Zaman: 28 Mar 2024 17:35

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017 16:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: mevlüt
Araç: mitsubishi lancer
Meslek: öğretmen
Merhaab arkadaşlar benim arabada elektirik kaçağı var akü güçtan düşüyor veya 2 gün çalışmadan kaldı mı aküyü bitiriyor akü yaklaşık 10 aylık garantiden değişti ama sorunmeğer aküden değilmiş arabadaymış.
konuyu uzatmim dün snayide elektirkçi baktı motor bölümünde sigorta ve söket ne varsa söktü kaçağı bulmadı. en son dediki içerde torpidoyu plastik aksamlarını söküp bakmam lazım dedi sorun ordamı dedim motor bölümünde olmadığı kesin dedi ama kabinde de olmayabilir dedi bende izin vermedim. sonra tekrar eve geri geldim sizce ne yapmalıyım servis sorunu çözebilir mi? elektirikçi ustanın dediğine göre araç kilitlendikten sonra herşey uyku moduna geçiyormuş ancak akım çeken herneyse o uyumuyormuş :D bu yuymayan elamanı servis mut3 ten bulabilir mi havalar soğudu acil :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2017 23:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
bu tip arızaları birebir görerek kontrol etmek lazım. şimdilik aracı kullanmadığınız zaman kutup başını sökün

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017 12:18 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
bu tip arızaları birebir görerek kontrol etmek lazım. şimdilik aracı kullanmadığınız zaman kutup başını sökün

Ben aklıma geldikce deneme yanılma yoluyla sorunu bulmaya çalışıyorum dün koltuk altındaki emniyet kemeri söketini söktüm çünkü kemer ikazı kafasıuna göre bir çalışıp bir çalışmıyor. Ancak sabah sonuç yine aynı akü zayıf. bulutut modülü arızalı onun söketini sökeceğim belki ondandır. İlhami kardeşim kutup başı söküp takmak da çok can sıkıcı yaw:(
Başka fikri olan yok mu illa bütün herşeye tek tek bakmak mı lazım? Eğer öyleyse onlarca söket kablo vs var yok mu kısa bir yolu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2017 14:57 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
sıkıcı ama şu an başka çare görünmüyor.
kemer İkazı: ya temassızlık var yada aküyü bitiren sebeple bağlantılı
Sonuç: aracı iyi bir elektrikçiye bırakmak

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017 11:47 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
sıkıcı ama şu an başka çare görünmüyor.
kemer İkazı: ya temassızlık var yada aküyü bitiren sebeple bağlantılı
Sonuç: aracı iyi bir elektrikçiye bırakmak

Kemer ikazı olmadığı kesinleşti.
Bulutut modülü arızalı çalışmıyor bi ara bir yıl önce söküp yapmak için baktığımda modülde hafif bir ısınmanın olduğunu fark etmiştim herşey kapalı olmasına rağmen. iki gün önce modülü söktüm ancak sonucu öğrenemedim istanbulda olan bilir havalar yumuşadı :) %90 blutut modülündendir çünkü arabayı kilitlediğim halde modül kartında hafif bir ısınma oluyordu şimdilik sökük havalar soğuyunca anlicaz artık. iyi bir elektirkçi bulmak zor bulduklarım torpidoyu sökeceklerini söyleyince açıkcası sewrvis dışında elektirk konusunu elletirmemeye karar verdim bulabilirsem kendim bulucam :) yada aynı sorunu yaşamış yardımcı olabilecek biri yardımcı olursa anca çözebiliirim diye düşünüyorum. Bu arada teşekkürler.

bu araada araç lencer 2009 1,5 lpg li

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017 00:37 
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşlar şuan sorunu deneme yanılma yöntemi ile kendim bulmuş bulunmaktayım. İlk önce emniyet kemeri soketi, sonrasında bagaj ampulu tavam lambaları derken en sonunda bozuk bulutut modülünü söktüm. 24 saat boyunca aracı çalıştırmadım biraz önce çalıştırdım akü de sayfama güç kaybı olmamış. Sorunun tam çözülüp çözülmediği ise havalar soğuduğunda anlaşılır o zman da tekrar yazarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2018 08:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ceyhun AKAR
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0Rh+
hocam çözebildin mi sorunu. yaklaşık aynı sorun bende var 2 aydır uğraşıyorum çözemedim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2018 22:47 
Kullanıcı avatarı

ceyhunakar yazdı:
hocam çözebildin mi sorunu. yaklaşık aynı sorun bende var 2 aydır uğraşıyorum çözemedim.

Kardeşim Evet çözdüm Bluetooth modülü bozulduğu için aküden akım çekiyormuş modülü söktüm aküm şimdi canavar gibi bu arada mesajını yeni gördüm kusura bakma

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2018 23:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Ceyhun Bey, deneme yanılma yöntemi yada temin ederseniz oto kontrol kalemi alarak test edebilirsiniz diye diğer sayfalarda yazmıştım.
Yazdıklarımı test edip denme şansınız oldu mu ? Uygulayıp bir sonuç elde edemediniz mi ?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: