Zaman: 28 Mar 2024 12:52

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2012 23:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: MÜSLÜM
Araç: Lancer 1.5 İnvite
Meslek: Kamu Personeli
Kan grubu: ARh+
2005 Lancer Plus aracımın daha önce arka tabla burçlarını 2009 yılında serviste 300 TL ye değiştirmiştim diğer ikisininde arızalı olduğunu söylediler ve parçayı tedarik edemediklerinden Servisi temsaya şikayet ettim. Fakat aynı ses hala devam ediyor bu burçları piyasadan tedarik edeceğim bir yer var mıdır.Saygılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 00:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nedim
Araç: Lancer 2004
Meslek: Kamu
Kan grubu: Arh+
Resim
eğer sorun bu ise parça numarası:4113A062
Tablada iki burç var biri tekerlek tarafı diğeri de iç kısımda. Benim dış kısımdaki yukarıdaki resimdeki sorunluydu, servisten almayıp dışarıdan bir yerden almıştım usta takmadı gelen parçayı bu farklı rotil benzeri bir burç diye. Burcun üst kısmından biraz ezdim içine gres bastım epey götürür dedi. Şimdilik ses yok. O zaman araştırdığım da ebay'de bunların poliüretan malzemeden yapılmış olanları vardı. Servisteki tek burç fiyatına iki tanesinin fiyatı aşağı yukarı aynıya geliyordu. Şu an ses sorunu olmayınca ben de kulağımın üstüne yattım. Dışarıdan bir yerden aynısını bulmak biraz zor gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 14:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: rıza
Araç: sundurlu
Meslek: Fotoğrafçı
http://www.ebay.com/itm/Rear-Control-Ar ... 27&vxp=mtr

40 dolar + 39 dolar kargo =79 dolar yaklaşık 150tl civarı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 21:45 
Kullanıcı avatarı

cvp için teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2012 22:45 
Kullanıcı avatarı

Lancer2323 yazdı:
cvp için teşekkürler

Sorun giderildiğinde buradan paylaşırsanız bize de faydası olacaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2012 22:11 
Kullanıcı avatarı

Dün bi arkadaşımın atölyesinde aracı kanala aldık bütün arka burçlara tek tek baktık ama inanın tek bi problem bulamadık sıkıntının burçlardan değil amortisör kaynaklı olabileceğini söyledi daha öncede aynı arka süspansiyondaki ses nedeniyle müşterilerden gelen şikayetler doğrultusunda arka amortisörlerin servisler tarafından değiştirildiği söylenmişti fakat bununda soruna çözüm olmadığını biliyorum. Özellikle araç boşken daha doğrusu arkada oturan yokken badallardan geçişte aracın arkasından gelen küt küt sesi çok rahatsız edici bakalım sorunu çözene dek araştırmaya devam edeceğim 110.000 km dir beni en çok sinirlendiren aracın fren disklerinden kaynaklı direksiyon titremesi, bide şu lanet arka süspansiyon sesi. Onu da JBL basla şimdilik bastırıyoruz hadi hayırlısı:))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2012 02:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
Direksiyon titremesini diski rodajlayarak çözüyorlar hemen.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2012 20:43 
Kullanıcı avatarı

2 kez taşlattım 10 bin sonra gene aynı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2012 23:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kadir
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: 0+
Arkadaşlar 2004 Lancer var bendede. Yeni aldım sayılır. Özellikle kasislerde alttan tak tak diye ses geliyor. Usta salıncak burçlarından dedi ama hangilerinden olduğunu anlamıyor bi türlü. Servise sordum hepsine 600 tl dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum:(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2012 21:02 
Kullanıcı avatarı

rot balans ön düzen işi yapan ustalara baktırmanız lazım, benim de sağ ön alt salıncak burcu gıcırdıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2012 23:54 
Kullanıcı avatarı

Koskoca Erzurumda emin olun tam anlayan usta bulamadım. Benim araçta alttan tamamı gıcırdıyor. tamamını değiştirmek istiyorum serviste çok pahalı, yan üründe bulamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2012 03:09 
Kullanıcı avatarı

Yukarıda bahsi geçen arka alt kol (tabla) dış burcunun sesini bir süre pansuman bir tedbirle kesmiştik. Ama artık iyice hoşaf olup boşluk yaptığı için değiştimek farz oldu.

Japon güzel bir burç yapmış ama serviste 120 TL civarı. Yurt dışında poliüretan malzemeden tornacıya bile gerek duymadan monte edip uzun süre kullanabileceğin powerflex vb. marka ürünler buldum ama Türkiye'ye kargo gönderenini bulamadım.

Burcu yan sanayi olarak nette otomobilyedekparcaları'nda 30 TL.ye bulmuştum. Usta o zaman bu burç o burçla aynı değil dediği için boyunu posunu ölçüp geri iade etmiştim. Aksaray'da Japoncularda parça arama şansım olmadığı için nette satış yapan sitelerde komple burçlu Taywan malı arka alt kollara baktım. Tedarik kaynakları (Meydan Grup vs.) aynı olduğu halde fiyatlar 50 ila 80 TL arasında tutturabildiğine gidiyor. En uygun farbul.com'dan bulup aldım.

Burçlu alt kol (SH marka Taywan) elime ulaştı üzerindeki burçlar tanıdık şu 30 TL.lik burçla aynı. Demek ki toptan alınca (alt kol komple) fiyat uygun oluyor :) götürüp taktırdık.

O sesi kestik lakin bu sefer de yukarıdaki arkadaşın anlattığı sorunla aynı olsa gerek arka taraftan dart durt bir ses daha peydah oldu. Bu ses sorununu en iyi rot balansçılar çözüyor kanalda aracı hafif hafif esneterek elinde levye ile alt takım elemanlarını hafif esnetiyor ses kesildiğinde bingo. Sorun amortisörde çıktı, bin bir şey olmaz dedi.

Ön salıncak ön burcuda gacırdıyor değişmesi lazım. Düz yolda ses çıkmıyor ama çukurda tümsekte öte öte gidiyoruz. Yani şöyle ön amortisör takozu küt tak, ön salıncak burcu gacır, arka amortisör darrrt şeklinde. Tabiki bunlar ömrünü tamamlamış değişim zamanı gelmiş parçalar değiştirerek keyifle binmeye devam edeceğiz inşallah.

Made in Tayvan'da bobinden memnun kalmadım aldığım bobinler zoru sıkıntıyı sevmiyor. Benzinde çalışmayı pek seviyor keretalar soğuk sıcak hava zengin fakir karışım demeden yakıyor ağzını tadını biliyor ama lpg de soğuk hava zengin karışım motorda yük vs. ben gelemem diyor. Sıcak havada ise sorun etmiyor. Mekanik aksamdaki alt kol, amortisör takozu vs. değişim yaptıkça kullanıcı deneyimlerimi buradan paylaşacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2012 03:19 
Kullanıcı avatarı

Kadir_v yazdı:
Arkadaşlar 2004 Lancer var bendede. Yeni aldım sayılır. Özellikle kasislerde alttan tak tak diye ses geliyor. Usta salıncak burçlarından dedi ama hangilerinden olduğunu anlamıyor bi türlü. Servise sordum hepsine 600 tl dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum:(

hocam, sesin nereden geldiğini sorunlu parçanın hangisi olduğunu tam tespit ettirin. Daha sonra ekonomik işe yarar malzemeyi nereden temin edebiliriz onu beraber buradan çözmeye çalışırız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2012 15:27 
Kullanıcı avatarı

zeybek yazdı:
Kadir_v yazdı:

hocam, sesin nereden geldiğini sorunlu parçanın hangisi olduğunu tam tespit ettirin. Daha sonra ekonomik işe yarar malzemeyi nereden temin edebiliriz onu beraber buradan çözmeye çalışırız.

O zaman söktürüp bi kaç gün arabasız kalmaktan başka çare yok sanırım demi. O zaman ben söktüreyim, parçaları tesbit edelim,sizi bilgilendireyim hocam. Ayrıca ilginiz için teşekkür ederim..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2012 13:31 
Kullanıcı avatarı

zeybek yazdı:
Kadir_v yazdı:

İyi günler.Sanırım tam olarak gıcırdamayı tespik ettik.önden gelen ses viraj kol lastiklerinden geliyormuş. Arkadan gelen ses te salıncak burçlarında yada diğer ismiyle arka alt tabla burçları. Yani amortisörlerin bağlı olduğu burç.Bunları en kısa zamanda nerden temin edebilirim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2012 21:35 
Kullanıcı avatarı

Kadir_v yazdı:
zeybek yazdı:
Kadir_v yazdı:

İyi günler.Sanırım tam olarak gıcırdamayı tespik ettik.önden gelen ses viraj kol lastiklerinden geliyormuş. Arkadan gelen ses te salıncak burçlarında yada diğer ismiyle arka alt tabla burçları. Yani amortisörlerin bağlı olduğu burç.Bunları en kısa zamanda nerden temin edebilirim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

http://www.shautoparts.com/products/index-cls20-pg9
bu firmanın ürünü

http://www.farbul.com/mitsubishi/lancer-1999-2008/on-ve-arka-takim-250/
burçlu alt tablayı ben buradan 50'ye almıştım 67 TL olmuş
beni şaşırtan tarafı admira arka sis farını netten akhisar'dan 45 TL almıştım. sonra tekrar baktığımda o da zam yapmıştı bu da zam yapmış ???

viraj demiri lastikleri İstanbul'da çoğu japon malzeme satan yerlerde bulunuyor uçlardaki lastik ve demirler 10 aradaki iki lastik te 5'er lira civarında olması lazım.

(yedekparcaburada.com, otomobilyedekparcalari.com, ithalyedekparca.com) telefonla sorarak buralardan da sipariş verebilirsin

büyükşehirde aracın idamesi kolay, bizimkisi böyle biraz zor oluyor işte :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2012 21:48 
Kullanıcı avatarı

Çok teşekkür ederim hocam.Sipariş vereyim hemen. Dediğiniz gibi geçen gün baktığımda farbul da 47 idi.şimdi 57 olmuş.67 olmadan hemen alayım:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2012 22:38 
Kullanıcı avatarı

Bu hafta ön arka aracı komple toplatacağım detayları paylaşacağım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2012 22:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Aytaç Bingöl
Araç: Mitsubishi Lancer 1.6 A/T
Meslek: Mercedes Benz TURK
Kan grubu: 0RH+
benim aracın ön sol lastiğinden çukurda lak luk ses geliyor.tümsekte değil yanlız çukurda.ses gelmeye başladığından beri sanayi sanayi gezdim.göstermediğim motorcu,rot balanscı kalmadı.malesef hiçbiri ses şundan geliyor diyemedi.hatta bu arabada birşey yok sende hastalık var diyen iki tane rot balanscı çıktı:)onlarıda alıp teste çıkardım ve sesi duydular ama yinede bulamadılar.ben arabamı yaptırmak istiyorum fakat teşhis konamadığından yaptıramıyorum :)

LANCER

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2012 23:06 
Kullanıcı avatarı

Daha profesyonel insanlara gitmeye çalışın

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki