Zaman: 28 Mar 2024 19:14

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2015 10:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: twins
Araç: 2015 asx intense
Meslek: eğitim
arkadaşlar ebay üzerinden sipariş ettiğim kamera dün elime ulaştı. daha taktırıp deneme fırsatım olmadı ama buradan görüntülerini paylaşmak istedim.
siparişi ve ödemiyi 2 mayıs da yapmıştım. satıcı 3 mayıs da china post ile kargoya vermişti. 22 mayıs da ptt yoluyla verdiğim adrese teslim edildi. paket resimlerini de ekliyorum.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2015 21:35 
Kullanıcı avatarı

ersinnsahin yazdı:
Hayırlı olsun. Uygulama yaptıktan sonra fikirlerinizi ve memnun kalırsanız linkini de paylaşırsanız almak isteyenlere faydası olur. Tşk.

fırsatını bulup taktıra bilirsem uygulamadan sonra resimleri yine paylaşacağım. aracı alırken bayii 2015 lerde kablosu falan çekili sadece kamera takılacak demişti. kablo çekiliyse kendimde bağlantı yapabilirim bi fırsat bulsam

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 May 2015 21:41 
Kullanıcı avatarı

bu arada kamerayı satın aldığım satıcının ürünleri arasına aynı kameranın kablosuz olanı eklenmiş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2015 11:23 
Kullanıcı avatarı

fırsat bulup bir türlü gidemedim servise kamerayı hala taktıramadım. servisi aradım kablosu soketi çekili eğer gelmeniz problemse kendinizde halledebilirsiniz dediler. ancak bütün denemelerime rağmen soldaki geri vites lambasının yanında bulunan orjinal kamera yerinin kapağını bir türlü sökemedim. plastik vida gibi olan parça çıkıyor ama kapağın tamamı sanki yapıştırmışlar gibi ne kadar zorladımsa bir türlü çıkaramadım elimde kalacak diye korkuyorum.
deneyip bu kapağı çıkarabilen arkadaş varsa yolunu yöntemini paylaşabilirse çok sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2015 15:10 
Kullanıcı avatarı

hafta sonu servise kamerayı taktırmak için gittim.ama kamera tesisatı çekili olmadığı için taktıramadım. Ankara da multimedia sisteminden arkaya kadar kamera tesisatını çekebilecek bildiğiniz işini iyi yapan müzik sistemci var mı? bilen arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2015 15:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: ASX 1.6 invite
Meslek: Tasarım
bendeki asx e etimesgut AVgo bayisi 0507 981 88 88 geri dönüş kamerası taktı.
bende başlarındaydım klispleri kırmadan ön konsoldan arkaya kadar kabloyu çektiler. airbaglere de dikkat ettiler.tavsiye ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2015 19:00 
Kullanıcı avatarı

fatih bey teşekkür ederim verdiğiniz numaradan bi görüşülim bakalım ne diyecekler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2015 10:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Okan
Araç: Mitsubishi ASX 2015
Meslek: Finans
Merhaba;
Bende 2015 model ASX aldım. Geri görüş kamerası taktırmak istiyorum. Sanırım tesisatı çekili değilmiş. Sayın Tiwins06 montajı yaptırdınız mı? Yaptırdıysanız kablo çekimini nasıl yapıyorlar bilgilendirirseniz sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2015 11:40 
Kullanıcı avatarı

toes yazdı:
Merhaba;
Bende 2015 model ASX aldım. Geri görüş kamerası taktırmak istiyorum. Sanırım tesisatı çekili değilmiş. Sayın Tiwins06 montajı yaptırdınız mı? Yaptırdıysanız kablo çekimini nasıl yapıyorlar bilgilendirirseniz sevinirim.

hocam daha fırsatım olmadı kamerayı taktırmaya. pek servis dışında müdahele ettirmek istemediğim için ankara şeref otoyla iletişime geçtim 100TL+KDV ile montajı yapabiliriz dediler.önceki mesajlarda diğer bir arkadaşın tavsiye ettiği yer ile birlikte bir kaç yer daha var ankarada kamerayı takabilecek işini iyi yapan yerler. ben ankara dışında ikamet ettiğim için ilk gidişimde taktırabileceğim herhalde.ama uygulamayı yaptırır yaptırmaz buradan paylaşımda bulunacağım.
size birde birşey soracağımı aracı alırken size kameranın tesisatı çekili falan diye bilgi vermişlermiydi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2015 13:37 
Kullanıcı avatarı

Teşekkür ederim cevap için, ben aracı almadan önce sizin mesajınızdan öğrenmiştim tesisatın çekili olmadığını keşke tesisatı hazır olsaydı. Aslında ne kadar anlamsız, multimedya cihazını takıyorsunuz, üzerinde çıkışı hazır ama tesisatı yok. Yazık değilmi şimdi söktür kablo çektir falan. Hadi kamerayı takmadın bari kablosunu çek. Ben de sizinle aynı fikirdeyim biraz pahalı olsada serviste taktırmak en iyisi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2015 20:54 
Kullanıcı avatarı

ben aracı almadan önce bir kaç defa temsayla görüşmemde tesisat çekili demişlerdi telefonda.tabi aracı alıp kamerayı taktırmak istediğimde gittiğim serviste tesisatın çekili olmadığı ortaya çıktı.temsaya durumu bildirdiğimde tabiki herşey lafta kaldı.biz öyle bir bilgi vermedik falan filan.tabi yazılı birşey olmadığı için iş başa düştü lanet olsun tamam kendim taktırırım kamerayı dedim iş başa düştü.buradan temsayada şunu söyleyeyim insanlar size rağmen bu araçları alıp kullanıyor ama koskoca şirket basit şeyler için insanların canını sıkıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2015 12:50 
Kullanıcı avatarı

geçtiğimiz cuma günü en sonunda yolum Ankara' ya düştü şeref otoda kamerayı taktırabildim. öncelikle şeref otodaki ustaların ve çalışanların tavırları gayet iyiydi. 118 TL montaj ücreti ile servis kaydı açılarak işlem gerçekleştirildi. montaj için bagaj kapağı iç plastik kısmı sökülerek kablolar sağ taraf tavan içerisinden ve sağ kapıların fitilleri sökülüp altından torpido gözü tarafına kadar çekildi ve yine bağlantı için multimedia cihazı ve çerçevesi söküldü.(montaj resimlerini çekmeyi unuttum maalesef) montaj sırasında aracın başındaydım ve beklediğimden daha az söküm işlemi yapıldı. bağlantıya gelince asx 2015 modellerde bulunan blaupunkt san diego 530 cihazın kitapçığında yer alan bağlantı şemasında (cihazdaki her kablonun üzerinde kitapçıktaki ingilizce isimler etiketle mevcut) camera-in (sarı jak) girişine yine aynı renk olan kamera görüntü kablosu bağlandı. kamera enerjisi arka geri vites lambası duyundan alındı. ancak bu şekilde bağlantı yapıldığında geri vitese geçildiğinde multimedia sisteminin ekranı otomatik olarak kameraya geçmiyordu menüden kameranın manuel olarak açılması gerekiyordu. bu yüzden yine geri vites lambasının duyundan kameranın görüntü kablosuyla birlikte bir adet daha enerji için kablo ön tarafa cihaza kadar çekildi ve cihaz arkasında üzerinde reverse yazan (pempe renkli) kabloya bağlantı yapıldı. bu bağlantıyla birlikte multimedia sistemi ister açık olsun ister kapalı olsun veya herhangi bir modda çalışıyor olsun araç geri vitese takıldığında ekranda kamera görüntüsü otomatik olarak açılıyor benim gibi sonradan serviste kamera taktıracak arkadaşlar bu ayrıntıya dikkat etsinler yoksa kamerayı manuel olarak açmak zorunda kalabilirler. bahsettiğim işlemler bir buçuk iki saat içerisinde gerçekleştirildi. kameranın görüntülerini bu akşam ekleyeceğim çekme fırsatım olmadı daha.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2015 19:50 
Kullanıcı avatarı

her iki resimde güneş altında çekilmiştir.

Resim

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2015 20:06 
Kullanıcı avatarı

yurt dışından bu kamerayı satın alamayacak arkadaşlar için bir öneri sunuyim; eğer sizde plaka lambasına kamera taktırmak yerine orjinal kamera yuvasına kamera takmak istiyorsanız bu yuvayı kapatan plastik kapağı, bagaj kapısının arkasındaki plastik aksamı serviste söktürdükten sonra tırnaklarına zarar vermeden söktürün. (dışarıdan bu kapağı sökmeye boşuna uğraşmayın tırnakları zarar görmeden çıkarmak çok zor.) aşağıdaki linklerde örnek olarak verdiğim ve kamera yerini delmek için yanında yardımcı ekipmanı ile birlikte satılan bu tarz bir kamera için yuvadan çıkan plastik kapağın tam ortasını bu yardımcı delme ekipmanı ile matkap yardımıyla deldirin ve kamerayı bu kapağın üzerine monte ettirin. yalnız alacağınız kameranın delme boyutlarını kapak boyutları ile karşılaştırın. herhalde bu yöntemde uygun boyutta bir kamerayla iş görebilir. böylece plaka lambasına müdahale etmiş olmazsınız. dışarıdan kameranın montajlı halinin fotoğrafları iyi çıkmadığı için yarın tekrar foto çekip hem dıştan görüntüsünü hem de buradan çıkan plastik kapağın görüntüsünüde ekleyeceğim. inş biraz fikir vermiş olmuşumdur.

http://www.hepsiburada.com/universal-ar ... TCAMUNIPLK

http://www.hepsiburada.com/kamosonic-ks ... p-OTAKDC11

http://www.hepsiburada.com/navitech-rvc ... TDELRVC158

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 14:17 
Kullanıcı avatarı

Kameranın gece görüşü, dışardan görüntüsü ve orjinal yuvadan çıkan kapağın fotoğraflarını da ekliyorum.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 19:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
10 numara olmuş

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 20:00 
Kullanıcı avatarı

blackberry06 yazdı:
10 numara olmuş

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2015 14:35 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler, çok açıklayacı olmuş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2015 14:37 
Kullanıcı avatarı

İyi günlerde sağlıkla kullanmanızı dilerim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2015 12:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: ASX 1.6 invite
Meslek: Tasarım
kamerada hata var, üst taraftan %10 luk kısmı bagaj bloke etmiş. çok önemili mi değil ama sinek küçük mide bulandırır hesabı

bende tamamı gözüküyor

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: