Zaman: 28 Mar 2024 19:35

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 61 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Hangi lpg kiti
A) Lovato obd 1600tl 24%  24%  [ 9 ]
B) Landirenzo 1800tl 18%  18%  [ 7 ]
C) BRC 1800tl 58%  58%  [ 22 ]
D) Lavota smart 1450 tl 0%  0%  [ 0 ]
Toplam oy : 38
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Hangi lpg?
MesajGönderilme zamanı: 01 May 2017 23:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Savaş
Araç: Mitsubishi Attrage
Meslek: Memur
eflan yazdı:
snkorkmaz yazdı:
Atiker gold obd2 kit taktırdım. 7000 km'dir sorun yaşamadım. Benzine göre öyle abartılı performans kaybı göremedim. Yani yok desem yerindedir. Yalnız çok ilginç bir durum söz konusu, aracın yol bilgisayarı ortalama yakıt neyi gösteriyorsa gerçekten de aynı litre oranında lpg tüketiyor. Bazı araçların benzin göstergesi lpg de düşüyor ve yol bilgisayarı sallamasyon bir tüketim değeri gösteriyor ya o işte bizim araçlarda olmuyor. Sonuç Lpg depo dolumu 82tl şehir içi 330-370 km, şehirler arası 460-480 km yol gidiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu durum lpg ayarlarınızın çok doğru olmasından kaynaklanıyor. Haırlı olsun güle güle kullanın

Teşekkür ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2017 02:01 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
yukarıdaki ankette Landirenzo demişim geri alıyorum: en ucuz hangisi ise o!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2017 14:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: attrage
Meslek: bilgisayar
eflan yazdı:
snkorkmaz yazdı:
Atiker gold obd2 kit taktırdım. 7000 km'dir sorun yaşamadım. Benzine göre öyle abartılı performans kaybı göremedim. Yani yok desem yerindedir. Yalnız çok ilginç bir durum söz konusu, aracın yol bilgisayarı ortalama yakıt neyi gösteriyorsa gerçekten de aynı litre oranında lpg tüketiyor. Bazı araçların benzin göstergesi lpg de düşüyor ve yol bilgisayarı sallamasyon bir tüketim değeri gösteriyor ya o işte bizim araçlarda olmuyor. Sonuç Lpg depo dolumu 82tl şehir içi 330-370 km, şehirler arası 460-480 km yol gidiyor.

Bu durum lpg ayarlarınızın çok doğru olmasından kaynaklanıyor. Haırlı olsun güle güle kullanın

Merhaba eflan hocam.

Forumda dolaşırken lpg taktırdığınızı ve subaplar hakkındaki yazılarını gördüm. Sanırım Lovato OBD II kit taktırmıştınız. Ayrıca subaplarda sanırım sizin 53.000 binlerde yanmıştı.

Bizde de OBD II kit takılı. Subaplar hakkında size danışmak istedim. Normal ve yormadan kullanırsak subapları ne kadar süre kullanırız.Kimi forumlarda 3bin devri geçmezseniz subaplar daha uzun dayanır yazıları vardı. Subaplar yandığında çelik alaşımı daha yüksek olanlar ile değiştirirsek tamamen sorunu çözmüş mü olacağız. Birde siz ne yaptınız şuan kaç km de, sorununuz var mı. Bilgileri paylaşırsanız sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2017 19:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
valla ben çpk hassas kullandım. Basacağım zaman benzine aldım. Yine de fayda etmedi. Ama benim kesinlikle montaj veya ayarda sıkıntı vardı o yüzden erken yandı. Yoksa 60-70 bin arası dayanır. Sonra çelik subap takar bir daha arkanıza bakmazsınız. Zira 77000 km oldu Allaha şükür daha hiç bir sorun çıkarmadı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2017 20:45 
Kullanıcı avatarı

eflan yazdı:
valla ben çpk hassas kullandım. Basacağım zaman benzine aldım. Yine de fayda etmedi. Ama benim kesinlikle montaj veya ayarda sıkıntı vardı o yüzden erken yandı. Yoksa 60-70 bin arası dayanır. Sonra çelik subap takar bir daha arkanıza bakmazsınız. Zira 77000 km oldu Allaha şükür daha hiç bir sorun çıkarmadı.

Teşekkürler cevap verdiğiniz için.Sizi yakalamışken birkaç soru daba sormak istiyorum :).

Kullandığınız subaplar çelik oranı arttırılmış mı yoksa gerçekten çelik mi. Çelik oranı arttırılan subap takıldığında ömür olarak tekrar sorunlar meydana gelebiliyor. Sizin kullandıklarınız ömür olarak ne sunuyorlar.Ayrıca kaç subap değişiyor, tamamı değişiyor mu?

Birde bunun size maliyeti ne oldu ortalama olarak.

Ayrıca nerden temin ettiğinizi yazarsanız memnun olurum.
Verdiğiniz bilgiler diğer lpg sahiplerine de ışık tutacaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2017 22:18 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

mitsubishi üretim çelik subaplarda bir daha lpg kaynaklı sorun yaşamazsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2017 00:33 
Kullanıcı avatarı

ismailsrp yazdı:
eflan yazdı:

Teşekkürler cevap verdiğiniz için.Sizi yakalamışken birkaç soru daba sormak istiyorum :).

Kullandığınız subaplar çelik oranı arttırılmış mı yoksa gerçekten çelik mi. Çelik oranı arttırılan subap takıldığında ömür olarak tekrar sorunlar meydana gelebiliyor. Sizin kullandıklarınız ömür olarak ne sunuyorlar.Ayrıca kaç subap değişiyor, tamamı değişiyor mu?

Sondan başlayalım o vakit :)
Tamirini forum sponsorlarında mitsubishi doktoru Fatih BARUG usta yaptı. %65-70 oranında çelik subap kullandığını söyledi. Subapları ölçülerine uygun kendisi yaptırdı.
Sadece silindir kapak contası servisten geldi.
maliyet bujiler ve diğer motor bakımı dahil 2000 tuttu.
Ömür konusunda birşey diyemem henüz erken. 24 000 km oldu. Herhangi bir sorun gözükmüyor. 20 bin sonra kendini belli eder. Sıkıntı olursa seneye belli olur en erken. Ama izlenimlerim orjinallerden çok çok daha dayanıklı olduğu hissini veriyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2017 16:37 
Kullanıcı avatarı

eflan yazdı:
ismailsrp yazdı:
eflan yazdı:

Sondan başlayalım o vakit :)
Tamirini forum sponsorlarında mitsubishi doktoru Fatih BARUG usta yaptı. %65-70 oranında çelik subap kullandığını söyledi. Subapları ölçülerine uygun kendisi yaptırdı.
Sadece silindir kapak contası servisten geldi.
maliyet bujiler ve diğer motor bakımı dahil 2000 tuttu.
Ömür konusunda birşey diyemem henüz erken. 24 000 km oldu. Herhangi bir sorun gözükmüyor. 20 bin sonra kendini belli eder. Sıkıntı olursa seneye belli olur en erken. Ama izlenimlerim orjinallerden çok çok daha dayanıklı olduğu hissini veriyor.

Teşekkürler hocam yanıtlarınız için. Umarım tekrar sorunu yaşamazsınız :roll:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2017 15:55 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Ben daha yeni değiştirdim. Tamamı çelik ten yapılmış. 16 adet değişiyor. 2bin tl

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2017 11:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Jawserdi yazdı:
Ben daha yeni değiştirdim. Tamamı çelik ten yapılmış. 16 adet değişiyor. 2bin tl

sübapları hangi marka ve nereden alsınız?
hangi ustaya yaptırdınız?
parça ve işçilik maliyetleri ayrı ayrı ne tuttu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2017 23:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
levent yavuz yazdı:
Jawserdi yazdı:

sübapları hangi marka ve nereden alsınız?
hangi ustaya yaptırdınız?
parça ve işçilik maliyetleri ayrı ayrı ne tuttu?

Ben normalde uzman oto yada iba ya götürecektim ama hem parçacı hemde usta abimin arkadaşı olduğundan oraya götürdüm.

güneş marka ve ankara otomaks tan aldım.
şaşmaz oto sanayide ömer usta ya yaptırdım. araba üzerinde temiz çalışıyor cerrah gibi :D
parçalar 1000 lira (Sübablar,motor kapak contası ve yağ filtreler değişti.)
usta 600 birde kapakçıya götürüyorlarmış 400 tl veriliyor.
başkasına 2 bin tl tabi ben tanıdık indirimi ile bayağı ucuza yaptırdım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2017 08:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Jawserdi yazdı:
Ben normalde uzman oto yada iba ya götürecektim ama hem parçacı hemde usta abimin arkadaşı olduğundan oraya götürdüm.

güneş marka ve ankara otomaks tan aldım.
şaşmaz oto sanayide ömer usta ya yaptırdım. araba üzerinde temiz çalışıyor cerrah gibi :D
parçalar 1000 lira (Sübablar,motor kapak contası ve yağ filtreler değişti.)
usta 600 birde kapakçıya götürüyorlarmış 400 tl veriliyor.
başkasına 2 bin tl tabi ben tanıdık indirimi ile bayağı ucuza yaptırdım.

hayırlı olsun, güle güle kullanın...
bazı işlerde paraya çok bakmayacaksın, sürekli sanayi yolları aşındırmak yerine, temiz işçilik 3-5 fazla olsun kafan rahat olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017 15:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hasan
Araç: Attrage 1.2 CVT LPG
Meslek: Pc
Attrage aracıma 8,500 km'de lovato obd lpg sistemi takıldı, şu an 15.000 km'deyim.
Lpg takılırken lpg kaynaklı herhangi bir soruna karşılık 170 tl'ye 2 yıl lovato garantisi yaptırdım.
Şu an için yakıtından çekişinden çok memnunum.
Lpg bağlantısını yapan candan mühendislik subap sorunu yaşamayacağımı belirtti ancak ne derece güvenebilirim bu söze orası tartışılır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017 11:18 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Garanti kapsamına neler giriyor?
1- montaj hatasından kaynaklanan sorunlar?
2- bobin ateşleme sistemi arızası?
3- katalitik konvektör?
4- İki yıl içinde 60 Bin km. yapmak zor. subabap erimesi durumunu süre ve km. olarak ayrıca değerlendirilmesi lazım. subap sorunu için önlemleri neymiş (yağlama vs.)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017 16:36 
Kullanıcı avatarı

eflan yazdı:

Eflan bey,

Sıkıntısız devam ediyorsunuz sanırım şu an kaç km'de siniz,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017 19:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
av.ilhami yazdı:
Garanti kapsamına neler giriyor?
1- montaj hatasından kaynaklanan sorunlar?
2- bobin ateşleme sistemi arızası?
3- katalitik konvektör?
4- İki yıl içinde 60 Bin km. yapmak zor. subabap erimesi durumunu süre ve km. olarak ayrıca değerlendirilmesi lazım. subap sorunu için önlemleri neymiş (yağlama vs.)

Abi bizde subap erimesi olmuyormuş ama genede km bağlı bakım yapılırmı subaplara

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017 22:51 
Kullanıcı avatarı

Şuan sıkıntı yok. 80 bin olmak üzere :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2017 08:40 
Kullanıcı avatarı

eflan yazdı:
Şuan sıkıntı yok. 80 bin olmak üzere :)

Maşallah ticari taksi gibisiniz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2018 10:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: ziya
Araç: Colt, Attrage
Meslek: Baskı Operatörü
Kan grubu: Arh+
snkorkmaz yazdı:

Ben de valf yanmasına karşı yağlama sistemi taktırmıştım, daha Atiker Gold kit takılırken. Şu anda 46 km'deyim ve en ufak sorun yaşamadım lpg ile ilgili. Tek sıkıntım tüm atiker kitleri gibi benimde göstergem çalışmıyor, yada yanlış gösteriyor. Ona da kulak asmıyorum, zaten şehir içinde 320-360 arası şehirlerarası yolda ise 440-460 km arası gidiyor.

Ayrıca bende de yol bilgisayarı tükettiğim LPG'yi tam olarak gösteriyor, yani hiçbir sıkıntı yok.

Ayrıca bu araçlar Tayland üretimi ve taylandda orijinal LPG'li ve CNG'li olarak satın alınabiliyor. (legal dealer)

Ben de LPG dönüşümünü yaparken şu videodaki gibi yapın dedim yani manifolt'u söktürüp yaptırdım, :sev: ayrıca adamların ne kadar hassas iş yaptıklarını göstermek istedim ve tüm montaj boyunca başlarında durdum. Montaj ve uyum LPG'de olmazsa olmaz. :kart: https://www.youtube.com/watch?v=2junuYvtG2g

Geçenlerde aracın muayenesi geldi, proje ile ilgili sıkıntı oluştu, dediler ki Atikeri sökeceğiz, Lovato takacağız. Kesinlikle istemem dedim. :kır:
Nitekim düzgün çalışan sistemi söktürüp maceraya atılmak istemedim. Sonra bir yolunu buldular projeyi yaptırdılar.

Bostancı sanayi sitesinde Rotagas'a yaptırdım. Ama eski ustaları çok daha iyiydi, şimdiki ustaları iyi değil, üstelik çok ukalalar.
Kardeşimle birlikte gittik. Adamlara kardeşimin makine mühendisi olduğunu ve doktorasını LPG - CNG - LNG akışkanlığı ile ilgili yaptığını söylüyorum, bana sen yanlışsın diyebiliyorlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2018 15:07 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Gösterge dediğiniz depo göstergesi ise bu yanlış gösterge olayı en pahalı Prins, Teleflex vs. hepsinde var. sıvı değilde gaz basıncı olması hele simit ise doğru ölçüm zor oluyor: şamandıra sistemi var. beli lastik basınç sensörü gibi sensör sistemi olabilir ama o da maliyetli olur. Sonuç olarak aracın gösterge sistemine alışacaksınız: hangi ışıkta ne kadar kaldığını az çok öğreneceksiniz. eğer hep ful yada yarım varken son ışıkta oluyorsa o zaman ustanın gönlünü alıp biraz uğraştırararak şandırayı yeniden ayarlatacaksınız.
Bizim sanayiden daha iyi kimse bilemez: mühendis doktor da neymiş :D (mühendis doktara yapmak herşeyi biliyor anlamına gelmez ama söylenince abi bi araştıralım ama bence öyle olmayabilir diye hata payı açmak gerekir.)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 61 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye