Zaman: 28 Mar 2024 20:14

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2018 16:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
safranı tutup outlander mı satsam :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2018 16:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
av.ilhami yazdı:
safranı tutup outlander mı satsam :D

Valla bana kalsa alırız, hatta istersen akşam kulaklarına çalıyım ama bizim aile absürt araba sever.
Baktıkları araçlar : 2009 subaru forester, 1998-2000 Lincoln, ml320 , jeep kj 3.2 , jeep patriot felan ... :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2018 16:55 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

2009 forester hariç diğerleri sıkıntı gibi duruyor.
40 verene veririm :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2018 16:57 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
2009 forester hariç diğerleri sıkıntı gibi duruyor.
40 verene veririm :)

Valla benim araca 40 verseler ben vermem abi... :) Piyasada iyi araba yok, o paraya bir daha alman zor... Ha ama sizin zaten yedek arabanız var... :D

Outlander 'de içine sinmeyen bir şeymi var abi ? (Model olarak )

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2018 16:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

yok tam tersi fazlasıyla içime sindi. tek sıkıntı safranı satamamış olmam. yoksa SUV dan sonra diğerleri binilmez gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2018 17:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Şu sıralar, yani bir haftadır versolara taktım kafayı. Verso fun cluba bile üye oldum face üzerinden. Sağlam ve modellilerine 45 den aşşa demiyolar. Bir de arızlarına sorun çözümlerine bakıyorum. Hatta mmt yani colttaki gibi yarı otomatiklerin sorunlarını ve maliyetlerini sordum bilen bile çıkmadı. Hadi onları geçtik yakıtı berbat bir de normal arızlarını paylaşıyorlar tren kuyruğu gibi uzuyor yorumlar ama sonuçlar bazen nafile çözülemiyor. Elektrik aksamlarında sorunlar var ve çözülemezleri de çıkıyor yer yer.

Yani mitsunuzun kıymetini bilin. :evil:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2018 18:15 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Şu sıralar, yani bir haftadır versolara taktım kafayı. Verso fun cluba bile üye oldum face üzerinden. Sağlam ve modellilerine 45 den aşşa demiyolar. Bir de arızlarına sorun çözümlerine bakıyorum. Hatta mmt yani colttaki gibi yarı otomatiklerin sorunlarını ve maliyetlerini sordum bilen bile çıkmadı. Hadi onları geçtik yakıtı berbat bir de normal arızlarını paylaşıyorlar tren kuyruğu gibi uzuyor yorumlar ama sonuçlar bazen nafile çözülemiyor. Elektrik aksamlarında sorunlar var ve çözülemezleri de çıkıyor yer yer.

Yani mitsunuzun kıymetini bilin. :evil:

Abi yeni bir 4x4 garaj buldum, arazi aracı topluyorlar, tamir ve offroad yapıyorlar kendi araçlarıyla ( mitsu pajero ) baya kupa kaldırmışlar. Orda toyota jiplerin adamı sinir edecek kronik sorunlarını görünce toyota aşkım bitmişti.

Japonlar iyi ama mitsubishi hakket farklıymış ah birazcık da konforlu olsa ... :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 09:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: süleyman
Araç: colt 2007
Meslek: bilgisayar teknisyeni
Günaydın arkadaşlar.
Dün itibarıyle Aliexpressten arabam için kameralı dikiz aynasından sipariş ettim. Nedense coltumun(2007 model) aynası bana çok dar geliyordu. Zaten bir ayna almak istiyordum almışken öyle birşey alayım hemde kayıt yapmış oluruz iyi olur diye düşündüm. Aslında arabamda zaten double dın var kamera almak istiyordum ayna ihtiyacımıda karşılamış oldum. Bu aynalardan kullanan var mıdır? Verimi performansı nasıldır acaba? Yok boşuna almışsınız ben kullandım işe yaramaz diyen çok olursa iptal etme şansım var hala ödeme onaylanmadı çünkü. Bende kullandıktan sonra buraya düşünenler için yorum bırakırım.

Ayrıca geçmiş aylarda (Arabayı alalı daha 1-1,5 sene oldu) arabam için bir kaç uygulama yaptım ama burada fotoğraf paylaşımını bir türlü beceremediğim için sizlerle paylaşamadım.Uygulamalar;
*Ses yalıtımı için kaput altına, bagaja, kapı içlerine, fitillere uygulama yaptım ve yüksek oranda verim aldım. Özellikle 80-90 km hızdan sonra gelen rüzgar sesinden kurtuldum.
*Yol sesi için çamurluk içlerine pütür uygulaması yaptım bununda faydasını gördüm bozuk yolda yol sesi illaki var ama çakıl ve su sesleri tamamıyla kesildi.
*Aracıma double dın uygulaması yaptım. Bundan da çok memnunum (Avgo u1500 marka android)
*Ortadaki havalandırma ızgaralarını, klima kontrol düğmelerini, otomatik cam kontrol düğmelerini, yan ayna kapaklarını plastidiple boyadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 09:42 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşım ben böyle bir ihtiyaç hissetmedim. Diğer araçlara göre kıyas yaptığınızda görüş açılarının rahatlığı gayet iyi. Arka koltuklarla geri görüş doğru azalıyor ama diğerlerine kıyasla kötü de değil. Ben park sensörü bile taktırmadım. Çok bariz bir fark göreceğinizi zannetmiyorum. Daha geniş bir görüş açısı çok da işe yaramayacaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 10:02 
Kullanıcı avatarı

[quote="canztr"]Arkadaşım ben böyle bir ihtiyaç hissetmedim. Diğer araçlara göre kıyas yaptığınızda görüş açılarının rahatlığı gayet iyi. Arka koltuklarla geri görüş doğru azalıyor ama diğerlerine kıyasla kötü de değil. Ben park sensörü bile taktırmadım. Çok bariz bir fark göreceğinizi zannetmiyorum. Daha geniş bir görüş açısı çok da işe yaramayacaktır.
Haklı olabilirsiniz benim ilk arabam ilk şoförlüğün ayna açısı olarak dediğiniz gibi diğer araçlardan da bir farkı yoktur. Ama kamera kayıt olayının faydalı olduğunu düşünüyorum. Allah korusun bir kaza anında ve malum ülkemizdeki şoförler ve bazı yayalar karşı tarafın suçlu olduğu durumlarda kanıt oluşturabilir. Bakalım biraz daha yorum gelsin de sadece kamerada alabilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 10:15 
Kullanıcı avatarı

Bi ara kameralara bende heves etmiştim. Ama hırsızların heves ettiği bir araç değil bizimkisi. Harekete duyarlı olanları da var üstüne kedi sıçrasa sileceğini birsi kaldırsa da hareketi algılayıp kaydeden sistemler vardı. Tabi bu dediğim 3-4 sene öncesinin kameralarıydı. Şimdi hem daha ucuz hem de daha kaliteli sistemler vardır. Uğraşmak istemedim sonra da . Aslında önlü arkalı kameralarla kayıt halinde gitsen güzel olur. Böyle bir sisteme karar verirsen uygulanabilirlik ve fiyatlar hakkında güncel durumu yazabilirsen memnun oluruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 10:32 
Kullanıcı avatarı

surcan40 yazdı:
Günaydın arkadaşlar.
Dün itibarıyle Aliexpressten arabam için kameralı dikiz aynasından sipariş ettim. Nedense coltumun(2007 model) aynası bana çok dar geliyordu. Zaten bir ayna almak istiyordum almışken öyle birşey alayım hemde kayıt yapmış oluruz iyi olur diye düşündüm. Aslında arabamda zaten double dın var kamera almak istiyordum ayna ihtiyacımıda karşılamış oldum. Bu aynalardan kullanan var mıdır? Verimi performansı nasıldır acaba? Yok boşuna almışsınız ben kullandım işe yaramaz diyen çok olursa iptal etme şansım var hala ödeme onaylanmadı çünkü. Bende kullandıktan sonra buraya düşünenler için yorum bırakırım.

Ayrıca geçmiş aylarda (Arabayı alalı daha 1-1,5 sene oldu) arabam için bir kaç uygulama yaptım ama burada fotoğraf paylaşımını bir türlü beceremediğim için sizlerle paylaşamadım.Uygulamalar;
*Ses yalıtımı için kaput altına, bagaja, kapı içlerine, fitillere uygulama yaptım ve yüksek oranda verim aldım. Özellikle 80-90 km hızdan sonra gelen rüzgar sesinden kurtuldum.
*Yol sesi için çamurluk içlerine pütür uygulaması yaptım bununda faydasını gördüm bozuk yolda yol sesi illaki var ama çakıl ve su sesleri tamamıyla kesildi.
*Aracıma double dın uygulaması yaptım. Bundan da çok memnunum (Avgo u1500 marka android)
*Ortadaki havalandırma ızgaralarını, klima kontrol düğmelerini, otomatik cam kontrol düğmelerini, yan ayna kapaklarını plastidiple boyadım.

bende bahar yada yaza araç iç ve alt komple yalıtım düşünüyorum. Yalıtımı kendinizmi yaptınız yoksa yaptırdınızmı ? %'de kaç memnun kaldınız ve nelere dikkat edelim ? Teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 10:52 
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
surcan40 yazdı:
Günaydın arkadaşlar.

bende bahar yada yaza araç iç ve alt komple yalıtım düşünüyorum. Yalıtımı kendinizmi yaptınız yoksa yaptırdınızmı ? %'de kaç memnun kaldınız ve nelere dikkat edelim ? Teşekkürler

Yalıtımı ben kendim yaptım. Adetaşyapı.com sitesinden malzemeleri aldım firex sünger bitüself ses yalıtım bandı bu sitede çok uygun. Zaten bolca güncel yorumda vardır.Memnuniyetin olarak %85-90 arasında olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle rüzgar sesi konusunda. Bunda da en etkili çözüm klasik bir yöntem olan kapı fitilleri içine akvaryum hortumu. Amam hortum kalınlığını iyi ayarlamanız lazım. Çok kalın olursa kapı kapanırken sorlanıyor. Azcık ince olup içini tam doldurmazsa da maksimum verim alamıyorsunuz. Kapı içlerine yapılan yalıtımında ses konusunda çok büyük faydası oluyor ama kapı döşemesini sökerken klipsleri kırmayın. Çamurluğa çarpıp ses yapan çakıl taşları için ve yine arabanın alt tarafına pütürde çok faydalı. Ben fırça ile attım gayette kolay oldu boyar gibi yani tabancaya gerek yok. Kısacası yaptığınız hiç bişey boşa gitmez.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 10:56 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Bi ara kameralara bende heves etmiştim. Ama hırsızların heves ettiği bir araç değil bizimkisi. Harekete duyarlı olanları da var üstüne kedi sıçrasa sileceğini birsi kaldırsa da hareketi algılayıp kaydeden sistemler vardı. Tabi bu dediğim 3-4 sene öncesinin kameralarıydı. Şimdi hem daha ucuz hem de daha kaliteli sistemler vardır. Uğraşmak istemedim sonra da . Aslında önlü arkalı kameralarla kayıt halinde gitsen güzel olur. Böyle bir sisteme karar verirsen uygulanabilirlik ve fiyatlar hakkında güncel durumu yazabilirsen memnun oluruz.

Muhakkak kullanımda bilgi yazarım hocam. Gerçi kardeşimin arabasında var. Ben aliexpressten aldım. 26 dolar yani 100 liraya gelecek. Aynı ürüne türkiyede 250-300 lira diyorlar o yüzden dışardan almak mantıklı. Bazen gelmesi bir ayı buluyor ama fiyat farkına bakarsak beklemeye değer. Birde dx.com da xiamio marka kamera var wifili görüntüyü telefonlada izleyebiliyorsunuz çok güzel bir kameraya benziyor. 122 lira ayrıca ekran istemiyorsanız bu tarz kameralarda mutlaka önceliğe alın derim. Ve bence her araçta mutlaka olmalı. Kaza anında çok iyi bir şahit olabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 18:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
canztr yazdı:

Araç kamerası park halinde kullanmak için değil Allah korusun kaza durumunda kendinizi savunmak için çok gerekli.
Takıldığım diğer forumda öyle kaza görüntüleri geliyor ki, o kayıt olmasa adam suçlu olacak.

Benim önde kamera var bugünde arka cama takmak için mini kamera aldım. Park halinde hareket görürse kayıt özelliği de var.
Ben araç kamerası kullanılmasını şiddetle öneriyorum. Alacaklara da tavsiyede de bulunabilirim.

örnek videolar

Çarpan şoförün ifadesi : Karşı taraf ifadesinde benim aracı bir tırın sıkıştırdığını ve benim aracımın birden önüne çıktığını ve çarptığını yazdı. Kamera kayıtlarını servis yetkilisine verdim

son videoda başka türlü kendinizi savunabilirsiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 18:53 
Kullanıcı avatarı

Jawserdi yazdı:
canztr yazdı:

Araç kamerası park halinde kullanmak için değil Allah korusun kaza durumunda kendinizi savunmak için çok gerekli.
Takıldığım diğer forumda öyle kaza görüntüleri geliyor ki, o kayıt olmasa adam suçlu olacak.

Benim önde kamera var bugünde arka cama takmak için mini kamera aldım. Park halinde hareket görürse kayıt özelliği de var.
Ben araç kamerası kullanılmasını şiddetle öneriyorum. Alacaklara da tavsiyede de bulunabilirim.

örnek videolar

Çarpan şoförün ifadesi : Karşı taraf ifadesinde benim aracı bir tırın sıkıştırdığını ve benim aracımın birden önüne çıktığını ve çarptığını yazdı. Kamera kayıtlarını servis yetkilisine verdim

son videoda başka türlü kendinizi savunabilirsiniz

Hocam öncelikle geçmiş olsun kesinlikle size katılıyorum. Her araçta kamera olmalı. Ben şuan bunun araştırmasını yapıyorum. Çinden getirtmek istiyorum. Malum oradaki ürünlerin aynısı ülkemizde 2-3 katı. Arabamda ekran var zaten sadece kameraya ihtiyacım var. Bu dikiz aynalaedan sipariş etmiştim. Kameralı olanlardan ama bugün siparişi iptal ettim. Aliexpressten bakıyorum. Jansiteve jansun gibi markalar var ne önerirsiniz. Tabi gümrük sınırı 33 dolara düştü. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 19:17 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar böyle bir şey yeter li mi
https://tr.aliexpress.com/item/Hot-Nova ... autifyAB=5

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 19:45 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Arkadaşlar böyle bir şey yeter li mi
https://tr.aliexpress.com/item/Hot-Nova ... autifyAB=5

Hocam iki gün önce aynı ürünü sipariş ettim bende ama bugün iptal ettim. İptal etmemin sebeblerinden biri bende zaten ekran var. Ben ayna ihtiyacım olduğu için sipariş etmiştim ama aynısından kardeşimde var biraz ses yapıyor diyor yani tıkırtı şeklinde sonuçta bir kemerle mevcut aynaya takılıyor. Zaten yeterince trim sesi var bizim arabada birde ona katlanamam. Birde aynalı kameraların direk mevcut aynayı söküp yerine takılanlarıda var ama onlar biraz pahalı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 20:36 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar bilet daha soracağım. Yurtdışından aldığımız ürün limiti geçerse ürünü gümrük parasını ödeyip almak için gümrüğe mi gitmemiz gerekiyor. Yoksa ürün adrese kadar gelip burdamı ödüyoruz. Mesela ben kayserideyim ürün kayseriye kadar geliyor ve gümrük parasını ödeyip buradan mı alıyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2018 23:33 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
surcan40 yazdı:
Arkadaşlar bilet daha soracağım. Yurtdışından aldığımız ürün limiti geçerse ürünü gümrük parasını ödeyip almak için gümrüğe mi gitmemiz gerekiyor. Yoksa ürün adrese kadar gelip burdamı ödüyoruz. Mesela ben kayserideyim ürün kayseriye kadar geliyor ve gümrük parasını ödeyip buradan mı alıyorum

Aşağıdaki kameralar test edilmiş kaliteli kameralardır.
Forumdan arkadaşın kanalında hepsinin incelemesi ve kayıpsız netlikte videoları var.

https://www.youtube.com/channel/UCPb-Nc ... JVNhN40cVg

Smarnoo T652 Araç Kamerası
Araç İçi Kamera A118C (B40) Gps'li Kapasitörlü Kamera
Philips ADR610S Araç Kamerası
Junsun H030

Gümrük vergisi çıkarsa kapıda kargoyu getiren dağıtıcıya ödüyorsunuz.

Gearbestten aldığınızda gümrüğe takılma durumu varsa mesaj atarsanız faturanızı düşük kesip gönderiyorlar zaten onlarda bu limitten haberdarlar kendileride faturayı düşük kesip gönderebiliyorlar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye