Zaman: 28 Mar 2024 12:20

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Mitsubishinizi Bize Sorun
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016 12:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Aldatmaz Otomotiv
Araç: mitsubishi
Meslek: otomotiv
mitsubishi araçlarınız ile ilgili sorularınızı mitsubishi yetkili servisi Aldatmaz Otomotive sorabilirsiniz.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Mitsubishinizi Bize Sorun
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2016 01:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: HARUN CENGİZ
Araç: MİTSUBİSHİ LANCER
Meslek: Öğrenci
Merhaba aracı boşa alıyorum veya ilk çalıştırdığım zaman araç rolantide iken devir 1500e çıkıyor. Zamanla 1000 devirde kalıyor. Ama ilk boşa aldığımda 1500 devire çıkıyor. Bunun sorunu nedir acaba ? İlk çalıştırmayla alakası yok 2 saat yolculuk sonucunda da boşa alınca aynı durum var.

Ve ayrıca aracımı 110 binde aldım ve araç şuan 123 binde. Ben bakım yaptırmadım bende önceki arkadaş da ne zaman yaptırdı hiç bilmiyorum. Ben şuan tüm bakımlarını yaptırmak istiyorum bana ne kadara patlar. Neler değişeceğini öğrensem sonra parçaları kendim tedarik edip kendim değiştirsem daha mı mantıklı. Aracımda bide yağ yakma sorunu var sürekli yağ eksiliyor. Tüm bakımlarımı yaptırırsam bu sorunda ortadan kalkar mı ? Tüm bakımlarından kastım mesela v kayışının kontrolü karter havalandırma sisteminin kontrolü yapılıyor mu ? Motor soğutma suyu değişiyor mu ? Yada araç sisteminde oluşan her hangi bir arıza tespit edilip giderilmesi için bize tespit sunuluyor mu ?

Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2016 15:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Aldatmaz Otomotiv
Araç: mitsubishi
Meslek: otomotiv
Merhabalar; aracınızda lpg var mı? aracınızın arızasını çözebilmemiz için aracın servise gelmesi gerekir yağ eksiltmesi konusuna detaylı bakmak gerekir eğer yağ eksiltmesi var ise araçta motorunda bir sıkıntı var demektir.Detaylı incelemeleri için servisimize getirmeniz gerekmektedir

Saygılarımla.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2016 10:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Lancer 1.6 MT
Meslek: Akademisyen
Merhabalar benim sorum sıfır araçlarla ilgili olacak 2015 lancerlarda olan şu Blaupunkt 530 multimedya sisteminin geri görüş kamerası için kablosu arkaya çekili olarak mı veriliyor kullanıcıya bu konuda bilgi alabilirmiyim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2016 10:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yunus Emre
Araç: Colt
Meslek: Lojistik
Kan grubu: 0rh+
Merhaba,
Benim araçtada sanki geri vitese geçmede sıkıntı oluyor gibi bazen geri vitese hemen geçmiyor araç yeni kasa colt bu arada arac
Yardımcı olabilir misiniz :unknown:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2016 23:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hüseyin
Araç: Mitsubishi L200
Meslek: Ciftci
Araç: Mitsubishi L200
Merhaba Aracım 2007 model 228000 de otomatik vites sorunum ise sabahları veya soguyunca arka arkaya stop etmesi az yürüyorum durcak olunca yada n boşa alınca stop ediyör isinincada arada yapıyor yardımcı Olabilirmisiniz bir arkadaş mud3 cihaziyla yeni yazılım artırmış ecuya serviste böyle seçenek varmı birde araba çalışırken saat gibi değil boğazını sıkar gibi hır hır hır yapıyor boğaz kelebeği manifold ve Egr temizlendi snr Egr boğazdan iptal edildi ama hır hır devam devam teşekkür ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2016 11:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: doğu
Araç: colt 2010
Meslek: tasarımcı
Merhaba;
Benim aracım 147 bin km de bir colt. Direksiyon kutusunda boşluk vardı, çok küçük girinti çıkıntılarda bile ses yapıyordu. Yaptırmıştım fakat bu sefer çok daha fazla birşekilde yapmaya başladı, artık ön taraftan gelen sesler iyice rahatsız etmeye başladı herşeyini yaptırmak istiyorum. Elektrik olarakta cam camımı kendi tarafımdaki düğmesinden kaldıramıyorum. Birde normal seyir halinde hızlandırmak için biraz gaza fazla bastığımda o ivmelenme esnasında sanki egzos manifoldu delinmiş gibi böyle ses yapıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2016 23:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: metin
Araç: lancer 2009
Meslek: kamu
Kan grubu: a rh
2009 lancer sahibiyim. motor yağ seviyesinde azalma var. karter koruyucu plastiğin üzerinde de yağ ıslağı oluşuyor. motorun göğüs tarafına bakan kısmında manifold üstünden telefon ile resim çektim. çatlaklar olduğunu gördüm. yağ sızdırdığı belliydi. yağ kaçağı triger zincirin olduğu taraftaydı. bu arıza ile daha önce karşılaşan oldu mu? blok çatlağında ne yapılır? nasıl tamir edilir? resimleri bulamadım ama birkaç güne yükleyeceğim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 10:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: Lancer 2005 1.6 invite
Meslek: Grafiker
Merhaba 2005 model Lancer 1.6 lpgli aracım var 125.000 km de 1000 km önce yağ filtre değişimi yaptım 10w40 Castrol yağ ile yağ olmasi gerektiği seviyenin yarisinin altinda ve rengi kirli aynı zamanda yedek su deposunda su eksiltme yapiyor. Arabayi calistirdiktan 5dk sonra yani daha motor isinmadan ana su depo kapagini açtığımda su fiskirtiyor gaza yuklenince egzoz dan grimsi beyaz dumanla birlikte yanık kokusu gibi bir koku geliyor ve ufaktan şu biriktiriyor tüm bu olanlar motor üst kapak contasi ve subap takiminin değişmesi gerektigini gosteriyor sanırsam bir ustaya baktirdim arabayi motor contasi subap takimi radyator bakimi devirdaim triger vs değişmesi gibi liste cikarti istedigi parcalar yaklaşık 1000tl tutuyor 250 rekletifiye 1000tl de işçilik istedi çok geldi tutarlar bana. 1000tl işçilik Ağar geldi. Başka bir ustada 10W 60 mobil1 yağ ile bakim yaptir sorun cozulebilir dedi bu çözüm kalıcı değil gecici bir çözüm olmazmi yag degisimini sunan usta cok bilgili biri gibiydi sagolsun cok ilgilendi ama emin olamadim yardimlarinizi bekliyorum arabamin sorununu tam anlamiyla cozduremedim herkes farkli konuşuyor ne yapicagimi bilmiyor durumdayim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2016 11:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: AKTAN
Araç: CARISMA 1.8 GDI
Meslek: MUHASEBECİ
Kan grubu: A+
Merhaba,

2001 Model Carisma 1,8 GDI Elegance aracım var. Araçta belli bir miktar yakıt yüksekliği ve araç içinde benzin kokusu var. Katalizör veya Oksijen Sensöründen kaynaklanabilir dendi. Bursa Mustafakemalpaşa'da yaşıyorum ve yaşadığım yerde bu araçtan anlayan servis yok. Yeni bir araç değil biliyorum ama çok severek ve zevk alarak biniyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016 19:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: şerif
Araç: 2016 Honda civic elegance otomatik
Meslek: öğretmen
Kan grubu: aRh+
Merhaba
Yazin izmirden sifir Lancer aldik. Geri görüş kamerasi taktirdik. Fakat ben kameranin görüntüsünden hiç memnun değilim.
Sadece kamera değişimi olur mu? Gece görüşü olan?

Gündüz de parlaklij ayarı sonda olmasina ragmen ekranin açısı gereği o da düzgün görünmüyor. Buna da bir çözüm var mi?

hız sabitleyici takiyor musunuz?

Teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017 12:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: orhan
Araç: ASX 2015,İnstyl
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
İyi günler Kasım 2016 da sıfır ASX 2015 Model Dizel İnstyl satın aldım, arabayı keyifle kullanıyorum, şuan 2800km de, 1500 km de servise giderek ilk bakımını yaptırdım ancak sadece yağın ve suyun vs. kontrolleri yapıldı. Bu araçlarda 1500km rodaj sonrası yağ değişimi gerekmiyormu ısrarla istememe rağmen servis yetkilisi arkadaşlar gerek olmadığını ilettiler ama ben tatmin olmadım, sizin ve mitsubishi servislerinin görüşüde aynımıdır bilgilendirirseniz sevinirm, saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2017 16:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Askar
Meslek: Memur
Hocam saygılar; araç 2011 Lancer 1,5 AT aracım da LPG var ve yaz aylarında sıklıkla motor arıza ışığı yakmakta elm cihazı aldım telden Bluetooth ile bağlanıp torque programı ile arıza lambasini gideriyorum. Powertrain hata kodunu vermekte sorun neden kaynaklanıyor olabilir birde ışıklarda beklerken d vitesinde frene basılı hafif titreme yapmakta. Birde üçüncü olarak klima gaz basıncı kaç olmalı 480-520 arası yazıyor kitapçıkta tam olarak ne bastiralim ki performansı iyi olsun teşekkür ederim

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2017 16:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bülent
Araç: Mazda 3 1.6D Impressive
Meslek: Satış Danışmanı
Kan grubu: A +
mesutaskar yazdı:
Hocam saygılar; araç 2011 Lancer 1,5 AT aracım da LPG var ve yaz aylarında sıklıkla motor arıza ışığı yakmakta elm cihazı aldım telden Bluetooth ile bağlanıp torque programı ile arıza lambasini gideriyorum. Powertrain hata kodunu vermekte sorun neden kaynaklanıyor olabilir birde ışıklarda beklerken d vitesinde frene basılı hafif titreme yapmakta. Birde üçüncü olarak klima gaz basıncı kaç olmalı 480-520 arası yazıyor kitapçıkta tam olarak ne bastiralim ki performansı iyi olsun teşekkür ederim

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Motor arıza ışığı varsa zengin/fakir karışım vardır ve işin ehli bir ustaya yolda ayar yaptırırsanız sorun ortadan kalkacaktır. D viteste frene basılırken titreme yapması normal, araç gitmek istiyor siz izin vermiyorsunuz, bu durum her türlü zarar yazıyor, beklerken N konumda bekleyiniz. Klima gazı ölçüsünü kitapçıkta yazması lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2018 20:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hasan
Araç: Lancer
Meslek: Memur
Kan grubu: B+
[gvideo][/gvideo]
Merhaba ben 2006 otomatik Lancer aldım.
Aldığım kişi rölanti valfinin bozuk olduğunu söyledi rölanti valfinin fişini çıkarmışlar ve rölantiyi 600 devire sabitlemişler duraklamalarda titreme yapıyor soğukjen stop da ediyor! Servisi aradım parçanın 3 bin tl cıvarı olduğunu söyledi daha uygun yaptırabileceğim bir yolu varmıdır? Adana'da ikamet ediyorum

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: