Zaman: 12 May 2024 09:05

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

ASX motor sesi çokmu fazla?
Abartmayalım 33%  33%  [ 4 ]
Gayet iyi 8%  8%  [ 1 ]
Bıktımmmm 8%  8%  [ 1 ]
Beni rahatsız etmiyor 33%  33%  [ 4 ]
Çözümü vermişsiniz 17%  17%  [ 2 ]
Toplam oy : 12
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2011 21:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
ASX ilk alanlardan birisiyim, şuanda aracım 38,000 km. yolu devirmiş bulunmakta. Uzun süredir foruma bakmıyordum, bugün bakınca bayaa güldüm. Güldüğüm konuları sırayla anlatıyım önce sonra konuya geri dönüş yapcam :kart:

1 - Çok yakıyor diyenler olmuş, cevap gayet net : bu sınıfta daha az yakan bir araç bulup ona binsinler. MIVEC motoru kullanmaya alışamamış, dur-kalk la ömür geçiren insanların yazacağı bir yorum bu.

2 - Arabanın plastik kalitesi kötü : Bu aracın en çok kıyaslandığı QQ çok daha iyi bir plastik kalitesimi veriyor. Geçenlerde QQ'ya bindim ASX iç donanım olarak çok daha şık ve sade bunu her türlü tartışırım.

3 - Motor çok bağırıyor ve içeri çok ses veriyor : Bunun cevabı aşağıda 8)

4 - Teker sesini çok alıyor : Bunada aşağıda yanıt vercem :hot:

5 - Motor isteksiz : En alt devirlerde bile yüksek tork veren bir araç ve 4000 deviri geçtikten sonra zaten inanılmaz bir güç ortaya çıkıyor. Motor 15.000 km.'ye kadar sizi tatmin etmiyorsa biraz daha bekleyin mutlu sona az kalmış :gul:

Şimdi gelelim bu konuyu açma sebebime

Bu araç gerçekten çok motor sesi alıyor ve teker sesini aşırı derecede içeri yansıtıyor. Ben aracımda bu problemleri şuanda yaşamıyorum.

Motor sesinin 15.000 km.'den sonra hissedilir şekilde azaldığını göreceksiniz, bunun yanısıra vites asistanına uyarsanız motor sesi gerçekten çok rahatsız edici olmuyor. En etkili yöntem ise aracınız BOR POWER kullanmanız olacaktır, reklam olsun diye yazmıyorum umarım moderatörler kızmaz, bu meret sesi kestiği gibi performansıda inanılmaz katlıyor; 4 aracımdada kullanıyorum. 180 km. hızla giderken aracımda olup motor sesini duymaya çalışanlardan olmanızı dilerim:)

Motor sesinden daha rahatsız edici olan birşey daha varsa o da teker sesi :game:

Teker sesini kesmenin en kolay yolu aracınıza kauçuklu zift atmanız olacaktır. Kaliteli bir markanın ürününü davlumbazların içine ve araç altına sıkarak iyi bir netice alacaksınızdır, birde bunun yanısıra teker sesi en az olan lastik markalarından birini tercih edebilirsiniz ( benim değişim zamanı geldi haliyle :D )

Motor sesi ve teker sesini eleştiren arkadaşlara teknik bir detaydan bahsetmek istiyorum.

Bu araçta ön kaput hayli büyük ancak motor küçük ve compact olduğu için yan taraflarda fazlasıyla boşluk kalıyor ve motorun sesinin yankılanıp bizi rahatsız etmesini sağlıyor, ancak ince bir detay varki kaputu açıp bakarsanız görürsünüz : kaputun altında herşeye ulaşmak inanılmaz kolay! Tamircilere yolunuz düşerse birgün ne güzel yapmış japonlar dediğini duyarsınız :Yahoo!:

Teker seside buna benzer bir sebepten bizleri rahatsız ediyor; aracın 4x4 modeli ASX 4 18" jant kullanıyor ve aynı şase üzerine montaj oluyor, aracın yüksek olması ve 18" sorunsuz çalışabilmesi için davlumbazı geniş tasarlamışlar ve özellikle 16" jant kullanan invite modelinde tekerin sesi yankılanarak içeri giriyor.

Konuyla alakası yok ama herhangi bir konuda 40.000 km. tecrübemden sebep sizlere yardımcı olabilirsem memnun olurum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2011 23:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
bende sıfır aldım ve alıncada özellikle motor sesinin çok olduğunu gördüm.Bende kaput altına ve kaput içinden ön konsolun hizasına firex ile yalıtım yaptım.Gayet iyi sonuç aldım.Eğer sizin dediğiniz de olursa yani 15binden sonra ses iyice kesilirse o zaman çok daha iyi olacak:)) Ben aracımın asıl canlarından gelen sesten çok muzdaribim.Bunu bu forumda da paylaştım.Hatta birkaç arkadaşında yine aynı sorundan yakındığı da oldu.Cam fitilleri çok sert o yüzden ses yapıyor dendi servis bi halt edemedi ve halen sorun devam ediyor:((

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2011 02:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Yusuf Bahri kardeşim; servis banada sabahtan gel aracı bırak akşama al, camdaki sesi halledelim demişti. Sence gitmeme gerek yokmu şimdi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2011 14:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yusuf
Araç: 2010 Honda CR-V Excutive
Meslek: Öğretmen
get1187 yazdı:
Yusuf Bahri kardeşim; servis banada sabahtan gel aracı bırak akşama al, camdaki sesi halledelim demişti. Sence gitmeme gerek yokmu şimdi...

Yok abi benimkini halledemediler boşuna gitme.Fitiller sertmiş zamanla yumuşaması gerekiyomuş vs. vs.Amann boşver canın sıkılmasın gidipte.

Bir muammadır "AŞK" Kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır, "AŞK".

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2011 15:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gültekin Altan
Araç: ASX
Meslek: SMMM
Kan grubu: A+
Sağol Yusuf Bahri kardeşim... Asx'in camları diğer araçlara göre biraz daha inceymiş. Denizli'de oto cam işi yapan bir abimizden öğrendim. Onda da Asx var. Fitillerin içini doldurursak sorun çözülür herhalde diye düşünmekteyim... Sen ne dersin

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: