Zaman: 28 Mar 2024 13:38

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 131 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2017 21:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: Lancer 1.5 M.T
Meslek: mühendis
Kan grubu: arh+
tnsl34 yazdı:
Mitsubishi Lancer 2008-2011 Bosch yedek parça kataloğu

http://www.bosch-automotive-catalog.com ... q3cqblhkgm

teşekkürler, burda benim şu dikkatimi çekti, lpgli araçlarda orjinal buji yerine 2 çeşit bujilerden kullanmamız gerektiği belirtiliyor.
ben aracıma yeni lpg taktırdım sizce değiştirmeli miyim bujileri . bujileri de lpg montajından önce yeni değiştirmiştim. :kır:

Resim

lpg de önerdiği 2 çeşit buji arasındaki farklar şu şekilde bunlardan hangisi kullanılacak acaba? %) %) %)

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2017 15:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: mevlüt
Araç: mitsubishi lancer
Meslek: öğretmen
Merhaba arkadaşlar. Benim emme manifold contasından yağ kaçırıyor fakat contalı bulamıyorum takım conta halinde satılan serviste ise bir contaya 78 tl fiyat çekti 4 lü fiyat çok oluyor. Bu emme manifold contasını nerede bulabiliirim.

Araç lancer 1,5 2009 model küçükçekmece deyim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2017 23:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: cafer
Araç: lancer
Meslek: işçi
Emme manifolt ya yağın ne işi var acaba

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017 10:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: mevlüt
Araç: mitsubishi lancer
Meslek: öğretmen
cafer_haki yazdı:
Emme manifolt ya yağın ne işi var acaba

Valla yağ kaçarken görsem sorarım senin burada ne işin var die sorarım ama :))

Ancak öyle görünüyor vede ustam öyle söylüyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2017 10:13 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
dino yazdı:
Merhaba arkadaşlar. Benim emme manifold contasından yağ kaçırıyor fakat contalı bulamıyorum takım conta halinde satılan serviste ise bir contaya 78 tl fiyat çekti 4 lü fiyat çok oluyor. Bu emme manifold contasını nerede bulabiliirim.

Araç lancer 1,5 2009 model küçükçekmece deyim

conta kestirme denilen conta yapılan yerler var. manifold için de oluyor mu ustanıza sorun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2017 01:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: Osman
Araç: Mitsubishi Lancer 1.5 MT 2011
Meslek: Öğretmen
Arkadaşlar ben de bujilerimi değiştirmek istiyorum. Serviste orijinalleriyle değiştirdim ücretini buna göre ödedim. Çok ufak titreme ve motor sesinin değişmesinden bujiler 100binlik ama ben erken değiştireyim dedim. Bugün araç üzerinden bir bujiyi söktük üzerinden Bosch FR7SI30 çıktı ve ben bu bujilerle 56bin km yol yaptım. Orijinali bu mudur? Buysa şu an bu bujinin tane fiyatı 25 TL. Bundan 2.5 yıl önce değiştirdiğim fiyatla bu fiyat arasında uçurum var. Erzurumda değiştirtim bujilerimi Kastamonu serviste bujilerimi kaybettiler başka buji taktılar tamam dediler meğer yanlış buji takmışlar ve sorun var araçta dedim biraz bin benzinde geçer dediler 2000km kullandım yok. Bursa ya geldim derdimi anlattım baktılar bujiler yanlış. Nasıl yanlış dedim yanlış size yenisini satacaz. İki servisi görüştürdük Kastamonu kabul etti Bursa bujilerimi değiştirdi şu an söylediğim bujilerle FR7SI30. Bu bujiler benim ödediğim orijinal buji fiyatına denk midir bilemem o zaman yanlış hatırlamıyorsam 180 TL gibi bi fiyat ödedim. Bilen bi arkadaş aydınlatırsa sevinirim.
Şimdi bujilerimi değiştirmek istiyorum ve aracım LPG li. LPG bujisi takmayı düşünüyorum NGK sitesinde ürün aramada bizim 1.5 4A91 motor kodlu aracımız yok. Bosch markasında yukarıda arkadaşın paylaştığı var. NGK da uygulama örneği vermişler ama kısıtlı hangi model bizim araca uyar.
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2017 09:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

NGK bulamazsanız Bosch lpg buji de olur. neticede NGK pahalı ama uzun ömürlü, siz az paraya daha az giden bosch alırsınız aynı duruma gelir. ateşleme kalitesi arasında çok büyük fark olacağını sanmam. İmkan olsa tabiki NGK.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2018 21:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatma
Araç: Lancer 1.6 invite
Meslek: İnfaz koruma memuru
Mesaj Başlığı: Re: Lancer için bilgi-görüş-tecrübe hakkında...MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2018 21:27
Kullanıcı avatarı

Merhabalar 10 gün önce lancer 1.6 invite aldık siyah renk 40600 liraya foto atabilirsem atacam.sizce iyi mi aldık.144 binde hasar kayıtsız.değişensiz.sol taraf boyalı sağ tarafta lokal boyalar var küçük.bagaj kapağı boyalı.kaportacılara gösterdik aracın sökülen takılan parçası yok boyalar sürtmeden macunsuz muş.experde direkler şasiler sağlam

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 09:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: cafer
Araç: lancer
Meslek: işçi
Fatma yazdı:
Mesaj Başlığı: Re: Lancer için bilgi-görüş-tecrübe hakkında...MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2018 21:27
Kullanıcı avatarı

Merhabalar 10 gün önce lancer 1.6 invite aldık siyah renk 40600 liraya foto atabilirsem atacam.sizce iyi mi aldık.144 binde hasar kayıtsız.değişensiz.sol taraf boyalı sağ tarafta lokal boyalar var küçük.bagaj kapağı boyalı.kaportacılara gösterdik aracın sökülen takılan parçası yok boyalar sürtmeden macunsuz muş.experde direkler şasiler sağlam
hayırlısı olsun model kaç

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 14:47 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler 2011

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2018 01:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet akif
Araç: mitsubishi lancer at 2010
Meslek: serbest
bir çok araba kullanmış biri olarak şunu söylebilirim ki iyi bir tercih yaptınız yani iyi bir otomobil aldınız. eğer fiyat konusunda görüş soruyorsanız (çok emin olmamakla birlikte) fiyatın uygun olduğunu düşünüyorum. hatta otomatik vites ise çok uygun olduğunu söylebilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2018 09:19 
Kullanıcı avatarı

manuel araç.sadece boyası çok diye eleştri aldık.yok adam cebinden ödemiş de yok o kadar boya sürtmeden olmazmış da.sürücü bayansa :) ya da sahibi takıntılıysa tabi ki olur.üstelik araç kaskoluymuş neden cebinden ödesin ki adam zaten boyalı diye uyguna satmak zorunda kalacak ülkemiz şartlarında.bir de boyacılar macunsuz işlemsiz boyalar demişler yani ufak onarımlar.öyle boyanın ne tür boya olduğunu anlayabiliyor mu boyacılar? teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 09:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Araçta kaza izi olur önemli bir kaza geçirmişse. Sağı solu önemsemeyen sürten ve bundan dolayı boyatanlar da var . Fabrika hatları ve menteşeler vs. dikkatlice incelenirse çok boyası olan bir araçta kazalı kazasız ayrımı yapılabilir. Boya çeşitleri standarttır. ama işçilik önem arzeder.
Mesela eğilmiş bir yeri çekiçle düzeltip boyamak yerine doğrudan macunu basıp boyayanlar olur. (tırnağınız ile vurursanız teneke gibi ses gelmez macunlu yerden tok ses gelir. Yada dolap mıknatıslarıyla kaportaya tutturmaya çalışın normal de tutar. Macunlu yerler ise nerdeyse tutmaz.) Macunu bolsa 3-4 sene içinde rutubetten boya çaltamaya başlar.İnce macun ise bişey olmaz.
Ayrıca hızlıca boyamak için fırına sokmazlar rengi kalitesi tutmaz . Fırında baya bi bekletmek ticari zarar demektir. Fırında kurutuldu mu onu ise anlamak ilk başta imkansız gibi . Zamanla kalitesi ve parlaklığından anlaşılır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 10:36 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Benim aracın birçok yerinde boya var. ama kullanım sorunu yok. araç alırken boyalı olsun ucuz olsun derim. sanki boyasız alınca kaza yapmama garantisi var! boyasız diye 10/20 fazla vereceksin sonra da biri gelip sana çarpacak. aracın daha çok değer kaybedecek.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 10:39 
Kullanıcı avatarı

Aynen katılıyorum abi. Kazalı ise sorun olabilir. Özellikle ön düzen kazalarından uzak duruyorum. Aracın ayarı tutmayabilir. Ama arkadan vurmuş kapıdan vurmuş önemli değil. Hele hele boyalı ama kazalı değilse (Sürtme cizik falan) öp başına koy. Kazalı parasına boyalı cillop gibi araç . Bende outlanderı o sayede almıştım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 11:51 
Kullanıcı avatarı

Tesekkurler benim ön kaput tavan sağ arka kapı orjinal.bagaj kapağı ve sol taraf boyalı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 15:54 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Aynen katılıyorum abi. Kazalı ise sorun olabilir. Özellikle ön düzen kazalarından uzak duruyorum. Aracın ayarı tutmayabilir. Ama arkadan vurmuş kapıdan vurmuş önemli değil. Hele hele boyalı ama kazalı değilse (Sürtme cizik falan) öp başına koy. Kazalı parasına boyalı cillop gibi araç . Bende outlanderı o sayede almıştım :)

aynen :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 23:10 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:

ön düzen derken motor kaputunu kasıt ediyorsunuz değil mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2018 08:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
Fatma yazdı:
canztr yazdı:

ön düzen derken motor kaputunu kasıt ediyorsunuz değil mi?

Aracınız hayırlı olsun. Ön düzen derken arkadaşlarımız alt ön yani motor altındaki ön düzen derken mesela ; Rotlar, Kamber pimleri, Ön dingil pimi eğiklik veya açı kontrolü, Tekerlek Dönme Açısı kontrolü, akslar, körükler vs gibi....

Bunların kontrolü ya özel servis yada iyi bir Rot Balansçı yapar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2018 14:27 
Kullanıcı avatarı

Ekleme yapayım: Ön düzen derken Talha dediğin rutin ön düzen. O çok basit bir şekilde yaptırılabilir. Ama Önden aşırı kaza olursa motor takozlarının bulunduğu kısımlar difreransiyel bağlantı noktaları aks bağlantı yerleri. Bunlarda eğilme varsa çektirerek düzeltilmesi zor. Yanlamalarda mutlaka dengesizliklere neden olur (araç denge merkezi oynar) , motor gücünde kayıp bi ihtimal olabilir, aks bağlantı yerleri oynamışsa bir taraftaki aks sürekli olarak çabuk eskir kırılır.
Ayrıca darbenin etkisi ile o an için ortaya çıkmamış gelecekte pat diye şanzımanı elinize alabileceğiniz süpriz yumurtalar da olabilir.

Yani uzun lafın kısası parası neyse yaptıralım deyip de yaptıramayacağınız durumlar olur.

Şahsen maliyetini kestiremeyeceğim yada süprizlerle dolu olabilecek bir arabadan uzak kalırım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 131 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye