Zaman: 28 Mar 2024 23:22

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 44 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2018 23:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Serhat
Araç: Mitsubishi ASX Intense 2013
Meslek: Yönetici - Mühendis
Kan grubu: 0Rh-
Arkadaşlar merhaba hepimiz ASX'imizi severek kullanıyoruz bu konuda şüphem yok ancak genede farklı model SUV Modellerini sürekli merak etmekteyim.

Aracımı almadan önce bir çok muadil araç ile test sürüşü yaptım ancak detaylı bir inceleme fırsatım olmadı.

Siz de benim gibi sürekli oto testlerini takip ediyor musunuz?

Öncelikle aracı almadan önce aha bu arkadaşı izlemişimdir. Ardından sanayiye gitmişimdir. Ustamın yorumu da etkili olmuştur. Ben daha bir yeri bozuldu diye sanayiye gelen ASX görmedim. (Azıcık ilerisi Japon Oto Servis Noktası)

https://www.youtube.com/watch?v=56jt0sN-o50

Detaylı araç incelemesi olarak ise aşağıdaki linki incelemişimdir.

https://www.autocar.co.uk/car-review/mitsubishi/asx

Car buyer daki adamların görüşlerini de dikkate alırım bu da son yorumları

http://www.carbuyer.co.uk/reviews/mitsu ... cle/review

Bir de diğer SUV'ların puanlarına da bakıyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2018 09:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Buluşabilsek de farklı araçları test edebilsek: gelen olursa yemekler benden :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2018 12:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
ben farklı marka suv'ları test videolarını izliyom ama çok açıklayıcı olmuyor zira ya sıfır test videosu oluyor yada süren kişi reklam yapıyor...

Aslında oto kiralama işi bunun için iyi bir seçenek ama onlarda saçma arabaları kiralıyorlar....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2018 14:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Bence de satan kişiye yada bayiye gidip bizzat sürerrek test edin. Şahsi düşünceniz genel eğilimden farklı bile olabilir. Toplumla aynı düşünceye sahip değilseniz yapılan tüm olumlu yorumlar size göre solda sıfır kalabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2018 09:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Bende teknik veri dışında subjektif verilere pek itibar etmem. Ama fikir verebilir tabi. şahsi testlere itibar etsek 2.4 outlander da hiç konfor yok diye almazdık :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2018 09:49 
Kullanıcı avatarı

Aynen hepimizin totosu aynı hassasiyette deyil :twisted: :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2018 12:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Serhat
Araç: Mitsubishi ASX Intense 2013
Meslek: Yönetici - Mühendis
Kan grubu: 0Rh-
bir de biz de elma ile armutu kıyaslamak moda olmuş durumda. Örneğin adam Golf ile ASX'i kıyaslayabiliyor. ASX in 2. eli yok diyor. Golf hemen satılır diyor. Bakıyorsun biri 1 ay da diğeri 1,5 ayda satılmış. Bence de teknik veriler önemli. Konfor konusuna gelince hakikaten toto duyarlılığı değişkenlik gösteriyor. Kimi 5 saat molasız araba kullanabiliyor :gul: :gul: . D segmenti kullanan araç sahipleri için Yerden yüksek araçların genelinde bir konfor eksiği var. Ancak Yerden yüksek araçları kendi arasında kıyaslayınca aşağı yukarı birbirine benzer durumdalar sanki... (En azından test sürüşü yaptıklarım için)

Test sürüşü ve detaylı inceleme yapmak istediklerim; Jeep Renegade 1.6. Mjet Manuel vites, 3008 ve Tucson...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2018 12:28 
Kullanıcı avatarı

Şöyle bi durum var şahsi olarak görecelilik de önemli. Mesela ben iç geniş mekan arıyorum. O sebeple colttan sonra asx baksam da ona geçemedim bi türlü lancer nispeten daha geniş ve güzel geldi gözüme. Ona buna bakayım derken outlanderda karar kıldık. Gayet de memnunuz. Şahsen aracın içine binip sürmek gerekiyor. İçine sinmesi gerekiyor.
Arkadaş aracı öve öve bitiremiyor gidiyor bi sürüyorsun bu ney lan beş para etmez diyosun. vs. ....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2018 23:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: twins
Araç: 2015 asx intense
Meslek: eğitim
Nisan 2015 den beri ASX kullanıyorum çok şükür memnunum. ASX dışında merak ettiğim araçlar Subaru XV, Subaru Forester, Mazda CX5 ve Eclipse Cross. Bunlar içerisinde Mitsubishiden sonra en çok aklımda olan ise Subaru.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2018 08:48 
Kullanıcı avatarı

twins06 yazdı:
Nisan 2015 den beri ASX kullanıyorum çok şükür memnunum. ASX dışında merak ettiğim araçlar Subaru XV, Subaru Forester, Mazda CX5 ve Eclipse Cross. Bunlar içerisinde Mitsubishiden sonra en çok aklımda olan ise Subaru.

Subaru XV tam bir tırt... Turbo beslemesiz saçma bir motor. Dede misali sürerim diyenlere, eşine alacaklara birebir. :D Ben XV'yi ilk gördüğümde babama alalım diye bayiye gittiydik babam bile hayal kırıklığına uğradı koca sakallı hacı adam yani :D

Forester için bişey diyemem güzel arabalar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2018 08:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
twins06 yazdı:

Subaru XV tam bir tırt... Turbo beslemesiz saçma bir motor. Dede misali sürerim diyenlere, eşine alacaklara birebir. :D Ben XV'yi ilk gördüğümde babama alalım diye bayiye gittiydik babam bile hayal kırıklığına uğradı koca sakallı hacı adam yani :D

ne de olsa oğlunun babası :kart: :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2018 14:01 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
tilki yazdı:
twins06 yazdı:

ne de olsa oğlunun babası :kart: :D

:shy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 13:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: TARKAN
Araç: ASX
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: BRH+
arkadaşlar konu uygun iken sormak istedim,bugün asx inizi satsanız ikinci el hangi suv u almak istersiniz,tecrübe ve bilgilerinizle öğrenebilirmiyim tesekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 14:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Beklentiniz nedir? bence SUV 4 çeker olmalı. ayrıca model/yaş sınırınız, Bütçe nedir vs. Bu açılardan ben kendime göre alacak olsam Outlander yada Freelander 2 (son kasa) alırım. Nissan Qashqay vs. almam: f/p olarak pahalı ve 4 çekeri yok. onun yerine gene ASX alırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 14:30 
Kullanıcı avatarı

ilhami bey,asx sınıfında diyebiliriz,yine vergi avantajı nedeni ile 1.6 motor altı,fiyat olarak 80 bin tl yi aşmayan,yaş olarak 2013-14 veya üstü gibi diyebilirim,bende 2011 asx invite var,asx 2015-16 yerine alsam ne olabilir bilgi edinmeye çalışıyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 14:48 
Kullanıcı avatarı

BEYATAYA yazdı:
arkadaşlar konu uygun iken sormak istedim,bugün asx inizi satsanız ikinci el hangi suv u almak istersiniz,tecrübe ve bilgilerinizle öğrenebilirmiyim tesekkürler

Üstat bu konuda baya bi araştırmam oldu öncelikle onu söyleyeyim. Ama İlhami abinin dediği gibi beklentiniz nedir ? İşin burası kilit noktasını oluşturuyor. Öncelikle belirtmem gereken kaliteyi ucuza sunan mitsubishiye alternatif çok az araç var. Colt sahibi olarak ben de sizin gibi biraz farklı araç alalım diye yola çıkmıştım. Açıkça konuşmak gerekirse b segmenti bir araçtı ve ilk alternatifler lancer yada asx ti. Diğer araçlara da bakınca kanaatim şu yönde oluştu. Lancer olması gerekenden daha ucuz ASX ise daha pahalı araçlar. Sedan araç pek aklıma yatmadığı için ASX e bakayım dedim. ASX ise coltun suvlaştırılmış hali diye düşünüyorum. Suv konusunda genişlik kapsamında beni tatmin eden bir araç gibi gelmedi bana. Akabinde de outlanderlara baktım. Outlanderlarda ise
3 seçeneğin var
eski kasa ; sport 2.0 modeli, 2,4 otomatik modeli ve MTurbo
Cvt kasa ; Başlangıç modeli olan köpek balığı kasası ve son kasaları

Bir de ara model var L200 önlü dizel Ww motorlu olanlar . Özellikleri iyi olsada motor konusunda çok sıkıntısı var o yüzden ona hiç bakma derim.

Eski kasa fiyat olarak oldukça uygun 4x4 seçenekleri sunuyor. Yağmur sensörü far sensörü vs. gibi ıvır zıvır güncel full en dolusu muhabbetleri senin için önemli değilse. Tanka binmiş hissiyatı veren güçlü araçlar. İç hacim olarak da tatminkar. Fiyatları 35-45 arasında değişiyor. Biz 2.0 sport modelini aldık. Yakıt tüketimi oldukça iyi 9 litre uzun yol lpg yakıyor. 2.4 modeli otomatik özellikleri daha iyi ama yakıtı 2 litre kadar daha fazla . MTurbo 200bg ise alabileceğin en iyi araç ama sıkıntısı şu çok fazla satlık ilanı yok. Olanının da çoğunda ciddi hasarlar vs var masrafsız ve kazasız olmasına dikkat etmek lazım. Şunu da söyleyeyim 2,0 sport da alsan gücü tatminkar.

CVT kasalara gelelim köpek balığı kasalar yalnızca 4x2 dağa daşa çıkıyorsan bu sorun olabilir şehirdeysen önemli mi bence değil ama nihayetinde bu sana kalmış. Özellikleri olsa da far yağmur sensörü vs. sunroff ayarlık koltuk vs. tam full özelliklere haiz değil. İç hacmi ise bulabileceğin en geniş araçlardan diyebilirim. Bundan da aldık gayet memnunuz. Güncel fiyatları 70-75 civarı gibi.
Yeni kasa cvtlere gelince 4x4 özelliği ve güncel full özellikleri var 4x4 dif kilit ayırma mevcut. Ancak bunu önermem nedeni ise fiyatı 120 leri buluyor. O fiyata değmez.

Kısaca belirtmek istersem mitsuda devam edicem suv olsun dersen ve eski kafalıyım fiyatı uygun daş gibi araba olsun dersen Eski kasa outlander, 70-75 para harcarım 4x2 önemli değil full donanım olmasına da gerek yok dersen köpek balığı outlander derim.

Ha bu arada outlander köpek balığının fiyatları yüksek geliyor diğer alternatiflere bakayım dersen 4x4 full özellikli Honda CRV ler en yakın uygun alternatifler. 80 bin civarında fiyattalar 4x4 özellikleri var 2. eli daha iyi . Yakıt kısmı biraz üzebilir. Mitsu kadar sorunsuz değildir. Ama 120 bine cvt yeni kasa outlander alacağına bu daha uygun olur diye düşünüyorum.

Başka alternatif varmı dersen sorun - yakıt ve fiyatlardan en azından birinin aşırılığı nedeni ile başka marka bakma derim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 14:50 
Kullanıcı avatarı

BEYATAYA yazdı:
ilhami bey,asx sınıfında diyebiliriz,yine vergi avantajı nedeni ile 1.6 motor altı,fiyat olarak 80 bin tl yi aşmayan,yaş olarak 2013-14 veya üstü gibi diyebilirim,bende 2011 asx invite var,asx 2015-16 yerine alsam ne olabilir bilgi edinmeye çalışıyorum

Üstat vergi avantajı ise mesele bi de modelse ASX e devam edin. İlla başka marka bakıcam derseniz kia sportage ama o da yakıt ve sorun açısından sizi üzer. ASX e yakın modelli bir alternatif malesef yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 15:11 
Kullanıcı avatarı

öncelikle can bey ve ilhami bey teşekkürler,asx in yeri tabiki kolay dolmuyor,ama kia sportage,subaru xv,hyundai ix35 yada tuscon gibi araçlar hakkında tecrübesi olanlardan (duyum değil de kullanarak) bilgi almak istiyot insan doğrusu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 15:32 
Kullanıcı avatarı

O zaman tavsiyem şu olacak. Bu kafaya taktığınız araçların facebook üzerinden gruplarına takılın bi müddet. Orda bizzat sorunları çözümleri tasarrufu vs. bir çok faydalı bilgiye ulaşırsınız. Colttan sonra toyota versoyu kafaya takmıştım. Facebook gruplarına katıldım. 3 hafta demedi colt sahibi olarak ne kadar şanslı olduğumu anladım.
Burdaki arkadaşlar öteki araçlarla ilgili pek olumlu şeyler söylemeyeceklerdir. Daha önce defalarca tartıştık bu mevzuları :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 15:57 
Kullanıcı avatarı

80.000 TL bütçeniz var ise ve vergi avantajını düşünüyorsanız... Biraz daha bütçe çalışın sıfır Dacia Duster, Seat Arona gibi yeni çıkan düşük motorlu suv alın derim... (ASX gibi 4x2 hafif suv için ise isteğiniz...)

Ama aynı paraya konfor isterseniz, Xtrail 2.0 dizel, santafe 2.2 crdi (180Bg olanlardan) , freelander 2 (dizel) düşünülebilir.

Mitsu dairesi içinde ise only outlander 1 derim.

Subaru xv test ettim bence iyi bir seçenek değil (sürüş dinamiğiniz sakin ise bilemem tabi) , ama forester olur bakın.

hyundai ix35 dizel motor iyi ama benzinlide sıvı lpg pahalı takılıyor .

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 44 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye