Zaman: 28 Mar 2024 15:36

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2012 01:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: MITSUBİSHİ-CARİSMA 2004 1.9 DI-D
Meslek: ÖZEL
avance mı comford modeli mi?[/quote]
avance, aralarında bariz bir donanım farkı göremedim açıkcası conford ile..[/quote]
boya yok diye aldım satarken zorlanmayayım diye lakin sol ön çamurlukta lokal boya var, 4 lastik brıdgestone aldım 710 tl ye, triger ve bakımlar gözümün önünde yapıldı, internet fiyatlar aldatıyor, fiyat nasıl iyimi?[/quote]

fiyatı iyi bence,internette var adam 14.000 tl yazıyor ama alırsanız masraflarıyla temizinin fiyatını geçer,turbo,enjektör,triger vs.bakımsızdır.Örn:ben turbo fiyatını öğrenmek için mıtsu servisi aradım 6000 küsür fiyat çektiler,renoyu aradım aynı motor olduğu için şaşe bilgisi vermediğim için bilgi vermediler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2012 01:25 
Kullanıcı avatarı

gundogdu yazdı:
gmoet yazdı:
yakıt şehir içinde son zamanlarda 0.23 krş geçmedim ben. Uzun yolda, yol bilgisarında 100 km 3,5 lt yazdığını da gördüm.

uzun yolda 130-*140 kuruş arası olmuş o zaman süper yakıt mobilet gibi maaşallah, bana daha uzun yol kısmet olmadı bakalım hayırlısı..

ben 1 depo ile uzun yolda hızlı gittiğim zaman(hız 120-2**) 1060 km yaptım.diğer gidişimdede 1100 km yaptım,yarın yine uzun yola gideceğim bakalım ne kadar gidecek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Ağu 2012 18:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: metin
Araç: MITSUBISHI CARIZMA 1.9 DID
Meslek: tekniker
Kan grubu: a+
merhaba sayın carizma did sahipleri bende varım :) bendede 2005 model avance var bende carizma dıd hakkında bildiklerimi paylaşmak isterim
2003 ve 2004 modeller comfart cıkışlı 2005 modeller avance cıkışlıdır aralarındaki farksa avance'da 4 hava yastıgı, sis farı , celik jant, yol bilgisayarında bi kaç bildirim fazladır bunun dısında herseyi aynı
evet motoru renault trafic 1.9 dci ve laguna 1.9 dci motoruyla aynıdır f9q diye baslar motor numaraları olurda sanayide ustanıza arıza tesbiti yaptırmak isterseniz trafik yada lagunadan girmesini söyleyin yoksa giremez :)
bizim arabaların hepsi hollandada volvo s40 fabrikasında üretilmiştir ve şanzuman volvo s40 şanzumanıdır
carizmaların en cok arızalanan yeri cam acma dugmeleridir :) ve kronik bi sorundur
motoru euro3 motor ve düşük performanslı olan 105 hp ve yüksek performanslı olan 165 hp 'lik 2 motor secenegi vardır
istediginiz viraja rahatlıkla girebilirsiniz banamısın demez ( ama virajda ayagınızı cekmeyin aksine gazı kökleyin banamısın demeden rahatlıkla dönecektir) arka tekerlerde z rot dedikleri viraj dengeleme cubugu vardır
yakıt cimrisi bi aractır 60lt motorinle sehirler arası 120-160 km hız sınırı içerisinde 1100 km sehir içi 900 km yapmaktadır tabi 160-220km hız aralıgında kullanırsanız bu 800 km ye kadar düşüyor :)
arabam 175.000 kmde aynı arabadan arkadasımda var 400.000 km'de :)
carizmaya kaskosuz binmemenizi tavsiye ederim zira parcası bihayli pahalıdır.
sadece bakımdan bakıma servise gidersiniz normalde :( benimki gibi sıkıntınız olmazsa tabi gerci sadece benimdegil şimdiye kadar 4 tane aynı sıkıntılı arkadasla tanıstım ve halen cözebilmiş degiliz sorunu servisler caresiz hollanda fabrikası arabayı görmemiz gerek dedi :)
carizma hakkında şimdilik hatırladıklarım bu kadar eger sorunumu görmek isterseniz
yokuş çıkarken araba birden gaz kesiyor baslıklı konuyu ben actım bakabilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2012 23:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: BÜLENT
Araç: CARISMA 1.9 DID 2005
Meslek: MAĞAZA YÖNETİCİSİ
Kan grubu: ARH+
metteeren yazdı:
merhaba sayın carizma did sahipleri bende varım :) bendede 2005 model avance var bende carizma dıd hakkında bildiklerimi paylaşmak isterim
2003 ve 2004 modeller comfart cıkışlı 2005 modeller avance cıkışlıdır aralarındaki farksa avance'da 4 hava yastıgı, sis farı , celik jant, yol bilgisayarında bi kaç bildirim fazladır bunun dısında herseyi aynı
evet motoru renault trafic 1.9 dci ve laguna 1.9 dci motoruyla aynıdır f9q diye baslar motor numaraları olurda sanayide ustanıza arıza tesbiti yaptırmak isterseniz trafik yada lagunadan girmesini söyleyin yoksa giremez :)
bizim arabaların hepsi hollandada volvo s40 fabrikasında üretilmiştir ve şanzuman volvo s40 şanzumanıdır
carizmaların en cok arızalanan yeri cam acma dugmeleridir :) ve kronik bi sorundur
motoru euro3 motor ve düşük performanslı olan 105 hp ve yüksek performanslı olan 165 hp 'lik 2 motor secenegi vardır
istediginiz viraja rahatlıkla girebilirsiniz banamısın demez ( ama virajda ayagınızı cekmeyin aksine gazı kökleyin banamısın demeden rahatlıkla dönecektir) arka tekerlerde z rot dedikleri viraj dengeleme cubugu vardır
yakıt cimrisi bi aractır 60lt motorinle sehirler arası 120-160 km hız sınırı içerisinde 1100 km sehir içi 900 km yapmaktadır tabi 160-220km hız aralıgında kullanırsanız bu 800 km ye kadar düşüyor :)
sadece bakımdan bakıma servise gidersiniz normalde :( benimki gibi sıkıntınız olmazsa tabi gerci sadece benimdegil şimdiye kadar 4 tane aynı sıkıntılı arkadasla tanıstım ve halen cözebilmiş degiliz sorunu servisler caresiz hollanda fabrikası arabayı görmemiz gerek dedi :)
carizma hakkında şimdilik hatırladıklarım bu kadar eger sorunumu görmek isterseniz
yokuş çıkarken araba birden gaz kesiyor baslıklı konuyu ben actım bakabilirsiniz.

Bilgiler faydalı oldu teşekkürler, umarım senin sıkıntıda bir an önce çözülür

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2012 19:40 
Kullanıcı avatarı

gundogdu yazdı:
metteeren yazdı:

Bilgiler faydalı oldu teşekkürler, umarım senin sıkıntıda bir an önce çözülür

rica ederim ne demek ve tesekkür ederim inş. cözülür sorun bakalım bu hafta ankaraya giedecegim ankaradaki servisler ne diyecek :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2012 00:53 
Kullanıcı avatarı

evetttt sevgili DID'cı kardeşlerim nihayet arabamın arızasını cözdük aklınızın bi kösesine yazın eger arabanız motor zorlandıgında birden gaz kesiyorsa motorunuz hararet nedeniyle korumaya geciyor demektir. bizim motorlar akıllı motormus :) hararet 113 dereceye geldigi an motor kendini korumaya alıyor gözümle gördüm test ettik onayladık motor 1000 devire düşüyor ve sogutma suyu 110 dereye düşene kadar gaz yemiyor benim arabada yakıt sistemiyle hava sistemiyle alakalı degiştirmedim parca kalmadı ama cözüm alamadık bunun sebebibe en basta iki tane mitsubishi yetkili servisine sormama ragmen böyle birr koruması varmı diye yok demeleriydi ama ankarada seref otoda seref ustayla görüştüm ve arızayı anlatır anlatmaz cözümü söyledi bugün gittim radyatör komple tıkandıgı için su sogumuyormus radyatör temizlendi ve fan bile acmıyo sayılır artık :) canavar oldu adeta :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2012 11:54 
Kullanıcı avatarı

güzel sistemmiş,az kalsın Hollanda'ya gidecekti aracın :) :)

*Yetkili servise sordum dı-dlerin ömrü ne kadar diye?
-Bakımlarını yap,hava filtresini sürekli temiz tut hiç bir şey olmaz 800-900 bin gider dedi.

Ben hava filtresini her 3000 km bir temizliyorum,her 10.000 değiştiriyorum.Hava filtresi temiz olunca hem daha az yakıyor hemde motor açısından uygulamanızda fayda var.

Birde kapı fitillerinden yüksek hızda ses alıyormu 160-180 hızlarında?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2012 00:56 
Kullanıcı avatarı

mtugrl yazdı:
güzel sistemmiş,az kalsın Hollanda'ya gidecekti aracın :) :)

*Yetkili servise sordum dı-dlerin ömrü ne kadar diye?
-Bakımlarını yap,hava filtresini sürekli temiz tut hiç bir şey olmaz 800-900 bin gider dedi.

Ben hava filtresini her 3000 km bir temizliyorum,her 10.000 değiştiriyorum.Hava filtresi temiz olunca hem daha az yakıyor hemde motor açısından uygulamanızda fayda var.

Birde kapı fitillerinden yüksek hızda ses alıyormu 160-180 hızlarında?

sorma kardeş arıza çöxüldügü için cok sevindim valla :)
arabanın ömrü aynen öyle bizde bir tanede 2004 model var suan 450.000 km de canavar gibi hiç bi sorunu yok yani rahat rahat bin kardeşim
tabiki hava filtresinin yakıt tüketimine cok faydası var ne kadar bol hava o kadar bol yanma oluyor
bende her 5000 de degiştiririm hava filtresini 10 lira zaten pahalı bişey degil
yok kardeş ses alma gibi bir durum yok arabayı aldıgımda sol arka kapı fitilinde yırtık vardı o yüzden alıyordu degiştirdim hiç bi sorun kalmadı 180 degil 220 de bile tık yok :) bbelki senin fitillerdede yırtık olabilir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2012 11:33 
Kullanıcı avatarı

benim arka fitilde yırtık var,nerede değiştirdiniz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2012 04:18 
Kullanıcı avatarı

mtugrl yazdı:
benim arka fitilde yırtık var,nerede değiştirdiniz?

burda japon oto var ordan almıstım ellerinde olmuyo ama sipariş veriyorlar geliyor sizde japon parcası satan birine giderseniz yardımcı olur sanırım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2012 00:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: BÜLENT
Araç: CARISMA 1.9 DID 2005
Meslek: MAĞAZA YÖNETİCİSİ
Kan grubu: ARH+
önceki arabaöm honda 2000 aacord du yalıtım pek iyi değildi bayağı ses alıyordu, carisma bu acıdan çok iyi.. arabamdan çok memnunum ama şu iç malzemelerini yapanları bol bol anıyorum carismaya yakışmamış (2005 dıd avance)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2012 09:12 
Kullanıcı avatarı

gundogdu yazdı:
önceki arabaöm honda 2000 aacord du yalıtım pek iyi değildi bayağı ses alıyordu, carisma bu acıdan çok iyi.. arabamdan çok memnunum ama şu iç malzemelerini yapanları bol bol anıyorum carismaya yakışmamış (2005 dıd avance)

iç malzemeleri derken cok sorun cıkaran bi cam acma dügmeleri var onun dısında iç malzemelerindede bi sorun yok gayet kullanıslı bence ve cam acma dugmelerininde tamiratı mümkün zaten ama sizede hak veriyorum biraz daha konforlu yapabilirlerdi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2012 11:20 
Kullanıcı avatarı

Paşanın yağı değişti PO 0-30 yağ koydum,fiyatı 4 LT 130,1 LT 34,50

Önceden 10-40 kullanıyordum,bakalım fark edecek mi ,sizler 1.9 dı-d için hangi yağdan kullanıyorsunuz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2012 19:42 
Kullanıcı avatarı

mtugrl yazdı:

Önceden 10-40 kullanıyordum,bakalım fark edecek mi ,sizler 1.9 dı-d için hangi yağdan kullanıyorsunuz

ben 10-40 kullanıyorum performans olarak gayet iyi oldugunu düşünüyorum ama kullanın bakalım nasıl bi etkisi olacak olumlu bi degişiklik olursa bende o yagdan kullanırım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2012 10:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: ekrem
Araç: Carisma 1.9 Dı-d --2005
Meslek: muhasebe
Kan grubu: b+
metteeren yazdı:
mtugrl yazdı:

ben 10-40 kullanıyorum performans olarak gayet iyi oldugunu düşünüyorum ama kullanın bakalım nasıl bi etkisi olacak olumlu bi degişiklik olursa bende o yagdan kullanırım

valla ben en son bakımda castrol 10-40 koymayı düşünyodum, ustam elf 15-40 koyalım dedi onu dinledim 15-40 koyduk. Şuan bakımdan bu yana 7000 km geçti yeni bakımda 10-40 koymayı düşünüyorum. 15-40 sanki biraz motorun sesini yükselti gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2013 02:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Hala carisma did kullanıcısı varmı aramızda?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2013 18:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
gmoet yazdı:
metteeren yazdı:
mtugrl yazdı:

valla ben en son bakımda castrol 10-40 koymayı düşünyodum, ustam elf 15-40 koyalım dedi onu dinledim 15-40 koyduk. Şuan bakımdan bu yana 7000 km geçti yeni bakımda 10-40 koymayı düşünüyorum. 15-40 sanki biraz motorun sesini yükselti gibi.

biz baştaki 10'u 5 mi sıfır mı yapalım diye düşünürken usta neden 15 e çıkartmış anlamadım. ya motorunuz kötü ya ustanız. kalın yağ ses yapmaya müsaittir özellikle kadehli motorlarda kadeh yağlamasını iyi yapamadığından ses artar. 15-40 yağ kullanılacağına motorsilk kulllanın. hatta 10-40 koyduğunuzda ses azalması pek olmazsa motorsilk kullanın. ben kullandım memnun kaldım. şimdi liqi moly katkı kullandım ama bu katkı etkisini bin km. sonra etkisini gösterdiğinden tam etki görmedeiğim için bişey demek erken. ama benim gibi meraklıysanız ki ben de bilen birinin tavsiyesiyle kullandım liqi moly (made in germany) deneyebilirsiniz fiyatı da da ha makul.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2013 10:48 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
gmoet yazdı:
metteeren yazdı:

biz baştaki 10'u 5 mi sıfır mı yapalım diye düşünürken usta neden 15 e çıkartmış anlamadım. ya motorunuz kötü ya ustanız. kalın yağ ses yapmaya müsaittir özellikle kadehli motorlarda kadeh yağlamasını iyi yapamadığından ses artar. 15-40 yağ kullanılacağına motorsilk kulllanın. hatta 10-40 koyduğunuzda ses azalması pek olmazsa motorsilk kullanın. ben kullandım memnun kaldım. şimdi liqi moly katkı kullandım ama bu katkı etkisini bin km. sonra etkisini gösterdiğinden tam etki görmedeiğim için bişey demek erken. ama benim gibi meraklıysanız ki ben de bilen birinin tavsiyesiyle kullandım liqi moly (made in germany) deneyebilirsiniz fiyatı da da ha makul.

Motorum da hiç bir şey yok. Ama son bakımdan sonra ustamdan şüpheliyim. Bende sordum 15/40 neden koyalım diye, cevap; motor reno motoru, reno trafic'lere 15/40 koyuyorlarmış motor da benzer hatta aynı olduğundan böyle kanaate ulaştı. Katkı için Carbon Clean Enjektör Temizleyici ve Yakıt Katkısı Dizel aldım ama henüz kullanamadım. O mesajdan sonraki bakımda 10/40 döndüm zaten ama en son bakımdan sonra farklı sorunlarla karşılaştım sorunumu bu başlıkta dile getirdim. Teşekkürler öneriniz için. viewtopic.php?f=9&t=7077
Not: usta aynı usta :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2013 01:58 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
aynı motor bile olsa trafic kadar yük yolcu mu taşınacak!? vs.
katkılarınız sistem temizleyici yakıt katkısı motor-yağı katkısı değil. sizdekilerde işe yarar ama başka şeylerde,aynı şey değil.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2013 15:59 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar merhaba. Bana 1.9 Dıd Motor ön ve arka takozlarının kodları ya da resimleri lazım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye