Zaman: 28 Mar 2024 20:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 131 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2015 11:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: mitsubishi carisma
Meslek: memur
Kan grubu: Arh+
Daha öncede ara ara sıkıntılarımı yazıp burdaki arkadaşların sayesin de çözüm bulmuştum hassasiyet gösterip yardımcı olan forumdaki arkadaşlara teşekkür ederim.Şimdiki sorunum ise aracımın benden önceki sahibi tekli cam düğmelerinin soketlerini kestirip uydurma cam düğmeleri yaptırmış.Önceleri sıkıntı yoktu ama şimdi o düğmeler bozuldu.Bende olmuşken tekrar orjinaline çevireyim dedim ama soketler olmayınca biraz bu zor olacak.Ustam sen düğmeleri getir ben lehimle hallederim diyo ama bende olmuşken sağlam bir şey olsun istiyorum.Ankarada çıkmacılara sordum soketleri onlar tek olarak satmıyorlarmış tesisatla beraber veriyorlarmış ve bunun için 400 tl. gibi rakam istiyorlar.Bu üç tane soket için çok fazla bir rakam.Benim forumdaki arkadaşlardan isteğim ellerinde fazla soket olanı varmı veya bu soketleri uygun fiyata alabileceğim bidikleri veya tavsiye edecekleri bir yer varmı.Bu konuda yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2015 11:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Vefa
Araç: MİTSUBİSHİ Carisma
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: 0-
Merhaba, Carisma almaya karar verdim aracı çok beğeniyorum. ancak otomatik alacağım çünkü eşim de kullanacak.
Kronik olarak cam düğmesi problemini okudum heryerde. Düğmeyibaşka bir aracın düğmeleriyle değiştirme imkanımız var mı? s40 mesela? çok pahalı olsun ama birdaha kırılmasın, millet 4-5 aya bi düğme diyor....
Şuan mazda 626 almamamın tek nedeni yaptığım hesaba göre 1.6 motor kullanarak 2.0 a göre yıllık yaklaşık 400 450 TL tasaruf etmek (yakıt hesabını kullanma miktarına göre dikkatli hesapladım)

ancak 2 kere düğme değişsem aynı paraya gelecek...... Aracı çok sevdim ancak Düğme problemi moralimi bozuyor gerçekten büyük problem midir?Klima kullanaağımız için çok cam açmaya da biliriz ama kırık olmasını istemiyorum hatta cam açıkken bozulduğunu düşünüp nasıl kapatırım acaba diye bile moralim bozuluyor(bu düğmeler hakkında az bilgi rica ediceğim ama özellikle başka arabalarınki uyumlu olabilir mi?
--------
İzmir'de önerebileceğiniz dürüst güvenilir bir mitsubishi ustası önerisi rica edeceğim( zor günler için rehberimde yer açacağım):)
-----------
Son sorum otomatik şanzumana motor kadar güvenebilir miyim? Carisma motoru sağlam peki ya otomatik şanzuman? (Aracı 210bin de alacağım ancak yıllık 7bin km en fazla kullanacağım- çoğunluğu şehir dışı)

Çok teşekkür ederim saygılarımla

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2015 15:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
cam düğmeleri eğer arızalanırsa hyundai h100 ile değiştirin bu şekilde kullanın yaklaşık 5 sene h100 cam düğmesini kullandım hiçbir sıkıntı yaratmadı.Froumda resimlerim ve açıklamalı anlatımım var aratırsanız bulursunuz.Otomatikte herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2015 01:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sam Gold
Araç: 2003 carisma avance hb otomatik
Meslek: inşaat
Kan grubu: A+
wepha yazdı:
hatta cam açıkken bozulduğunu düşünüp nasıl kapatırım acaba diye bile moralim bozuluyor

cam düğmeleri kırılsa bile cam açılıp kapanıyor. kırılan, düğmenin üst kapağı oluyor o kırılınca altında iki tane uzun düğme kalıyor onların biri açıp biri kapatıyor benimkinin yolcu tarafı kırıldı şu an öyle kullanıyorum. yenisi 40 tl almıyorum çünkü bizim düğmeler hassas. sağ koltuğa oturan düğmenin nasıl basıldığını anlayana kadar plastiğin mukavemetinin yarısını öldürüyo zaten :) ama dediğim gibi düğme kırılınca üst kapak kırılmış oluyo içindeki açma kapama düğmelerine basılıyo. benimki o şekilde yani büyük ihtimal herkesin öyledir çünkü kırıldığı yer belli düğmelerin.. ?? şoför tarafının düğmeleri ise sadece sen oturacaksan kırmazsın hassas davranırsan.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2015 01:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sezgin
Araç: Outlander Turbo
Meslek: Kamu
Kan grubu: 0Rh+
arkadaşım forumda cam düğmeleri sorun çözümü konusu var ben aracıma uyguladım kolay kolay bozulmuyor bunu yapınca çok basit bir işlem iki tane basit yay yapıştırıcı ortaya bi tane mil bitti 10 dakikalık iş benim aracım 2001 model ve bütün cam düğmelerim sapa sağlam iki tanesini bu yöntemle düzelttim ve 1 yıldan fazladır sorun yok.
Cam düğmesi dert edeceğin en son şey olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2015 17:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıfat
Araç: Mitsubishi Carisma Avance 2001
Meslek: öğretmen
Alacaginiz arac temizse alin. CAM dugmesinu dert etmeyin kirik olsalar bile acma kapama yapiyorlar. Havalandirma izgaralari bence dugmelerden daha onemli cunku dugmeler bir sekilde hallediliyor fakat izgaralari bulmak zor

Motorola cihazimdan gonderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2015 14:39 
Kullanıcı avatarı

çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. zaten ızgara ve düğme dışında araca herkes çok sağlam diyor hayırlısıyla alacağız bir tane bu ay içinde :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2015 10:22 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar Rusça bir forumda cam düğmeleri ile ilgili alternatif sonuçlar buldum. yaklaşık 10 15 TL lik Ladacam açma düğmeleri (hatta diyotlu,aydınlatmalıdır) carisma da çalışıyor. Bağlantı şeması bile vardı adım adım da gösterilmiş fotoğraflı. tercüme edip en kısa sürede yollamaya çalışacağım

Edit: Lada Kalina düğmeleri

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2015 10:17 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar benim arabanın tekli cam düğmelerinin soket sorunu hala devam ediyor.Daha önce de bahsettiğim gibi ankaradaki çıkmacılar soketi tek vermiyor tesisatı bozmam alacaksan tesisatla al o da 400 tl. gibi bir rakam.Bana bu konuda yardımcı olacak bir arkadaş yokmu.........

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015 21:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: berkan
Araç: carisma 2003 h.back comfort 103hp 76kw
Meslek: mühendis
Kan grubu: -+
mcar alın, orjinal gibi kalitede. sert kullanmadıkça kırılmıyor..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2015 10:03 
Kullanıcı avatarı

Selam arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı cumalar dilerim.Arkadaşlar tekli cam düğmesi soketleriyle ilgili sıkıntımı birkaç defa burda yazdım fakat bir cevap alamadım. Önemli değil canınız sağolsun.Ben onlara bir çözüm buldum kablolara tekli soket yapmayı düşünüyorum.Ancak elimde soket olmadığı için hangi renk kablonun hangi pine uyacağını bilmiyorum.Sizden ricam tekli cam düğmelerin kablolarının soketteki giriş yerlerini gösteren fotolar yüklemenizi istiyorum.Fotolara göre kabloları pine girişini sağlayacam.Bu konuda duyarlı olup yardımcı olursanız çok sevinirim.Ayrıca aracım 2001 model carisma avance

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2015 11:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Kan grubu: A+
cevap verilememesi sanırım sorunuz kazık olduğu içindir :)
imkanı olan arkadaş fotoğraf koyacaktır. ancak bu konuda forumda ilk zamanlar baya bi baylaşım olmuştu. 1 taneside videolu idi onları bulursanız cevap verilmiş olacaktır. yoksa efelerin kralına cevap vermemek olmaz. gerçi bizim Toroslarda en önemli efeye, efelerin efesi denir. king kahvehanede denir :)
size de hayırlı cumalar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2015 12:15 
Kullanıcı avatarı

Ya ben anlatamadım ya siz anlamadınız benim düğmelerle ilgili bir sıkıntın yok benim sıkıntım tekli cam düğmelerinin bağlantı soketleri hani şu malum beyaz olan şey arkasında kablolar var önünde pinlere geçmesi için delikler var ha o benim arabada yok.Arabanın benden önceki sahibi olan mal arkadaş onları kestirmiş yerine uydurma düğmeler yaptırmış.Bende onları orjinaline çevirdim soketler olmayınca lehimle yaptık bu işi ancak lehim işi sağlam olmadı lehimli kablolar pinden kopmaya başladı.Şu an sol ön ve sol arka camım çalışmıyor.Soket için Ankara çıkma piyasasını gezdim şerefsizler soketi tek olarak satmıyorlar soket tesisatın bir parçası alacaksan tesisat olarak satıyoruz diyorlar. Soruyorum fiyatı nedir diye küfreder gibi hadi sana 400 tl. olur.Şu beş paralık soketlere 400 tl. verilirmi. Bende bunlara kablo pabucu dedikleri sarı metallerden kablo uçlarına tek tek soket yaptım. Pinlere geçiyor sıkıntı yok sadece sıkıntı kablo renkleri hangi pinlere uyum sağlıyo onları bilmiyorum. Ya sadece bir tane soket fotoğrafı istedim kabloların girişlerini gösteren yok video varmış ta yok paylaşılmışta ben malım ya görmedim.Hangi video o benim göremediğim sizin gördüğünüz eğer çözüm varsa link atın yerini söyleyin ne bileyim yapın bir şeyler de gösterin bana benim göremeyipte sizin gördüğünüz şeyi.Bırakın artık burda insanlara mal muhabbeti yapmayı. Bildiğiniz varsa yazın bilmiyorsanız susun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2015 11:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: AHMET
Araç: mitsubishi carizma avance hp 2001
Meslek: teknik eleman
Kan grubu: 0rh-
kingefe71 yazdı:
Selam arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı cumalar dilerim.Arkadaşlar tekli cam düğmesi soketleriyle ilgili sıkıntımı birkaç defa burda yazdım fakat bir cevap alamadım. Önemli değil canınız sağolsun.Ben onlara bir çözüm buldum kablolara tekli soket yapmayı düşünüyorum.Ancak elimde soket olmadığı için hangi renk kablonun hangi pine uyacağını bilmiyorum.Sizden ricam tekli cam düğmelerin kablolarının soketteki giriş hyerlerini gösteren fotolar yüklemenizi istiyorum.Fotolara göre kabloları pine girişini sağlayacam.Bu konuda duyarlı olup yardımcı olursanız çok sevinirim.Ayrıca aracım 2001 model carisma avance
hocam bazen konuya hakim arkadaşlar bunları görmeyince yardımcı olamıyorlar ufak bir konu içinde günlerce beklemek kaçınılmaz oluyor. size yardımcı olmak isterim fakat burdan foto yükleyemiyorum ancak telden whatsap tan falan yollarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2015 19:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıfat
Araç: Mitsubishi Carisma Avance 2001
Meslek: öğretmen
http://i.hizliresim.com/LpBal1.jpg

http://i.hizliresim.com/rgAQ5M.jpg

http://i.hizliresim.com/P5yq1Q.jpg

kingefe71 Murat kardeşim inşallah işine yarar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2015 09:55 
Kullanıcı avatarı

Duyarlı davranıp yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler ediyorum.Arkadaşlar ben o gün o kızgınlıkla kasaba minnet edeceğine kes kendininki ye hesabı arabanın soket sorununu deneme yanılma yoluyla koca bir gün uğraşarak çözdüm.Şimdi sıkıntısız düğmelerimin hepsi çalışıyor.İşin en karlı tarafıda ben bunların hepsini 5 tl. gibi bir rakama hallettim.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa nasıl yaptığım konusunda kendilerine seve seve yardımcı olurum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2015 19:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Halil
Araç: 2001Carisma Avance
Meslek: Memur
Kan grubu: 0RH-
Arkadasım kac pinli ise ona gore internette var.hemde ucuz.istersen su linke bir bak http://www.merterelektronik.com/4-PIN-A ... -2472.html

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2015 23:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: taner
Araç: Carisma 1,6 Glx
Kan grubu: a
Benimde cam dugmeleri su koydu ensonunda.4 lu daha once suan piyasada satilan 4 lu ile degistirilmis teklileride ben tamir ettirdim ama hicbirisi tad vermedi.3 yil idare ettim. Bu surecte yeni olan 4 lu grupta dugmeler firladi.anladimki bu carismanin orjinal dugmeleride orjinal yerlerine gore uretilen yan sanayileride sorunlu.mcar lari kastediyorum.cok kibar kullanmak gerekiyor.bugun bir kez daha bir gunumu bu ise ayirdim.denizlideki arkadastan fiyat almadim cunku orjinal 8 pinli tekliler ve 4 lu grubun sorunlu oldugunu dusunuyorum. Neticede h100 zun yine mcar tarafindan ithal edilen an 807 tekli modelini tanesi 15 tlden, 4 lu grubunuda yine mcar hyundai accent icin olan an 804 olani 70 tl ye aldim. Toplamda 115 tl ye maal oldu. Bunlarin montajinada 30 tl veririm. 145 tl ye maal olmus olur.teklilerin de 4 lu grunda acma kapama dugme kalitesi kesinlikle daha kaliteli. Bence arabayi kullanacksaniz 1 sene icinde dugmelerin firlamasini istemiyorsaniz bu yazdiklarimi alin.ayrica montaj icin orjinal soketi kesmek zorunda degilsiniz.istendiginde orjinal dugmelere donulebilir. H100 dugmeleri carsimadaki yerleri icin olctugunuzde genislik 26-27 mm orjinaller 26 mm genislikten sorun yok. Uzunluk kapidaki boslugu kastediyorum 76 mm. H100 dugmesi 9 cm. H100 dugme uErinde 14 mm lik yatak kismini matkaba taktigim ufak bir tas ile temizledim 5 dk surdu.kapiya tam oldu. Bu konuda arkadasin biri kapi bakalitini kesmis bence gerek yok. 4 lu grubu denemedim ancak ancak edirnedeki arkadasim ayni hyundai accent an804 kullaniyor tam oturuyor ona gerek duymadim. Sonra resimleri eklemeye calisirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2015 00:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: taner
Araç: Carisma 1,6 Glx
Kan grubu: a
http://imageshack.com/a/img661/5248/Xf3hgr.jpg
http://imageshack.com/a/img908/435/YP0Soh.jpg
http://imageshack.com/a/img633/537/WYb08N.jpg
http://imageshack.com/a/img538/3118/CQ5WYo.jpg
http://imageshack.com/a/img912/2008/ibF1Ti.jpg
http://imageshack.com/a/img909/4619/SW6CCY.jpg

2. ve 3. resim h100 cam düğmesinin 76 mm kasa girişine traşlanmış hali. 4. resim benim arabada oturtulmuş hali. sıkı geçme oldu.goruntu olarak hiç sıkınıtı yok. düğmeler orjinallerden daha sert daha kullanışlı. 5.resim arkadaşın mitsubishi carismasında hyundai accent 4 lü grubun çekilmiş resmi. hiç sıkıntısız çalışıyor. kesinlikle carima için satılan 4 lü gruptan daha sağlam. 6 resim yine arkadaşın arabasında kullandığı hyundai tekli düğmeler. ben bunlarıda aradım ancak bulamadım. fiyat performans olarak yine h100 alırdım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2015 09:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: Mitsubish Carisma 1.8 GDI
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: 0RH+
drezin yazdı:
http://imageshack.com/a/img661/5248/Xf3hgr.jpg
http://imageshack.com/a/img908/435/YP0Soh.jpg
http://imageshack.com/a/img633/537/WYb08N.jpg
http://imageshack.com/a/img538/3118/CQ5WYo.jpg
http://imageshack.com/a/img912/2008/ibF1Ti.jpg
http://imageshack.com/a/img909/4619/SW6CCY.jpg

2. ve 3. resim h100 cam düğmesinin 76 mm kasa girişine traşlanmış hali. 4. resim benim arabada oturtulmuş hali. sıkı geçme oldu.goruntu olarak hiç sıkınıtı yok. düğmeler orjinallerden daha sert daha kullanışlı. 5.resim arkadaşın mitsubishi carismasında hyundai accent 4 lü grubun çekilmiş resmi. hiç sıkıntısız çalışıyor. kesinlikle carima için satılan 4 lü gruptan daha sağlam. 6 resim yine arkadaşın arabasında kullandığı hyundai tekli düğmeler. ben bunlarıda aradım ancak bulamadım. fiyat performans olarak yine h100 alırdım

soketler aynı mı sıkıntısız takılıyor mu yani kendimiz alsak direk takabilir miyiz?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 131 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye