Zaman: 20 Nis 2024 12:56

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2016 22:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: berkan
Araç: carisma 2003 h.back comfort 103hp 76kw
Meslek: mühendis
Kan grubu: -+
Arkadaşlar SORUN ÇÖZÜLDÜ.. İLk önce kapağın görevinin sadece toz girmemesiymiş, hava alması ggrekiyormuş. DOĞRUSUNU ÖĞRENİN

Sizlere ve yanlış veren bilgi veren ustalara çok sinirliyim.

İşin doğrusu şudur, POMPAdan yağ kaçırıyorsa keçeleri falan değişir, hala yağ eksiltme veya kapaktan yağ atma varsa. Altta Direksiyon kutusu var oradaki plastik parçalarında değişmesi gerekiyor, 350TL gibi masrafı var, sonunda çözüldü. 5aydır yağ falan sorunu yok. Her hafta yağ eklemekten gına gelmişti. Böyle sorunu "direksiyon hidrolikçisi" dükkanına götürün, her sorunu doğru ustaya götürmek gerek yoksa aptal gibi para harcarsın, bu iş için daha önceden 600TLden fazla boşa para vermiştim , gerzek ustalara. (pompa tamiri ile 1000tl)

İşin teknik açıklamasıda biryerden yağ kaçırınca içinda hava yapıyor yağ çok azalmasına doğru kapaktan basınçla yap atıyo, yani kapaktan yağ atıyorsa bilinki bir yerden yap kaçırıyor EĞER pompadan kaçırmıyorsa direksiyon kutusundan kaçırıyordur. KAPAĞIN TEK GÖREVİ VARMIŞ, içine toz girmesin diye yoksa kapak zaten içine hava alıyor, hava alması gerekiyormuş.

En son carizmaevo tarafından 13 Mar 2016 22:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2016 22:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: berkan
Araç: carisma 2003 h.back comfort 103hp 76kw
Meslek: mühendis
Kan grubu: -+
Celistmehmet yazdı:
Öncelikle Çok Geçmiş Olsun. Arkadaşım Yazdıklarınızı Tek tek okudum Aynı Şey Benim Aracımda da vardı sorun Kapakdaki sertleşen Orning, değiştirdim Fakat Yerine oturmadı demişsiniz Onuda Orningi Serçe parmağınıza geçecek Şekilde Alırsanız Yani üzerindekinden birazdaha küçük olacak şekilde Orningi genişleterek yani az gererek kapağa Takın " bu yöndemle orningin et kalınlığı incelecek" kapağı yerine takarken orningin bidonun iç duvarlarına tam oturduğundan emin olabilirseniz sorununuz çözülür hatta size kumpasla ölçüp tam orning ölçüsüde yazabilirim daha sonra. Tabi Bu arada bidonda Herhangi Bir Çatlak Kaçak olmadığını ve Kapağın Sıkıştırma Durumunun Sağlam olduğunu Var Sayıyorum.

oring sadece kapak tutsun diye, o kapağın hava alması gerekiyor normal çalışma şekli böyleymiş, ilk mesajı okuyun açıklamaları yazdım.

kapak sadece toz girmesin diyemiş, hava alması gerekiyormuş..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: