Zaman: 29 Mar 2024 00:56

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2011 23:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: A +
Arkadaşlar uzun bir araştırma sürecinden sonra aracıma bugün BRC kit taktırdım. Viallenin ve Temsanın duyarsızlığı bana tek seçenek bıraktı.BRC bu forumda da yazdığım gibi aracımdaki AS&G özelliğini aktif olarak kullanmama müsade etmesi ve subap erimesini engelleyici yazılımının oluşu ayrıca mali mesuliyet sigortası yaparak can ve mal kayıplarına karşı sigortalı olması gibi sebeplerden dolayı BRC kiti tercih ettim.Bu arada bana bu kit hakkında bilgileri bizzat veren vede Denizli bayisini arayıp aracımın gerek kalibrasyon gerek yazılım ayarlarının yapılmasında ilgilenen Çorum 2A mühendislik Özençler otogaz'a teşekkürlerimi iletiyorum.Yine Ordu Mitsubishi makine mühendisi Emrah Güler arkadaşıma da verdiği bilgilerden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.

Yapılan işçilik kanımca iyi olduğunu düşünmekteyim.Aracımı bugün yine denedim.AS&G aktif ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.Otomatik stoptan sonra ilk çalıştırmada direkt lpg ile çalışıyor.İnşallah sıkıntı çıkmaz maşallah ilk izlenimlerim çok iyi hadi hayırlısı bakalım.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2011 00:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Hayırlısı olsun hocam. Tüketim değerlerinizi de bekliyoruz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2011 09:34 
Kullanıcı avatarı

Teşekkür ederim.Henüz 2000km de aracım o yüzden beklentimin çok az üstünde olması şu ara normal diye düşünüyorum.Bakalım tüketim değerlerimi en kısa zamanda paylaşacağım inşallah.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2011 17:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
hayırlı olsun inşallah beklentilerinizi karşılar ve bir sorun yaşamazsınız.hem tüketim değerlerinizi hem performansını paylaşırsanız memnun oluruz.tabi fiyat marka model araca uygunluk gibi teknik ve maddi konulardada açıklama yaparsanız sevinirim.garanti olayı nasıl bir hal alacak şimdi.tüm bu bilgiler ışığında bende lancer ıma düşünebilirim.çorum ilinde mi yaptınız.yoksa denizlide de bir çorum ilçesi felan mı var :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2011 18:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Hayirli olsun. Tank yukseklik olara tam mi sigdi yoksa fark var mi? Bir de kac litrelik tank?

Taktirmak isteyenlere bu bilgiler faydali olur.

Tesekkurler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2011 23:09 
Kullanıcı avatarı

precious yazdı:
hayırlı olsun inşallah beklentilerinizi karşılar ve bir sorun yaşamazsınız.hem tüketim değerlerinizi hem performansını paylaşırsanız memnun oluruz.tabi fiyat marka model araca uygunluk gibi teknik ve maddi konulardada açıklama yaparsanız sevinirim.garanti olayı nasıl bir hal alacak şimdi.tüm bu bilgiler ışığında bende lancer ıma düşünebilirim.çorum ilinde mi yaptınız.yoksa denizlide de bir çorum ilçesi felan mı var :)

50TL simit tank farkı ile 1650 tl montaj yapıldı.Garanti olayı Mitsubishi için yok ama BRC 2 sene mali mesuliyet sigortası yapıyor. 2A mühendislik bölge bayisi Çorum merkezde.Bu 2A bölge bayisi Özençler otogaz'dır ve Çorum merkezdedir.Ben Denizli yetkili Brc bayisinde montaj yaptırdım.Ben daha önceden bir arkadaşım vasıtasıyla tanıdığım sonradan da forumlarda yazıştığım Özençler Otogazdan Mehmet bey buradaki yani montaj yaptırdığım Denizli bayisini tanıdığı için aradı sağolsun teknik bilgi anlamında katkıda bulundu.Siz hangi ildesiniz? Samsunda ikamet ediyorsanız
size tavsiyem şayet düşünürseniz ister Çorum Özençler Otogaz Mehmet Bey yada Ordu Mitsubishi Emrah Güler Bey.Her iki yerde de BRC taktırabilirsiniz.Ben her iki yerede güven duymaktayım.
Fiyat konusunda Emrah bey bana BRC uzun zamandır 1600 tl fiyatı var demişti.Bununla birlikte bayilerde kampanya yapıyor örneğin biz peşinde 1500 tl ve bir depo gaz hediye ediyoruz demişti. yine taksit imkanlarınında bulunduğunuda ekledi.Bu ve buna benzer kampanyalar yapabilirler.Bence önemli olan İyi bir malzeme ve montaj, işçilik ve kalibrasyondur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2011 23:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
hayırlı olsun...tasarruflu sürüşler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2011 23:21 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
Hayirli olsun. Tank yukseklik olara tam mi sigdi yoksa fark var mi? Bir de kac litrelik tank?

Tesekkurler.

Bir kere ASX'in stepne yeri çok az.Böyle olmasına rağmen BRC için üretilen STEP marka 47 lt'lik Simit tank tam oturdu.Yukardaki tankın resmine bakın Step yazan kapak milimle ölçülecek derecede çok çok az yüksek atıyor.Dileyen kapağı çıkartadabilir.Bence hiç gerek yok.Hani bu dikkatli bakarsan anlaşılıyor.Daha net olması açısından ölçmedim ama 0,5mm gibi bir yükkseklik.Yok denecek kadar az.Ben daha çevresini yalıtım yapıp yanlarını köpükle doldurmadım.Hepsini yaptıktan sonra yine resimlerini paylaşırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011 01:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burak
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Jeofizik Mühendisi
Kan grubu: BRh+
mali mesuliyet sigortası dediginiz nedir neleri kapsıyor ?

yba_05 yazdı:
precious yazdı:

50TL simit tank farkı ile 1650 tl montaj yapıldı.Garanti olayı Mitsubishi için yok ama BRC 2 sene mali mesuliyet sigortası yapıyor. 2A mühendislik bölge bayisi Çorum merkezde.Bu 2A bölge bayisi Özençler otogaz'dır ve Çorum merkezdedir.Ben Denizli yetkili Brc bayisinde montaj yaptırdım.Ben daha önceden bir arkadaşım vasıtasıyla tanıdığım sonradan da forumlarda yazıştığım Özençler Otogazdan Mehmet bey buradaki yani montaj yaptırdığım Denizli bayisini tanıdığı için aradı sağolsun teknik bilgi anlamında katkıda bulundu.Siz hangi ildesiniz? Samsunda ikamet ediyorsanız
size tavsiyem şayet düşünürseniz ister Çorum Özençler Otogaz Mehmet Bey yada Ordu Mitsubishi Emrah Güler Bey.Her iki yerde de BRC taktırabilirsiniz.Ben her iki yerede güven duymaktayım.
Fiyat konusunda Emrah bey bana BRC uzun zamandır 1600 tl fiyatı var demişti.Bununla birlikte bayilerde kampanya yapıyor örneğin biz peşinde 1500 tl ve bir depo gaz hediye ediyoruz demişti. yine taksit imkanlarınında bulunduğunuda ekledi.Bu ve buna benzer kampanyalar yapabilirler.Bence önemli olan İyi bir malzeme ve montaj, işçilik ve kalibrasyondur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011 10:52 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
hayırlı olsun. lpg-benzin geçiş düğmesi (aynı zamanda lpg göstergesi) çok şıkmış. hiç sırıtmamış araçta. belki yeri farklı seçilebilirdi. O da sizin tasarrufunuz. Dertsiz sürüşler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011 14:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 1990 Lancer Special Edition :)
Meslek: Biomedikal
Hayırlı ve memuniyetiniz daim olsun ;)

Follow Me Home - Uğurlama & Karşılama Işığı Modülü İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayın.
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=37&t=2405

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011 19:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: evren
Araç: colt czt
Meslek: öğretmen
hocam hayırlı uğurlu olsun

asx az yakmıyor mu da lpg düşündünüz merak ettim?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011 22:37 
Kullanıcı avatarı

Buraq yazdı:
mali mesuliyet sigortası dediginiz nedir neleri kapsıyor ?

Yani LPG kitini takan firma belirli bir prim ödeyerek kendini Sigorta ettiriyor çıkabilecek durumlara karşı. Araçta lpg kitinden kaynaklanan bir problem olursa taktırdığınız yere başvuruyorsunuz onlarda sigortadan hasarınızı karşılıyorlar.http://www.2a-lpg.com/content.php/71-Ne ... e-fark-var http://www.2a-lpg.com/duyurular/garanti.pdf Bu iki linkte var okuyun yorum siz değerli arkadaşlarımın...

vtecmaniaa yazdı:
hocam hayırlı uğurlu olsun

asx az yakmıyor mu da lpg düşündünüz merak ettim?

Teşekkür ederim Walla bana göre hiç yakmasa daha güzel:)) Benzinli binmek ne kadar az yaksada yinede pahalı.Bu zamlar üst üste geldikçe tahammül sınırımı zorlayacağı kesindi.Bende önceden aldım önlemimi diyelim.:))

sinir kupu yazdı:
hayırlı olsun. lpg-benzin geçiş düğmesi (aynı zamanda lpg göstergesi) çok şıkmış. hiç sırıtmamış araçta. belki yeri farklı seçilebilirdi. O da sizin tasarrufunuz. Dertsiz sürüşler.

ASX için en uygun yer gerçekten orası.Başka bir yer aradım ama çok iyi durmayacaktı ve çok iş çıkaracaktı.Oraya içine yerleşecek şekilde monte edildi.Ne ayak ne el dokunacak yer değil.En iyi bu yer olduğu kanısındayım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011 23:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
yba_05 yazdı:
catalyst yazdı:

Tesekkurler.

Bir kere ASX'in stepne yeri çok az.Böyle olmasına rağmen BRC için üretilen STEP marka 47 lt'lik Simit tank tam oturdu.Yukardaki tankın resmine bakın Step yazan kapak milimle ölçülecek derecede çok çok az yüksek atıyor.Dileyen kapağı çıkartadabilir.Bence hiç gerek yok.Hani bu dikkatli bakarsan anlaşılıyor.Daha net olması açısından ölçmedim ama 0,5mm gibi bir yükkseklik.Yok denecek kadar az.Ben daha çevresini yalıtım yapıp yanlarını köpükle doldurmadım.Hepsini yaptıktan sonra yine resimlerini paylaşırım.

Resimlere bakilirsa cuk oturduguna gore lancer'dan az olmadigi kesin :D Lancer'in stepne yeri en fazla bunun yarisi yuksekliginde.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2011 23:23 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
yba_05 yazdı:
catalyst yazdı:

Tesekkurler.

Resimlere bakilirsa cuk oturduguna gore lancer'dan az olmadigi kesin :D Lancer'in stepne yeri en fazla bunun yarisi yuksekliginde.

ASX te ince stepne var.Ayrıca stepne yeri hani bazı araçlarda biraz daha içe gömülü olurya ASXte böyle bir çukur yok.Açıkçası ben lancerin stepne yerinin nasıl olduğunu bilmiyorum.O yüzden yorum yapamayacağım ama ASX'in hali bu:)) Bu arada Lancer sahibi arkadaşlara bir sorum olacak.Lancer ile ASX'te aynı motor mu kullanılmış? Kullanıldıysa Lpg taktıranlar herhangi bir sorunla karşılaştı mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011 00:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: evren
Araç: colt czt
Meslek: öğretmen
Yusuf hocam benzinde ve LPG de olan tüketim değerlerinizi bekliyoruz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011 10:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
Bir kere ASX'in stepne yeri çok az.Böyle olmasına rağmen BRC için üretilen STEP marka 47 lt'lik Simit tank tam oturdu.Yukardaki tankın resmine bakın Step yazan kapak milimle ölçülecek derecede çok çok az yüksek atıyor.Dileyen kapağı çıkartadabilir.Bence hiç gerek yok.Hani bu dikkatli bakarsan anlaşılıyor.Daha net olması açısından ölçmedim ama 0,5mm gibi bir yükkseklik.Yok denecek kadar az.Ben daha çevresini yalıtım yapıp yanlarını köpükle doldurmadım.Hepsini yaptıktan sonra yine resimlerini paylaşırım.[/quote]

Resimlere bakilirsa cuk oturduguna gore lancer'dan az olmadigi kesin :D Lancer'in stepne yeri en fazla bunun yarisi yuksekliginde.[/quote]

ASX te ince stepne var.Ayrıca stepne yeri hani bazı araçlarda biraz daha içe gömülü olurya ASXte böyle bir çukur yok.Açıkçası ben lancerin stepne yerinin nasıl olduğunu bilmiyorum.O yüzden yorum yapamayacağım ama ASX'in hali bu:)) Bu arada Lancer sahibi arkadaşlara bir sorum olacak.Lancer ile ASX'te aynı motor mu kullanılmış? Kullanıldıysa Lpg taktıranlar herhangi bir sorunla karşılaştı mı?[/quote]

2011 yılındaki 1.6 motor lancer ile asx motoru aynı.2011 öncesindeki lancer motoru 1.5 ama prensibi aynı sadece küçük bir güç ve tork farkı var.lancer stepneside ince.lancer a başka marka lpg kiti takan 1yada 2 kişi var.vialle takılması ganrantili diye öneriliyordu.sinirküpü taktırmıştı vialleyi onunda izlenimleri forumda mevcut.şimdi ben sizden biraz yardım istesem.çorum ve ordudaki bayileri tanıyormuşsunuz.benim aracım 2010 model lancer 1.5 109 beygir.bu araca uygun lpg kiti uygulaması detayları fiyatı v.s.ne şekilde oluyormuş konuşabilirseniz sevinirim.hani dost işi hesabı
:) sizden sonrada ben bi görüşme yapayım.evet samsundayım ama samsundakilere pek güvenmiyorum açıkcası.dediğiniz gibi temiz işçilik uygun malzeme ve iyi kalibrasyon en önemli şeyler.merak ettiğim diğer şey ise ordu mitsubishi serviside brc takıyor dediniz.mitsubishi servisi vialleyi takmayı önermedimi hiç yada garantiyle ilgili bişeyler söylemedimi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011 12:38 
Kullanıcı avatarı

Mrb precious;

Çorum Özençlerden Mehmet bey şuan italyada gelince foruma dahil olur ve görüşürüz.Ordu Mitsubishi Emrah bey ile facebooktan görüşüyoruz sağolsun o da bu teknik konularda çok yardımcı olmakta.Kendisine bizim bu foruma dahil olmasını rica ettim.İnşallah onuda burda göreceğiz.Ordu mitsubishiden Emrah bey bana gayet samimi ve net ifade ile vialleyide önerdi brc'yide. Viallenin garanti kapsamında olmadığınıda belirtti.Bütün seçenekleri sundu.Çok iyi bilgilendirmeden sonra seçim yine biz müşterilere kalmaktadır.Bence önemli olan doğru güvenilir ve iyi işçiliği olan bir yer. Benim tavsiyem daha öncede belirttiğim gibi sizin yakınınzdaki Çorum ve Ordu illerindeki servislerdir.fiatları konusunda da yine görüşürüz.Karar sizin.Ayrıca Emrah bey gelince kendisine daha detaylı sorarız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011 12:42 
Kullanıcı avatarı

vtecmaniaa yazdı:
Yusuf hocam benzinde ve LPG de olan tüketim değerlerinizi bekliyoruz :)

Değerler oluşur oluşmaz paylaşacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2011 13:01 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
hayırlı olsun dememişim. hayırlı olsun. sıkıntı yaşamazsınız inşallah

Teşekkür ederim.İnşallah sıkıntı çıkmaz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye