Zaman: 28 Mar 2024 17:39

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2014 23:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıfat
Araç: Mitsubishi Carisma Avance 2001
Meslek: öğretmen
drakyuz yazdı:

ilk sahibinden olmasi bir avantaj. Temiz bakilmis

Motorola cihazimdan gonderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2014 16:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: metin
Araç: lancer
Meslek: radyo tv
Kan grubu: Arh+
hocam çok teşekkür ederim yorumun için ama olmadı araba 20 bin TL'den aşağı inmedi ben 19 verdim ama her neyse vesselam anlaşamadık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2015 01:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: carisma 1999
Meslek: öğretmen
Aracım 99 GLX ama ABS var mı yok mu bende bilmiyorum!
carisma alırken motor ile radyatör arasındaki siyah kauçuk borunun araba çalıştıktan 20 dakka sonra hala yumuşaklığını kaybetmediğinden emin olun bu aracınızın hararet sorunu yaşamayacağının göstergesidir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2015 18:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: subaru
Meslek: doktor
1,9 dizel carisma 2001 model160000 km de,değişensiz boyasız ne kadar eder, kronik sorunu var mı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2015 22:59 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar, dizel 1.9 motorlu carismaları tavsiye eder misiniz...17000 tl ye buldum 1600000 km de..boyasız

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2015 23:10 
Kullanıcı avatarı

fazla olmuş evet 160 bin olacaktı..fiyat nasıl 17000?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2017 22:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: Alma Aşamasında
Meslek: Laborant
Yardıma ihtiyacım var. Konuyu biraz hortlattım kusura bakmayın İlkkez araba alacağım. Hiç tecrübem yok. Biraz acil lazım. Bütçe kısıtlı. 13.500 almışken mitsubishi alayım dedim. Arabayı aldıktan 1 yıl sonra boyatmayı düşünüyorum kaportası çok kötü. Ama şu anda param buna yetiyor. Bi bakın bu araba bu fiyata alınır mı? https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 7303/detay

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2017 02:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: M. Asım
Araç: Fiesta-2008
Meslek: Öğretmen
İlandaki aracın boya harici bir problemi yoksa 13.500 e alınır. Dediğiniz gibi bir sene sonra durumu doğrultunca boyatırsınız. Ama boya dışında acil ağır bakıma da ihtiyacı varsa veya uzun zaman bakımsız kaldı ve sizde patlayacaksa o zaman 1 sene masrafsız kullanamayacağınızdan tavsiye etmem, iflahınızı keser. Bu aracın bakımlısının piyasa değerinin 17-18 civarı olduğunu düşünerek bir karar verin ve mutlaka aracın durumuna baktırın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2017 02:15 
Kullanıcı avatarı

Aracın sorunlarını söyleyeyim soldan kazalı imiş sol 2 kapı değişen. Korna çalışmıyor. (Srs hava yastığı) ışığı yanıyor srs arızalı. Cam otomatiği sadece şoför tarafında ki çalışıyormuş. Sanayiye bırakmak istemiyormuş. Motor yürüyen gayet iyi diyor bakıma gerek yok diyor yağını suyunu koyum yeter mi dedim ona bile gerek yok 3 gün önce değiştirdim dedi. Tabi gene kompiteste sokacağım. Eğer dediği gibiyse büyük bi kazadı yoksa 103binde çok hırpalanmamış olması gerek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2017 03:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
söyledğiniz masraflar zamanla yapılır: illa Carisma ustası yada parçası olmasa da olur.
aracın avantajı: bu eski kasalarda, yeni/son kasalarına göre yedekparça daha bol ve ucuzdur. şöyle örnek vereyim: el fren teli eski kasada 40 TL. iken yeni kasa 150 TL. idi.
olumsuz tarafı: bildiğim kadarı ile yol bilgisayarı yok ve her obd cihazına bağlanmıyor ki bunlar olmasa da olur merakınız yoksa.
yaşına göre km. düşük. Ancak kararınızda düşük km. olması önemli ise-ekonomik sebepler dışında- daha yüksek km. ama daha temiz almanızı tavsiye ederim. Carisma da binici için km. bence bakılacak son şey: ben 190bin km.de almıştım 300 bin km. de sattım motordan yana bir sorun yaşamadım.
Sonuç olarak klimasız ise kesin almayın klima varsa alınır. eğer bütçeniz fazlasına yetmiyorsa: neticede daha sonra yapacağınız masraflar aracın maliyetini rahat 15bini aşacak

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2017 10:55 
Kullanıcı avatarı

Cevaplar için teşekkür ederim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017 12:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Carisma
Meslek: Güvenlik
Kan grubu: 0+
Selaminaleykum.carisma almayi dusunuyorum.1999 model glx tavsiye edermisiniz.250 binde masrafi cok olur mu bana cok ariza verir mi.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 2250/detay. Bu arac alinir mi sizce.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017 13:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
El Turco yazdı:
Selaminaleykum.carisma almayi dusunuyorum.1999 model glx tavsiye edermisiniz.250 binde masrafi cok olur mu bana cok ariza verir mi.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 2250/detay. Bu arac alinir mi sizce.

Valla bu paraya şahin, 1.3 yumurta kasa boş hyundai accent alınacağına bu araba alınır paşa paşa binilir. Belki bazı aksesuar parçalarını bulmak zor olabilir ama. Bence parasına göre dolu ve oturaklı araba... İşi bilen dostların görüşünüde alın, iyi bir servise gösterin alın geçin derim :fan:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017 13:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
bence de alınır. iyi bir araç bu paraya sadece Carisma ve safrane bulunur. temiz pegueot 406 belki bulunur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017 14:03 
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
El Turco yazdı:

Valla bu paraya şahin, 1.3 yumurta kasa boş hyundai accent alınacağına bu araba alınır paşa paşa binilir. Belki bazı aksesuar parçalarını bulmak zor olabilir ama. Bence parasına göre dolu ve oturaklı araba... İşi bilen dostların görüşünüde alın, iyi bir servise gösterin alın geçin derim :fan:

Bende carisma istiyorum zaten sahin parasina cok daha konforlu kaliteli arac ancak sahinde bi sikinti cikinca cok uyguna halledebiliosun.bendeki tek soru isareti bana cok masraf cikartirmi bu bahsettiginiz kronuk soru lari arkadaslar.cevap icin tesekkur ediyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017 14:07 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
bence de alınır. iyi bir araç bu paraya sadece Carisma ve safrane bulunur. temiz pegueot 406 belki bulunur.

Tesekkur ederim cevap icin.kronik sorunlari maddi olarak uzer mi :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017 14:43 
Kullanıcı avatarı

El Turco yazdı:
tilki yazdı:
El Turco yazdı:

Bende carisma istiyorum zaten sahin parasina cok daha konforlu kaliteli arac ancak sahinde bi sikinti cikinca cok uyguna halledebiliosun.bendeki tek soru isareti bana cok masraf cikartirmi bu bahsettiginiz kronuk soru lari arkadaslar.cevap icin tesekkur ediyorum.

Ben japonları araştırıken , kronik sorun diye bir durum olmadığını gördüm, asıl sorun kasap ustaların eline düşen araçlar. İyi bir ustaya göstertin, bence sorun yaşamassınız. Şahin ucuza sorununuzu çözsede kaza anından , sürüş anına değin bu araçların yanına yaklaşamaz bu bir gerçek.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017 15:03 
Kullanıcı avatarı

Tesekkur ederim.Carisma da kesin kararliydim.ancak bahsedilen kronik sorunlar biraz kararsizlastirdi acikcasi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017 15:51 
Kullanıcı avatarı

El Turco yazdı:
Tesekkur ederim.Carisma da kesin kararliydim.ancak bahsedilen kronik sorunlar biraz kararsizlastirdi acikcasi.

Bakınız ben outlander araştırıken, karşıma internette ve kullanıcılardan çıkan kronik arızlar şuydu:
LPG'de tekler .... dediler alakası yok ok gibi...
Klima Kompresörü hep arıza verir .... dediler alakası yok ....
Hız Göstergesi Yanlış gösterir ...... dediler kompresyona soktuk aynı çıkartıyor...
Araç çok sektirir ..... dediler alakası yok, otomobil konforuna yakın (yol tutuş konusunda) ....
Yakıtı km'de 15 litre ...... dediler alakası yok max 13lt yaktı lpg'de ....
tüp markası seçer ..... dediler alakası yok tüpü önüme gelen heryerden alırım bi sıkıntı olmadı...
sunroof su alır ..... dediler alakası yok, yağmur, dolu hatta yıkamalarım sonucu hiç bir sızıntı olmadığını gördüm...
hava filtre kutusu patlatma yapar..... dediler hiç yaşamadım....

Bu saydıklarımı nette okuyabilirsiniz... Benim araç 108.000 km'yi geçti içlerinden hiçbiri yok... Yani birinin başına geldi diye yada ustanın kötülüğünü arabalara atamayız. Aksesuar veya motor harici (nedir : ayna, ön ızgara, stop lambası, tampon vs) gibi yüyürene acil olmayan parçalarını bulmak zaman alabilir.o ayrı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017 17:55 
Kullanıcı avatarı

Tamam kardes saolasin bilgilendirmen icin.linkini attigim arac icin ne dusunuyosun bu model icin durumu nasil gozukuyor sizce.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye