Zaman: 28 Mar 2024 20:40

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 67 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 2004 outlander
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2017 16:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: Mitsubishi Outlander 2.0 2004
Meslek: elektronik teknisyeni
Kan grubu: 0rh+
Tekrar merhaba, sanırım pek araştıran olmadığı için ilgi çekmemişim.

Ben yine de anlatayım belki sorun yaşayan birine yardımcı olur.

Aracın giderken sert vites geçişlerinde alttan lak lak ses geliyordu. Şafttanmış. Tabi aynı şaftı bulamadık ve tamiride olmuyordu. yenisi yapıldı. fiyatta vereyim 1000tl

dediğim gibi motorda yüksek devirde vibrasyon ve yüksek ses vardı. triger yine sente atlamıştı. triger gergi parçası vardı bozuk 200tl değişti.

sabahları marş alıyor fakat gaz vermezsem devir düşüp stop ediyordu. klima açınca da aynısını yapıyordu. rölanti motoru bozuk diye karar kıldık. iyice araştırdım. japoncars.ru diye bir site var. ordan şase no aratıp parçanın kodunu MD628166 diye buldum. googleda arattım ama benim parçanın kafasına benzer bir ürün yoktu. google amcaya inceden ipliğe sorguladım. rusyada bir herifde benim durumumdayken denemek için farklı parçayı almış ve çalışmış.

bende aldım 17$. ama şuan sabahları araç ısınana kadar 2000devirlerde çalışıyor ve direksiyonu döndürünce yada klimayı açınca devir 2000lere çıkıyor. artık bi daha boşa para vermek istemiyorum. başka bir outlander bulup deneme yapmam lazım.

arıza ışığım yanıyordu. üst lambda sensörünü alayım dedim. malzemeci araştırdıktan sonra denso marka universal dx-0109 verdi. taktım yine aynı.
lpg yüksek devirlerde benzine geçiyordu. taktırdığım yere gittim nuzzle büyüttüler. 50tl gaz ile 150km yol giden aracım, 50tl ile 100km bile gitmemeye başladı. yine gittiğimde eleman ayar tutmadığını söyledi. makineye bağladı ve 2. sensör arızalı dedi. offfff dedim o ne. şimdi bi de o dert çıktı.

neyse ama araştırıyorum. artık yavaş yavaş bu işi kaptım yakında oto tamirci olurum. dükkanın önünde devamlı kaputu açıp sağına soluna bakıyorum. rölanti motorunu söküp takıp bişeyler deniyorum. artık komşular arkadaşlar gülmeye başladı ama ben performansımı en üst seviyede tutuyorum :)

kardeşimide kandırdım geçen ay 2005 model mitsubishi colt aldırdım. onunda birkaç sorunu vardı ama bi pazar günü hepsini hallettim. colt sayfasında mı anlatsam acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2017 16:36 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Güzel paylaşım
Colt'u da anlatın :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2017 08:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
Güzel paylaşım, araç işi maalesef şans işi. Azimle dağları delen sizleri teprik ederim. İyi günlerde kullanın aracınızı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2017 12:48 
Kullanıcı avatarı

Ohhh coltu da anlattım sayfasında. bende şimdi orjinal rolanti motorunu ve oksijen sensörünü aramaya koyulayım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2017 14:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

oksijen sensörünün orjinal markasını biliyormusunuz?
Bosch yada NGK ise belki faydası olur:
viewtopic.php?f=57&t=12635
yada parçacımın numarasını vereyim, yardımcı olabilir: Bülent bey, 0532 496 30 85

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2017 18:16 
Kullanıcı avatarı

Eyvallah abi, yarın telefonu arar sorarım.

Yine aklım rölanti motorunda. Anlamadığım www.japancars.ru sitesinden şase no girip rölanti motorunun kodunu alıyorum fakat googleda aratınca benim eski rolanti motoruna benzer hiçbir rölanti motoru çıkmıyor. Hatta google sadece rölanti valfi yazdım ve nerdeyse 1 saat kadar aradım ama yine benim rölanti motorundan bulamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2017 14:35 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar, benim aracın aynısı olan arkadaş ya da bilenler orjinal outlander 2.0 düz motor aracın rölanti motorunun kodu ne?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2017 21:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

13 ekim tarihli yukarıdaki mesajımdan başlayabilirsiniz araştırmaya

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2017 08:15 
Kullanıcı avatarı

[img]file:///C:/Users/Asus/Desktop/5LkNjD.jpg[/img] benim araçtan çıkan bu.

araştırdığımda orjinal ürün kodu 1450A069 bir de MD628168 çıkıyor. ama google amcaya sorunca
[img]file:///C:/Users/Asus/Desktop/images.jpg[/img]

böyle birşey çıkıyor. aliexpress ten aldım bunu belki çalışır diye. aslında çalıştı fakat araç soğukken ya da motora güç bindiğinde 2000 devirlere fırlıyordu. bilmem belkide benim aldığım bozuk çıkmıştır. en sonunda ben biraz oynayıp bozdum bunu

yani sizin verdiğiniz sitedeki ürünle benim araçtan çıkan aynı değil. hatta bütün rölanti motorlarına baktım googlada aynı benimkinden bulamadım.

sanırım foruma resim koyamıyoruz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2017 14:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bazı resim yükleme sitelerinde sorun var sanırım. farklı bir siteden resim yükleyin diyeceğim ama resmi burada görünecek şekilde değilde link vermeniz ve tıklayınca açılması daha iyi. Çünkü fotoğrafı doğrudan görünecek şekilde yükleyince çok büyük görünüyor maalesef.
Bilgisayardan anlayan Mod ve üyelere tekrar duyurulur :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017 12:30 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Son arıza ve çözüm arıyorum yardımcı olacaklar, küçücük bile fikri olanlar lütfen paylaşırsa sevinirim.

Tekrar anlatıyorum.

Rölanti motorum bozuktu. Türkiyede 2000tl den fazlaydı. Bende yurtdışından sipariş verdim. http://japancars.ru sitesinden bulduğum kodla sipariş verdim. Ama maalesef motoru takınca devir yükseklerde kalıyor ve direksiyonu falan çevirince yani motora yük binince devir çok daha yükseliyordu. Belki sıfır aldığım bozuk çıktı diye bir daha sipariş verdim ama nafile yine aynı.

Hatta bütün internet aleminde günlerce gezdim fakat benim araçtan çıkan rölanti motoruna benzeyene bile rastlamadım.

Şimdi bana bir yol gösterecek baba yiğit lazım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017 14:35 
Kullanıcı avatarı

gubaz yazdı:
Arkadaşlar tekrar merhaba,

Son arıza ve çözüm arıyorum yardımcı olacaklar, küçücük bile fikri olanlar lütfen paylaşırsa sevinirim.

Tekrar anlatıyorum.

Rölanti motorum bozuktu. Türkiyede 2000tl den fazlaydı. Bende yurtdışından sipariş verdim. http://japancars.ru sitesinden bulduğum kodla sipariş verdim. Ama maalesef motoru takınca devir yükseklerde kalıyor ve direksiyonu falan çevirince yani motora yük binince devir çok daha yükseliyordu. Belki sıfır aldığım bozuk çıktı diye bir daha sipariş verdim ama nafile yine aynı.

Hatta bütün internet aleminde günlerce gezdim fakat benim araçtan çıkan rölanti motoruna benzeyene bile rastlamadım.

Şimdi bana bir yol gösterecek baba yiğit lazım...

Outlander da başıma gelmedi ama mercedes w124 ve hyundai accent’de başıma geldi.
Mercedes de pms beyni değişti rolanti dengesizliği ve direksiyon çevirince aynı sizin gibi devir sapıtıyordu, çözüm buji, buji kablosu, motor yağı, benzin filtre , lpg filtre , hava filtre gibi bakım yapıldı aynı anda veee çözüldü.

Accent’de ise sorun gene beyin kaynaklı çıkmıştı, rolanti motoru değişti, ecu beyni tamir oldu, bujileri kararmış değişti düzeldiydi.

Bazen sorun farklı yerden kaynaklanıveriyo

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017 12:49 
Kullanıcı avatarı

teşekkürler yorum için tilki zaten burda birkaç kişi olmasa sanırım arabalar çöpe gidecek...

aracımda buji, kabloları, bobin, yağ, lpg yeni sistem zaten değişmedik tarafı kalmadı... neyse yine iptal edip kullanacağım. Eski bozuğun kafasını tam kelebek boğazını kapatacak hızaya getiriyorum. sonra boğaz kelebeğin de ki ayar ile de devri yükseltiyorum. Bu kış zor geçecek sanki

Bir de double teypten sonra yol pc göstermiyorum. onuda eski teyp üzerinde pin takibi yapıp nasıl düzeleceğini bulabilirsem bur da yazarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017 00:37 
Kullanıcı avatarı

gubaz yazdı:
teşekkürler yorum için tilki zaten burda birkaç kişi olmasa sanırım arabalar çöpe gidecek...

aracımda buji, kabloları, bobin, yağ, lpg yeni sistem zaten değişmedik tarafı kalmadı... neyse yine iptal edip kullanacağım. Eski bozuğun kafasını tam kelebek boğazını kapatacak hızaya getiriyorum. sonra boğaz kelebeğin de ki ayar ile de devri yükseltiyorum. Bu kış zor geçecek sanki

Bir de double teypten sonra yol pc göstermiyorum. onuda eski teyp üzerinde pin takibi yapıp nasıl düzeleceğini bulabilirsem bur da yazarım.

Şimdi muhakkak sizler daha iyi bilirsiniz ama bazen çözüm mitsubishi servisi olamayabiliyor, ben mitsubishi servise r bir türlü anlatamadığım sorunları japon yada bosh servis gibi işden anlayan başka servisler hemen anlayarak çözüyor. Servise gidince bu aracın çözülemeyen problemleri varmış derken başka servis çözünce yada mantıklı çözüm noktası gösterince, işin rengi değişiyor. Bence netten yada başka şekilde servis bak derim. Misal istanbul’da bir opel özel servisinde serdar bey var adamın uzmanlık alanı japon/kore araçları ama japon yada kore servisi yok :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2018 12:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Hocam naptınız rölanti motoru sorununu. bizde de aynı sorun var MD628166 ama dediğiniz gibi resimleri pek tutmuyor. Bende bi tane sipariş etmiştim aliexpressten

https://tr.aliexpress.com/item/Brand-Ne ... 4c4dzkqYKo
Bu ürünün sıkıntısı yuvaya tam oturmaması ve takıldıktan sonra devrin 2000-2500 ün altına inmemesiydi.

İlhami Beyin önerisi üzerine tekrar kowze firmaasının ürünlerine baktım o da aynı görünmüyor ama satıcıya sordum uygun ürün dedi.

https://tr.aliexpress.com/item/Idel-Mit ... 80425.html

Bu ürünü sipariş edeyim mi etmeyeyim mi kararsızlığı içindeyim. Her ikisi de araçtakine benzememekle birlikte görüntü olarak parça kodları aynı olmasına rağmen uçları farklılık gösteriyor. Tavsiyeleriniz nedir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2018 12:34 
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2018 14:26 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

aşağıdaki linkte açıklama var. özellikle pedal konum sensörü denilen parçaya yoğunlaşılabilir. Bir de bu pedal konumunu ayarlamak için Nissandaki ayarlamayı denemek lazım. bizim 20dk. rolantide aracın çalıştırılarak rolanti ayarlaması ile aynı şey olabilir belki . neticede nissadaki ayarlamayı denemekten zarargelmez. şu anda benzer arıza şikayeti olan 4 kişi var. umarım faydası olur;
https://translate.google.com/translate? ... rev=search

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2018 17:55 
Kullanıcı avatarı

İlhami abi arıza kodu rölanti motorunu işaret ediyor diğer hususlarda ayarlama ile bu durumun çözülmesi zor. İşin aslı öylde dandik bi parça yapmışlar ki mitsu mühendisleri içip de yapmışlar sanırım. Çünkü mitsuya yakışmayan sorunlu bi parça . İçi kirlendikçe motorun ucu hareketliliğini azaltıyor ve görevi yapamaz hale geliyor. Bazı rus sitelerinde bu kapalı sistemi açarak için temizleyip tamir edenler var. Tabi bunla uğraşacak otoelektrikçi lazım. Bir de sistem aynı olduğundan düzelse bile bi müddet sonra nüksetme ihtimali yüksek.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2018 09:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

her markada rolanti motorları genelde dandik demeyelim de hassas oluyor diyelim, ama japon mühendiste azıcık "sake" içmiş olabilir; bizim araçlar azıcık fazla hassas :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2019 12:37 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar kusura bakmayın uzun zaman oldu yazamadım. Aslında sayfada ne yazdığımıda unuttum diyebilirim. Malum ülkedeki ekonomik kriz, alacak peşinde koşma, çalışanların sıkıntısı derken... Bir de unutmamak lazım arabanın sıkıntılarıda cabası :D...

Rölanti motorunu buldum sıkıntısız şuan kullanıyorum.

Bu da linki; https://tr.aliexpress.com/item/Bo-ta-ha ... 4c4dxFAg56

Bu arızayı çözdükten sonrada burda anlatamayacağım bol bol sorunlar ve bol bol paralar akıtmayı ihmal etmediğimide söyleyebilirim. Yani bu sefer her konuda ustalaşmış gibi oldum. Yakındır NİRVANA ya ulaşmam.

Zamanı gelmeden ateşleme bobini ve bujileri yurtdışından erkenden alarak bakımı bir nebze ucuza kapatmayı düşünüyorum. ama bir milyondan çok marka olunca içinde boğulmak işten bile değil.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 67 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye