Zaman: 29 Mar 2024 01:42

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Anadolu yakası Usta önerisi
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2013 21:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emre
Araç: 99 Carisma GLX
Meslek: teknik ressam
Anadolu yakasın da usta arayan varsa özellikle gdiler için kartal oto sanayide çok güvendiğim ve işçiliğini çok sevdiğim bir usta var.
Buyrun adres bilgisi ve servis bilgisi
http://www.ilfer.com.tr/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2015 11:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Albatros
Araç: Lancer sporback
Meslek: Policei
Bende km bakimini orda yaptirdirdim daha dun 40000 bkm. Forumda bi sayfadan tavsiye uzerine gittim.Adamlar off roadci sanayide servisin bulundugu sokagin başından sonuna kadar off road araci yığıldı vaziyette. Hic gormedigim ne off roadlar gordum orda . Hatta orda beklerken 15 dk da bi off road ralli araci geliyodu kocaman kocaman yaratiklar:) icinizden bu kadar off road ralli araci varmi nerede bunlar hic goremiyorum diyorsunuz ama 10 15 dk da bir gelip kapiyi acip aşağı atliyolar:) kendi ralli takimlarini bile kurmus adamlar bi dunya kupalari var orda. Yani adamlar mitsubishi hastasi.Ben aracim bakimdayken ustayla beraber bulunup konusmayi muhabbet etmeyi severim.Aracimla yılmaz usta ilgilendi muhabbet ehli bir abi. Cok sey konustuk egitim sistemini bile konustuk:) derken birde Türk kahvesi ikrami geldi mis gibi.. Neyse araca gelince yetkili servisin standart bakim değişim dışında aracin biyerini kontrol ettigini gormedim. Yilmaz usta standart degisilecek parcalar oncesi motor bujilerini kurum yapmismi diye kontrol etti uclarini temizledi. Hava senserunu (bosh) cikartip onunda kurum yapan kisimlarini temizledi.. bunlar normal bakimda yapiliyormu dedim yapmazlar dedi ama yapmakta fayda var dedi.tabi bi taraftan da dunyanin gidisati hakkinda muhabbetler falan.. kilima hava kanallarini da ozel bir spreyle (antibakteriyel) temizledi.Yani bu hizmeti 2 katindan fazla odedigim yetkili servis vermedi. Arti yetkili servisin bizim araclara kullandigi yag demode eski araclara kullanilan yag 10 w 40 mi ne. Bp yagi ustelik. Orda sordugumda temsa bunun kullanilmasina cevaz veriyor dedi sıkıntı yok dedi. Yılmaz usta eneos yagi kullandi mitsubishinin orjinal yagi demisti ilk gun gittigimde. Fabrika cikis yagi demisti. Arastirdigimda gercekten japonyanin 1 numarali yagi oldugunu normal bildigimiz yaglardan kaliteli oldugunu ve motora sifir mitsubishilere bundan konuldugunu ogrendim. Yağ olarak da 5 w 30 tam sentetik yag kullandılar. Yani yetkili servisin kullandigi demode olmus yagdan cok ustun bir yag. Arka bagaj ici aydinlatma lambam patlamis onu da yaptilar sagolsunlar. Yetkili servisin antifiriz ve fren hidroliginin de degismesi gerektigi söylediklerini dedigimde bakicam ona da dedi tabi dedi bakti antifirize ekleme yapti birazcik sadece yaz geldigi icin.fren hidroliginin de değişmesine hic gerek yok dedi(bildigin yağ iste zaten eksilme yok bisey yok). Frenler gayet iyi fren kullanmayi sevmiyosun pek galiba bu km icin iyi gorunuyorlar dedi. Filtrelere gelince alman markasi filtre taktı winkel di galiba. Made in germany yaziyor.Orjinal servisin taktigini cikartti ona da made in germany yaziyor. Yani mitsubishi filtrelerini kendisi uretmiyor ebatlara gore almanlara siparisle yaptiriyor. Ayni parcayi 100 liraya yetkl servis veriyor ozelde aynisi 30 tl falan. O bakimdan aracin garantisi bitmisken gittiğim ilfer otodan cok memnun kaldim 585 tl yetkili servisin verdigi fiyatin yuzde 50sini bile odemedim.. cok memnun kaldim.. anadolu yakasi arkadaslara tavsiye ederim.. Hah! Birde yetkili servise indirim yapin bak ozele gitmeyeyim demistim ilk basta. Yaa abi onlar biseyi iyi sikmazlar unuturlar sonra problem cikarsa sorumluluk kabul etmezler biz de ole bisey olmaz biz yetkili servisis dedi. Ama boş yanii bunlar gec kardeşim bunlari..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2016 17:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: ferhat
Araç: mitsubishi carisma 1.8 gdi 1999
Meslek: astsubay
Kan grubu: b+
ihtiyacım vardı teşekkürler :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2016 21:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Kan grubu: A+
Sultanbeylide FSM otomotin fatih usta var.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: