Zaman: 28 Mar 2024 23:11

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 11:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: süleyman
Araç: colt 2007
Meslek: bilgisayar teknisyeni
Jawserdi yazdı:
surcan40 yazdı:
Arkadaşlar bilet daha soracağım. Yurtdışından aldığımız ürün limiti geçerse ürünü gümrük parasını ödeyip almak için gümrüğe mi gitmemiz gerekiyor. Yoksa ürün adrese kadar gelip burdamı ödüyoruz. Mesela ben kayserideyim ürün kayseriye kadar geliyor ve gümrük parasını ödeyip buradan mı alıyorum

Aşağıdaki kameralar test edilmiş kaliteli kameralardır.
Forumdan arkadaşın kanalında hepsinin incelemesi ve kayıpsız netlikte videoları var.

https://www.youtube.com/channel/UCPb-Nc ... JVNhN40cVg

Smarnoo T652 Araç Kamerası
Araç İçi Kamera A118C (B40) Gps'li Kapasitörlü Kamera
Philips ADR610S Araç Kamerası
Junsun H030

Gümrük vergisi çıkarsa kapıda kargoyu getiren dağıtıcıya ödüyorsunuz.

Gearbestten aldığınızda gümrüğe takılma durumu varsa mesaj atarsanız faturanızı düşük kesip gönderiyorlar zaten onlarda bu limitten haberdarlar kendileride faturayı düşük kesip gönderebiliyorlar.

https://tr.aliexpress.com/item/Jansite- ... autifyAB=2
Bu ürün nasıl acaba alan kullanan oldu mu? Bu tip kameralar daha güzel ayna arkasına takıldığı zaman aynayla bir bütün gibi görünüyor. Türkiyeden de sipariş eden çok ve tamamı memnun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 13:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
Spacerleri dün taktık, rot/balans kontrol edildi. Deneme sürüşü yapıldı. Herhangi bir sürtme vs sıkıntı çıkmadı. İstediğim gibi oldu, lastik çamurluk ile eşit gibi ben biraz daha çıkartmak istemiştim ama onuda artık 215 lastikten 225 lastiğe geçerek yapacağım.
Malzeme Alüminyum 3 cm.

Resim

Resim

Fark az buçuk bu şekilde :

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 15:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Evet daha güzel olmuş. güle güle kullan.
lastik 225 olunca ne kadar daha genişleme bekliyorsun?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 15:23 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

telefon tutucu aldım: bugün geldi henüz takmadım.
https://tr.aliexpress.com/item/Baseus-R ... autifyAB=4

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 15:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Abi telefon tutucu olarak bi şey satın almıştım telefon mu büyük geldi bi türlü kullanamadım ağız tadıyla ben de, coltta radyonun ordaki gözü, outlanderda ise yan kapı gözünü kullanıyorum. Görüşme yapacaksam da güneşliğe ters sıkıştırıyorum. :crazy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 16:00 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Abi telefon tutucu olarak bi şey satın almıştım telefon mu büyük geldi bi türlü kullanamadım ağız tadıyla ben de, coltta radyonun ordaki gözü, outlanderda ise yan kapı gözünü kullanıyorum. Görüşme yapacaksam da güneşliğe ters sıkıştırıyorum. :crazy:

Hocam ben Aliexpressten getirttim Bauseus marka mıknatıslı telefon tutucu tam coltun orta ızgaralarının ortasına yapıştırdım. 16 tl ye geldi 20 günde ama çok beğendim kaliteli, mıknatısı çok kuvvetli tavsiye ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 16:36 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:

Valla mantıken bakınca şimdi 215 lastik 21,5 cm ya , 225 takınca o lastik ebatı 22,5 cm olacakya bende oradan 1 cm daha çıkarmı hesabındayım ... Belkide yanlış bir hesaptır bilmiyorum :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 17:09 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

surcan40 yazdı:
canztr yazdı:

Hocam ben Aliexpressten getirttim Bauseus marka mıknatıslı telefon tutucu tam coltun orta ızgaralarının ortasına yapıştırdım. 16 tl ye geldi 20 günde ama çok beğendim kaliteli, mıknatısı çok kuvvetli tavsiye ederim.

ben de almıştım ama safranda: yapıştırma montaj olduğu için sökmek istemedim. Gerçekten çok kuvvetli mıknatısları var: şiddetle tavsiye edilir. robot denen modeli almamdaki sebep de sök tak kolay. tabi aracın içi ısınınca vakumlama zayıflayıp düşebilir. deneyeceğiz artık.
n11 de de Bauses marka var ama fiyat doğal olarak +iki katı.
https://urun.n11.com/telefon-askisi/ara ... P117939131

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 17:24 
Kullanıcı avatarı

Muhabbet iyi oldu. Aklımda bulunsun sipariş ederim belki. Şimdilik ön ve arka kaydeden kamera var gündemimde. Onları araştırıyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 18:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
Şuan en çok satılan en kaliteli kameralardan diyebilirim.
1. kriter gece gündüz arabanın plakasını okuyabilmesidir.

https://goo.gl/PaCcYe linkten TRGB18011504 indirim kodu ile. 133 TL ye geliyor.

Sizin baktığınız kameraya karşılık VIOFO A119C yada A118C almanızı öneririm. Pilli olanlara göre kapasitörlü olanlar çok uzun ömürlü oluyorlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2018 19:54 
Kullanıcı avatarı

Jawserdi yazdı:
Şuan en çok satılan en kaliteli kameralardan diyebilirim.
1. kriter gece gündüz arabanın plakasını okuyabilmesidir.

https://goo.gl/PaCcYe linkten TRGB18011504 indirim kodu ile. 133 TL ye geliyor.

Sizin baktığınız kameraya karşılık VIOFO A119C yada A118C almanızı öneririm. Pilli olanlara göre kapasitörlü olanlar çok uzun ömürlü oluyorlar.

Hocam viofolar güzel kameralar ama maliyetli biraz benim niyetim çok fazla ödememek. Birde ben ekranlı bir şey istemiyorum arabamda double din var zaten androidli dvr seçeneği de var menüde ben direk oraya bağla ya bileceğim bir kamera istiyorum. Baktığım kamerayıda tipinden dolayı seviyorum ayna arkasında kaldığı için sırıtmıyor ve aynayla bir bütünmüş gibi görünüyor şekil itibariyle
Yoksa verdiğiniz kamera tavsiyeleri güzel teşekkür ederim. GPS olayı daha da güzel olurdu ama dediğim gibi maliyet

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2018 16:58 
Kullanıcı avatarı

Oğlanla azcık çamurun keyfini çıkardık...
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2018 19:15 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
surcan40 yazdı:
https://tr.aliexpress.com/item/Jansite- ... autifyAB=2
Bu ürün nasıl acaba alan kullanan oldu mu? Bu tip kameralar daha güzel ayna arkasına takıldığı zaman aynayla bir bütün gibi görünüyor. Türkiyeden de sipariş eden çok ve tamamı memnun.

Selam,

chipsetinden dolayı sizin seçtiğiniz kamera ile aynı dizaynda olmasından dolayı aşağıdaki kamerayı almanızı öneririm.

https://tr.gearbest.com/car-dvr/pp_357863.html

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2018 23:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: ilker
Araç: outlander
Meslek: kamu
Kan grubu: brh+
tilki yazdı:
av.ilhami yazdı:

Valla mantıken bakınca şimdi 215 lastik 21,5 cm ya , 225 takınca o lastik ebatı 22,5 cm olacakya bende oradan 1 cm daha çıkarmı hesabındayım ... Belkide yanlış bir hesaptır bilmiyorum :D

benim kışlıklar 225 60 16 michelin isterseniz fotograf çekerim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2018 09:36 
Kullanıcı avatarı

ilkdem26 yazdı:
tilki yazdı:
av.ilhami yazdı:

benim kışlıklar 225 60 16 michelin isterseniz fotograf çekerim

Çok teşekkür ederim çekerseniz iyi olur , uğraşmazsanızda sorun değil , ama siz az buçuk 215'e göre genişleyip genişlemediğini bilebilirsiniz. Bende 3 cm spacer var zatenya

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2018 22:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: 2013 lancer 1.6 invite
Meslek: mühendis
Kan grubu: 0rh+
arkadaşlar n11 sitesinden satıcı silecek sepeti ve filtre seti diye geçen satıcıdan polen filtresi aldım. 1 cm kısa yani 16 cm yerine 15 cm olanı ford filtresi göndermişler çok ilgisiz bir satıcı sakın alışveriş yapmayın. polen filtresinin eninin 1 cm kısa olması ne tür sorun çıkarabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2018 22:51 
Kullanıcı avatarı

Hiç bir sorun teşkil etmez . Monte ederken yan tarafındaki boşlukları dolduracak bir malzeme kullanın. Kenar boşlukları hava kaçmasına neden olmuyorsa ona da gerek yok doğrudan takın. Amaç havanın sirkülasyon esnasında kenar boşluklardan geçmemesini sağlamak ve filtreden geçerek tozların fitrede toplanması.
Bunu sağladıktan sonra hangi filtre olursa olsun işinizi görür. No problem.

Polen filtresi görevini yerine getiremeyecek kadar dolmuşsa yada yanlardan hava alarak hava filtreyi pas geçerse aracınızın için normalden daha çabuk tozlanır. Polen filitresini değiştirmezseniz ileri evrelerde araç içinde kötü kokular oluşmaya başlayabilir.

Tüketici olarak zamanaşımına uğramadıysa yaptığınız alışveriş doğrudan geri iade hakkınızı da kullanabilirsininiz.

Aldığınız ürünlerin üzerinde parça kodları yazar bunarı internetten araştırırsanız aracınıza uyumlu olup olmadığını tamirciye varmadan tespit etmiş olursunuz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2018 09:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

mustafamits yazdı:
arkadaşlar n11 sitesinden satıcı silecek sepeti ve filtre seti diye geçen satıcıdan polen filtresi aldım. 1 cm kısa yani 16 cm yerine 15 cm olanı ford filtresi göndermişler çok ilgisiz bir satıcı sakın alışveriş yapmayın. polen filtresinin eninin 1 cm kısa olması ne tür sorun çıkarabilir.

son 30 günde duyduğum üçüncü Silecek Sepeti vukuatı: kesinlikle iade işlemi başlatın yorumlarda da belirtin. olmuş artık idare edelim diye düşünmeyin. ben şahsi haklarımda sonuna kadar aramasam bile Müşteri olarak müşteri haklarında son derece tepkili olurum. sebebi de dolandırıcı firmaların önünü kesmek yoksa benim cebimden çıkan para önemli değil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2018 12:08 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar Kayseri de dün akşamdan başlayan kar hafif bir şekilde devam ediyor. Sabah işe maximum 40 km hızla tıngır tıngır geldim. Trafik ağır ilerliyordu. Fakat bazı işiklar da durmam gerektiğinde az bir frene basmamla abs nin devreye girdiğini farkettim. Sizce normal mi bu durum 20 km hızlarda bile abs nin devreye girmesi. Kış lastiklerimi alalı daha 2,5 ay oldu. Birde ben bu arabayı aldığım günden beri fren hidroliğine takmış durumdayım. Değiştirildiğini zannetmiyorum. Ben alalı da 1.5 sene oldu yaklaşık. Hatta ilk aldığımda fren lambası yanıyordu bende fren disk balatalar değişti ve sorun hallolmuştu. Ama o zamanda ustaya fren hidroliğini değiştirtmek istediğimde niye eksiltiyor mu gerek yok demişti. Hangi arkadaşıma da değiştirmek istiyorum desem şaşkın bir şekilde bana bakıyor. Ben hiç değiştiren görmedim diyor. Bu abs olayı fren hidroliği ile alakalı olabilir mi? Kafamdaki soru işaretleri gitsin diye değiştirmek istiyorum. Biraz önce de yetkili servisi aradım eser otomotiv fiyat olarak 50 lira dedi fiyat düşük geldi bana garipsedim biraz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2018 12:23 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşım yağ ucuzdur değişimi için makul fiyat vermişler diyelim. Fren hidroliği genelde eksilttiğinde tamamlanan bir şey kolay kolay bozulmaz. Frene bastığında durmasında sıkıntı yoksa bakıtmana gerek yok . Ama çok uzun zamandır bakılmadı dersen içim rahat olsun dersen değiştirebilirsin.

Gelelim ABS sistemine. ABS sistemi klasik sistemlerden farklı bir fren yapısına sahiptir. Eskiden frene basınca tekerler kitlenir araç sağa yada sola yönelerek yanı zamanda yönünü çevirerek kontrolsüz bir biçimde kaymaya başlar. Usta şöförler bunları bildiği için kaymaya başladığı anda freni biraz serbest bırakarak sağa sola kaymasını engellerdi. ABS sistemi usta şoför olmadan sağa sola kaymadan fren yapmanıza olanak sağlar. Bir aracın tekerleri kitlenirse araç kızak haline dönüşür direksiyonu çevirseniz de o yöne araç gidemez. Az da olsa fren yaparken tekerler hareket ederse, kayma olmadan yada kaymayı minimum seviyeye düşürerek direksiyona uygun şekilde aracın yönelmesini sağlanır. Bu nedenle ABS frene bastığınızda eğer tekerde kitlenme algılarsa freni çok küçük zaman dilimlerinde serbest bırakır. Bu nedenle siz frene sürekli de bassanız araç tekeri kilitlenip kayıyorsa aslında saniyeler çok kere hem fren yapıp hem de freni bırakıyorsunuz. Bu da size takırdama olarak yansır. Aracın km hızı ile ilgili bir durum değil bu kayma varsa abs takırdar. Asfalt düz yolda bu yüksek hızda çok sert frende olur, buzlu yolda ise kayma çok kolay olduğundan 10 km hızla bile gitseniz abs takırdaması olacaktır.
Ekranda abs uyarısı bu sistemin çalıştığını size göstermek içindir. Sonra o da söner. Ama sürekli olarak yanık kalıyorsa abs sensörlerinizle ilgili bir arıza vardır.
Uzun oldu ama anlattığınız husus normaldir eğer abs uyarısı abs çalışması dışında görmediyseniz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye