Zaman: 28 Mar 2024 11:34

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1525 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 77  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017 16:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
av.ilhami yazdı:
tilki yazdı:
av.ilhami yazdı:
depoya koyacaksın. depodan itibaren temizleyecek ama bunu filtre değişimi zamanı yap. yaptıktan sonra da filtreleri değiştir. asıl iş yapan yanında aparat olanlar.
şimdi arabaya gittim jant temizleyici için benim 12 TL. ye aldığım nette 27 TL. Bu ürün oto temzileme köpüğü gibi sıkarken beyaz köpük olup hemen eriyor. abimin oto temzileyicinin çıkaramadı dediği kirleri çıkardı.
https://urun.gittigidiyor.com/otomobil- ... -259278393

Abi pardon anlamadım ; Benzin filtresi değişimi zamanından öncemi yapayım o esnadamı yapayım, değişimden sonramı... ? :)

Yani mesela ben şimdi alsam yaza bakım yapacağım o zaman filtre değiştirsem olurmu ? (Birde bu zıkkım lpg sistemini temizleyecekse benzin filtresi ne den değişcek kafam basmadı

sen yanında aparat olanı alacaksın: lpg filtre değişecek
https://www.forch.com.tr/kimyasal-uerue ... oductGroup

http://www.hepsiburada.com/forch-lpg-benzin-sistemi-temizleme-300-ml-5-p-HBV000008AT10?magaza=Hepsiburada
bunu almıcaz yani ... İyide bu sizin lpg tankının poposundaki doldurma haznesine takıp boşaltacağımız zımbırtı yok satış sitelerinde site bile yabancı dilde... :shy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017 16:31 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
alıntı yaptığın mesajdaki son linki tıkladın mı?
tıklasan da sanırım türkçe olmasına rağmen teklif talebi vs. oluştur diyor. muhtemelen Tüketici öncesi servislere satıyorlar ben istanbulda lpg cide görmüştüm. şimdi ben de ustamın bilgilerini girerek -telefon mail benim- teklif oluşturdum. muhtemelen dönüş yapacaklar.
benzer ürün Motto var İzmir malı. bir de BRC servislerinde oluyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017 16:36 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bruno jant tyemizleme bu sitede uygun
https://www.hepsimarkali.com/urunler.as ... 00&mrk=204
ben yarın milyoncudan raftakilerin hepsini alayım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017 16:50 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
alıntı yaptığın mesajdaki son linki tıkladın mı?
tıklasan da sanırım türkçe olmasına rağmen teklif talebi vs. oluştur diyor. muhtemelen Tüketici öncesi servislere satıyorlar ben istanbulda lpg cide görmüştüm. şimdi ben de ustamın bilgilerini girerek -telefon mail benim- teklif oluşturdum. muhtemelen dönüş yapacaklar.
benzer ürün Motto var İzmir malı. bir de BRC servislerinde oluyor.

Abi direk satış yapmadılar, istek mistek ... Peki bu marka olmayan başka lpg temizleyici bulsak... Yada sen al kârını koy sat abi bize... :D

Not: Uygulamanın hemen akabindemi lpg filtresi değişcek...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2017 17:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ben ustamla konuşup 1-2 koli alayım . başka marka : Motto (bazı istasyonlarda oluyor PO vs.), bi de bazı BRC serviserinde de satılan vardı.
filtre değişimi: depoyu bitir katkıyı koy tekrar depoyu doldur. bitince tekrar fulleyip müsait olunca filtre değişimine git. 2 filtreyi de değiştirmen daha iyi olur: sistemde 2 filtre olur biri her zaman değişen (ön filtre), diğeri 3-4 filtre değişiminde 1 değişir. bazıları "arka filtre" der.
filtre değişim mantığı: sistem temizleyici depodan temizlemeye başladığı için depodaki temizlenen pislikler haliyle filtrelerde birikiyor. bu nedenle değişmeli. sıfır temiz filtre taktıktan sonra katkıyı kullansan hemen kirlenecek belki de 1 depo bitince (250 km civarı)50 Bin km. deki kirden daha fazla kirlenecek.
ben yapabilirsem yarın lpg enjektörlerini söküp elle temizleyeceğim muhtemelen 4 enjektör kirli: 4.ateşleme hatası veriyor: bobin ve bujiler değişti ama 4. ateşleme hatası değişmedi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2017 09:23 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Ha...ha... :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2017 11:12 
Kullanıcı avatarı

:D .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2017 11:15 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Herkese iyi haftalar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017 19:09 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

iyi akşamlar. bugün hastalık nedeniyle geç girdim: boğazlar şişmiş ve dökülen vücut. Yani kış modundayım sorun yok :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2017 19:37 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
iyi akşamlar. bugün hastalık nedeniyle geç girdim: boğazlar şişmiş ve dökülen vücut. Yani kış modundayım sorun yok :)

Geçmiş olsun abi , bende diren Talha modundayım. Şükür sabah erken başlayan fizik ve yoğun iş temposu var lakin şimdilik hastalanmadım. Bir düşersem pis düşecem :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2017 15:06 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
av.ilhami yazdı:

geçmiş olsun abi.
Bol bol kış çayı içelim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2017 20:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Sağolun arkadaşlar,
Bugün Eskişehire hem hastaneye hem sanayiiye gittim orada yedekparça da aldığım Förch ürün satan biri vardı elinde lpg temzileyici yoktu. ona nasıl alırım dedim. muhatap olduğu temsilciyi çağırdı. önce fiyatların 30 TL. civarı olduğunu söyledi ama kesinleştirmek için bakınca fiyatlar zamlanmış dedi. normalde 12 adet/1 koli satarım en az demişti. ben de forumda sizlerle ortak alırım diye düşündüm hatta Talhayı da aradım. ama o zaman lişi başı maliyet 40 TL. yi geçmez gibi geliyordu. fiyat güncellemesinden sonra durum şu şekilde
1 temizileme spreyi 52 TL. depoya sıkma aparatı (altın renk olan) 36 TL. bu aparat 1 kere alınması yeterli. yani ilk kullanım için maliyet 52+36 şeklinde olacak daha sonrakiler ise sadece sprey maliyeti olacak. 52 TL. nin Düşmesi mümkün alım sayısının artmasına bağlı olarak ama bizim çok stok yapacağımızı sanmıyorum. Kütahyada lpg servisine 44 TL.den vermişler bize de en fazla o fiyata düşer sanırım.
Bu şartlarda son durum şu:
1 kutu 52 TL. aparat 36 TL. ve kargo ücreti alıcı ödemeli (tahmini 10 TL.) olmak üzere gönderebilirim. alacak arkadaşların en az 2 kutu olması maliyetini düşürecektir. metal aparat almadan depoya sıkılabilse iyi olurdu ama sanırım zor olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2017 20:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

alternatif seçenek : tüm sistem olmasa da enjektörlerin sökülüp temizlenmesi: 20 dk. tinerde bekletip temizleyici spreylerle temizlemek. bunun maliyeti kaça gelir bilmem. ama filtre değişimine gerek kalmaz. lpg enjektör temizleme cihazı olan yerler varmış ama o da nerden baksanız 100 TL. yi bulur. 30bin km. de temizlik tavsiye ediyorlar ama bence daha sık olmalı: Türkiyedeki kalite/temizlik düşük

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2017 22:45 
Kullanıcı avatarı

Abi sen koli olarak aldınızmı ? Hakkaten pahalıya denk geliyor. Peki başka marka vs ayarlasak

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2017 09:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
Abi sen koli olarak aldınızmı ? Hakkaten pahalıya denk geliyor. Peki başka marka vs ayarlasak

yüz yüze görüşmeden önce telefonda adet 30 TL bişeyler daha yaparız deyince koli 360 TL. ye gelip daha da düşme ihtimali olunca hemen seni telefonla aradım. senin bu iş için ayırabileceğin parayı duyunca diğer arkadaşlarımızın da alacağını düşünerek alacaktım ama güncel bu ay zamlanmış fiyatları görünce alamadım.
Alternatif: BRC servislerinde varsa orada temiziletmek yda ürününü almak
enjektör sökerek temizlemek: aslında kolay eli anahtar tutan herkes yapabilir. dikkat edilecek şey enjektörlerin soketlerini sökerken soketlerin yada kablonun üzerinde hangi enjektöre takılacağını gösteren 1,2,3,4 gibi yazılmış olması yada sizin işaretlemeniz. gerisi kolay:
https://www.youtube.com/watch?v=YMMXDIpAo5s
Benim italyan enjektörler bunlarla aynı tip. bazı enjektörler böyle sökülmeyip tek parçaymış.
başka okuduklarımla beraber temizlik şöyle iyi olur: önce 20 dk. kadar tiner yada benzine yatırıp kirler iyice yumuşatılmalı daha sonra balata temizleyici. tüy bırakmayan bez ile silmek.temizleme için bu yeterli ama bence wd-40 tipi bir ürün sıkarak kayganlaştırıcı film tabakası oluşturulmalı böylece hem hareket kolaylığı sağlar hem de su itici özelliği ile tekrar kirlenmesi geçikmiş olur.:
WD-40 metal çekim özelliği ile paslı ve aşınmış yüzeylere nüfuz ederek, metal, tel, halatlardaki pası çıkarır, sıkışmış somunlar, bağlantılar, kontrol mekanizmaları ve diğer metal parçalardaki aşınmayı ortadan kaldırarak, parçaların serbest bir biçimde çalışmasını sağlar.
WD-40 metal yüzeylere tamamen yayılarak mikroskopik gözenekleri dahi kaplar. Oluşan bu tabaka ve WD-40''ın nem atıcı formülü sayesinde metal yüzey üzerinde neme ve diğer pas oluşturucu maddelere karşı koruma sağlar. Metal düzenli bir şekilde kullanılıyorsa, koruma devam edecektir.
http://www.hepsiburada.com/wd-40-cok-am ... gK4mPD_BwE
benzer Würth vs. markalar da aynı işlemi görüyor.
Bu arada günaydın :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2017 09:58 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
tilki yazdı:

yüz yüze görüşmeden önce telefonda adet 30 TL bişeyler daha yaparız deyince koli 360 TL. ye gelip daha da düşme ihtimali olunca hemen seni telefonla aradım. senin bu iş için ayırabileceğin parayı duyunca diğer arkadaşlarımızın da alacağını düşünerek alacaktım ama güncel bu ay zamlanmış fiyatları görünce alamadım.
Alternatif: BRC servislerinde varsa orada temiziletmek yda ürününü almak
enjektör sökerek temizlemek: aslında kolay eli anahtar tutan herkes yapabilir. dikkat edilecek şey enjektörlerin soketlerini sökerken soketlerin yada kablonun üzerinde hangi enjektöre takılacağını gösteren 1,2,3,4 gibi yazılmış olması yada sizin işaretlemeniz. gerisi kolay:
https://www.youtube.com/watch?v=YMMXDIpAo5s
Benim italyan enjektörler bunlarla aynı tip. bazı enjektörler böyle sökülmeyip tek parçaymış.
başka okuduklarımla beraber temizlik şöyle iyi olur: önce 20 dk. kadar tiner yada benzine yatırıp kirler iyice yumuşatılmalı daha sonra balata temizleyici. tüy bırakmayan bez ile silmek.temizleme için bu yeterli ama bence wd-40 tipi bir ürün sıkarak kayganlaştırıcı film tabakası oluşturulmalı böylece hem hareket kolaylığı sağlar hem de su itici özelliği ile tekrar kirlenmesi geçikmiş olur.:
WD-40 metal çekim özelliği ile paslı ve aşınmış yüzeylere nüfuz ederek, metal, tel, halatlardaki pası çıkarır, sıkışmış somunlar, bağlantılar, kontrol mekanizmaları ve diğer metal parçalardaki aşınmayı ortadan kaldırarak, parçaların serbest bir biçimde çalışmasını sağlar.
WD-40 metal yüzeylere tamamen yayılarak mikroskopik gözenekleri dahi kaplar. Oluşan bu tabaka ve WD-40''ın nem atıcı formülü sayesinde metal yüzey üzerinde neme ve diğer pas oluşturucu maddelere karşı koruma sağlar. Metal düzenli bir şekilde kullanılıyorsa, koruma devam edecektir.
benzer Würth vs. markalar da aynı işlemi görüyor.
Bu arada günaydın :D

günaydın abi...

Abi bende eğer sen aldıysan seni mağdur etmemek adına pahalı bile olsa üzerime düşen neyse alıcaktım bir kısmını nette bile satarım diyordum. Almadıysanız yada sipariş etmediyseniz sorun yok , kalsın o zaman.

Valla sök tak uğraştırır ya şu sistem lpg tankından püskürtmek iyiydi ya neyse BRC servislerine soruyum bakayım onlar yapıyormu... ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2017 12:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Cümleten hayırlı cumalar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2017 15:17 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Hayırlı Cumalar
aslında enjektör temizleme "sök-temizle- tak" en fazla 30 dk.lık bir iş. bence gayet normal bir süre. uygun aletle tatil günü sabah kahvaltı hazır olana kadar yapılır gelinir. İştah açılmış olarak güzel bir kahvaltı yapılır :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2017 15:32 
Kullanıcı avatarı

Bugün biri aracıma talipli oldu, onunla bu süspansiyon sertliğinden bahsetmiştim, satıp merco alacam diye .... Bugün aracım hakkında detaylı bilgi alınca " hayırmı ?" dedim. "ben bu araçlardan düşünüyodum, merco bulursan haber et" dedi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2017 09:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Hayırlı haftalar :)
Dün süspansiyon bana da sert geldi. soğuktan mıdır nedir: bazı yerlerde yolu temizleyen aracın tırtıklı izleri vardı oralarda hissettim. sanki hiç sönümleme yapmıyor gibiydi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1525 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 77  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye