Zaman: 29 Mar 2024 01:47

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 48  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2018 10:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: süleyman
Araç: colt 2007
Meslek: bilgisayar teknisyeni
Arkadaşlar merhaba. Sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum. Bu eski kasa coltların (aracım 2007 model) tavan kenarları boyunca uzanan çıtalar var. Ben bu çıtaları boyamak istiyorum. Rengi atmış iyice. Aynı zamanda da silecek kollarını da boyamak istiyorum. Nasıl bir boya ve nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba yardımcı olur musunuz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2018 12:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
ben bir kere silecek kolunu boyamıştım, ilk önce güzelce ince zımpara kağıdı ile kabaran vs çizik yerleri zımparaladım şöle 3-4 dk. Sonra güzelce silip üzerine fıs fıs siyah sprey boya attım, çok canlı olmuşlardı atma vs olmamıştı. (Hyundai accent)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2018 13:07 
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
ben bir kere silecek kolunu boyamıştım, ilk önce güzelce ince zımpara kağıdı ile kabaran vs çizik yerleri zımparaladım şöle 3-4 dk. Sonra güzelce silip üzerine fıs fıs siyah sprey boya attım, çok canlı olmuşlardı atma vs olmamıştı. (Hyundai accent)

Yalnız benim silecek kolu metal üstteki çıtalar sanırım plastik ikisine de aynı boya olur mu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2018 15:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Plastik boya tutsada çabuk arıza verir. Metaldeki kadar sağlıklı olmaz. İkisinin de boyaları farklıdır. Plastik kısımları çıkartarak boyayın derim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2018 15:55 
Kullanıcı avatarı

[quote="canztr"]Plastik boya tutsada çabuk arıza verir. Metaldeki kadar sağlıklı olmaz. İkisinin de boyaları farklıdır. Plastik kısımları çıkartarak boyayın derim.

Üstteki çıtayı nasıl çıkarabileceğime dair en ufak bir fikrim yok hocam. O iş sakat en fazla etrafını iyice sarar, bantlar arabaya sıçratmadan yaparım diye düşünüyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2018 10:47 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar merhaba. Dün koltuk kılıflarımı söktüm uzun uğraşlar sonrasında. Şoför koltuğunun kapı tarafı arkaya doğru kılıf yırtılmıştı. Hem yırtığı dikeyim hem de yıkayayım diye söktüm.O kısımlarda süngerlerde yırtılma parçalanma var. Bu parçalanmadan kaynaklı kılıfın oraya gelen kısmıda aşınıp yırtılıyor.Kılıfı diktim ama sünger tamir etmek gerekiyor yoksa yine yırtılabilir. Süngeri nasıl tamir edebilirim arkadaşlar var mıdır bunun bir yolu. Birde otomstore diye bir site var. Oradan standart koltuk kılıfı sipariş ettim. Acaba aracıma uydurabilir miyim. Daha önce alan takan oldumu. Araca özel kılıflarda var ama biraz pahalı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. (Aracım 2007 colt amt)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2018 09:29 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Oto süngeri- döşeme yapan yerler var. oralara uğrayın.
Üniversal kaliteli kılıflar var. ben şimdiye kadar sorun yaşamadım: K-design vs.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2018 09:38 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
Oto süngeri- döşeme yapan yerler var. oralara uğrayın.
Üniversal kaliteli kılıflar var. ben şimdiye kadar sorun yaşamadım: K-design vs.

Eyvallah hocam teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2018 10:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Coltu rutin bakıma soktum 50 k dır v kayışından problem yaşamadım ama nolur nolmaz diye onu da değiştirttim.
Tüm motor suyunu tahliye edip 1 litre mavi antifriz + üstünü de suyla tamamlattım.
Nereye koyduğumu bulamadığım yarım bor katkısını bulursam onu da üstüne ekleyeceğim. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2018 12:04 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

1- uzun yol yaptım
2- Hidrojen taktım: elimde zaten vardı parayla almadım işe yaramıyor takmayın demeyin taammıı... Can abi :)
3- kalın/güçlü çizik giderci Sonax ile ince çizik ve hare giderici turtle wax uyguladım. faydası oldu ama polisaş makinesi değil akülü matkapla uyguladım. çok çabuk sarj yiyor onun dışında matkap işgördü: elektrşkli devir ayarlı matkap iş görür ama uç tarafta yan tutma kolu olması iyi olur. tavsiyem 150 TL. ye polisaj makinesi Ban-co işinizi daha kolay ve keyifli yapar
4-uzun yola çıkmadan önce LPG ecusunu AKL yaptırdım. Kafa/regülatör 240 beygirlik Vikars taktırdım. bu değişim proje tadilatı istemiyor . Bir ara regülatör değişiminden tadilat ek proje isteniyordu.
5- jantları cms yaptım görenler beğendi :)
6- jant koruyucu şerit taktım. görenlerden biri ön sağ tekerdekini sökmüş :(
7- lastik basınç sensörü Çayna'dan gelmişti jantlarla beraber takıldı.
8- Meg. Sarı şampuanla 2-3 kez aracı yıkadım gerçekten harika bir ürün wax ile uğraşamam diyenlere özellikle duyurulur

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2018 14:01 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
1- uzun yol yaptım
2- Hidrojen taktım: elimde zaten vardı parayla almadım işe yaramıyor takmayın demeyin taammıı... Can abi :)
3- kalın/güçlü çizik giderci Sonax ile ince çizik ve hare giderici turtle wax uyguladım. faydası oldu ama polisaş makinesi değil akülü matkapla uyguladım. çok çabuk sarj yiyor onun dışında matkap işgördü: elektrşkli devir ayarlı matkap iş görür ama uç tarafta yan tutma kolu olması iyi olur. tavsiyem 150 TL. ye polisaj makinesi Ban-co işinizi daha kolay ve keyifli yapar
4-uzun yola çıkmadan önce LPG ecusunu AKL yaptırdım. Kafa/regülatör 240 beygirlik Vikars taktırdım. bu değişim proje tadilatı istemiyor . Bir ara regülatör değişiminden tadilat ek proje isteniyordu.
5- jantları cms yaptım görenler beğendi :)
6- jant koruyucu şerit taktım. görenlerden biri ön sağ tekerdekini sökmüş :(
7- lastik basınç sensörü Çayna'dan gelmişti jantlarla beraber takıldı.
8- Meg. Sarı şampuanla 2-3 kez aracı yıkadım gerçekten harika bir ürün wax ile uğraşamam diyenlere özellikle duyurulur

regülatör 240 beygirlik Vikars taktırınca bi fark sezinledinizmi ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2018 17:09 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

sezinlemedim açıkcası ama henüz İdeal ayarlar da yapmadım. zaten bu cihazlarda sorunsuzluk olarak kendini gösterir: 240 beygir aracı lpg olarak rahat besler, arıza lambası yakmaz vs. yoksa turbo gibi bir etki yapmaz.
bu arada araca Kılıf da aldıydım yazmayı unutmuşum. memnunum: omsa line kahve/bej karışımı. montajı basit ve koltuktan çıkartması kolay tamamen koltuğu kapatmayan bir sistem. normalde bu tiplerde görsellik sorunu olur. çok noktadan bağlantısı var: oturmayeri ile sırtın buluştuğu köşe, bel ve kafalık bölgesinde. Bir ara foto atarım.
https://www.omsaline.com/index.php?page ... =Universal

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 00:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

CMS jant göbeklerini değiştirdim
https://urun.n11.com/diger/mitsubishi-j ... P238618584
bi tanesinin takarken tırnağı kırıldı. eski cms göbeğine yeni aldığım yüzeyi yapıştırdım da kllandım. onun dışında görsel fena değil: ben çok beğenmesemde ustam beğendi.
kısalar için H1 led ampul taktırdım. 9000 Lümen iki renk. hem beyaz (6500K) hem de sarı (3000K) görsellikten ziyade iyi aydınlatma ve güvenlik amacıyla taktım. farları aç-kapa yaparsanız renk değiştiriyor.özellikle sarı ışık sis-yağmur- kar zamanı en iyi aydınlatan ışıktır. ayrıca aracımda sarı gece/sis gözlüğüm de var. şiddetle tavsiye ederim. (henüz gece kullanma şansım olmadı)
https://urun.n11.com/led-far/carmaniaks ... P242554232

sarı gece gözlüğü de işe yarar ve yıllardır kullanıyorum. bendeki polarize özelliği yok. Aliexpresten polarize ve UV özellikli ucuza bulabilirsiniz. gece 4-5 saat memlekete giderken gözlerime çok faydası oluyor. karşıdan gelen parlak ışıkları matlaştırıyor. bulutlu havalarda da güneş açtırıp içinizin kararmasını engelliyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018 14:27 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

fren hidrolik test cihazı aldım ve yağın özelliğinin bitmek üzere olduğunu gördüm: yani fren yağı değişecek. cihazı tavsiye ederim;
https://tr.aliexpress.com/item/Diagnost ... 4c4dRhL3Mh

Aliexpresten verdiği siparişleri teslim alamayanlar için :D
https://urun.n11.com/periyodik-bakim/el ... P185007911

Yeri gelmişken meraklısına: ustama aldığım antifiriz test ölçer;
https://tr.aliexpress.com/item/Antifree ... 4c4dRhL3Mh
not: bu cihaz 14 günde geldiğini belirteyim. Neden belirttim; maksat gıcıklık olsun :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2018 15:37 
Kullanıcı avatarı

:D Hayırlı olsun ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 01:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Umut rıza
Meslek: İnşaat mühendisi
Kan grubu: Arh+
Komple motor ve şanzıman yaptırıyorum, lpg yi iptal ettiriyorum, işlemler bitincede kompe boya artı kapırta yaptıeıcam outlanderş sıfırladım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 08:22 
Kullanıcı avatarı

Umutrıza yazdı:
Komple motor ve şanzıman yaptırıyorum, lpg yi iptal ettiriyorum, işlemler bitincede kompe boya artı kapırta yaptıeıcam outlanderş sıfırladım :)

Allah kolaylık versin. Bari yeniden komple boya olacaksa şöle farklı bir renk attırın mesela ben yeniden boyatsam sanırım vişne çürüğü , bordo vs yapardım koyu kırmızı kıvamı bu araca çok yakışırdı.

LPG yeniden taktıracaksanız hangi marka taktıracağınızı muhakkak motor vs lpg ustasıyla danışınca bizede yazarsanız sevinirim. Belki bende lpg komple söktürüp yeni obd'li kit taktırırım. Yurt dışında BRC tavsiye etmişler, Konya zavoli servisi zavolinin uyuşmadığından , prinsin sıkıntı çıkardığından bahsetti bizim outlander için ama ya yanlış kasadan bahsediyor ya kendi işi bilmiyor... :o

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 08:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
Umutrıza yazdı:

Allah kolaylık versin. Bari yeniden komple boya olacaksa şöle farklı bir renk attırın mesela ben yeniden boyatsam sanırım vişne çürüğü , bordo vs yapardım koyu kırmızı kıvamı bu araca çok yakışırdı.

LPG yeniden taktıracaksanız hangi marka taktıracağınızı muhakkak motor vs lpg ustasıyla danışınca bizede yazarsanız sevinirim. Belki bende lpg komple söktürüp yeni obd'li kit taktırırım. Yurt dışında BRC tavsiye etmişler, Konya zavoli servisi zavolinin uyuşmadığından , prinsin sıkıntı çıkardığından bahsetti bizim outlander için ama ya yanlış kasadan bahsediyor ya kendi işi bilmiyor... :o

aynen;
benim favorim Buz mavisi (audi) yada kaya grisi (Lancer)
maliyetleri de yazarsanız seviniriz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2018 14:45 
Kullanıcı avatarı

Sabah yetkili servise giderek , kontak termik ve kontak switch değişimi yaptırdım. Bazen marş almada problem yaşatıyordu.
Ayrıca camım otomatik bir yere kadar çıkıp takılıyor ve bir miktar geride kalıyordu. Sanırım çocuk kilidi algılama yapıyor. Onun içinde yağ ile cam fitillerini temizlediler. birde stop ampülü patlamış onu takıp dış yıkama yapıp teslim ettiler. 300 TL'cik kaçtı sabah sabah

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 14:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
Sabah yetkili servise giderek , kontak termik ve kontak switch değişimi yaptırdım. Bazen marş almada problem yaşatıyordu.
Ayrıca camım otomatik bir yere kadar çıkıp takılıyor ve bir miktar geride kalıyordu. Sanırım çocuk kilidi algılama yapıyor. Onun içinde yağ ile cam fitillerini temizlediler. birde stop ampülü patlamış onu takıp dış yıkama yapıp teslim ettiler. 300 TL'cik kaçtı sabah sabah

Darısı başıma: kendi marş sorunum varken bi de kayınpederin mitsu pikapının marşı bana yıkıldı: hacıdan gelene kadar binerim artık :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 941 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 48  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye