Zaman: 28 Mar 2024 19:39

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 44 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 16:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: Asx intense 2014
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0+
Eşime Crossover araç arayışımızda bu sınıfta birkaç deneme sürüşü yaptım. Vitara 1.4 boosterjet 4X4' ün sürüşünü çok beğendim. Havalı bir araç değil hele içi sade ve malzeme kalitesi Dacia tadında. Yalnız alet fişek gibi gidiyor, çok iyi viraj alıyor frene bastın mı da zınk diye duruyor. İçi kalıbına göre geniş ve rahat. Her japon gibi ses alıyor. Arka koltuğunda da sürüş esnasında bulundum. Kasislerde arkada zıplıyorsunuz :) Test aracındaki ortalama tüketim 8.0 lt' ydi ki ekonomik bir araç olduğunu sahipleri de forumlarda vurguluyor. Qashqai 1.2 Turbo motorlu versiyonuyla deneme sürüşü yaptım. Hantal bir araç. Cvt' nin de payı büyük bu hantallıkta. Konforuna laf yok, yol sesini fazla almıyor motor sesi Asx kadar olmasa da özellikle zorlayınca biraz kulak tırmalıyor. İç ve dış tasarım çok şık. Performans beklemeyenleri ve yakıtı da fazla dert etmeyenleri tatmin eder bir araç. Cvt şanzımanına pek güvenemiyorum, bu konuda Qq mimli. Qashqai' nin 1.6 dizel X-tronic' ini de hem uzun yolda hem şehiriçinde kullandım. Arkadaşımda var. Şehiriçi (İstanbul trafiği)sağlam yakıyor 8 lt, şehirdışı sakin kullanımda 5-6 lt. Motor sesi bayağı belirgin. Alınası bir araç, qq ile en büyük sorunum şanzımanlarına güvenmeyişim, servis bakımlarının pahalı oluşu ve her köşebaşında en az bir beyaz qq ile karşılaşmam diyebilirim. Genel Türk isteklerini her anlamda cevap veren bir araç olduğu için çok tercih ediliyor. Toyota C'hr yi kullandım. 1.2 Turbo beslemeli benzinli motor atak denebilecek bir sürüş izlenimi verdi. En güzel yanı tork gücünü nerdeyse her devirde zirveye yakın noktalarda verebilmesi. Bu sayede Cvt' nin performansa olan negatif etkisini de hisstmiyorsunuz.Dengeli bir araç. Dış tasarımı tahrik edici. Ön konsol da olmuş, çok şık duruyor. İyi hızlanıp, iyi viraj dönüyor hiç ses almıyor (düşük hızlarda), çok konforlu bir araç. Tabi bir de arka koltuklarda oturanların fikrini almak gerek. Ön koltuklar yekpare ve arkaya doğru eğimli. Arka koltukların oturuşu güzel ama dar. Hele önde oturanlar biraz rahat edeyim deyip koltuğu hafif geriye itse ön koltuklar üzerinize doğru geliyormuş gibi burunuzun dibinde bitiyor. Aracın içi kapkaranlık, tavan döşemesi(değişimi basit) koyu gri ve arka yan camlar avuç içi kadar. Sportif görünüm için arka yolcuların yolculuk keyfi feda edilmiş. Honda Hrv, çok yumuşak sürüşü var. Atmosferik motor ve Cvt şanzıman ikilisi acelesi olmayanlar için çok konforlu. Cvt ye yabancıysanız dip gaz yapıp aracın olduğu yerde sadece bağırmasına şaşarsınız. Bu neredeyse tüm Cvt lerde böyle. C-Hr de Cvt ama dip gaza anında cevap veriyor niyeyse. Hyundai Tucson. Arkadaşımda 1.6 T Gdi Elit Plıs paketi var. Hyundai' nin birçok aracına bindim ve pek hazzetmezdim. Bu aracı kullanınca Hyundai' nin çok yol kat ettiğini anladım. Kusursuz bir sürüşü var. Tadı damağımda kaldı diyebilirim. Sessiz ve atak motor, geniş konforlu şık iç mekan.. Her anlamda harika bir makina. Çift kavramalı şannzımanı insanlar neden bu kadar övüyorlar anladım doğrusu. Yoğun trafikte ısınma sorununu yazılımla çözdüklerini söyledi arkadaşım, ayrıntısını bilmiyorum. Ama yakıtı sömürdüğü bir gerçek. 10-12 lt ortalama benzin tüketiyormuş. Bmw X1 bende iç mekandaki kalitesiz ve çiğ duruşuyla hayalkırıklığı yarattı. Deneme sürüşü yapmadım. Yalnız içi oldukça ferah ve aydınlık. Tabi malzeme kalitesi adına yakışmıyor. Mercedes Gla yı tasarım olarak çok beğendik. Amg paket içerden çok ama çok şık. Yine yıldızına yakışmayan bir malzeme kalitesini Mercedes E serisine kadar olan araçlarında bol bol gözlemledik. Gla' nin içi dar. Ben 1.75 boyunda 95 kg' yim arakasına zor sığdım. Dik oturunca kafam tavana değiyor. Sert plastiklerin tasarımı şahane dokunmak ve tıngır tıngır olmalası keyifsiz. Benzinli Gla' nin verileri muhteşem. Mini Countryman çok tarz bir araç. İçine mutlaka binmelisiniz. Sadece Showroom da diğer Mini' lerle birlikte inceledik. Şu tasarım konuısunda Japonlar uyumasalar diyorum artık. Volvo V 40 Cross Country' e de baktım ama sadece V 40 vardı onu inceledik. Zaten aralarında bir kaç km lik tavan ve yükseklik farkı ve kozmetik birkaç değişiklikten fazlası yokmuş. Teknik veriler muhteşem. Kalite hissi inanılmaz. Volvo gerçekten çok kaliteli araç üretiyor. İçi oldukça dar. Arkada pek rahat edemiyorsunuz. Ön koltukta rahat edeyim koltuğu geri çekeyim deyince arkada oturanların dizlerini kucağına alması gerek. Tavan mesafesi de yetersiz. Ama araç çok şık içi dışı ayrı efsane. Yeni XV yi iç ve dış tasarım olarak çok tuttum. Eski XV' yi 2016 yılında almanın kıyısından dönmüştük tavanda içeri doğru rahatsız edici bir bombe vardı. Yeni versiyonunu inceleme şansı bulamadığım gibi Subaru Beka' yı aradığımda karşımdaki satış görevlisinin bana arac satmamak için ilgisiz ve umursamaz tavırları resmen aracı görmekten vazgeçmeme neden oldu.Teknik veriler de asfaltta ağlatır buzun üstünde güldürür cinsten olunca Subaruyu eledik. Bu arada saydığımdan çok daha fazla aracı inceledim ama konu dışı olduğu için girmedim. Doğuş gurubuna hiç bakmadık, onlara gıcığım :)
Hepinize vakit buldukça bizim gibi yeni araç bakmayı hobi edinmenizi tavsiye ederim, çok keyifli oluyor:) Bu arada biz evin ikinci aracı olarak Honda Hrv yi tercih ettik.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 16:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: TARKAN
Araç: ASX
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: BRH+
sayın erdem bey,bu detaylı ve çok seçenekli bilgilendirme için gerçekten teşekkürler,içerisinden merak ettiğim bazı modeller için güzel bilgiler ayıkladım,diğer araç deneyimlerinizi de doğrusu merakla bekliyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 08:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
Derinmai yazdı:
Bu arada biz evin ikinci aracı olarak Honda Hrv yi tercih ettik.

Honda HRV kaç model tercih ettiniz... Birde son kasa qaşkai konfor nasıldı ? Bizim japon araçları gibi zıplatıyormu arkası ? :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 09:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
BEYATAYA yazdı:
öncelikle can bey ve ilhami bey teşekkürler,asx in yeri tabiki kolay dolmuyor,ama kia sportage,subaru xv,hyundai ix35 yada tuscon gibi araçlar hakkında tecrübesi olanlardan (duyum değil de kullanarak) bilgi almak istiyot insan doğrusu

2005 sportage dıştan bakınca aynı dönem Outlander'a göre ağır abi gibi duruyor ama kalite farklı şey: ustanın sportage ile benim outlander'ın difransiyel yağlarını geçen hafta değiştirdik. benim aracın arka difransiyelinde ekstradan ağırlık/denge parçası olduğunu gördük. bu tip küçük farklılıklar da zaten kaliteyi belirliyor. Güncel GDI sportage ise yakıttan dolayı sahiplerini ağlatıyor. LPG takılamaması nedeniyle de bizim lpgli 2.4 motorlardan fazla yakıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 13:26 
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
Derinmai yazdı:

Honda HRV kaç model tercih ettiniz... Birde son kasa qaşkai konfor nasıldı ? Bizim japon araçları gibi zıplatıyormu arkası ? :)
Qashqai 1.2 X-Tronic le deneme sürüşünü geçen yıl eski kasayla yapmıştım. Konforlu araç, iç dizaynı falan hoş. Her Crossover gibi kasislerde arka yolcuları hafiften zıplatıyor ama Asx' le ciddi yalıtım farkı var. Honda Hrv 2018 model alacağız. Kaparosunu verdik, ayırttık. Araç Meksikadan çıktı geliyor :) Ayın 25 i gibi teslim alacağız inşallah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 14:06 
Kullanıcı avatarı

Derinmai yazdı:
tilki yazdı:
Derinmai yazdı:

Qashqai 1.2 X-Tronic le deneme sürüşünü geçen yıl eski kasayla yapmıştım. Konforlu araç, iç dizaynı falan hoş. Her Crossover gibi kasislerde arka yolcuları hafiften zıplatıyor ama Asx' le ciddi yalıtım farkı var. Honda Hrv 2018 model alacağız. Kaparosunu verdik, ayırttık. Araç Meksikadan çıktı geliyor :) Ayın 25 i gibi teslim alacağız inşallah.

Rabbim kazasız belasız bindirsin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 14:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Hayırlı olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 15:30 
Kullanıcı avatarı

iyi günlerde kullanın Erdem bey

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 16:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Hayırlı olsun +- deneyimlerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin her ne kadar mitsucuysak da alternatifleri bilmekte fayda var. Yeni modellerde mitsu pek aklımıza yatmıyo sonuçta :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 17:09 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Hayırlı olsun +- deneyimlerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin her ne kadar mitsucuysak da alternatifleri bilmekte fayda var. Yeni modellerde mitsu pek aklımıza yatmıyo sonuçta :)
Amin, cümlenizden Allah razı olsun. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Benim tecrübelerim genelde uzun yolda olacaktır Hondayla. Kendi Asx' imin km' si yükselmesin değil mi:) Kullandıkça tecrübelerimi sizlerle paylaşırım. Kendime otomatik araç alsaydım mutlaka Suzuki Vitara 1.4 boosterjet 4X4 ü alırdım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2018 11:44 
Kullanıcı avatarı

Derinmai yazdı:
canztr yazdı:
Amin, cümlenizden Allah razı olsun. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Benim tecrübelerim genelde uzun yolda olacaktır Hondayla. Kendi Asx' imin km' si yükselmesin değil mi:) Kullandıkça tecrübelerimi sizlerle paylaşırım. Kendime otomatik araç alsaydım mutlaka Suzuki Vitara 1.4 boosterjet 4X4 ü alırdım.

O araç benimde aklımda hatta 1.6 bile olur ama bagaj için 345lt denmiş birde süspansiyon klasik japon sertliğindemi bakmam lazım :twisted:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2018 13:11 
Kullanıcı avatarı

Talha yine mi sertlik :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 15:57 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:

Benim safrane'ı vercem susturcam hepimiz Kurtulcaz başka yolu yok :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 17:02 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
canztr yazdı:

Benim safrane'ı vercem susturcam hepimiz Kurtulcaz başka yolu yok :D

:D Sonrada ya bu çok yumuşak sekiyoruz yolda derim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 17:08 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar ,bu Suzuki vitara 1.6 ya da 1.4s bizim asx e en yakın araç gibi geliyor bana,benim bile aklımda tercih olarak ilk sırada o var,suzuki vitarayı kullanarak asx ile kıyaslayabilecekler varsa çok iyi olur gibime geliyor,teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2018 07:52 
Kullanıcı avatarı

Üstad bence kıyaslama yapana değil kendiniz bizzat yapmanızı tavsiye ederim ha ben ASX satıpta otomatik olmadığı sürece vitara almazdım... Ama otomatik suv için vitara iyi onunda 1.6'ları atmosferik 1.4 S ler turbo onlar iyi iş yapar işte :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2018 01:39 
Kullanıcı avatarı

Honda hrv ile toplamda 2700 km' lik bir yolculuğumuz oldu. İki haftalık tatil süresince Bozcaada, Ayvalık, Kütahya, Burdur, Denizli, İstanbul rotasını izledik. Konaklama yaptığımız yerlerde de şehiriçi dolaştık. Hrv atmosferik motorlu, cvt şanzımanlı bir araç. Jazz şasisi üzerinde yükseltilmiş mini bir suv ama asx ten iç hacim olarak, oturuş konforu olarak daha başarılı. Özellikle asx te arka koltuklar oldukça dik, hrv de böyle değil. İki kademeli ve nerdeyse bir otomobile yakın sırt eğimi var. İki hafta sonunda aracıma oturunca asx bayağı yüksek ve sert geldi :-) insan konfora çabuk uyum sağlıyor. Kışın güneydoğu tarafına bir haftalık gezintiye çıktığımızda da araç kiralamıştık. İlki Peugeot 301 di. Çok seri ve keçi gibi yokuş tırmanan ama konfor namına hiç bir numarası olmayan uyuz bir araçtı. Ben gidişini beğendiysem de eşim her vites değiştirmemde motorun yüksek torkundan dolayı aracın silkelenmesinden belinin ağrıdığını söyledi. Debriyajı vites değişiminden sonra çok yavaş bırakmalısınız. Ondan sonra 2016 model turbo dizel Opel Astra sedan kiraladık ki hem rahat hem seri hem de ekonomik bir araçtı. Hızını belli etmiyor, içeri ses almıyor, asfaltta akıyor, virajlarda içerdeki yolcuyu rahatsız ermiyordu. Aracı antepte akşam teslim edip gece Sabiha Gökçende uçaktan inip kendi aracıma bindiğimde eve gelene dek asx ile kısa bir uyum sorunu yaşamıştım. Her ne kadar biz araçlarımızı sevsek ve alışmış olsak ta başka markalardaki rakiplerinin konfor anlamında gerisinde kalıyor asx. Tabi alçak otomobillerle karşılaştırınca konfordaki farklılık daha da artıyor ki yerden yüksek bir araca binmenin bazı dezavantajları olduğunu hepimiz kabullenmek durumundayız. Honda hrv ye dönersek her depoda ortalama 100 km de 5 lt gibi bir tüketimim oldu. Bu asx ten alışmış olduğum bir ekonomi. Performans istediğinizde de imkanları ölçüsünde iyi hızlanıyor. Lineer bir ivmeyle hızlandığı için çok belli etmeden örneğin trafik ışığı kalkışlarında atmosferik cvt için oldukça tatmin edici. Yalıtım olarak son makyajlanan asx e binmediğim için kendiminkiyle karşılaştırınca daha başarılı olduğunu söyleyebilirim ama üst devirlerde ciddi motor ve yol sesi var. Media ekranını pek anlayamadım, karıştırmaya da vaktim olmadı ama biraz alışkanlık gerektiriyor. Kliması başarısız soğutuyor. Mitsubishi klima ne demekmiş bunu anladım. Kendi aracıma klimayı açtığım anda içerisi buz kesiyor, hondada bu zaman alıyor. Yüksek hızlarda tıpkı bizimki gibi kalıbına göre dengeli bir araç yan rüzgarlardan pek etkilenmiyor. Sorularınız varsa yanıtlarım. Selamlar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2018 10:17 
Kullanıcı avatarı

Emeğinize sağlık. Güzel bi bilgi sunumu olmuş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2018 14:49 
Kullanıcı avatarı

teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2018 20:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Serhat
Araç: Mitsubishi ASX Intense 2013
Meslek: Yönetici - Mühendis
Kan grubu: 0Rh-
Honda HRV hakkında bilgimiz oldu, bu arada arka koltuk şikayeti nedeniyle üzerimde ciddi baskılar var :) kasislerde ve çukurlarda aile bireyleri ne oluyor modunda. ASX'i çok sevdim piyasa fiyatları artmışken değerlendirilebilir diyorum sonra bu güzeli bırakıp nerelere gideyim oluyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 44 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye