Zaman: 28 Mar 2024 22:10

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Carisma Bakım
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016 12:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Atakan
Araç: Mitsubishi Carisma 1.6 GLX A/T 2000
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
Kan grubu: 0RH+
Merhaba arkadaşlar;

Bu hafta sonu aracımın bakımlarını yaptırmak istmekteyim.
Motor yagı,filtre,sanzuman yagı vb evde su anda castrol magnatech 10/40 yag bulunmakta fakat bi arkadas aracın lpgli oldugu ıcın magnatech kullanma dedi sıkıntı cıkarır dedi.Onerilerinize ihtiyacım var.Motorda hangi yag sanzumanda hangi yag filtreler hangileri uyumlu bizim araca baska ne tur bakımları yaptırmam gerekmektedir.Su anda aracım 309700 kilometrede en uygun en kaliteli nasıl halledebilirim malzemeleri ben alacam ustama sadece iscilik verecem.Gecen ay bujileri,buji kablolarını ve bobinleri degistirttim aynı zamanda lpg enjektörleri regulatorude degistirttim.Yakıtım bu degısıklıklerle ciddi sekilde dustu.33lt lpg ile alanyaya arac konyadan goturdu getirdi konyaya 15 kilometre kala benzine gectı.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Carisma Bakım
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016 15:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
elinizde 10/40 olduğu için kullanın LPG de sorun çıkartmaz. 10/40 olarak en iyi castrol zaten. imkanınız varsa 5/40 ile değiştirin ama değiştiremezseniz de sorun değil. LPG de sonu 40 ve daha fazla olursa sorun çıkmaz.
otomatikte ben Mobil kullanmıştım pahalı ama iyi bir üründü (1 litre ambalajlarda satılıyordu). bilen arkadaş varsa söyler ama cevap veren olmazsa kaliteli yağ markalarının sitesinde hangi yağ başlığında aracınızın bilgilerini girince tavsiye edeceği yağı alabilirsiniz.
aracınızın Km si itibariyle "orginal" motor silk yada bor power da kullanabilirsiniz. (katkı konusunda tartışmalar olmakla birlikte ben bu güne kadar kullandığım araçlarda sıkıntı yaşamadım. motorun sessizleşmesi gibi olumlu sonuçlarını da gördüm)

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Carisma Bakım
MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016 17:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Atakan
Araç: Mitsubishi Carisma 1.6 GLX A/T 2000
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
Kan grubu: 0RH+
av.ilhami yazdı:
elinizde 10/40 olduğu için kullanın LPG de sorun çıkartmaz. 10/40 olarak en iyi castrol zaten. imkanınız varsa 5/40 ile değiştirin ama değiştiremezseniz de sorun değil. LPG de sonu 40 ve daha fazla olursa sorun çıkmaz.
otomatikte ben Mobil kullanmıştım pahalı ama iyi bir üründü (1 litre ambalajlarda satılıyordu). bilen arkadaş varsa söyler ama cevap veren olmazsa kaliteli yağ markalarının sitesinde hangi yağ başlığında aracınızın bilgilerini girince tavsiye edeceği yağı alabilirsiniz.
aracınızın Km si itibariyle "orginal" motor silk yada bor power da kullanabilirsiniz. (katkı konusunda tartışmalar olmakla birlikte ben bu güne kadar kullandığım araçlarda sıkıntı yaşamadım. motorun sessizleşmesi gibi olumlu sonuçlarını da gördüm)

Tamamdir İlhami abi 10/40 magnatech kullanıyım.
Sanzuman yagınada bakacam
Peki bizim arabalara uygun filtre varmi misal carisma 300 tl olupda ne biliyim reno 10 tl gibi aynı ortak olan.
Birde baska aracın hangı bakımlarını yaptırmam lazım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: