Zaman: 29 Mar 2024 02:10

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017 22:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: MEHMET
Araç: MITSUBISHI2005
Meslek: TEKNİKSERVİS
Kan grubu: Arh+
selam arkadaşlar biri bana carisma dıd comfort avance mi dedi gelen arkadaşım aramıza hoşgeldin aynısından 2005 model benimde mevcut Allah ım kazasız belasız kullanmanı nasip etsin inşallah

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2017 16:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: ayhan
Araç: mitsubishi carisma 2005
Meslek: muhasebe
Kan grubu: a+
Merhaba 2005 1.9 did carisma avance 3 yıldır kullanıyorum 210 000 de aldım şu an 250 000 de son 2 yıldır bilinmeyen bir sorun ilk zamanlar 100 km gittikten sonra çekiş düşüyor az gitmesi için gaz verirsen motor lambası ardından arabayı durdurmadan tekrar gaz yemiyor.
ve meçhul çözümler 1.acaba hava akış sensorümü 2- acaba katalizör doldumu 3-turboda mı sorun var 4-yakıt pompası 5-yakıt filtresi 6-enjektörleri değiştir 7-artık yağ yakmaya başladı 8-motor ister ..........................
işte böyle
siz siz olun turbo araçtan uzak durun . dahası 50 bin üzerinde dizelden uzak durun. dahası tanıdıktan alış veriş mi? tekrar düşünün
bu arada arıza hala devam ediyor bilen ve usta olduğunu iddia eden biri varsa lütfen yardım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2017 19:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
iddamız yok ama fikir var:
araç bir sebepten kendini korumaya alıyor ve stop ediyor gibi. arıza tespit cihazına bağladınız mı?
ayrıca Renault dizelden anlayan bir ustaya da baktırın malum renault motoru

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2017 12:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bülent
Araç: Mazda 3 1.6D Impressive
Meslek: Satış Danışmanı
Kan grubu: A +
AYHAN_10 yazdı:
Merhaba 2005 1.9 did carisma avance 3 yıldır kullanıyorum 210 000 de aldım şu an 250 000 de son 2 yıldır bilinmeyen bir sorun ilk zamanlar 100 km gittikten sonra çekiş düşüyor az gitmesi için gaz verirsen motor lambası ardından arabayı durdurmadan tekrar gaz yemiyor.
ve meçhul çözümler 1.acaba hava akış sensorümü 2- acaba katalizör doldumu 3-turboda mı sorun var 4-yakıt pompası 5-yakıt filtresi 6-enjektörleri değiştir 7-artık yağ yakmaya başladı 8-motor ister ..........................
işte böyle
siz siz olun turbo araçtan uzak durun . dahası 50 bin üzerinde dizelden uzak durun. dahası tanıdıktan alış veriş mi? tekrar düşünün
bu arada arıza hala devam ediyor bilen ve usta olduğunu iddia eden biri varsa lütfen yardım.

İkamet hangi ilde?
Enjektör, pompa, bobin bir sürü seçenek var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2017 10:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: ayhan
Araç: mitsubishi carisma 2005
Meslek: muhasebe
Kan grubu: a+
Araç konyada kontrol edilmedik parçası kalmadı .Son numara olarak enjektör ustası yakıtta kabahat arıyor bp , moil .total den yakıt alırım.Artık son haddeye geldi aracı öldüm parası ne ederki.Bilen varmı

19/09/2017 tarih itibariyle inşaallah sorun tesbit edildi ustadan anladığım kadarıyla aylar ve yıllardır araca eziyet eden manifold
contasıymış.
Turboda sorununuz varsa,çekişle ilgili problem varsa ve hava akış sensörü hata verşyorsa anladığım kadarıyla turboya gelen hava
kanallarını kontrol etmek.manifoltuda göz ardı etmeyin derim .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2017 17:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: MEHMET
Araç: MITSUBISHI2005
Meslek: TEKNİKSERVİS
Kan grubu: Arh+
sayın abim aramıza hoşgeldin bende carisma 2005 dıd comfort sahibiyim bilgim tecrübem kadarıyla yardımcı olurum inşallah

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: