Zaman: 29 Mar 2024 00:39

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 1.5 iNVİTE VE 1.6 ASX
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2015 19:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
Yaklaşık 10 ay önce almış olduğum 1.5 invite Lancerımı Asx aldığım için satılıga çıkarttım ve 3 gün içerisinde sattım.Açıkcası İlk carismamı da 2 günde satmıştım.Maşallah diyelim araç temiz olunca alıcısı da çok oluyor.Bir önceki karşılaştırmam carisma ve Lancer olarak gerçekleşmişti.Şimdi ise lancer ve Asx.
Öncelikle şunu belirteyim altınızdaki araca göre sürüş dinamikleriniz kesinlikle değişiyor.Bunda tabiki dış etkende yer tutacaktır.Lancer alt devirlerde oldukça performanslıydı.Özellikle yokuşlarda kesinlikle devir kaybetmeden tırmanıyordu.Asx'te (yani lancer 1.6 motor diyelim)Devirini bulduktan sonra kesinlikle devir kaybetmiyor fakat bunun için önceden gaza basmanız gerekiyor.Lancerin 1.5 motorunda 80 km hız ile girseniz bile 100 km hıza rahatça ulaşabiliyorsunuz.Aynı yokuşa 5 vites 90 km ile girelim lancer daha performaslı olarak yokuştan çıkacaktır.Fakat aynı yokuşa 130 km ile girildiği vakit Asx 1.5 motoru kesinlikle geçecektir.Aslında bunda motor devrinin çok önemi var.Çünkü lancer 100 km hızla 3000 devir çeviriyor.Asx ise 120 km hızla 3000 devir çeviriyor.Birde ara toparlanmalarda 1.5 motor daha iyi geldi bana yani 1-2 ve 3 viteslerde 1.5 motor çok canlı.Fakat bir önceki yazımda da yazdığım gibi carsimanın 4 vites güçlenmesini lancerda görememiştim.Açıkcası asx'te denemedim(araç halen benzinli)Fakat uzun yolda 1-2 sefer 5 viteste bastım 140-150 km hızlara rahatlıkla ulaşabiliyor.İç tasarım ve konfor konusunda Lancercılar lütfen kırılmasın.Asx malzeme kalitesi ve konfor olarak gerçekten üst sınıf bir araç.Gögüs kısmındaki malzeme kesinlikle 10 numara gerçi carismadan lancera ilk geçtiğimde de lancer sessiz gelmişti hatta sessiz fakat asx gerçekten çok sessiz hatta üzerinde 235/55/17 lastik olmasına rağmen.Orjin ebat olsa tadından yenmez.İç mekan oldukça geniş Şuan araca alışamadım açıkcası.Yüksekte kamyon kullanıyormuş gibiyim.Bunların yanında cruze control çok kullanışlı aynı zamanda as&g start-stopta trafik ışıklarında vs oldukça güzel çalışıyor.Gaz pedalı lancera göre daha sert ve algılaması geç.Fren işini mitsubishi bu aracında çözmüş.Frenleme mükemmel ötesi ön lastiklerim gerçekten çok kötü satacak arkadaş büyük ihtimal değiştirmiş.Farklı marka çünkü ama o halde bile abs devreye çok nadir giriyor.Frene asılsanız bile araç yere yapışıyor.Carisma ve lancerın frenleri bu araca göre iyi değil.Kullanıp görmenizi isterim.Esp bu araçta çok fazla devreye girmez diye düşünüyorum.Hep denediğim bir yol var.aracın arkası ne yaptırsam kaymadı.Bu araçta yalıtım biraz daha iyileştirilmiş.Renkli yol bilgisayarı ve sıcaklık benzin ve yakıt tüketimini tek ekranda görebiliyorsunuz.Yakıt tüketimi sakin kullanımlarda şehir içi 7-8 lt civarında biraz hızlı kullanınca 9.5-10 litre yakıyor. Sormak istediğiniz başka konular varsa yardımcı olabilirim.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: 1.5 iNVİTE VE 1.6 ASX
MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2015 23:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kenan
Araç: birsekiz cevete
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0rH+
bir beş ay sonra da outlander'a geçersen şaşırmam abi, uğur getirsin, dertsiz tasasız :)

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Ynt: 1.5 iNVİTE VE 1.6 ASX
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015 07:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıfat
Araç: Mitsubishi Carisma Avance 2001
Meslek: öğretmen
Hayirli olsun gule gule kullanin

Motorola cihazimdan gonderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015 10:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
Meslek: serbest
asx kaç model?
ben 2011 asx den 2012 lancer a geçtim daha konforlu sessiz ve hızlı geldi bana. asx de 2011 sonrası izalasyonu güzel yapmışlar diye duydum
lancerdada 2010 sonrasıydı heralde o yüzden bana daha konforlu ve sessiz gelmiş olabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015 10:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015 11:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: 2013 Lancer Invite MT
Meslek: coder
faruk_sarac yazdı:
asx kaç model?
ben 2011 asx den 2012 lancer a geçtim daha konforlu sessiz ve hızlı geldi bana. asx de 2011 sonrası izalasyonu güzel yapmışlar diye duydum
lancerdada 2010 sonrasıydı heralde o yüzden bana daha konforlu ve sessiz gelmiş olabilir.

İkinizin kullandığı araçlar da farklı; arkadaş 1.5 Lancer ile makyajlı ASX karşılaştırmış, siz ise ASX ile makyajlı Lancer'i karşılaştırmıştınız. :) Makyajlıdan kastım 2012 model ve üzeri.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2015 20:04 
Kullanıcı avatarı

Herkese teşekkürler.Aracım 2011 asx invite 1.6.makyajlı kasa değil galiba.2010 üzeri lancerlarda yalıtım düzeltilmişti fakat asx kadar darbeleri ve çukurları iyi emdiğini sanmıyorum.Zaten aynı motora sahipler(4A91) ve kilo olarak aşağı yukarı aynı kiloya sabit diye duydum.Yani performansları çok az farkedebilir.Bence lancerda sizin farkettiğiniz hız gaz pedalındaki algılama.Çünkü asxte algılama geç ama lancerda gaz pedalının ucuna bassanız hemen tepki veriyor.Bu Asxe pedal commendar şart gibi.

Kenan çok sağolasın outlander bize 1 gömlek büyük.... :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2015 16:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
Meslek: serbest
blackberry06 yazdı:
Herkese teşekkürler.Aracım 2011 asx invite 1.6.makyajlı kasa değil galiba.2010 üzeri lancerlarda yalıtım düzeltilmişti fakat asx kadar darbeleri ve çukurları iyi emdiğini sanmıyorum.Zaten aynı motora sahipler(4A91) ve kilo olarak aşağı yukarı aynı kiloya sabit diye duydum.Yani performansları çok az farkedebilir.Bence lancerda sizin farkettiğiniz hız gaz pedalındaki algılama.Çünkü asxte algılama geç ama lancerda gaz pedalının ucuna bassanız hemen tepki veriyor.Bu Asxe pedal commendar şart gibi.

Kenan çok sağolasın outlander bize 1 gömlek büyük.... :)

evet hız az fark var sonuçta aynı motor. lancer 0-100 10.7 sn asx 0-100 11.4 sn
ama kesinlikle çukurlarda setlerde lancer asx e göre konforlu.bendekide 2011 asx idi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2015 20:33 
Kullanıcı avatarı

doğrudur açıkcası ben 1.5 2008 lancer kullandığım için bana oldukça rahat geldi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2015 20:51 
Kullanıcı avatarı

Asx'den biraz daha bahsedeyim.Bu arada Carismanın 4 vites gücü bunda da yok bilginize :))) yaklaşık 3,5 aydır asx kullanıcısıyım.Üzerindeki lastikleri değiştirdim.Şuan continantal 215/60/17 lastik var sessiz ve yol tutuşu mükemmel diyebilirim.aracın performansı beklenilenin oldukça üzerinde açıkcası bırakın bir suv kullanmayı alıştıktan sonra sanki lancer aracımı kullanmaya devam ediyormuş gibiyim.Aracın özellikle yüksek hızlardaki performansı ve şerit değiştirirken yana yatmayı hissettirmemesi mükemmel ötesi.genelde sert kullanırım.Alıştıktan sonra bu aracı da sert kullanıyorum.Şimdiye kadar mitsubishi güvenini fazlasıyla veriyor bana.Aracı aldığımda lpg yoktu geçen dönemde yaptığım km hesaplarını baz alıp brc lpg taktırdım.Şuan şehir içinde 20-22 kr arasında yakıt harcıyorum.CC oldukça kullanışlı uzun mesafelerde vazgeçilmezim oldu açıkcası.start stopu şehir içerisinde fazla kullanmıyorum.İşe gidip geldiğim saatler genelde trafik vs yok ve sakin.Bazı arkadaşlarımızn dediği gibi direksiyonu kesinlikle hissiz değil tam tersine oldukça yumuşak ve yüksek hızlarda olması gerektiği sertlikte.Araca her zaman hakim olmanızı sağlıyor.Bu araçta arka parklar ve fren isiklari led olduğu için genelde ucuz park kullanımına izin vermiyor.Lancerda kullandığım beyaz parkları araç kabul etmedi.Çakar lamba gibi oldu.Şimdilik orjinleri kullanıyorum fakat yakın zamanda xenon ve kaliteli bir park ampülü takacağım.Şimdilik bu kadra diyelim.

En son blackberry06 tarafından 24 Tem 2015 20:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2015 20:52 
Kullanıcı avatarı

Resim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2015 21:24 
Kullanıcı avatarı

Gene ben geldim. :) Nisan ayında aldığım Asx ile aradan oldukça uzun bir zaman geçti.Genişliği oturuş pozisyonundaki rahatlık ve yola hakimiyet açısından çok memnunum.Aracın üzerindeki lastik ve jantları değiştirdim.235/60/18 ebatlarında 18 jant kullanıyorum.İlk yazdığım konularda halen kararlıyım onu öğrendim.Süspansiyon sistemi ve fren mükemmel.Binek arabadan tek farkı yüksek olması.Aracı aldığımdan bu güne kadar sadece uzman japonda yağ değişimi bakım vs yaptım.Birazcıkta aksesuar ile süsledim son resmini aşağıda görebilirsiniz.Asx alıcak arkadaşlara özellikle çocuklu aileler için bulunmaz kaftan diyebiliriz.Gerektiğinde aile aracı gerektiğinde içerisinde barındıran 117 bg gücü size hissettiren bir araçtır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2015 21:26 
Kullanıcı avatarı

ResimResim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2015 01:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sezgin
Araç: Outlander Turbo
Meslek: Kamu
Çok şık maşAllah.
Allah kaza bela vermesin.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2015 08:36 
Kullanıcı avatarı

Adaşım ASX'inin başına birşey gelirse benden bil, bayıldım rengine, farına :) Maşallah diyim nazarım değmesin...
Bu arada arkadan çekilmiş olan fotoda aşağıdan sarkan şey nedir yav... Geçen gün evin önünde sıralı park etmiş 15 tane arabaya bakıyorum, çoğu birbirinden farklı marka, bir tek benim lancer ın egzoz u görünüyor... Bir yeri kalkmış bizim arabaların ondan herhalde :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2015 12:54 
Kullanıcı avatarı

Hehehhe :) asagida olan egzos

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2015 17:17 
Kullanıcı avatarı

öyle demiyeydin iyidi :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2015 04:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sezgin
Araç: Outlander Turbo
Meslek: Kamu
canerkaraman yazdı:
Adaşım ASX'inin başına birşey gelirse benden bil, bayıldım rengine, farına :) Maşallah diyim nazarım değmesin...
Bu arada arkadan çekilmiş olan fotoda aşağıdan sarkan şey nedir yav... Geçen gün evin önünde sıralı park etmiş 15 tane arabaya bakıyorum, çoğu birbirinden farklı marka, bir tek benim lancer ın egzoz u görünüyor... Bir yeri kalkmış bizim arabaların ondan herhalde :)

Sırf bu bahsettiğin egzoz görüntüsünden dolayı arka tampona fiberden ek yaptıracağım araştırmalardayım.
Mitsuların genel özelliğimidir nedir.
Gerçi benim carismada görünmüyordu.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2015 12:22 
Kullanıcı avatarı

Arka tampon eki sahibinden de ve birkac yerde mevcut satiliyor.Fiyat olarak 350 yazmislar boyasiz olarak

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2015 13:03 
Kullanıcı avatarı

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-m ... -150034622
http://urun.n11.com/tampon/mitsubishi-l ... -P21836298
Bu ilandaki arabada ön yan arka her türlü marşpiyel var :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 4690/detay
arabanın rengindenmidir nedir arkasını beğenmedim pek..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: