTSUBİSHİ Carisma
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: 0-
+ yönlerinin -yönlerinden fazla olduğunu düşünüyorum. araç çok güvenli ve sağlamdır. Sürüş zevki verir. Yol tutuşu iyidir. Frenleri ve sert plastik malzemeleri vasattır. Parça fiyatları abartılı değil ama biraaz pahalı. Tek sorun bu araca kaskosuz binmem ve tedirgin olmamdır. (16 yaşında araba kaskosu çok acımasız hesaplandı. ooO)

D segmenti bir araçtır. içine kurulursunuz. Yolculuk rahattır. Koltukları oldukça konforludur. Otomatik 1.6glx aracımın benzinde çekişi çko iyi, otogazda biraz düşüyor.

Çok az yakar. Ben 10,6 litre LPG yakıyorum 100 km de -tam depoyu 3 ere tamamen bşaltıp aracı otomatik benzine geçmesini sağlayarak ölçtüm. 10,5 10,8 gibi değerlerin ortalamasıdır.-(%50 şehir içi %50şehir dışı) ama çok sakin kullanır 3000 devri geçmem. devir yükselince ayağımı gazdan çeker vites artmasını sağlarım. Zira son hızım 190 yaptım 4bin devir civarı araç karakter değiştiriyor. 3bindevirde 120km yapıyor.Otomatik
Etrafta çok bulunmaz. kırmızı ışıkta durduğunuzda en az 2-3 honda toyota fiat vardır ama carisma yoktur.
Parçalar ebay den veya Rus mitsubishi forumlarından - çıkmacıdan çooooooooooooooooooook ucuza bulunuyor (tek stop 20 dolar - normalde 200TL civarı)

Nadir olan bir arabaya sahip olmanın problemlerini yaşarsınız ancak 15bin tlye alıp 3bin masraf ettinizmi de gözleriniz açılmasın o konforda arabaya 18 e binmiş ve her şeyini yenilemiş oldunuz............

Ben memnunum. Volvo s40 veya eski kasa mondeolar alternatifidir diye düşünüyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2015 17:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: trayan
Araç: mitsubishi carisma
Meslek: memur
arkadaş sonuna kadar haklı evet sağlam araba iyi araba ama 10 bin tl lik araba sorun çıkardığında ufak bir parçası arabanın yarı fiyatı ve bulunmuyorda.motor arızası verdiğinde hiç uğraşmayın götürün hurdaya verin arabayı yaptırayım derseniz aldığınız fiyattan daha fazla para harcarsınız yinede çözüm bulamazsınız çünkü anlayan ustada yok

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2015 00:13 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
Motoru arıza veriyorsa %90 kullanım hatası (susuz, yağsız kalma vs) söz konusudur. Elektronik veya mekanik arızalar ise aracın yarı fiyatına değil, çok ekonomik şekilde çözülebiliyor. Kaldı ki düzgün araç alınıp o araçla yük ve eşya taşınmadığı sürece dünyanın en az arıza yapan araçları listesinde ilk 3' te yer alır.

Carisma aracıyla ilgili sorun yaşayıp da çözülemeyen, ya da buraya danışıp da ekonomik çözemeyen pek yoktur sanırım.

Şu an 5. Carisma' mı kullanıyorum, iç plastik ve döşeme harici önemli bir problem yaşamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2015 03:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sezgin
Araç: Outlander Turbo
Meslek: Kamu
Kan grubu: 0Rh+
madem konu hortlamış bide ben yazayım.
1.8 gdi carşsma aracım vardı şu an outlander turboya biniyorum ve net söylüyorum carismadaki konfor bu araçta yok.
otomatik vites aracımla arabada iri kıyım beş kişi bagaj ağzına kadaar dolu halde rampa yukarı çok öercedese bmw ye sellektör yaptım.
net olarak söylüyorum sürüş konforu yol tutuşu yola oturuşu harika bir araçtır. D segmenti olduğunu hissetiren bir araçtır.
Gelelim parça meselesine dikiz aynamı komple boyası takılması işçiliği 130 tl ye mal etmiştim unutmayın bunlar elektrikli ve ısıtmalıdır ve ben aynayı komple aldım içi dışı kablosu göbeği komple. arka stop demiş arkadaş. aracım 2001 hatchback di benim. Arka stop ve bagaj kapağındaki reflektörün ikisini 150 tl ye mal ettim.
Kim hangi parçasına pahalı diyor ?
koca kaputu orjinal sıfır larak 800 tl ye aldım.
bu aracın parçasını reno tofaş gibi hyundai gibi yerli sayılacak araçlarla kıyaslamayın lütfen alfa romeo gibi lancia gibi bmw gibi volvo gibi ithal araçlarla kıyaslayın ondan sonra pahalımı değilmi ona göre yorum yapın.
ayrıca temizini alırsanız ustaya mustaya ihtiyacınız olmaz. yağını suyuna ayda bir kez bak yakıtını koy devam et carisma bu kadar sağlam bi araçtır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2015 21:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: rich5053
Araç: Colt 1.3 İnvite AMT
Öncelikle bayramdan önce araç aldım. 2008 colt sahibiyim ve 3.5 yildir sorunsuz kullanıyorum. Mitsubishi markasını bildiğim için önce lancer akabinde carisma almaya niyetlendim. İstediğim araç 1.6 avance hb modeliydi. 2 aya yakin baktım 20den aşağı bulamadım istediğim aracı. Hatta 20 den fazla isteyen bile vardı. Gittim 99 primera special edition aldım 17250 ye. Carismaya göre primera nasıldır bilmiyorum ama primera dan oldukça memnunum. Bulabilseydim carisma alacaktım ama nasip olmadı . Ama aklımın bir köşesinde hala mavi hb carisma avance duruyor. Belki ilerde nasip olur.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2015 08:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sezgin
Araç: Outlander Turbo
Kan grubu: 0Rh+
Aklının kenarında duran aracın rengine kadar aynısı vardı yalnız 1.8 gdi idi ve otomatikti.
1.8 in tadı başka bence. :)

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 106 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz