Zaman: 28 Mar 2024 23:57

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 36 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2010 23:14 
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2010 23:20 
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2010 23:30 
Kullanıcı avatarı

evet başardım kardeş dediğin gibi yükledim resimi...ama bu araba benim eski carismanın resimi...1.6 glx.. 2 sene dağ bayır yağmur çamur demeden
gezdirdi taşıdı beni..hiç üzmedi beni...onunla bir arkadaş gibiydik...konuşur dertleşirdik...duygusal bir bağ vardı aramızda...böyle pisli çantı kırık falan olduğuna bakmayın
daha iyi resimleride vardı silinmiş bulamıyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2010 23:40 
Kullanıcı avatarı

Resimyavru carisma kanatlanmış uçacak sanki...şimdi garajda bu yavrunun
abisi yatıyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2010 23:25 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
turgay yazdı:
aklıma gelmişken bi sorum olacak 1.8 gdi kullanan arkadaşlara...2000 model 1800 motor carismanın vergisi kaç para...bi ara bi formülle 1600 motor vergisi sınıfından ödemek için bişeler yapıldığını duymuştum ama bilgisi olan arkadaşlar ne yapmam gerektiğini yazarsa sevinirim...
aracının kasko değerinin %10'ü eğer verdiğin yıllık vergiden az ise bir alt dilimden vergi verebilirsin. sigorta şirketinden konu ile ilgili dilekçe alabilirsin.

aracın 1.8 ama alaşım jantların yok :unknown:

verdiğin bilgi için teşekkürler arkadaşım...
:good: Allah razı olsun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2010 20:22 
Kullanıcı avatarı

Araç: 99 carisma 1.8 GDI LS HB
turgay yazdı:
aklıma gelmişken bi sorum olacak 1.8 gdi kullanan arkadaşlara...2000 model 1800 motor carismanın vergisi kaç para...bi ara bi formülle 1600 motor vergisi sınıfından ödemek için bişeler yapıldığını duymuştum ama bilgisi olan arkadaşlar ne yapmam gerektiğini yazarsa sevinirim...

aracın bir yıllık vergisi kasko değerinin %5'inden fazla ise vergisi bir alt dilimden alınır ama bunun için vergi dairesine kasko değer bildirim formunu vermesi gerekir. bu form internetten alınıp sigortacılar tarafından doldurulduktan sonra tabi.... mesela geçen sene benim aracın kasko değeri 12.250 tl % 5i 612,5 tl yapar vergisi ise 790 tl yapıyordu bu durumda kasko değerinin %5inden fazla olduğundan bir alt dilim vergiden faydalandım bilginize...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2010 19:37 
Kullanıcı avatarı

mlegend yazdı:
turgay yazdı:

aracın bir yıllık vergisi kasko değerinin %5'inden fazla ise vergisi bir alt dilimden alınır ama bunun için vergi dairesine kasko değer bildirim formunu vermesi gerekir. bu form internetten alınıp sigortacılar tarafından doldurulduktan sonra tabi.... mesela geçen sene benim aracın kasko değeri 12.250 tl % 5i 612,5 tl yapar vergisi ise 790 tl yapıyordu bu durumda kasko değerinin %5inden fazla olduğundan bir alt dilim vergiden faydalandım bilginize...

evet bugün sigortacıya bu mevzuyu sordum...baktı eğer 350 tl nin üzerindeyse ödediğin vergi ozaman alt sınıftan ödersin...
sen zaten alt sınıftan ödüyorsun dedi...250 tl civarında bandrolü bizim aracın...seneye yaştan dolayı belki bir miktar daha
düşebilirmiş...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2010 22:16 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
turgay yazdı:
mlegend yazdı:
turgay yazdı:

evet bugün sigortacıya bu mevzuyu sordum...baktı eğer 350 tl nin üzerindeyse ödediğin vergi ozaman alt sınıftan ödersin...
sen zaten alt sınıftan ödüyorsun dedi...250 tl civarında bandrolü bizim aracın...seneye yaştan dolayı belki bir miktar daha
düşebilirmiş...

Arabanızın vergisi 250,00 TL olamaz, benimki 283,00 TL.
Muhtemelen 526,00 TL' dir. Yanlış bilgi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2010 19:35 
Kullanıcı avatarı

abi bu 525 tl yıllıkmı 6 aylık vergimi...???ben 250 tlyi 6 aylık için söyledim..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2010 09:14 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
turgay yazdı:
abi bu 525 tl yıllıkmı 6 aylık vergimi...???ben 250 tlyi 6 aylık için söyledim..

Tabi ki yıllık.
Vergiyi 2' ye bölüp, 6 aylık söyleyen de ilk seni gördüm Turgay :)
bölmüşken 12' ye böleydin, göze daha bi hoş gözükürdü :Yahoo!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2010 18:58 
Kullanıcı avatarı

olur böyle abi...ben bir kalemde ödediğim parayı söylemek istedim...6 ay dan 6 aya tam 6 ay daha var...6 aya kim öle kim kala...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2010 18:58 
Kullanıcı avatarı

:D :D :good: ...

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: SLM
MesajGönderilme zamanı: 19 Eki 2010 13:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: ferhat
Araç: carisma
Kan grubu: brh
ARKADAŞLAR CARİSMA ALMAK İSTİYORUM 2000 MODEL 1.8 125 BG. NASIL BİR ARAÇTIR ÇOK HOŞUMA GİDEN BİR ARAÇ NEYAKAR SAGLAM MI PARÇA SIKINTISI OLURMU YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. HAYIRLI GÜNLER

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2010 21:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Adem Tugay
Araç: Mitsubishi Carisma 2000 Sedan
Meslek: Turizm/İK Yönetimi
Kan grubu: 0Rh+
Ferhat bey Kendinizi tanıtın bölümünde isminizi göremedim.. eğer göremediysem kusuruma bakmayın ,, ama tanıtmadıysanız en kısa zamanda kendinizi tanıtırsanız size daha sıcak bir yaklaşımda bulunuruz :)

yine de cevap vereyim ... İlgilendiğiniz 1.8 GDI modeli bazı konularda size sıkıntı yaratabilir ..yedek Parça vs. konusunda.. ayrıca kronik bir hasta olmasa da bu arızaları tekrarlaması söz konusudur.. Fakaaaaattt :) incelediğim kadarıyla gayet performanslı ,, spor kullanıma uygun bir araç.. Temizini bulduktan sonra neden olmasın.. Size tavsiyem; benim başım ağrımasın , alayım bakımını yaptırayım senelerce sıkıntısız bineyim diyorsanız 1.6 AVANCE (mümkünse sedan,, bagaj sıkıntısı olmasın diye...) tavsiye ederim. ben 5 yıldır dönem dönem kullandığım temizliğinden şüphemin olmadığı ailemizin bir ferdine ait olan aracı satın aldım.. Sıfır km alınan aracın ben 110.000 km 'de 2.sahibi oldum ve inanın kendiinze ait olunca daha bir keyifli geliyor bu araç .. Dışardan da hoşuma giderdi hep fakat sahip olmak farklı bir duygu.. Size önerim 1.8 GDI yerine 1.6 AVANCE bulup başınız ağrımadan keyifle kullanmanızdır.. donanım olarakta D segmentine yakışır donanıma sahip bir araçtır. Elektrikli Sunroof,Klima,2 Airbag,Elektrikli ön & arka camlar bu aracı tercihinizdeki ana sebepleri yaratır düşüncesindeyim. Nitekim bu donanımda bu fiyata Japon kalitesini satın almak zor bir meziyettir. Carisma verilen paranın tam karşılığıdır..

sizin ve ailenizin adına hayırlı olması dileklerimle ...

Mitsubishi Carisma 1.6 Avance S/D ... || 2000 - Siyah - M/T ||
Resim

Suzuki Burgman 400 ... || 2004 - Chrome Blue ||

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2012 00:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: mert
Araç: carisma 1.9 did comfort
Meslek: serbest
Kan grubu: a
herkeze meraba.ben de 2004 1.9 dıd aldım...1 hafta oldu ..uzun yolda gerçekten çok rahat fakat şehir içi dizel olmasına rağmen fazla gibi geldi tüketimi...1.9 did kullananlar varsa tavsiyelerini beklerim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2012 12:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kadir
Araç: carisma 1.8 GDİ Hb
Meslek: öğrenci
Mitsubishi Carisma 1.8 GDI HB Elegance / Eylül 2001 /(İNCELEME)
http://smspazari.net/test-detay.asp?testid=349

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 36 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: