Zaman: 27 Mar 2024 08:12

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 428 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2011 11:15 
Kullanıcı avatarı

Mrb. Aracım 2009 yeni kasa. Henüz 22500 km de. Ancak yıllık bakıma 1 ay var. Bu yıllık bakımın önemi nedir? Yaptırmasak ne olur? 30 bin bakımını 22 binde yaptırırsam, 45 bin bakımınıda 30 binde falan yaptırmam gerekecek.? Ne diyorsunuz ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2011 11:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
yıllık bakımda değişmesi uygun görülenler değiştirilir, 15000 bakımında ise listedeki herşey :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2011 12:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: evren
Araç: colt czt
Meslek: öğretmen
bu czt lerde 2 türlü buji olduğu söylentilerini duymuştum ama inanmamıştım

bu bilgilere göre gerçekten böyle bişey varmış :s

ilk işim bujimi kontrol ettirmek olacak

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2011 15:34 
Kullanıcı avatarı

Az önce Mitsubishi Sivas Servisini aradım. Durumu anlattım. 30 bin bakımını yapacaklarını söylediler. Yağı , yağ, hava ve polen filtreleri ve fren hidroliğinin değişeceğini söyledi. Fiyat olarakta 280 tl civarı olduğunu söyledi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2011 09:18 
Kullanıcı avatarı

musartar yazdı:
Az önce Mitsubishi Sivas Servisini aradım. Durumu anlattım. 30 bin bakımını yapacaklarını söylediler. Yağı , yağ, hava ve polen filtreleri ve fren hidroliğinin değişeceğini söyledi. Fiyat olarakta 280 tl civarı olduğunu söyledi.

Evet yetkili servise bakıma benzer bişey yaptırdım. gibi.. BU bakım sonrasında Müşteri Memnuniyetiyle ilgili bana dönüş yapılacakmı bilgisi olan varmı ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2011 10:22 

İsim: 1
Araç: 1
Meslek: 1
Kan grubu: 1
Arkadaşlar benim araç 43binde 45bin bakımı eski sahibi tarafından ağustosta yapılmış. Çizelgeyi kontrol ederken "bakım hangi kriter-yıl yada km- daha önce gelirse o zaman yapılır" diyor. Bunu biliyoruz. Fakat kafama takıldı. benim aracım 6 yıllık bir araç. Km bazlı bakımları tamam ama çizelgeye bakınca yıl bazlı bakımlarında bazı kriterlerin km bazlı bakımlardakinden farklı olduğunu gördüm dolayısıyla o farklılıklar araçta bir eksiklik yaratır mı? Sonuçta km'si gelmemiş ama yılı gelmiş. Epeyce de uzun bir liste. Eksiklikleri listeden seçip aşağıya aktarıyorum.

45bin bakımında kontrolü yapılmayan ama aracın yaşı 6yı doldurduğu için yapılması listede önerilen kontroller
MOTOR BÖLÜMÜ
KARTER HAVALANDIRMA SİSTEMİNİN KONTROLÜ
HAVA EMİŞ VE TURBO YAĞ HORTUMLARI HASAR KONTROLÜ
BUJİLERİN DEĞİŞİMİ
RADYATÖR HORTUMLARI VE HORTUM BAĞLANTILARININ KONTROLÜ
HAVA FİLİTRESİNİN DEĞİŞİMİ
FREN HİDROLİĞİNİN DEĞİŞİMİ
AKÜ ELEKTROLİT SEVİYESİNİN KONTROLÜ(Aküyü yeni değiştirdim-3 ay oldu-)

ARAÇ ALT TARAFI
SÜSPANSYON SİSTEMİNİN KONTROLÜ
ROTİL VE AKS MİLİ KÖRÜKLERİNİN KONTROLÜ
EGSOZ BORU VE BAĞLANTILARINDA GAZ KAÇAĞI VE BAĞLANTILARIN KONTROLÜ

ARAÇ DIŞI
FREN HORTUM VE BORULARININ SIZINTI KONTROLÜ
YAKIT HORTUM VE BORULARININ SIZINTI KONTROLÜ

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 12:03 

Soruyu yanlış başlık altına mı sordum acep? Kimseden bir yorum yada cevap gelmiyor. Dur bi bakayım forum haritasına..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 12:24 
Kullanıcı avatarı

yuxu yazdı:
Arkadaşlar benim araç 43binde 45bin bakımı eski sahibi tarafından ağustosta yapılmış. Çizelgeyi kontrol ederken "bakım hangi kriter-yıl yada km- daha önce gelirse o zaman yapılır" diyor. Bunu biliyoruz. Fakat kafama takıldı. benim aracım 6 yıllık bir araç. Km bazlı bakımları tamam ama çizelgeye bakınca yıl bazlı bakımlarında bazı kriterlerin km bazlı bakımlardakinden farklı olduğunu gördüm dolayısıyla o farklılıklar araçta bir eksiklik yaratır mı? Sonuçta km'si gelmemiş ama yılı gelmiş. Epeyce de uzun bir liste. Eksiklikleri listeden seçip aşağıya aktarıyorum.

45bin bakımında kontrolü yapılmayan ama aracın yaşı 6yı doldurduğu için yapılması listede önerilen kontroller
MOTOR BÖLÜMÜ
KARTER HAVALANDIRMA SİSTEMİNİN KONTROLÜ
HAVA EMİŞ VE TURBO YAĞ HORTUMLARI HASAR KONTROLÜ
BUJİLERİN DEĞİŞİMİ
RADYATÖR HORTUMLARI VE HORTUM BAĞLANTILARININ KONTROLÜ
HAVA FİLİTRESİNİN DEĞİŞİMİ
FREN HİDROLİĞİNİN DEĞİŞİMİ
AKÜ ELEKTROLİT SEVİYESİNİN KONTROLÜ(Aküyü yeni değiştirdim-3 ay oldu-)

ARAÇ ALT TARAFI
SÜSPANSYON SİSTEMİNİN KONTROLÜ
ROTİL VE AKS MİLİ KÖRÜKLERİNİN KONTROLÜ
EGSOZ BORU VE BAĞLANTILARINDA GAZ KAÇAĞI VE BAĞLANTILARIN KONTROLÜ

ARAÇ DIŞI
FREN HORTUM VE BORULARININ SIZINTI KONTROLÜ
YAKIT HORTUM VE BORULARININ SIZINTI KONTROLÜ

merak etmek gereken bişey yok, sen önceki bakımına göre yani ağustos ayında git.zaten bu listede olanlar sadece kontrol ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 15:25 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Hilminin de dediği gibi kontrol listesi genelde kabarık, aslolan değişecekler listesi; faturayı bu belirliyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 15:43 

Kontrol olduğunu görüyorum ben de ama km kriteri dolmadığı için kontrol edilmemiş. Dolayısıyla yıldan dolayı bir yıpranması var mıdır? Km kriteri dolmadıktan sonra bu kontrollerin yapılmasına gerek yok mu? Merak ettiğim bu. Arabada şükür bir sorun yok ama ben ihtiyatlı olmaya çalışıyorum. Maazallah, başımıza büyük sorunlar açmasın istiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2011 15:44 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
abi, servise durumu anlatınca gerekli kontrolleri yaparlar diye düşünüyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2011 11:52 
Kullanıcı avatarı

Aracımı 23.000 km de anadolunun adını vermek istemediğim bir yetkili servisinde 30 bin bakımına götürdüm. Hoş geldin falan faslından sonra sırasıyla 2-3 usta ve 2 çırak aracımın kaputunu açmak için abartısız 5 dakika uğraştılar açamadılar. Ben gittim açtım. Orda canım daralmaya başladı. Sonra servis müşteri temsilcisi bahanelerle beni dışarı çekti. Tabi ben dayanamadım tekrar girdim. Araca Petrol ofisi 10 40 yağ dolduruluyordu, ikinci şok. Neyse artık koyulmuş yapacak bişi yok dedim kendi kendime. Bakımı bitti. Ustaya sordum bilgisayara bağlamıyacakmısın ? " Yok abi gerek yok" dedi. E araçta servis ışığı yanıyor. Nasıl sönecek ?? " onu kafana takma yansın " 3. şok. Ben tabi biraz isyan ettim. Arabamı başka biryere götürdü getirdi yaptıramadı. Tamam dedim lanet olsun bırak. Bilgisayarı bozulmuş muş sonra gel yaparız dedi. Ben farklı bir şehirde ikamet ediyorum. Bir haftadır Müşteri Memnuniyeti için ararlar diye bekliyorum, kimsede aramadı. Bir daha asla yetkili servise gitmeyi düşünmüyorum. Allah düşürmesin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2011 12:04 

Hocam geçmiş olsun. Fakat servisi mutlaka paylaşın. Bizler yaşadığımız sorunlarda servis ismini özellikle belirtiyoruz ki diğer arkadaşlara ikaz olsun. Ben biraz önce servisten geldim. Arıza ışığı yandığı için gitmiştim. Ustanın ilk yaptığı iş makineye bağlamak oldu aracı. Mutlaka ve mutlaka makineye bağlamaları gerekir aracı aksi halde araç herşeye açık bir şekilde kullanılmaya devam eder. Tekrar geçmiş olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2011 12:15 
Kullanıcı avatarı

musartar yazdı:
Aracımı 23.000 km de anadolunun adını vermek istemediğim bir yetkili servisinde 30 bin bakımına götürdüm. Hoş geldin falan faslından sonra sırasıyla 2-3 usta ve 2 çırak aracımın kaputunu açmak için abartısız 5 dakika uğraştılar açamadılar. Ben gittim açtım. Orda canım daralmaya başladı. Sonra servis müşteri temsilcisi bahanelerle beni dışarı çekti. Tabi ben dayanamadım tekrar girdim. Araca Petrol ofisi 10 40 yağ dolduruluyordu, ikinci şok. Neyse artık koyulmuş yapacak bişi yok dedim kendi kendime. Bakımı bitti. Ustaya sordum bilgisayara bağlamıyacakmısın ? " Yok abi gerek yok" dedi. E araçta servis ışığı yanıyor. Nasıl sönecek ?? " onu kafana takma yansın " 3. şok. Ben tabi biraz isyan ettim. Arabamı başka biryere götürdü getirdi yaptıramadı. Tamam dedim lanet olsun bırak. Bilgisayarı bozulmuş muş sonra gel yaparız dedi. Ben farklı bir şehirde ikamet ediyorum. Bir haftadır Müşteri Memnuniyeti için ararlar diye bekliyorum, kimsede aramadı. Bir daha asla yetkili servise gitmeyi düşünmüyorum. Allah düşürmesin.

geçmiş olsun :( lütfen bize servis adını ve yerini verirmisiniz forumun amacına binaen :)

anadoluda ne yazıkki istanbul gibi değil, istanbulda memnun kalmazsın 30dk fazla yol gidip başka servise gidersin ama anadolu şehirlerinde mecbur el mahkum gidiyosun(arabayı ilk aldığımda yakında servis olmadığından ticari araç servisine göstermek zorunda kalmıştım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2011 15:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Selahattin Ernas
Araç: Mitsubishi Colt invite 1.3 Allshift
Meslek: Makina Mühendisi
Kan grubu: AB+
30 bin bakımı geldi çattı, izmir'de yetkili servis olarak yükseliş'i mi yoksa kapanlar'ı mı tavsiye edersiniz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2011 17:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Mivec motorda subap ayarı gerekiyor mu? yaptırcaz mı böyle bişi.. 80.700km'deyim.. 20 Ağustos'ta 67bin'de bakıma girmiştim.. 8 ayda 15bin olmuş.. Ayda 1875km şehir dışı olarak Sakarya'dan İstanbbul-Bolu ve Ankara oldu..

Toplamda da 17 ayda 32bin km yaptım.. o da ayda 1900km yapıyor..

Ev-iş arası aylık 700km olduğuna göre WC'ye bile yeşil fıstıkla gidiyorum sanırım :D

Bakım için yağ tavsiyelerinizi de bekliyorum..

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011 09:54 

selonizm yazdı:
30 bin bakımı geldi çattı, izmir'de yetkili servis olarak yükseliş'i mi yoksa kapanlar'ı mı tavsiye edersiniz?

Selahattin Hocam ben yetkili servis olarak Yükseliş'i kullanıyorum. Kapanlara hiç gitmedim. Ali gitmişti oraya. Aydın'daki servisi de önerenler olmuştu forumda.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011 12:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: 2011 colt mt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: Arh+
geçmiş olsun İnşallah sizi üzecek bir sorun çıkarmaz...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011 13:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: Selahattin Ernas
Araç: Mitsubishi Colt invite 1.3 Allshift
Meslek: Makina Mühendisi
Kan grubu: AB+
yuxu yazdı:
selonizm yazdı:

Selahattin Hocam ben yetkili servis olarak Yükseliş'i kullanıyorum. Kapanlara hiç gitmedim. Ali gitmişti oraya. Aydın'daki servisi de önerenler olmuştu forumda.

en iyisi bende yükseliş'e gideyim aydın'daki serviste iyidir fakat izmir'deki colt sayısı daha fazladır, izmir servisleri colt ile daha çok haşır neşir oluyorlardır, diğer servisler daha çok ticari araçlara hizmet veriyorlar, mitsubishi ülkemizde ticari araçlarda bir adım önde bu bir gerçek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2011 16:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: 2008 colt 1.3 invite amt
Meslek: muhasebe
Kan grubu: Arh+
merhaba arkadaşlar;

yeni aldıgın 95,000 de colt için

90.000 de bakımı var dediler ama kayıtlarda gözükmedi

araç su an 95000 de ve bende yazın uzun yol öncesi bakım yaptırmka istiyorum.

libadiye - yetkili serviste

90.000 bakımına 280 tl
105.000 bakımına 410 tl

fiyat verdiler

sizce fiyatlar uygun mu
ve hangisini yaptırsam daha mantıklı olur.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 428 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye