Zaman: 28 Mar 2024 23:52

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2013 14:12 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
mitsular soğuk havalarda çalışmamazlık etmez. foruma almanyadan üye bir arkadaş almanyada kar yağdığında komşusunun sıfır BMW sinin çalışamadığını ama kendi emektar mitsunun tek kontakta çalıştığını yazmıştı.
bende karlastiği taktığım zaman yolda 4 çekerleri geçiyordum. son model landroverlar dahil. tabii muhtemelen onlar 4 çekere güvenip kar lastiği almaya paraları yetmeyen garibanlardı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2013 23:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıfat
Araç: Mitsubishi Carisma Avance 2001
Meslek: öğretmen
av.ilhami yazdı:
mitsular soğuk havalarda çalışmamazlık etmez. foruma almanyadan üye bir arkadaş almanyada kar yağdığında komşusunun sıfır BMW sinin çalışamadığını ama kendi emektar mitsunun tek kontakta çalıştığını yazmıştı.
bende karlastiği taktığım zaman yolda 4 çekerleri geçiyordum. son model landroverlar dahil. tabii muhtemelen onlar 4 çekere güvenip kar lastiği almaya paraları yetmeyen garibanlardı :)

carisma nacizane 4. arabam. tofaşla, renoyu bir kenara atarsak 2005 focusumla carismayı kıyasladığımda kış aylarında carismanın daha rahat çalıştığını söyleyebilirim. ayrıca carismamda kışın hiç stop etme de yaşamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2013 23:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 2002 1.6 avance
Meslek: orman bölge şefi
Kan grubu: a Rh
2002 orjınal 69 bın km de avance alıcam tavsıyelerınız nedır kucuk bır arastırma yaptım yakıt ve şu arıza ışıgı sorunu cok var gıbı aslında ben her ne kdr pıyasası olmasada mıtsubıshı yı saglam karoserı olan ve guvenlıklı sorunsuz bır arac olarak bılırdım her ne kdr fıyatta anlastıysakta sanırım almaktan vazgecıcem cunku forumda okuduklarım benı baya ürküttü ne dersınız arkadaslar ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2013 10:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burçinhan Doğan
Araç: Carisma Comfort
Meslek: Jeofizik Mühendisi
Kan grubu: 0rh+
ZooP yazdı:
2002 orjınal 69 bın km de avance alıcam tavsıyelerınız nedır kucuk bır arastırma yaptım yakıt ve şu arıza ışıgı sorunu cok var gıbı aslında ben her ne kdr pıyasası olmasada mıtsubıshı yı saglam karoserı olan ve guvenlıklı sorunsuz bır arac olarak bılırdım her ne kdr fıyatta anlastıysakta sanırım almaktan vazgecıcem cunku forumda okuduklarım benı baya ürküttü ne dersınız arkadaslar ?

Forumlar genelde, araçlarda sıkıntı oldukça başlık açanların çok olduğu yerlerdir. Hatta 3-5 mesajı olan onlarca kişiyi incelediğinizde bir problem yaşamış bir başlık açmış ve daha sonra buralara bir daha uğramamış kimselerdir. Bu yüzden forumları okuyarak araba almaya kalkarsanız, araç almanız mümkün olmayabilir.

Bahsi geçen araba bu mudur ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 7895/detay

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2013 01:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Musa
Araç: Mitsubishi Carisma Comfort 1.6 HB 2001
Meslek: Kalite Güvence Sorumlusu
Kan grubu: 0+
Merahabalar.. Bende sonunda (LPG'li) 2001 model 1.6 HB Comfort modelini aldım 4 gün önce.
Araç orjinal 72.350km'deydi. Şu anda 4 günde 72.900 oldu. Aracım daha önce engelli plakalı olduğundan fazla kullanılmamış. Yetkili servisteki kayıtlarda 2006'da 20.000, 2009'da 30.000 vs. vs. bakımına gelmiş. Temizlik konusunda Türkiye'de tek diyebilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2013 11:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: trcn
Araç: yok ki
Meslek: çalşan
musander yazdı:
Merahabalar.. Bende sonunda (LPG'li) 2001 model 1.6 HB Comfort modelini aldım 4 gün önce.
Araç orjinal 72.350km'deydi. Şu anda 4 günde 72.900 oldu. Aracım daha önce engelli plakalı olduğundan fazla kullanılmamış. Yetkili servisteki kayıtlarda 2006'da 20.000, 2009'da 30.000 vs. vs. bakımına gelmiş. Temizlik konusunda Türkiye'de tek diyebilirim.

Kaça aldığınızı söyleyebilir misiniz acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2013 02:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: tvs
Meslek: memur
Merhaba. Bir Mitsubishi Carisma satın alma düşüncesindeyim. Bununla ilgili olarak açılan bu konu çok faydalı. Peki bu aracı satın almak için inceleme aşamasında hangi illerde kimlere göstermeliyiz? Uygun fiyatlı veya her ayrıntısını kontrol eden kimler var? Ben İzmir'de oturuyorum ve bu sabah bir Carisma sahibi ile satış için görüşeceğiz(1999-1.8GDIelegance-otomatik-260000-12binTL). İzmir'de aracı kimler iyi kontrol eder veya dener bu konuda fikir verebilir misiniz? Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2013 08:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
senin için yakıt önemli ise gdi almanı tavsiye etmiyorum.nedeni lpg uyumlu değil.ama benzin ucuz olsa tam binilecek araç.1.6 olanlar hem performans hemde yakıt ekonomisin bakımından kullanıcısını üzmez.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2013 09:21 
Kullanıcı avatarı

niketnac yazdı:
Merhaba. Bir Mitsubishi Carisma satın alma düşüncesindeyim. Bununla ilgili olarak açılan bu konu çok faydalı. Peki bu aracı satın almak için inceleme aşamasında hangi illerde kimlere göstermeliyiz? Uygun fiyatlı veya her ayrıntısını kontrol eden kimler var? Ben İzmir'de oturuyorum ve bu sabah bir Carisma sahibi ile satış için görüşeceğiz(1999-1.8GDIelegance-otomatik-260000-12binTL). İzmir'de aracı kimler iyi kontrol eder veya dener bu konuda fikir verebilir misiniz? Teşekkürler.

mutlaka yetkili servise gidip ekspertiz yaptırmanı tavsiye ederim.aracın geçmiş servis kayıtlarını incelemeni hangi sıklıkla kontrol edildiğine bakmanı, pert veya kaza kaydı olup olmadığına bakmanı tavsiye ederim.çünkü özel servisler yeni araç alımında farklı yönlendirebiliyorlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 21:23 
Kullanıcı avatarı

trcn yazdı:
musander yazdı:

Kaça aldığınızı söyleyebilir misiniz acaba?

18.000TL. Tabi bütün ağır bakımları yapılmış olarak. Triger, baskı balata vs..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 21:27 
Kullanıcı avatarı

niketnac yazdı:

Bende geçen yıllarda GDI Kullandım.. o zamanlar LPG takılmıyordu.. zor araçtır. Yetkili servisteki arkadaşım bile 1.6 kullanıyordu. Bende 1.6 otomatiğe geçiş yaptım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 21:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sam Gold
Araç: 2003 carisma avance hb otomatik
Meslek: inşaat
Kan grubu: A+
carisma alırken koltukların özellikle şöför koltuğunun üstünde hasır t-shirt vs varsa kaldırıp bakın yırtıktır :) çok önemli değil tabi ki bu benim başıma geldi çok umursamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2013 15:09 
Kullanıcı avatarı

jetaim yazdı:
carisma alırken koltukların özellikle şöför koltuğunun üstünde hasır t-shirt vs varsa kaldırıp bakın yırtıktır :) çok önemli değil tabi ki bu benim başıma geldi çok umursamadım.

carismaların kronik arızalarından biri de döşemelerin çabuk deforme olmasıdır malesef

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2014 15:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: feza
Araç: carisma
Meslek: öğrenci
Merhaba, bu aracı almayı düşünüyorum,gördüm kullandım,görünürde temiz fiyat pek inmedi daha ustaya göstermedim,araç hakkındaki düşüncelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 4128/detay araç bu
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 2245/detay bunu henüz görmedim sizce nasıl fiyat ve görüntüler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2014 17:18 
Kullanıcı avatarı

1.aracin ilan tarihi 2012 Arac yaklasik 2 yildir satilmamis bu bende kusku uyandirdi. 2 .aracin servis bakimli oldugu soylemis. Irtibata gecip evveliyatini ogrenebilirsin.

Motorola cihazimdan gonderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2014 17:25 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
feza yazdı:
Merhaba, bu aracı almayı düşünüyorum,gördüm kullandım,görünürde temiz fiyat pek inmedi daha ustaya göstermedim,araç hakkındaki düşüncelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 4128/detay araç bu
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 2245/detay bunu henüz görmedim sizce nasıl fiyat ve görüntüler

Siz öncelikle kendinizi bir tanıtın.
Sonrasında da alacağınız aracın GL olduğunun farkında mısınız? Yani Klima, ABS, Airbag yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2014 09:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet Aydoğdu
Araç: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI elagance 2001
Meslek: Mühendis
Herkese merhaba, bende forumdaki değerli önerilerinizi okuyup 2001 model 1,8 GDI Elegance Otomatik Carisma sahibi oldum. Bugüne kadar değişik marka araçlar kullandım, gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki; gerek ergonomi, gerek performans&ekonomi bakımından gerçekten çok güzel bir araç. Bilindiği üzere Carismalar Volvo platformunda üretiliyor bu durum zaten güvenlik konularında endişeleri gideriyor. Araç hakkında ilk izlenimime gelince; öncelikle otomatik araçlar hakkında ön yargılardan kurtulmak lazım. (tabiki öncelikle konunun ehli bir ustaya aracı gösterdikten sonra) Gerçekten otomatik vites dişli oranlarını çok güzel ayarlamışlar ve vites geçişleri hiç hissedilmiyor.Aracın iç plastik aksamı yeterli kalitede.Tek sıkıntılı parçaları diğer yorumlarda da belirtildiği üzere cam açma düğmeleri (şu an benimkiler çalışıyor fakat yarın herhangi bir problemde belki orijinal olmayabilir fakat piyasada çok rahat bulunan başka düğmeler ile rahatlıkla değiştirilebilir diye düşünüyorum.) aracım elegance serisi olduğu için dijital kliması,sunroofu, hız sabitleyicisi çok güzel çalışmakta ve aracın sürüşüne ayrı bir zevk katmakta (bence bulabilirseniz sizde elegance alın).GDI teknolojisini ise uzun uzadıya anlatmak istemiyorum, gerçekten çok ekonomik ve performanslı (ortalama yakıt tüketimi 100 km.de şehir dışı 0,35 tl, şehir içi 0,40 tl. Benzin litre fiyatı 5,09 tl) bu tüketim değerlerinde zaten LPG'ye ihtiyaç kalmıyor.Bu araç 1,8 olduğundan dolayı korkmayın zannımca 1,6 motorlardan daha az yakıyordur.Daha önce 2012 model 1,2 motor fiat punto kullandım tüketim değerleri daha fazlaydı.Aracın yol tutuşu mükemmel, yağmurlu havalarda ani dönüşlerde önden kayma eğilimine karşı TCS (çekiş kontrol sistemi) devreye giriyor.Arka koltuk mesafeleri gayet iyi ayarlanmış, bagaj hacmi ise sınıfında en ön sıralarda sayılır.Aracın bir diğer sıkıntısı ise üzerindeki orijinal oto teybi, maalesef bu teyp kasetli ve üzerinde yol bilgisayarının düğmesi bulunmakta.Teybi değiştirdiğiniz takdirde bu tuş işlevsiz kaldığında yol bilgisayarındaki verilere ulaşamıyorsunuz (gerçi bu bilgiler bana göre çok da önem arz etmiyor,zaten üç tane veri var bunlar:ortalama tüketim, menzil,ortalama kilometre :) ) ya da bunun yerine bu teybi, alt tarafta bir bölüm var oraya alıp yerine güzel bir teyp taktırabilirsiniz.Onun haricinde şu an sizlere bunları aktarabilirim, aracı kullandıkça bu bilgileri güncelleyip sizlerle paylaşacağım.Herkese iyi günler dilerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2014 12:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
yakıt konusunda 1.6 dan daha az yakacağını sanmıyorum benzinde ortalama 90-100km hızda aracım 5,5lt/100km yakıt tüketimini bizzat deneyerek ölçtüm.lpg de ise bu değer 6,5lt/100 km oluyor.
teyp konusunda haklısın ama ben böyle bir çözüm buldum
viewtopic.php?f=9&t=8038

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 May 2014 02:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: naci
Araç: mitsubishi lancer 2006 mt
Kan grubu: 0rh+
Slm arkadaslar. Kisaca ozetlemek gerekirse;
Benim 2013 dizel mazda3 um var. Ev alacagim icin, ya satip 20000 tl civarinda bir arac alacagim, yada 20000 tl civarindaki araclarla takas yapip uzerine para alacagim.
Simdi gelelim asil meseleye; Almaya niyetlendigim arac turu 1.9 dıd avance carisma. Bu konuda nelere dikkat etmem lazim. Motor ile ilgili yada farkli bas agritici kronik problemler var mi. Motoru yapilmis(oyle bir durum yok, farz edelim ki) olsa onerir misiniz.
Daha once outlander 2.0 MT dusunuyordum vaz gectim.(bu durumu dile getirme sebebim, daha once outlander basligi altinda bilgi istememden mutevellit. O baslikta daha once goren arkadaslar kafa buldugumu dusunmesin.)
Kiymetli fikirlerinizi bekliyor, simdiden tesekkur ediyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2014 15:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet Aydoğdu
Araç: Mitsubishi Carisma 1.8 GDI elagance 2001
Meslek: Mühendis
Merhaba Naci Bey. Bahsettiğiniz 1.9 did carismalar dizel güç ünitesi "Renault"tan alınma. Şanzıman aksamı ise "Volvo"dan alınma.Sanırım bu iki marka artı Japon teknolojisi birleşince ortaya çıkan karışım mükemmel oluyor. Genel bir durum olmak üzere, dizel ikinci el araç bakıyorsanız 100.000 ve üzeri kilometrelerde çok dikkatli olmalısınız, malum ülkemizde daha birkaç sene öncesine kadar "kırsal motorin" diye bir yakıt türü vardı ve çok CRDI sistemli araçların motorlarının yakıt sistemini mahvetti.Bu motorinler öncelikle araçların egr valfi denen (eksozdan geri gazı toplayıp içerisindeki yanmamış haldeki motorini motora yönlendiren sistemin adı) parçayı, kızdırma bujilerini ve enjektörlerini mahvetmekteydi. Öncelikle aracınız bir servise veya ekspertize götürüp motorun durumu hakkında bilgi edinin yoksa bahsettiğim durumdan dolayı yaklaşık 4-6 milyar gibi dudak uçuklatan meblağlar ödeme durumlarınız olabilir, motor sağlamsa elektronik aksam ve kaporta kontrollerinden sonra kararınızı verebilirsiniz.Ama dizel motor yerine, şayet ki carisma düşünüyorsanız benzinlilerini tercih edin derim çünkü benzinli araçların bakım maliyetleri daha ucuzdur hem de benzinli araçlar daha uzun ömürlüdür.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye