Zaman: 19 Mar 2024 07:21

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2017 06:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Korhan
Araç: 2010 Peugeot 5008
Meslek: Kamu Personeli
yakupmanzak_55 yazdı:
Exper yapilacak ostim de bildiginiz yer varsa oraya gotureyim birde celik svap cok maliyetlimi acaba

HUAWEI CRR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok sert ve yüksek devirli kullanımda 50-50 bin km gibi subap değişimi gerekir ancak bu işin ortalaması 100 bin km .dir. 100 bin km üstünü görenler var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2017 17:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yakup
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Polis
ks34 yazdı:
yakupmanzak_55 yazdı:
Exper yapilacak ostim de bildiginiz yer varsa oraya gotureyim birde celik svap cok maliyetlimi acaba

Çok sert ve yüksek devirli kullanımda 50-50 bin km gibi subap değişimi gerekir ancak bu işin ortalaması 100 bin km .dir. 100 bin km üstünü görenler var.
Exper yapildi araci aldim subab sikintisi yok dendi sadece merak ettigim su suan
105 binde arac kaporta tertemiz motor da.saglikli %92 muayne istasyonundan km de ogrendim orjinal bu kilometredeki aracin içi neden bukadar yipranir plastigi cok kotu aizde boyle sorunlar varmi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2017 08:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
yakupmanzak_55 yazdı:
ks34 yazdı:
yakupmanzak_55 yazdı:

Exper yapildi araci aldim subab sikintisi yok dendi sadece merak ettigim su suan
105 binde arac kaporta tertemiz motor da.saglikli %92 muayne istasyonundan km de ogrendim orjinal bu kilometredeki aracin içi neden bukadar yipranir plastigi cok kotu aizde boyle sorunlar varmi

Km bilgisi doğruysa, araca motor/kaporta yönünden içiniz ısındıysa , iç trim aksam bir şekilde iyileştirir. Sulu kaplama ,karbon kaplama, deri kaplama ve iç plastik boyama sistemleri çok gelişti. O şekilde yıpranan parçalarınızı kaplatabilirsiniz.

İç kısımın çabuk eskimesi olayı tamamen kullanıcı odaklıdır, aile olarak kullananlarda genelde eş ve çocuklar aracın kıymetini bilmeden hareket edebilir veya şoför kendisi pek umursamaz olduğu için hor kullanabilir.

Misal benim bir önceki aracım 1994 model E200 380.000 km civarında sattım, iç kısmı orjinal ve tertemiz idi binenleri dibi düşerdi. Lakin dayımda 1996 model E220 var 240.000 km civarında halen duruyor, koltuklardan tutunda direksiyon simidine kadar , vites topuzundan pandizota kadar heryer soyuk ve yıpranma dolu...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2017 18:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yakup
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Polis
Tesekkurler tek kisi kullamis ancsk genis aile belli disi tertemiz ici yipranmis msl kiymeti bilmeyen biri belli

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2017 09:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: Lancer 1.5 M.T
Meslek: mühendis
Kan grubu: arh+
yakupmanzak_55 yazdı:
Tesekkurler tek kisi kullamis ancsk genis aile belli disi tertemiz ici yipranmis msl kiymeti bilmeyen biri belli

benim aklıma gelenler şunlar;
- araç devamlı şehir içi kullanılmıştır, km yapmamış fakat içinde çok zaman harcanmıştır
- km ile oynanmıştır
- araç spor , genç işi ,kaportanın temiz çıkması düşük olasılık, bence başka biyerde daha expertiz yaptırım derim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2017 11:58 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
hor kullanılmış olabilir. Abim aracın servis bakımlarını aksatmaz ama makyaj bakımlarını ihmal eder. Antalyada hiç gölge park yeri aramadı. hiç boya koruma yapmadı. olduğundan daha kötü görünüyor. ama ben alırım dostuma da tavsiye ederim.
motor testi iyi olduktan sonra gerçek km. yüksek çıksa ne olur ki. ikinci el 30 bin km. de alıp motor indiren var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2017 00:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Mitsubishi asx
Merhabalar..Bende 1.5 ay önce 2011 Asx aldım.Lpg araştırması yaparken banada fiyat ve performans olarak atiker grand mantıklı geldi ve iki hafta önce taktırdım.Tesadüfki ertesi gün uzun yol yapmam gerekti.İlk deneyimi uzunyolda yapmış oldum.Hesabıma göre 0.22 kuruş yakış oldu.Performans olarakta benzindekinden çokta farklı bir durum hissetmedim.Şuan için gayet memnunum.Brc ve Atiker arasında karar verirken zorlanmıştım fakat iyiki atikerde karar kalmışım.700 TL daha ucuzdu atiker grand.İzlenimi mi paylaşmak istedim..Herkese kazasız kullanımlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2017 00:17 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Kan grubu: A+
Turbo+yüksek beygir gibi spesifik durum olmadıkça Atiker Forever !

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: