Zaman: 29 Mar 2024 00:34

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 03:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Serdar
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Elegance AMT
Meslek: Tekniker
Kan grubu: ARh+
merhaba arkadaşlar
Benim colt'un bakım zamanı geldi de geçiyor bile. Daha önceki bakımı yetkili serviste yapılmıştı bu sefer özel serviste yaptırmayı düşünüyorum. Parçaları mümkün olduğu kadar forumdan yararlanarak almayı düşünüyorum. Benim bildiğim güvenilir olarak Mutlu oto servis var. Direkt ona mı gitmemi tavsiye edersiniz yoksa başka önerebileceğiniz servislerde var mı? Daha önce buradan bir arkadaş bakım için gerekli malzemeleri biz götürdüğümüzde mutlu otonun işçliliği biraz şişirdiğini yazmıştı. Bu yüzden sadece yağı (Mobil 1 ESP 5W 30) alıp diğerlerini servisten mi tedarik etmem mantıklı olur.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 09:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
Merhaba Serdar Bey;
Servisten o şekilde bilgi alın. Hatta periyodik bakım ise direk Hava, yağ, polen filtresi ve yağ değişimi yaptıracağım; yağı ben getireceğim; fiyat ne olur diye sorun. Diğer türlü atıyorum "15000 bakımı" deyip +100 TL yazıyorlar faturaya.
Bu şekilde fiyat alın.

Ben geçen sefer yağ ve hava filtresi sağolsun arkadaşlar sayesinde 40 TL'ye almıştım. Yağ da 75 TL idi. Bakım için bu kadar harcamıştım. Polen filtresini yetkili servisten temsanın ürettiğini alabilirsiniz 30 TL fiyatı.
Mutlu oto tüm bunlar için yağ da dahil 250 TL istiyordu en son.

Tabii ki tercih sizin.

Bu arada İzmir buluşması var bu hafta sonu, sizi de bekliyoruz.

Konunun detaylarına buluşma bölümünden bakabilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 13:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Osman
Araç: Üçelmas 2010 Lancer 1.8
Meslek: Denetim
serrikoc yazdı:
merhaba arkadaşlar
Benim colt'un bakım zamanı geldi de geçiyor bile. Daha önceki bakımı yetkili serviste yapılmıştı bu sefer özel serviste yaptırmayı düşünüyorum. Parçaları mümkün olduğu kadar forumdan yararlanarak almayı düşünüyorum. Benim bildiğim güvenilir olarak Mutlu oto servis var. Direkt ona mı gitmemi tavsiye edersiniz yoksa başka önerebileceğiniz servislerde var mı? Daha önce buradan bir arkadaş bakım için gerekli malzemeleri biz götürdüğümüzde mutlu otonun işçliliği biraz şişirdiğini yazmıştı. Bu yüzden sadece yağı (Mobil 1 ESP 5W 30) alıp diğerlerini servisten mi tedarik etmem mantıklı olur.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Gönül rahatlığıyla Dikmen Usta' ya gidebilirsiniz (Mutlu Oto).

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 15:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: zafer
Araç: Carisma
Meslek: Makine Mühendisi
Merhaba,

Arkadaşmın aracını Mutlu otoya getirdik (ben de yeni mitsubishili oldum) Ustalığa söylenecek laf yok ancak fiyatları pahalı. parça parasını 1.5 ile çarpıyor ve 3-4 dakikalık takım bile kullanılmayan işe 50TL + Malzeme istiyor (cidden 4 dakika sürdü) istiyor. Etik değil malesef. Pazarlık ederseniz sorun çözülebilir.

Ancak aracınızda çözülmeyecek sorun varsa Mutlu Oto çözebilir işine hakim bir usta. Aracınızın sorununu biliyor iseniz (Bakım gibi) malzemeleri alıp 6.sanayide yaptırın. Hatta ben şöyle yapıyorum;

Gaziemir den menderese doğru giderken Petrol ofisi var, onun yanında ücretsiz yağdeğişimi yapılıyor. yağınızı alın, yağ filtresini de değiştirtin. LPG ye de bakıyorlar. Bedava, sadece malzeme verirsiniz. Daha sonra internetten hava filtresi alıp kendiniz değiştirin, 10bin bakımı tamamdır) Antifriz için sanayide herhangibir ustaya girebilirsiniz. Marka için forumda araştırma yapabileceğinizi düşünüyorum.

Saygılarımla.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 19:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: rich5053
Araç: Colt 1.3 İnvite AMT
Meslek: Kamu
Son bakımda 30 TL ye 3 adet filtre, 60 TL ye 5-40 petrol ofisi yağ alıp 6.sanayide sistem otoya gittim. Normalde işçilik 30 TL alıyor ekstradan ön balata değişimi yapıldığından işçilik için 40 TL aldı hüseyin usta. Balataya 35 TL ödedim . Trw yoktu 6.sanayide bulamadım. Muadil balata aldım.Yani balata değişimi dahil 165 tl ye çıktım sanayiden. Yaklaşık 11000km oldu problem yok.
Dikmen ustaya 2 bakımda bende gittim ustalığı çok iyi diyecek söz yok. Ama sanki özel servis için biraz yüksek gibi fiyatları.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 22:25 
Kullanıcı avatarı

Araç 17.000 km de standart bakım yapılacak kontrol yapılır ama ekstra bir şey yok. Daha önceki bakımı Egerenkte yaptırmıştım burada uzun uzun anlatmayım ama bakım ve dışındaki nedenlerden pek memnun kalmadım. Egerenkte polen filtre için temsa dışı tedarik denmiş 32TL ücret almışlardı karbonlu mu bilmiyorum. Mutlu otonun servis kalitesinden herkes memnun ama üç filtre için ekstra 100TL alırsa bir anlamı kalmaz. Göreceli ağır bakımlarda gidebilirim ama şimdilik işini iyi yapan servis olsun yeterli olur.

Mehmet Bey dediğini yer http://www.izmirisrehberi.com.tr/16336-sistem-oto-bakim-ve-yedek-parca-servisi.htmldeğil mi ? Nasıl memnun kaldınız mı tavsiye eder misiniz?

Foruma pek giremiyorum dün gece gördüm buluşmayı eşime söyleyeyim bizim iyi olur tanışmış oluruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2015 22:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
rich5053 yazdı:
Son bakımda 30 TL ye 3 adet filtre, 60 TL ye 5-40 petrol ofisi yağ alıp 6.sanayide sistem otoya gittim. Normalde işçilik 30 TL alıyor ekstradan ön balata değişimi yapıldığından işçilik için 40 TL aldı hüseyin usta. Balataya 35 TL ödedim . Trw yoktu 6.sanayide bulamadım. Muadil balata aldım.Yani balata değişimi dahil 165 tl ye çıktım sanayiden. Yaklaşık 11000km oldu problem yok.
Dikmen ustaya 2 bakımda bende gittim ustalığı çok iyi diyecek söz yok. Ama sanki özel servis için biraz yüksek gibi fiyatları.

+1 en son bakımda, filtreleri sağolsun mesut ile kaan alıp gönderdiler. Yağıda 75 TL'ye 5. sanayide bir yağ satan firmadan aldım. Yağ ile beraber filtreleri taktılar. Ekstra işçilik ödemedim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2015 00:08 
Kullanıcı avatarı

serrikoc yazdı:
Araç 17.000 km de standart bakım yapılacak kontrol yapılır ama ekstra bir şey yok. Daha önceki bakımı Egerenkte yaptırmıştım burada uzun uzun anlatmayım ama bakım ve dışındaki nedenlerden pek memnun kalmadım. Egerenkte polen filtre için temsa dışı tedarik denmiş 32TL ücret almışlardı karbonlu mu bilmiyorum. Mutlu otonun servis kalitesinden herkes memnun ama üç filtre için ekstra 100TL alırsa bir anlamı kalmaz. Göreceli ağır bakımlarda gidebilirim ama şimdilik işini iyi yapan servis olsun yeterli olur.

Mehmet Bey dediğini yer http://www.izmirisrehberi.com.tr/16336-sistem-oto-bakim-ve-yedek-parca-servisi.htmldeğil mi ? Nasıl memnun kaldınız mı tavsiye eder misiniz?

Foruma pek giremiyorum dün gece gördüm buluşmayı eşime söyleyeyim bizim iyi olur tanışmış oluruz.

05322611978 hüseyin usta nın numarası ben memnun kaldım. Nissan ve mitsubishi ikisininde ortalama 4000km sonra bakımı var. Yine orada yaptırmayı düşünüyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2015 09:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: zafer
Araç: Carisma
Ustalar çok cahil. Ben usta olsam bütün sosyal ağlarda ve bu forumda durmadan yazarım. Japoncu olsam Mitsubishi Nissan Toyota bütün forumlara çok aktif üye olurdum. Soruları cevaplar, çözüm önerisi için "atölyeye bekleriz bir bakalım" derdim, NORMAL fiyatlar ile (ucuz istemiyoruz da bu işten nasılsa anlamıyor deyip yüzümüze güle güle kazık sokmalarından vazgeçmeliler) Müşteriyi güncel tutardım.

Bunları yapmak için okul bitirmek gerekmiyor kafa az çalışsın yeter..... Olmadı Git yeğenine söyle yapsın seni forumlara üye...

Bu adam mal nasılsa arabasından anlamaz illa ki gelecek geri diyorlar, taş taş üstüne koymadan yıllarca para kazanıyorlar. Ayıp, iş ahlakı, etiği diye bir şey var. 5 dakikalık iş için 50 TL isterken insan bir utanır. para kolay mı kazanılıyor. Eve para göndermek için iki yıldır nererde çalıştığımı aklınızdan geçirmeyi bırak kabuslarınızda bile göremezsiniz... Akşama kadar 5 kişiye baksa günde 250 TL var mı öyle ya o kadar kolay mı....

Kızdım kusura bakmayın :crazy: :x
Düzgün bir yer bulursam mutlaka yazarım. Orda biryerde Kazıkçı olmayan bir usata var biliyorum.. Seni bulacağım!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2015 12:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
mirkovic yazdı:
Merhaba,

Arkadaşmın aracını Mutlu otoya getirdik (ben de yeni mitsubishili oldum) Ustalığa söylenecek laf yok ancak fiyatları pahalı. parça parasını 1.5 ile çarpıyor ve 3-4 dakikalık takım bile kullanılmayan işe 50TL + Malzeme istiyor (cidden 4 dakika sürdü) istiyor. Etik değil malesef. Pazarlık ederseniz sorun çözülebilir.

Ancak aracınızda çözülmeyecek sorun varsa Mutlu Oto çözebilir işine hakim bir usta. Aracınızın sorununu biliyor iseniz (Bakım gibi) malzemeleri alıp 6.sanayide yaptırın. Hatta ben şöyle yapıyorum;

Gaziemir den menderese doğru giderken Petrol ofisi var, onun yanında ücretsiz yağdeğişimi yapılıyor. yağınızı alın, yağ filtresini de değiştirtin. LPG ye de bakıyorlar. Bedava, sadece malzeme verirsiniz. Daha sonra internetten hava filtresi alıp kendiniz değiştirin, 10bin bakımı tamamdır) Antifriz için sanayide herhangibir ustaya girebilirsiniz. Marka için forumda araştırma yapabileceğinizi düşünüyorum.

Saygılarımla.

Yazdıklarınıza katılmakla yüksek işçilik ve parça ücretlerinden ötürü servisten farksız, servise giderim daha iyi.

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

En son kaan20 tarafından 20 Kas 2015 21:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2015 13:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: MURAT
Araç: CİVİC Sİ
Meslek: YEDEK PARÇA
Kan grubu: ARH+
serrikoc yazdı:

Serdar bey merhabalar;

Ben Egerenk Otomotivden murat.Sanırım bizden daha önceki çalışanlardan dolayı bir memnuniyetsizlik yaşamışsınız.Müsait olduğunuz bir gün servisimize kahve içmeye davet ediyorum.Ayrıca Temsa dışı tedarik demek malzemenin orjinal olmadığını belirtmek içindir.Biz Egerenk Otomotiv olarak özellikle forumdan gelen müşterilerimize özel iskontolar uyguluyoruz.Eğer bir isteğiniz varsa bana mesaj atarsanız ilgilenebilirim.İyi günler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2015 14:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Vefa
Araç: MİTSUBİSHİ Carisma
Kan grubu: 0-
Yetkili servisçi arkadaşlar triger kayışının nesine 1350 fiyat çektiniz bir açıklar mısınız? ( genel bakım kontrol dahil dedi ?!?) bir de utanmadan %25 indirim var bu ara dendi çok ayıp. 1350 ye sanayide motor toplarız bırak kopsun triger:)

Forumu öfke yazılarına boğmak istemiyoruz ama belki buluşmada olabilir yada aramızdan 2-3 kişilik temsilci seçelim ustalarla görüşelim sadece yetkili servis değil.Yapsınlar düzgün fiyatlar, 10000 de değil 8500 de geliriz bakıma. Bu konuyu ayrı bir konu açıp görüşebiliriz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2015 16:29 
Kullanıcı avatarı

Mantıklı olur buluşmada egerenk ve kapanlar dan temsilci gelecek diye biliyorum. Bu servis ve bakım işlerini konuşalım bir araya gelmişken. Benim için problem yok yedek parçayı alıp her türlü bakım yaptırırım. Hali hazırda ustam var izmirde. Büyük ariza olursa da çaresini bulurum. En kötü sık sık denizliye gidiyorum özpama giderim veya aziz ustaya her ikisi de sıkıntısız .
Madem bir araya geliyoruz konuşalım bu konuları.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2015 16:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
Şanslısınız ki etrafınızda iyi ustalar var Tekirdağ gibi BSG durumunda bırakılmış ilde olanlar ne yapsın... torpido kapağında 6 tane vida sökmeye 300 TL istiyor sanayideki usta ki kapısında bir tane araba yok boş oturup telefonla oynuyor...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2015 17:52 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Dikmen Usta İzmir'deki eski yetkili servis Yükseliş'in çalışanıydı. Firma Mitsubishi bölümünü kapatmadan bir süre önce kendi servisini açtı. Benim aracı en iyi bilen kişiydi. Aracımın ilk sahibi sürekli ona götürüyordu. Ben de Yükseliş'e o nedenle gider tonlarca para bayılırdım. Sonra özel servis açınca gittim. Fakat çok yüksek fiyat çekti. Kullandığı yağ da güven vermedi bana. Malzemeyi kendiniz getirirseniz de ekstra para istiyordu. Taksit yada kredi kartı da yoktu. Ustalığına diyecek yok ama işletme sahibi olarak piyasanın durumunu bildiği için biraz fırsatçı bir yaklaşımı olduğunu düşünüyorum. Bizim forumun facebookta da arkadaş listesinde yer alıyor bildiğim kadarıyla. Egerenk faciasından sonra bir süredir Kapanlar'a gidiyorum. Oranın sahiplerinden biri benim bir arkadaşımın tanıdığıydı. Bizden bahsettim. İlgi duydu. biz MCT kart gibi birşey hazırlayıp tüm kentlerdeki yetkili servislerle de irtibat kurup ekstra bir indirimle bakımlarımızı yetkili servsilerde yapabiliriz diye düşünüyorum. Üstelik kendimiz yedekparça da götürsek montaj yapıyorlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2015 22:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
MCT kart güzel fikir... Yetkili servislerle anlaşılsa forumdan olana indirim falan ama o zamanda diyecekleri şey "bize ne sizin forumunuzdan" (Murat hariç), zaten indirimli olsa herkes gidip yaptırır serviste, sürümden kazanırlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2015 09:50 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar günaydın;

Öncelikle herkesin kendine uygun ve yakın hissettiği bir servis veya ustası olabilir.Ben buna saygı duyuyorum.

Dikmen abiyi ben uzun zamandır tanıyorum. Farkettiğim kadarıyla ustalığına lafınız yok.eğer sorununuz ücret ise onunla paylaşın bunu.Ben kendisini iş dışında da tanıyorum.Mükemmel bir insandır.Size yardımcı olacaktır.Yani dağ dağa küsmüş,dağın haberi yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2015 13:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kaan
Araç: 2009 Colt AMT
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: 0Rh-
İyi haftasonları;

Bu kadar kişi burada yakınıyorsa hitap ve müşteriye ilgide sorun var demektir. Müşteriyle ilişki iyi olmadıktan sonra dağ dağa küsmüş olayı olmuyor, müşteriye takmayan biriyle muhattap olunmaz yani, şikayet ve öneride bulunsak da boş ...

Güncel: 99200 km (100500 km bakım)

En son kaan20 tarafından 17 Kas 2015 00:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 00:21 
Kullanıcı avatarı

rich5053 yazdı:
05322611978 hüseyin usta nın numarası ben memnun kaldım. Nissan ve mitsubishi ikisininde ortalama 4000km sonra bakımı var. Yine orada yaptırmayı düşünüyorum

Teşekkürler Mehmet bey bakım için gerekli malzemeleri toplayıp önerdiğiniz yerde yaptırmayı düşünüyorum. Memnun kalmazsam sonraki bakımı Denizli yetkili servis yada Aziz otomative de yaptırabilirim.

Murat Bey kısmet değilmiş hayırlısı olsun inşallah daha iyi iş bulursunuz ilginize çok teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 09:49 
Kullanıcı avatarı

serdar bey sağolun.Görüştüğüm 3 yer var.sağolsunlar hemen aradılar gel diye.Eşim hamile allah nasip ederse 4 ay sonra kızım olacak.O sebeple biraz dikkatli davranıyorum.ama sizlere yardımın dokunmaya devam edecek.Bir ihtiyacınız olursa seve seve yardımcı olurum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye